Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 16:46   #7881
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo uplate ni da nema radnika, da nema kupaca, dobavljača.... To je kao da te netko pita da li bi radije bio bez zraka ili bez glave. Ti očito znaš što je od to dvoje važnije, pa bi lako odlučio.
naravno da nebi bilo uplate da nema radnika. Pa doprinosi se i placaju po radniku.

0 radnika = 0 doprinosa

ali eto, ima ih preko 200 i proracun se puni.
Forumskaluda is offline  
Old 05.11.2017., 16:49   #7882
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo uplate ni da nema radnika, da nema kupaca, dobavljača.... To je kao da te netko pita da li bi radije bio bez zraka ili bez glave. Ti očito znaš što je od to dvoje važnije, pa bi lako odlučio.
Ne kuzim sta hoces rec? Ako radnicima kod rimca nije dobro, nek odu drugdje, ili nek pokrenu svoju firmu i naprave svoj superautomobil? Ili obican automobil, ili superelasticni elektricni nakurnjak, tko im brani?

Uopce vas ne kuzim. Sto bi vi napravili da postanete despot u hrvatskoj na jedan dan? Otisli u Rimac Automobile, i rekli svim zaposlenima tamo. Zao mi lje ljudi, od sutra ne radite, Rimac familija je familija lopova, i sve sto vi radite je sranje jer na ukradenim parama ne radi dobar biznis?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 05.11.2017., 16:53   #7883
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
naravno da nebi bilo uplate da nema radnika. Pa doprinosi se i placaju po radniku.

0 radnika = 0 doprinosa

ali eto, ima ih preko 200 i proracun se puni.
Tocno, a to ne znaci da se Rimac moze kikiti tim perjem, niti kenjati da je uplatio 5 milijuna eura poreza, jer nije. Niti je zaposlio 200 ljudi jer mu se puni proracun, zaposlio ih je jer mu super ide prodaja magle i navlaci nove investitore kako bi iz cijele price izvukao cim vise love, sto je sasvim korektno.

To i dalje ne znaci da ne laze cim zine, i ne prodaje maglu. Jednako tako netko tko to primijeti i kaze nije po automatizmu jalnuski diletant.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 05.11.2017., 16:57   #7884
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Uopce vas ne kuzim. Sto bi vi napravili da postanete despot u hrvatskoj na jedan dan? Otisli u Rimac Automobile, i rekli svim zaposlenima tamo. Zao mi lje ljudi, od sutra ne radite, Rimac familija je familija lopova, i sve sto vi radite je sranje jer na ukradenim parama ne radi dobar biznis?
Ekšli ja bih istražio porijeklo novca kojim je osnivana firma, porijeklo novca iz Singapura i pozajmice firmi od tate i pogotovo sina. Glede posla ako je u okvirima zakona sve pet, neka diže komercijalne kredite za poslovanje. Na kraju krajeva po Deloitteu ima rast od +1000%, Koenisegg i Aston Martin se tuku za njegovu robu i ne bi bio nikakav problem vraćati glavnicu i kamate, ne?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 05.11.2017., 17:04   #7885
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ekšli ja bih istražio porijeklo novca kojim je osnivana firma, porijeklo novca iz Singapura i pozajmice firmi od tate i pogotovo sina. Glede posla ako je u okvirima zakona sve pet, neka diže komercijalne kredite za poslovanje. Na kraju krajeva po Deloitteu ima rast od +1000%, Koenisegg i Aston Martin se tuku za njegovu robu i ne bi bio nikakav problem vraćati glavnicu i kamate, ne?
Da bi rijec rekao... Nek mu uleti Sherlock Holms u firmu i istrazuje do besvijesti, nemam ama bas nista protiv. Ako otkriju da je u firmi u cirkulaciji bubam, 2 milijuna eura opranih para... Nek ih izbiju van. Ako to znaci da ce zbog toga firma propasti, nek propadne, tko je jebe. Ako je Mejs sudjelovao u tome, neka i njega strpaju u prdekanu. Ne da nemam nista protiv, nego cu u to ime otici u kafanu i s gustom popiti psenicni Erndinger...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 05.11.2017., 17:15   #7886
Sve u svemu, na kraju je i Ivan Rimac pravomoćno oslobođen svih optužbi, tako da priče o prljavom novcu u startu padaju u vodu.
frANZi50 is online now  
Old 05.11.2017., 17:15   #7887
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
nauci citat, obrazuj se.

firma isplacuje placu, firma placa doprinose. Radnik taj cijeli iznos zaradi. Nema firme, nema ni place ni doprinosa.

i sad najjace meni ce tu neki bezveznjak koji nikad u zivotu nije isplatio niti jednu placi niti zaposlio jednog covjeka govorit tko placa sta i kako firme funkcioniraju. Smijesno.
Evo čitam:

Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Smijesan si

U RH se dobiva samo netto placa, ostalo uplacuje poslodavac.

Da si ikad isplatio nekome placu to bi znao



Bez Rimca 200+ ljudi manje bi radilo, minimalno 5000000kn godisnje doprinosa manje bi bilo u proracunu i bila bi manja osobna potrosnja u RH.

25% PDV-a se placa na vrijednost robe nevezano na podrijetlo robe i to ide direktno u drzavni proracun. Da je tih 200 ljudi nezaposleno te potrosnje jednostavno nebi bilo.

Pozdravljam svaku donaciju EU fondova, kako prema Rimcu tako i prema svakoj drugoj RH firmi. Svake godine povucemo premalo, puno manje nego uplatimo.
Ti dakle odgovorno tvrdiš da razliku između brutto i netto uplaćuje poslodavac. Nikakvo naknadno izvlačenje nakon što si skužio koliko si glup ispao ne pali, nisi ti Rajmek pa da možeš naknadno dokazivati tvrdnje od ranije
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.11.2017., 17:19   #7888
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti dakle odgovorno tvrdiš da razliku između brutto i netto uplaćuje poslodavac. Nikakvo naknadno izvlačenje nakon što si skužio koliko si glup ispao ne pali, nisi ti Rajmek pa da možeš naknadno dokazivati tvrdnje od ranije
Nego tko? U Hrvatskoj uplaćuje poslodavac, u ime radnika.
frANZi50 is online now  
Old 05.11.2017., 17:21   #7889
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, na kraju je i Ivan Rimac pravomoćno oslobođen svih optužbi, tako da priče o prljavom novcu u startu padaju u vodu.
U Hrvatskoj bi sa pravim vezama i Bernie Madoff bio slobodan čovjek.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 05.11.2017., 17:27   #7890
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, na kraju je i Ivan Rimac pravomoćno oslobođen svih optužbi, tako da priče o prljavom novcu u startu padaju u vodu.
Mda...kao što ni Horvatinčić nikoga u životu nije ubio, nego su se ljudi samoubijali bacajući se pred njega. Evo sad još tuži onu talijansku familiju zbog naknade štete na njegovom gliseru....


Nego...moš li nam konačno odgovorit kojih to "većinu dijelova" Rimac proizvodi sam, i koji to Rimčev auto Tajima vozi?

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Haha. Pa naravno da neće on projektirati i sastavljati auto. Zato je zaposlio 150 stručnjaka koji rade umjesto njega.

I naravno da mehaniku i strojarstvo može svatko naučiti. Nije to nikakav bauk. Sam sam inženjer strojarstva, tome ne pridajem nadnaravne mogućnosti.



Tako je, ništa revolucionarno to nije. Ali je uspio napraviti auto i prodat će ga bez problema. Auto je sastavljen od dominantno vlastito razvijenih komponenti jer nije imao para da naručuje od svjetski poznatih dobavljača u autoindustriji... dakle od kočnica do ostalih komponenti.

Hoće li taj auto biti pouzdan? Vjerojatno ne pretjerano. Imat će sigurno problema, domet će mu vjerojatno biti mal. Ali ne vidim za šta je to relevantno.



Naravno da je Tajima vozio Rimčev auto, sastavljen je u Samoboru.



Manji od tebe i ostalih na ovoj temi, u svakom slučaju.



Većina komponenti je njegovih.



A di je on kukao? Jesi pogledao onu emisiju uopće?

Ne mogu vjerovati kakva hrpa proljeva... mučno za čitati.

Mislio sam da je taj "hrvatski jal" prenapuhana priča, ali očito nije.



Ti podaci nisu tajni. Prodao je 1-2 testna primjerka možda. Tek sad ide produkcijska verzija koja je dovoljno dobra za javnu prodaju.

U čemu je problem s time?

I kako ide proizvodnja kočnica? Jel prodao što kočnica drugim proizvođačima kao što prodaju Brembo ili Lockheed Martin?

__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.11.2017., 17:30   #7891
Halo, nešto si mi previše isfrustiran, vidim da ti je Rimac glavni problem, očito nemaš pametnijeg posla.

Sigurno da je prodao, barem 10.000 komada.
frANZi50 is online now  
Old 05.11.2017., 17:32   #7892
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Evo čitam:



Ti dakle odgovorno tvrdiš da razliku između brutto i netto uplaćuje poslodavac. Nikakvo naknadno izvlačenje nakon što si skužio koliko si glup ispao ne pali, nisi ti Rajmek pa da možeš naknadno dokazivati tvrdnje od ranije
Da, poslovadac uplacuje. Ti sebi sam uplacujes? Ili ti sveti petar mozda uplati? lol
Forumskaluda is offline  
Old 05.11.2017., 17:35   #7893
Kako izgleda oprema za proizvodnju kočnica, nešto što zna svaki inženjer strojarstva:


https://www.youtube.com/watch?v=MAzbbID6BZ0

Kako ono kaže Rajmek - "normal day at office"


__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.11.2017., 17:36   #7894
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kako izgleda oprema za proizvodnju kočnica, nešto što zna svaki inženjer strojarstva:


https://www.youtube.com/watch?v=MAzbbID6BZ0


E pa eto, takav pogon ima i Rimac.
frANZi50 is online now  
Old 05.11.2017., 17:44   #7895
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
E pa eto, takav pogon ima i Rimac.
Ima, ima, vidi se na svakoj reportaži iz "tvornice" u Sv. Nedelji u kojoj je sastavljen i Tajimin bolid

Ti ćeš kao inženjer lako detektirati što još fali u ovom videu da se kompletira izrada - kočnica
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 05.11.2017., 17:52   #7896
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ima, ima, vidi se na svakoj reportaži iz "tvornice" u Sv. Nedelji u kojoj je sastavljen i Tajimin bolid

Ti ćeš kao inženjer lako detektirati što još fali u ovom videu da se kompletira izrada - kočnica
Pogon za kočnice je tamo iza vrata, ne vidi se na reportažama... ako nisi znao.
frANZi50 is online now  
Old 05.11.2017., 17:59   #7897
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Nema firme, nema ni place ni doprinosa.
Da nema jetre, srce ne bi moglo preživjeti, krepalo bi. Nema jetre, nema ni srca.

Zaključak - jetra pumpa krv kroz krvožilni sustav.
eqinor is offline  
Old 05.11.2017., 18:48   #7898
Rimčev modus operandi je samo tipičan za ljude iz njegovog kraja s kojim se (evidentno s pravom) i ponosi.

Priče o uplaćenim milijunima u državu (da bi se branio oko poticaja) ili oko toga koliko ljudima on plaća kruh na stol.
Quote:
Hvalite se da imate 200 zaposlenih, što rade? – Održavaju stadion, terene, to su čistačice, žene iz vešeraja, oružari, maseri, liječnici, fitness-treneri, kuharice, igrači, tehničko osoblje i treneri omladinske škole i prve momčadi. Samo je trenera tridesetak.
Quote:
A mi se moramo pravdati što nam je Grad dao novac za mladež i sklanjanje djece s ulice. U zadnja 23 mjeseca smo na ime prireza i razreza na plaće i honorare, doprinose i PDV uplatili 65 milijuna kuna. Tvrtke propadaju, a ja govorim o 65 milijuna u 23 mjeseca! Glorificiramo nekakve menadžere, a oni završavaju u zatvoru. Ja trebam biti menadžer stoljeća! Što je naš proizvod? Nogometna utakmica. I mi je napravimo i nikome je ne možemo prodati, ni TV-u ni gledateljima. Trebaju iz cijelog svijeta doći i učiti kako je proizvod koji nema kupaca uspješan.
Nema tu ničeg revolucionarnog, samo je preuzeo sve metode njegovog zemljaka Zdravka Mamića.

Da li bi Hrvatska bila bolja bez njegove firme ? Ne bi, usprkos svemu što laže bez srama i što se vrlo lako provjeri, ne znam po čemu bi Hrvatska bila bolja bez njegove firme. I točno je da uplaćuje na ime radnika milijune u državni proračun kojih ne bi bilo da njegove firme nema.
Ono što sere, a to je evidentno tipično za zemljake, je na koji način prezentira svoju firmu i samog sebe radeći od sebe na suptilan i fin način novog Teslu. Isto sve što radi Mamić sa Dinamom, gdje u konačnici mnogi onda i popuše te fore o Dinamo kao velikom europskom klubu, a isti takvi puše Rimca kao velikog revolucionara.

Kao što sam već rekao najveća je sramota koliko pozornosti dobiva on, a koliko firma Ivana Mrvoša iz Solina koji od sebe ne radi niakkvog genijalca, ne radi od sebe Einsteina i vjerojatno mu je u konačnici najveća mana što se više bavi samim poslom nego PR-om. I bez obzira što ni Dalmatinci nisu med i mlijeko, hercegovački lobi je bar razina iznad. Zato se i Rimcu više glade jaja.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 05.11.2017., 18:57   #7899
Ovaaaj Hercegovina počinje minimum 50 km od Rimčevog mjesta rođenja..
sedan is offline  
Old 05.11.2017., 19:30   #7900
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ovaaaj Hercegovina počinje minimum 50 km od Rimčevog mjesta rođenja..
e sad ga cjepidlačiš
kilometar gore, dolje...nebitno, ionako smo svi danas građani svijeta a Australci na posao putuju po 300km

... Hercegovina je u srcu, prenosi se u kromosomima, nije vezana uz prostorne odrednice... pa su Hercegovci Todorićeva djeca, Mamićevi, Čilić kad popuši meč,
i ini razni smutljivci i muljatori koji su doplazili od negdje odozdo i sad potajno kradu i varaju pošten radni narod (p.s. ne mislim na Židove )
žalac_1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.