Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 19:41   #7901
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
e sad ga cjepidlačiš
kilometar gore, dolje...nebitno, ionako smo svi danas građani svijeta a Australci na posao putuju po 300km

... Hercegovina je u srcu, prenosi se u kromosomima, nije vezana uz prostorne odrednice... pa su Hercegovci Todorićeva djeca, Mamićevi, Čilić kad popuši meč,
i ini razni smutljivci i muljatori koji su doplazili od negdje odozdo i sad potajno kradu i varaju pošten radni narod (p.s. ne mislim na Židove )
U pravu si. Nadasve poštene sjevernjake koji su cijepljeni od rodijaštva, nepotizma i muljanja..ma sve sami, za sve punice ovog svijeta, poželjni zetovi..ljubi ih Srećko Ferenčak..
sedan is offline  
Old 05.11.2017., 20:02   #7902
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
U pravu si. Nadasve poštene sjevernjake koji su cijepljeni od rodijaštva, nepotizma i muljanja..ma sve sami, za sve punice ovog svijeta, poželjni zetovi..ljubi ih Srećko Ferenčak..
Mislim da samo lud čovjek misli da na sjeveru nema rodijaštva, nepotizma i mulanja.

To ti otprilike kao da uspoređuješ korupciju u Hrvatskoj sa korupcijom u BiH. Korupcija u BiH je neusporedivo veća nego u Hrvatskoj, što ne znači da je med i mlijeko u Hrvatskoj. Problem vas Hercegovaca je da vi upravo potječete iz takvih krajeva i dalje gajite čiste plemenske običaje. Ja iskreno ne znam zašto se toliko toga sramite ili misliš kazati da nije istina ? Pa ja recimo mislim da smo mi Zagorci itekako zatucani, pa nije to sramota. Nismo šverceri i lopovi, nismo ni neš posebno radišni kak nas se uobičajeno predstavlja.
I kudikamo smo nesposobniji od Hercegovaca, to nema dvojbe. Samo ta hercegovačka sposobnost je vrsta sposobnosti koja u intelektualnom smislu prolazi jedino na Balkanu, a već u Švabiji jedino na bauštelama.

Činjenica je da Rimac nije zemljak da bi se za njega znalo otprilike kao za vlasnike tvrtke neke mange u drvnoj industriji. Slične plaće, sličan malen broj zaposlenih. Zapravo generalno, firma kakvih u Hrvatskoj ima još na tisuće.

Ono što sam ja htio ukazati je na to da su mu izjave i laži toliko slične Mamiću (koji isto nije Hercegovac nego Bjelovarac normalno) da samo idiot može misliti da je to slučajno.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 05.11.2017., 20:20   #7903
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Mislim da samo lud čovjek misli da na sjeveru nema rodijaštva, nepotizma i mulanja.

To ti otprilike kao da uspoređuješ korupciju u Hrvatskoj sa korupcijom u BiH. Korupcija u BiH je neusporedivo veća nego u Hrvatskoj, što ne znači da je med i mlijeko u Hrvatskoj. Problem vas Hercegovaca je da vi upravo potječete iz takvih krajeva i dalje gajite čiste plemenske običaje. Ja iskreno ne znam zašto se toliko toga sramite ili misliš kazati da nije istina ? Pa ja recimo mislim da smo mi Zagorci itekako zatucani, pa nije to sramota. Nismo šverceri i lopovi, nismo ni neš posebno radišni kak nas se uobičajeno predstavlja.
I kudikamo smo nesposobniji od Hercegovaca, to nema dvojbe. Samo ta hercegovačka sposobnost je vrsta sposobnosti koja u intelektualnom smislu prolazi jedino na Balkanu, a već u Švabiji jedino na bauštelama.

Činjenica je da Rimac nije zemljak da bi se za njega znalo otprilike kao za vlasnike tvrtke neke mange u drvnoj industriji. Slične plaće, sličan malen broj zaposlenih. Zapravo generalno, firma kakvih u Hrvatskoj ima još na tisuće.

Ono što sam ja htio ukazati je na to da su mu izjave i laži toliko slične Mamiću (koji isto nije Hercegovac nego Bjelovarac normalno) da samo idiot može misliti da je to slučajno.
na bauštelama veliš. To vas je netko gadno slagao. Samo su prve generacije i to ne Hercegovaca toliko ( oni nisu bili nabrojniji u egzodusu 60-tih) koliko upravo kraj Livno-Duvno odakle je Rajmek, dao najviše gastarbajtera iz SFRJ u odnosu na broj stanovnika, isključivo radili na bauštelama( kao i gastarbajteri iz svih krajeva bivše Juge pa i Zagorja) a što bi drugo i mogli raditi ljudi bez škole, seljaci, dignuti od stada i njiva, već oni mlađi su govorili, "tko će na lopati pare zaradit"..pa su otvarali restorane i deri "balkan platu"..iliti mješano meso, čega nisi mogao Nijemcima napripravit..(samo nek je jeftino i da ima mesine i Nijemac je tu svaki dan)..a njihova djeca završavaju fakseve i rade po velikim njemačkim tvrtkama..

Vaša stereotipizacija je smiješna..i karikaturalna..kako to da jedan Đikić nije na baušteli..jel i on Hercegovac..mislim čovjek je iz G Vakufa ili Bugojna a to je bliže Hercegovini nego Livno. Ali ne on je Hrvvvaat..nije Hercegovac a ni Bosanac..hehehe..tko vas ne zna...

Mit je da se Hercegovci podpomažu rodijački..to je nekad bilo..danas se 90% njih ne posjećuju a kamoli podpomažu..izljube se i izgrle kad dođu doma u zavičaj a žive u istom gradu..ergo ne viđaju se..čak bi čovjek poželio da bude onako kako pričate da je..ali nije..

Stari običaji nestaju i velik dio njih se lako i brzo asimilira na lokalne običaje..

Zadnje uređivanje sedan : 05.11.2017. at 20:49.
sedan is offline  
Old 05.11.2017., 20:37   #7904
Đikić je Livanjsko prezime i doselili su u Bugojno.Kao i većina Bugojanaca su doseljeni iz Duvna Livna Posušja Kupresa u Bugojno.Bugojno nije postojalo prije 150g bila je samo raskrsnica križanje i pomalo doseljavali iz tih krajeva.
Loui is offline  
Old 05.11.2017., 20:48   #7905
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Đikić je Livanjsko prezime i doselili su u Bugojno.Kao i većina Bugojanaca su doseljeni iz Duvna Livna Posušja Kupresa u Bugojno.Bugojno nije postojalo prije 150g bila je samo raskrsnica križanje i pomalo doseljavali iz tih krajeva.
Postojbina Đikića je Zaljut općina Duvno..tako piše "ime hrvatsko" odatle je na našu sramotu ( susjed mi je rodom) Ivica Đikić..nekadašnji Feralovac, pa urednik Pupovčevih Novocti, ovovjekog "Srbobrana" koji je zagrepčanima još 1902-ge poručivao "Do istrage( istrebljenja) naše ili vaše", pa su poslje toga nastradali srpski dućani po ZG-eu.
sedan is offline  
Old 05.11.2017., 22:00   #7906
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa i ne bas, doprinose koji su uplaceni u drzavni proracun je uplatila firma, to je cinjenica, u ime radnika koji ih je i zaradio. Da nema firme, ne bi bilo ni uplate.
A da nema radnika, bilo bi uplate? Radnik je taj novac zaradio, kraj priče, kome nije jasno, neka se obrazuje na drugom mjestu, pobogu.
rocker1987 is offline  
Old 06.11.2017., 02:16   #7907
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
A da nema radnika, bilo bi uplate? Radnik je taj novac zaradio, kraj priče, kome nije jasno, neka se obrazuje na drugom mjestu, pobogu.
Ma slazem se... Zapravo, ako i ima prave vrijednosti u Rimac Automobilima, to ce biti u ljudima koji tamo rade, puno vise negoli u prodavacu magle.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 06.11.2017., 02:55   #7908
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Problem vas Hercegovaca je da vi upravo potječete iz takvih krajeva i dalje gajite čiste plemenske običaje. Ja iskreno ne znam zašto se toliko toga sramite ili misliš kazati da nije istina ?
Ima, a i nema veze sa plemenima. Za razliku od drugih Hrvata nama su svi Hrvati isti i ne gleda se tko je odakle ma što ti drugačije mislio. Rodbina i prijatelji zovu, aj zaposli ovoga moga i što ćeš sada nego zaposliti mada ne bi htio. I to rade svi, ne samo Hrvati iz B&H, ali najlakše je prozivati i generalizirati one koje ne voliš. Da i ti možeš nekoga nazvati pa zaposliti sina ili kćer napravio bi to umjesto da idu raditi u inozemstvu, mada ljudi trebaju naučiti da te stvari ne pitaju jer vjeruj mi, onome koji ima biznis je zadnja stvar na pameti zaposliti nekoga preko veze. Svatko bi htio zaposliti nekoga za koga je skoro siguran da mu je dobar ili da će mu biti bolji za posao, ali je teško odbiti rodbinu. Ne bi ni ti odbio mr. inženjeru ekonomu. Šta, sad ćeš mi reći da jesi.

Quote:
Pa ja recimo mislim da smo mi Zagorci itekako zatucani, pa nije to sramota. Nismo šverceri i lopovi, nismo ni neš posebno radišni kak nas se uobičajeno predstavlja.
I kudikamo smo nesposobniji od Hercegovaca, to nema dvojbe. Samo ta hercegovačka sposobnost je vrsta sposobnosti koja u intelektualnom smislu prolazi jedino na Balkanu, a već u Švabiji jedino na bauštelama.


Uglavnom sam pročitao sljedeće: mi smo isto zatucani, a vi ste još zatucaniji. Mi nismo šverceri i lopovi, ali vi jeste. Vi ste intelektualno sposobni u pljački i laganju naroda i u inozemstvu za rad na baušteli dok smo mi prosvjetljeni centralni Europljani sa nacrtanom dugom na čelu. Samo što si to tako lijepo upakirao da vrijeđaš što manje nego misliš.

A zašto u intelektualnom mr. Zagorec? Je li to zato što smo mi glupi otomanski brđanos seljakos s kamenjara dok si ti mr. Janesz zapadna Europa?

Najbogatiji Hrvat je iz Bosne i obogatio se u Njemačkoj na patentima
http://www.jutarnji.hr/vijesti/on-je...-ubiti/911892/

Jedan koji živi (tj. živio je) nedaleko od mene u Hercegovini bio je prvi Hrvat u Njemačkoj koji je izabran za poduzetnika godine. Te godine je tvrtka zaradila 800 milijuna€.
http://www.monitor.hr/vijesti/hrvats...-godine/53044/

Ovaj čovjek nije zaradio novac u Njemačkoj, već u Americi, i također živi blizu mene. Vratio se iz Amerike i živi u Hardomilju.
https://www.youtube.com/watch?v=zPbwFvnshnk

Također iz Hardomilja znam čovjeka čija firma gradi autoceste u Njemačkoj.

Itd, znam više ljudi oko sebe koji su se obogatili u inozemstvu i brišu nos sa novčanicom od 500€ nego one koji su ostali raditi na baušteli.

Ivan Marušić rođen u Širokom Brijegu je izabran za fellow Američkog fizikalnog društva, dobio je i nagradu američkog fizikalnog društva za temeljne doprinose razumijevanju i modele turbulentnih tokova, dobio je i NSF career award, fellow je (dakle najveći stupanj ili u nas redoviti član) australske akademije znanosti i umjetnosti itd. Živi u Australiji. Reuters highly cited researcher.
https://www.youtube.com/watch?v=gU33...XuMmpSptOj_0_t

Zdenko Herceg iz Ljubuškog je molekularni biolog koji je jedan od vodećih svjetskih znanstvenika za epigenetiku. Na Međunarodnom institutu za istraživanje raka u Francuskoj je voditelj laboratorija za epigenetiku i voditelj odjela za molekularne mehanizme razvoja karcinome. Iz godine u godinu mu raste citiranost.

Matematičar Zlatko Drmac iz Mostara je dobitnik SIAM Algebra nagrade za unaprijeđenje Jacobi SVD metode i prije toga hrvatske godišnje nagrade za znanost. Poslije fakulteta u Zagrebu je otišao neko vrijeme raditi u Njemačkoj.

Dinko Počanić rođen u Sarajevu, fizičar koji živi i radi u Americi, je izabran za fellow Američkog fizikalnog društva za vodeće doprinose mjerenjima rijetkih propadanja, strukturi i interakcijama pi mesona. Možeš vidjeti da je dobio od američke države četiri i pol milijuna dolara za novi eksperiment.

Mira Petrović, kemičarka rođena u Sarajevu, koja radi u Kataloniji, je uvrštena u ISI highly cited researchers u polju kemije i ekologije.

Stipan Jonjić iz Kupresa je izabran za člana Njemačke Akademije znanosti - Leopoldina.

Dragan Huterer, kozmolog rođen u Sarajevu, radi u Americi otac mu je Hrvat, izabran je za fellowa Američkog Fizikalnog Društva.
29:50
https://www.youtube.com/watch?v=IszCswpzzzw

Itd.

Od domaće scene mi pada na pamet Drago Ikić (Foča kraj Doboja), punopravni član Hrvatske akademije, razvio tzv. Edmonston-Zagreb cjepivo, inženjer Hrvoje Babić iz Bugojna, izabran za fellow IEEE za istraživanja u analognoj i digitalnoj obradi signala, razvio je novi concept mikotron

itd.

Quote:
Činjenica je da Rimac nije zemljak da bi se za njega znalo otprilike kao za vlasnike tvrtke neke mange u drvnoj industriji. Slične plaće, sličan malen broj zaposlenih. Zapravo generalno, firma kakvih u Hrvatskoj ima još na tisuće.
Radi se o proizvodnji automobila i to ne baš običnih vs drvna industrija. Ali da je Zagorac na njegovom mjestu i da radi još jači PR ovaj thread ne bi imao ovoliko stranica.

Quote:
Ono što sam ja htio ukazati je na to da su mu izjave i laži toliko slične Mamiću (koji isto nije Hercegovac nego Bjelovarac normalno) da samo idiot može misliti da je to slučajno.
Da nije iz B&H ne bi nitko na išta ukazivao.

Zadnje uređivanje Tigarx : 06.11.2017. at 03:10.
Tigarx is offline  
Old 06.11.2017., 08:53   #7909
Dobro si nabrojio a nisi nabrojio ni 0,1% Npr Ilija Letica možda i najbogatiji Hrvat na svijetu uz Lukšiće..iz Duvna. Ima ih masa. Pa i "teta Vegeta" Zlata Bartl je iz Sarajeva.

Ta prilično glupa stereotipizacija, kako su eto Hercegovci ( nešto malo manje Bosanci) uspješni samo u Hrvatskoj a vani samo bauštelaju je smiješna i karikaturalna ali živi. Živi i dalje. Moš ti dat tisuću primjera ona će živjeti i dalje. A to dobro dođe za liječenje osobnih čak i kolektivnih frustracija. Naravno da ovaj topic ne bi imao ni desetu desetinu stranica da je Rimac npr iz Čakovca. Recimo. Nema šanse. Tko god kaže drugačije, laže.

Ta njihova, Hrvata iz Hrvatske, rascjepkanost na regije ih "ubija". To čak i neprijateljstvo. Nitko nikoga ne podnosi. A svi skupa nema ih ili nema nas šaka. Ja dok me nisu počeli nazivati Hercegovcom (iako to nisam ali ajde)..nisam na to davao pet para. Hrvat je Hrvat za mene bio i osto ako je Hrvat. Za regionalni identitet ne dajem pet para , dapače da imam moć zabranio bi ga, jer je najveća nesreća Hrvatske i Hrvata.

No, jedino što si promašio po meni je to zapošljavanje i pomaganje. To je bilo možda nekad bilo. Danas se ni rodbina ne posjećuje. Prijatelji iz djetinjstva, što su u školu zajedno išli. Kad dođu kući u zavičaj , za Svisvete zapalit sviću na grobove ili liti na koji tjedan, tamo doli se sretnu. Tako je bar kod mene u mom kraju. Možda je u onoj pravoj Hercegovini ( Posušje, Grude, Ljubuški, Široki, Čapljina Mostar) drugačije ali Duvnjaci ako su po i čemu Hrvati onda su to po jalu. Ne, zavist nije točno prevođenje ona ne nosi sve i ne objašnjava sve. Jal je ona prava riječ i pojam, ono puno pizme, ogorčenja, nesreće što netko ima više od njega..pa je tako uobičajena rečenica za nekoga u Duvnu tko je nešto stekao i ima i strši iznad prosjeka...." ukro j...mater svoju". Po tome im ne možeš uzeti hrvatstvo, nema šanse..tu su Hrvati 1/1

Zadnje uređivanje sedan : 06.11.2017. at 09:09.
sedan is offline  
Old 06.11.2017., 09:26   #7910
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ta prilično glupa stereotipizacija, kako su eto Hercegovci ( nešto malo manje Bosanci) uspješni samo u Hrvatskoj a vani samo bauštelaju je smiješna i karikaturalna ali živi. Živi i dalje. Moš ti dat tisuću primjera ona će živjeti i dalje. A to dobro dođe za liječenje osobnih čak i kolektivnih frustracija. Naravno da ovaj topic ne bi imao ni desetu desetinu stranica da je Rimac npr iz Čakovca. Recimo. Nema šanse. Tko god kaže drugačije, laže.
Postoje stereotipi a postoje i gluposti, a ti si sad jednu izvalio.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 06.11.2017., 12:27   #7911
Ma sve jal i ljubomora, hejterstvo...

Il kako bi rekla Marina Lovrić Merzel - "Mrze me jer sam lijepa"
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 06.11.2017., 12:53   #7912
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
Najbogatiji Hrvat je iz Bosne i obogatio se u Njemačkoj na patentima
http://www.jutarnji.hr/vijesti/on-je...-ubiti/911892/
Taj lik kojeg si stavio na prvo mjesto je odlican primjer...ali ne kako si ti zamislio, nego upravo suprotno, u prilog stereotipu koji se ovdje spominje. Prevarant koji je navukao pola Hrvatske i BiH na suludu pricu o svojim izmisljenim milijardama, koje na kraju nitko nikad nije vidio. :klap:

Rekli bi za tebe Tigarx..."sam pao, sam se ubio."
Snack is offline  
Old 06.11.2017., 13:18   #7913
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Taj lik kojeg si stavio na prvo mjesto je odlican primjer...ali ne kako si ti zamislio, nego upravo suprotno, u prilog stereotipu koji se ovdje spominje. Prevarant koji je navukao pola Hrvatske i BiH na suludu pricu o svojim izmisljenim milijardama, koje na kraju nitko nikad nije vidio. :klap:

Rekli bi za tebe Tigarx..."sam pao, sam se ubio."

Upravo sam to i ja htio spomenuti...
Kerefek76 is online now  
Old 06.11.2017., 13:28   #7914
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Taj lik kojeg si stavio na prvo mjesto je odlican primjer...ali ne kako si ti zamislio, nego upravo suprotno, u prilog stereotipu koji se ovdje spominje. Prevarant koji je navukao pola Hrvatske i BiH na suludu pricu o svojim izmisljenim milijardama, koje na kraju nitko nikad nije vidio. :klap:

Rekli bi za tebe Tigarx..."sam pao, sam se ubio."
Nemam što dodati

Ponavljam, po meni su Hercegovci i općenito ljudi iz BiH natprosječno sposobni. Pitanje je samo za koje i kakve stvari. Muljanje, švercanje i ostalo čak i ne mora prolazit samo u Hrvatskoj, ali u pravilu na Balkanu je najlakše.

I baš vezano za Rimca, uopće ne mislim da je debil. Velim, muljanje, jeftin PR i ostalo mu je doslovce u genima, a uz to stvarno i vjerojatno ima žicu za tehnologiju, pa čak i poduzetništvo, ali ne na nekakav genijalan ili nedobog inovativan način. Još mi nitko nije ni pokušao demantirati da mu je Mamić evidentno uzor u pizdarijama koje nariče. 200 zaposlenih, plaćamo poreze ko ludi dobivamo malo.....a skroz sam zaboravio i Zdravkecove legendarne izjave o tome da prima 10 000 kuna da bi imao za doprinose. Ramke je isto u Nu2 spominjao da radi za bagatelu i da pare nisu bitne . Normalno i jedan i drugi naveliko govore o tome da sve rade zbog ljubavi prema Dinamu. To jest autima
Inžinjer ekonom is offline  
Old 06.11.2017., 13:29   #7915
Nije uopće u pitanju da ima prevaranata, folirsanat, kriminalaca svake vrste među Hercegovcima i Bosancima. A znate li zašto se stječe dojam da je njih najviše. Zato jer novine odmah iskurče naslov..Hercegovac uhvaćen u prijvari. Hercegovac taj i taj uradio ovo ili ono.

A ako je neka lopuža iz Istre recimo..neće pisat Istranin taj taj napravio kriminal..ili Podravec se obogatio na nelegalan način..kod Sanadera nitko nije spominjao Dalmatinac uhvaćen s prstima u pekmezu..ili Slavonac ili bilo koja regionalna pripadnost..nego samo nakelje inicijale ili kad se već mora ime i prezime..zamisli naslova "Srbin radio kriminal u Hrvatskoj"..odmah vlada zasjeda Šprajc, Stanković i Maja Sever hopsaju ko medvjedići na baterije..

Al Hercegovac..to može, pače..to mora..hehe..ko vas ne zna.

Sve se to radi po planu i programu..

Al ako je ugledni znanstvenik..onda je Hrvat..onda nije Bosanac..
sedan is offline  
Old 06.11.2017., 13:34   #7916
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ma sve jal i ljubomora, hejterstvo...

Il kako bi rekla Marina Lovrić Merzel - "Mrze me jer sam lijepa"
Hrvatski jal je pojam izmišljen upravo da bi razno razni prevaranti, lopovi i mediokriteti na položajima opravdali sami sebe. Zato takvi i govore da je hrvatska puna jalnika i hejtera.

Zanimljivo je kako ti svi jalnici i hejteri nisu ljubomorni ni jalni na nekog njemca, šveđanina, amerikanca itd. nego su jalni na susjeda - "uglednog poduzetnika" koji je od poderanih čarapa do Mercedesa SLK stigao u 3 godine bez ikakvog revolucionarnog patenta, bez ikakve škole, bez ikakvog lukrativnog ugovora sa nekom svjetskom kompanijom, bez nekog revolucionarnog softwera, bez rada u nekoj top firmi i bez bogatog strica koji je ostavio milione.
Onak, scenario tipičnog "uglednog poduzetnika" u Hrvatskoj na kojega su jalni i ljubomorni svi zli hejterski hrvati je sljedeći:
Imam poderane čarape, živim sa 11-toro u kući od 35 kvadrata, čuvam koze i prodajem duhan na placu.......hopla!!!...... Vozim Mercedes SLK, imam trokatnicu sa 3km rostfrei ograde i "ugledni" sam poduzetnik sa 3 miliona eura koji mi vire iz đepa.
Kerefek76 is online now  
Old 06.11.2017., 14:10   #7917
Koje natezanje nebi li se zakljucilo da Rimac nije doprinio kroz porez.

Velite, platili su radnici porez, a ne firma? A što jeste firma nego radnici koji ju čine?
bozoou is offline  
Old 06.11.2017., 14:47   #7918
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Hrvatski jal je pojam izmišljen upravo da bi razno razni prevaranti, lopovi i mediokriteti na položajima opravdali sami sebe. Zato takvi i govore da je hrvatska puna jalnika i hejtera.

Zanimljivo je kako ti svi jalnici i hejteri nisu ljubomorni ni jalni na nekog njemca, šveđanina, amerikanca itd. nego su jalni na susjeda - "uglednog poduzetnika" koji je od poderanih čarapa do Mercedesa SLK stigao u 3 godine bez ikakvog revolucionarnog patenta, bez ikakve škole, bez ikakvog lukrativnog ugovora sa nekom svjetskom kompanijom, bez nekog revolucionarnog softwera, bez rada u nekoj top firmi i bez bogatog strica koji je ostavio milione.
Onak, scenario tipičnog "uglednog poduzetnika" u Hrvatskoj na kojega su jalni i ljubomorni svi zli hejterski hrvati je sljedeći:
Imam poderane čarape, živim sa 11-toro u kući od 35 kvadrata, čuvam koze i prodajem duhan na placu.......hopla!!!...... Vozim Mercedes SLK, imam trokatnicu sa 3km rostfrei ograde i "ugledni" sam poduzetnik sa 3 miliona eura koji mi vire iz đepa.
pa naravno da će biti jalni na susjeda..dovoljno je znati koliko je Zagoraca poginulo oko cm meje.

Šta imat bit jalan na nekog Šveđanina, Nijemca ili Rusa, tu nema gušta, tu nema šuga, to nije to..njemu će ljubiti stope da je tri puta veći lopov od susjeda Jambreka kaj ima tri kravice a ja pak sam dve..
sedan is offline  
Old 06.11.2017., 14:49   #7919
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Koje natezanje nebi li se zakljucilo da Rimac nije doprinio kroz porez.

Velite, platili su radnici porez, a ne firma? A što jeste firma nego radnici koji ju čine?
Tebi i ovim ostalim Hlebincima i dalje nije jasno da te novce za mirovinsko, zdravstveno i ostale doprinose NIJE ZARADIO Mate Rimac, nego SVAKI RADNIK PONAOSOB. Ne samo da je zaradio to + svoju netto plaću nego još i zaradu svome gazdi (Rajmeku). Jer ako radnike plaća više nego što su mu zaradili...onda je Kerefek u pravu
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 06.11.2017., 15:20   #7920
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Tebi i ovim ostalim Hlebincima i dalje nije jasno da te novce za mirovinsko, zdravstveno i ostale doprinose NIJE ZARADIO Mate Rimac, nego SVAKI RADNIK PONAOSOB. Ne samo da je zaradio to + svoju netto plaću nego još i zaradu svome gazdi (Rajmeku). Jer ako radnike plaća više nego što su mu zaradili...onda je Kerefek u pravu
a jadni... kad vec tako dobro zaradjuju pitam se zasto ne zarade sami sebi nego zaradjuju Rimcu. U biti, zasto nebi svaki radnik zaradio sam za sebe, pa nisu ludi da sheraju profitnu marginu sa gazdom kad vec to sve oni zarade.

"nije on nista zaradio, sve su mu radnici zaradili" mentalitet. Naravno, od tupavaca koji nikad nisu bili na rukovodecim pozicijama da znaju od cega se taj cijeli proces sastoji.
Forumskaluda is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.