Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 16:18   #81
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
KBF treba maknuti, jednako tako i polovicu smjerova na FFZG-u s drzavnog proracuna

indiologiju i slicne vratolomije neka djeca koju to zanima placaju iz vlastitog dzepa u potpunosti
drzava i porezni obveznici nikada nece vidjeti koristi od njih


kao i od raznih bogoslova raznih religija
Jel ti znaš nešto više od pilit drva?

Pa jasno, kaj će tam neki profe povijesti, umjetnosti, književnosti, filozofije, fućkaš Kanta i Hegela, i Michelangela, špiljske slikarije od prije 30 000 godina, kaj je to u usporedbi sa šerafima i IT programerima...

Kompjutore u škole i ukinimo gimnazije, a kamoli FF!
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:19   #82
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Studenti FFZG-a ce dobiti mogucnost studiranja na KBF...ali cak i da nitko nikada ne iskoristi tu mogucnost opet to nebi bilo vazno dokle god studenti KBF-a koriste svoju opciju.
Naime korjen problema je sto vi mislite da je Filozofksi Fakultet vase vlasnistvo a ne tek jedna obrazovna instituicja koja sluzi za skolovanje hrvatskih gradjana.


Ako je za hrvatsko drustvo optimalnije da studenti koji sluze Bogosloviju i koji ce jednog dana predavati vjeronauk u skolama budu u mogucnosti predavati i nesto drugo ( npr. hrvatski jezik ), nego da se mora placati dvoje ljudi za ta zanimanja...onda uopce nema rasprave. Vi stvari postavljate kao da je tu rijec o tome kao da nastava iz hrvatskog jezika sluzi da bi se studenti FF imali gdje zaposliti. Drugo, tuziti se da je jedna institucija sposobna i da se brine o svojim ljudima...hej...
stvari se mogu postaviti i obrnuto. tko je odredio da je za društvo optimalno (optimalnije ne postoji) da baš studenti s Bogoslovije budu 2 in 1, a ne kao do sada studenti filozofskih fakulteta? pa Crkva je to odredila. nije istina npr. da vjeroučitelji nemaju dovoljno posla ili dovoljnu satnicu jer postoji i župni i školski vjeronauk. samo jedan plaća država, a drugi bi trebala plaćati Crkva. kako je to Crkva uredila? nametnula vjeroučiteljima, ako žele biti dio tog sustava zaštite, da moraju volontirati predajući župni vjeronauk da se ne bi župnici morali odricati milodara u korist njih. e pa sada će isto prebaciti na državu (mislim na popunjavanje satnice), bez da išta plaćaju iz svog žepa. sve će država plaćati. a vjerojatno će i dalje postojati obveza da oni moraju po župama volontirati predajući vjeronauk prvopričesnicima i krizmanicima.

dakle, summa sumarum, nije država odredila da se FFZG nešto oduzme, nego Crkva. izvoli objasniti tu društvenu korist da prednost pri zapošljavanju imaju crkveni kadrovi u školama. moraš to nečim potkrijepiti. jer za društvo neće nastati nikakva nova korist ili ušteda. ukoliko na zavodu postoje kadrovi s FF koji nisu iskorišteni u školama, o kakvoj novoj koristi ti pričaš? samo se oduzima jednima, daje drugima i mijenja se struktura nastavnih kadrova
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:22   #83
@lilith forever.
jedno pitanje.
Ja mogu razumjeti vase argumente jer je rijec o vrlo konkretnim problemima. Naravno, mogu razumijeti i to da se vi borite za vlastite interese, jer nitko drugi to nece uciniti umjesto vas.

Medjutim zasto se onda to tako ne postavlja?
Cemu jeftino politikanstvo?...cemu koketiranje sa nekakvim opskurnim likovima koji izbacuju neke jeftine parole?
Cemu nekakve Radnicke Fronte, Akademske solidarnosti? Klero-fasizam, Crvene brigade i sl.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:24   #84
Quote:
lilith forever kaže: Pogledaj post
stvari se mogu postaviti i obrnuto. tko je odredio da je za društvo optimalno (optimalnije ne postoji) da baš studenti s Bogoslovije budu 2 in 1, a ne kao do sada studenti filozofskih fakulteta?
Pa vi ste mi to objasnili kada ste pisali o tome kako ce netko tko zavrsi Bogosloviju prvo skraceno predavati vjeronauk, a onda kada se ukaze potreba za predavacem naprimjer hrvatskog preuzeti i taj predmet jer ce to biti jednostavnije nego zaposliti novog predavaca.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:28   #85
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
@lilith forever.
jedno pitanje.
Ja mogu razumjeti vase argumente jer je rijec o vrlo konkretnim problemima. Naravno, mogu razumijeti i to da se vi borite za vlastite interese, jer nitko drugi to nece uciniti umjesto vas.

Medjutim zasto se onda to tako ne postavlja?
Cemu jeftino politikanstvo?...cemu koketiranje sa nekakvim opskurnim likovima koji izbacuju neke jeftine parole?
Cemu nekakve Radnicke Fronte, Akademske solidarnosti? Klero-fasizam, Crvene brigade i sl.
pa netko valjda mora nešto poduzeti kad god se pojavi nepravda, a obično za to imaju motiv i pokretačku snagu upravo oni najradikalniji
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:35   #86
Quote:
lilith forever kaže: Pogledaj post
pa netko valjda mora nešto poduzeti kad god se pojavi nepravda, a obično za to imaju motiv i pokretačku snagu upravo oni najradikalniji
Da ali su njihov motivi i ciljevi pogresni...a i retorika.

Recimo kada pricam sa vama stjecem dojam da je tu rijec o strahu studenata za svoja buduca radna mjesta a sto cak i da se ne slozimo postujem........kada slusam te "pokretace" stjecem dojam da je tu rijec o idiotima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:40   #87
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa vi ste mi to objasnili kada ste pisali o tome kako ce netko tko zavrsi Bogosloviju prvo skraceno predavati vjeronauk, a onda kada se ukaze potreba za predavacem naprimjer hrvatskog preuzeti i taj predmet jer ce to biti jednostavnije nego zaposliti novog predavaca.
neće skraćeno predavati vjeronauk već će mu se popunjavati satnica ili će raditi povrh pune satnice. to su velike razlike u plaći (500-800 kn ili više). to pravilo postoji u školi upravo radi društvene koristi, koristili su ga oni koji su završili određenu kombinaciju predmeta, znači imaju manje problema za riješit tijekom svoje karijere, više mogućnosti. to dobivaš na način da zadovoljiš uvjete pri upisu na prestižnije grupe na FF (to su redovito odlikaši), valjda je to u redu u zapadnom svijetu. sad stižu neki novi kriteriji koji sa zapadnim svijetom, kojem smo težili, nemaju veze. snižavaju se kriteriji, važniji su od ocjena krsni list i preporuka župnika o tome koliko je tko na misi, koliko neporočan život vodi i sl. ja sam vjernica i ne omalovažavam uzoran način života, ali na to te prisiljava tvoja vjera, Duh Sveti, to nisu ovozemaljske nego duhovne stvari. zapravo, milost vjere je privilegija, Dar Božji. oni koji ga nemaju, a ipak su odlikaši, zar trebaju biti diskriminirani? ionako smatram da su diskriminirani time što nemaju vjere, ali to je Božja volja koja je nama nedokučiva, dok bi država trebala štititi sve građane od bilo kakve diskriminacije. mislim da je ovo pitanje za Ustavni sud, a ne samo za Pravobraniteljicu, samo sumnjam da će se Radnička fronta tako nečeg dosjetiti.
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 20:00   #88
Lijepo bih vas molila da mi objasnite neke stvari, jer ja sam završila FF prije 40 godina, pa možda nisam najbolje shvatila bolonjski
način studiranja. Kako sam ja shvatila, nakon završenog preddiplomskog studija, diplomski se može nastaviti na nekom drugom fakultetu, znači netko tko završi preddiplomski na KBF-u može bez problema nastaviti studij na FF.
Da li i u tom slučaju vjeroučitelji ugrožavaju magistre sa FF-a?
Mislim da vjeronauk može u osnovnoj školi predavati i bacc. a za drugi predmet ima magisterij.
U moje vrijeme FF je bio sasvim razumljivo glasnogovornik komunističkog režima i nije razvijao kritičko mišljenje. Mislila sam da će se to promijeniti, ali prijenos sa generacija profesora na podobne demonstratore, asistente, a onda i na nastavnike nije se promijenio svjetonazor.
Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 20:46   #89
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Jel ti znaš nešto više od pilit drva?

Pa jasno, kaj će tam neki profe povijesti, umjetnosti, književnosti, filozofije, fućkaš Kanta i Hegela, i Michelangela, špiljske slikarije od prije 30 000 godina, kaj je to u usporedbi sa šerafima i IT programerima...

Kompjutore u škole i ukinimo gimnazije, a kamoli FF!

naglasio sam kako moja primjedba ide za egzoticne gluposti na filozofskom, ova opca kulturica je ok
tko i sto ce imati koristi od indiologije i slicnih gluposti?
nitko



"sarafi" i programeri stvaraju novu vrijednost i svaka drzava koja nema jake "sarafe" propada
kao sto vidimo i s Hrvatskom
bitno kako su u nasoj drzavi prvaci medu politickom i javnom elitom razni kulturnjaci, filozofi, umjetnici i slicno
najpametniji i najsposobniji od svih u Hrvatskoj
takvo smo drustvo isprofilirali i oni ce ekonomski svojim sposobnostima povuci drustvo prema naprijed kako i sami misle

vidimo rezultate
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:24   #90
Boras je najgori rektor u povijesti, treba ga eliminirati iz sustava
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 23:53   #91
Quote:
Ruža kaže: Pogledaj post
Lijepo bih vas molila da mi objasnite neke stvari, jer ja sam završila FF prije 40 godina, pa možda nisam najbolje shvatila bolonjski
način studiranja. Kako sam ja shvatila, nakon završenog preddiplomskog studija, diplomski se može nastaviti na nekom drugom fakultetu, znači netko tko završi preddiplomski na KBF-u može bez problema nastaviti studij na FF.
Da li i u tom slučaju vjeroučitelji ugrožavaju magistre sa FF-a?
Mislim da vjeronauk može u osnovnoj školi predavati i bacc. a za drugi predmet ima magisterij.
Ako se preddiplomski studij završi na jednom fakultetu, a diplomski želi upisati na drugom, onda se za diplomski studij u pravilu moraju položiti razlikovni ispiti. No ovdje je ideja da se i preddiplomski i diplomski studij paralelno odvijaju na dva fakulteta - katehetika na KBFu i (samo za one koji to žele) još jedan studij na FFu, a na samom FFu je većina studija ionako dvopredmetna.

Quote:
Ruža kaže: Pogledaj post
U moje vrijeme FF je bio sasvim razumljivo glasnogovornik komunističkog režima i nije razvijao kritičko mišljenje. Mislila sam da će se to promijeniti, ali prijenos sa generacija profesora na podobne demonstratore, asistente, a onda i na nastavnike nije se promijenio svjetonazor.
Na Filozofskom fakultetu i među nastavnicima i među studentima ima svakojakih svjetonazora - ima i vjernika raznih vjeroispovijesti (premda vjerojatno nešto manje nego u općoj populaciji), ima ateista, agnostika itd., politički lijevih, desnih, srednjih i onih koje politika ne zanima. Naravno, ima i razlike po odsjecima, na nekima su se doista kadrovi reproducirali po svjetonazorskom kriteriju (filozofija, sociologija, povijest, psihologija), ali na nekima nisu. Kritičko mišljenje se na ovim nekim odsjecima ili u određenim interesnim skupinama poput Akademske solidarnosti i Radničke fronte razvija, ali samo u jednom smjeru - kritiziranja Katoličke crkve i desnoga svjetonazora.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 23:58   #92
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Boras je najgori rektor u povijesti, treba ga eliminirati iz sustava
Po čemu je najgori rektor u povijesti, te kako i iz kojega sustava ga treba eliminirati?

Ovako bez ikakvih argumenata iznesena apodiktička tvrdnja se obično smatra trollanjem i kažnjava se.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 08:03   #93
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Po čemu je najgori rektor u povijesti, te kako i iz kojega sustava ga treba eliminirati?
Po tome što vjerojatno ne glasa za SDP.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 08:32   #94
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Uostalom, bilo bi izvrsno da se studenti KBF-a susretnu s rodnom ideologijom, seksologijom, feminističkom kritikom, liberanim strujama, da upoznaju žive ljude koji taj život izabiru, vjerujem da bi i jednima i drugima to koristilo u prepoznavanju tolerancije na djelu. Ali ne prisilno i ne na štetu jedne od ugovorenih strana.
To mogu odmah, bez ikakvog ugovora, naprosto izborom pojedinih izbornih kolegija koji su na raspolaganju svim studentima drugih fakulteta UNIZG. Mnogi studenti drugih fakulteta upravo i koriste mogućnost izbornih kolegija na FFZG, te su za njih osigurane određene kvote ili se mogu dogovoriti izravno s profesorima, nositeljima kolegija. Za to nije potreban nikakav "ugovor", jer to sustav bolonje omogućuje. Zašto to studenti KBFa ne koriste, a svi drugi koriste, nije poznato, ali je doista zanimljivo pitanje? Prema tome, FFZG nije zatvoren za suradnju s KBFom, ali ne želi skapati za sebe štetan ugovor. Isto tako, mogući su i zajednički istraživački projekti, koji se već i rade dugi niz godina, u nekim područjima, te organiziranje konferencija i sl. Ali, jedno je suradnja, a drugo okupacija i popovanje. Uostalom, imaju i Katoličko sveučilište gdje se također školuju neke struke koje obrazuje i FFZG - psihologija, sociologija, povijest, npr. Zašto s njima ne sklapaju ugovor, ako im je stalo do dodatnih struka za vjeroučitelje, pogotovo kad s njima imaju isti zajednički jezik i ideologiju?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 13:01   #95
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
To mogu odmah, bez ikakvog ugovora, naprosto izborom pojedinih izbornih kolegija koji su na raspolaganju svim studentima drugih fakulteta UNIZG. Mnogi studenti drugih fakulteta upravo i koriste mogućnost izbornih kolegija na FFZG, te su za njih osigurane određene kvote ili se mogu dogovoriti izravno s profesorima, nositeljima kolegija. Za to nije potreban nikakav "ugovor", jer to sustav bolonje omogućuje. Zašto to studenti KBFa ne koriste, a svi drugi koriste, nije poznato, ali je doista zanimljivo pitanje?
A tko kaže da studenti KBFa to već ne koriste?

No, naravno da nije ista stvar hoće li samo u suplementu diplomi stajati da je odslušan neki kolegij na nekoj od drugih sastavnica Sveučilišta ili će na FFu biti odslušan i položen čitavi studij (u kombinaciji s još jednim na samom KBFu).

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Prema tome, FFZG nije zatvoren za suradnju s KBFom, ali ne želi skapati za sebe štetan ugovor. Isto tako, mogući su i zajednički istraživački projekti, koji se već i rade dugi niz godina, u nekim područjima, te organiziranje konferencija i sl. Ali, jedno je suradnja, a drugo okupacija i popovanje. Uostalom, imaju i Katoličko sveučilište gdje se također školuju neke struke koje obrazuje i FFZG - psihologija, sociologija, povijest, npr. Zašto s njima ne sklapaju ugovor, ako im je stalo do dodatnih struka za vjeroučitelje, pogotovo kad s njima imaju isti zajednički jezik i ideologiju?
Opet, tko kaže da s njima nemaju takav ugovor? No na Hrvatskom katoličkom sveučilištu je, kao što i sama navodiš, broj studija znatno manji nego na FFu.

Izrazi "okupacija" i "popovanje" su također potpuno neprimjereni u ovom kontekstu, primjereni jedino ideološki zadojenim pojedincima iz "Radničke" fronte i "Akademske" solidarnosti.

Uostalom, radi boljega informiranja forumaša o ovom problemu, dajem poveznicu na danas izdano priopćenje za medije i javnost Uprave FFa:

Priopćenje za medije i javnost
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 13:31   #96
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
@lilith forever.
jedno pitanje.
Ja mogu razumjeti vase argumente jer je rijec o vrlo konkretnim problemima. Naravno, mogu razumijeti i to da se vi borite za vlastite interese, jer nitko drugi to nece uciniti umjesto vas.

Medjutim zasto se onda to tako ne postavlja?
Cemu jeftino politikanstvo?...cemu koketiranje sa nekakvim opskurnim likovima koji izbacuju neke jeftine parole?
Cemu nekakve Radnicke Fronte, Akademske solidarnosti? Klero-fasizam, Crvene brigade i sl.
ovo je jako važno pitanje

možda će ga ljudi najbolje razumijeti ako ga jednostavno usporedim sa državnom razinom.
Imate narod kojeg većim djelom ne zanimaju ustaše partizani ideologije ove ili one, ali svejedno vladajući to spominju. Većini se to ne sviđa, ali što će
slično je i sa ff, iz osobnog iskustva znam da ti ljudi iz akademske solidarnosti (ta organizacija je uvjerljivo najangažiranija) nisu previše popularni. Taj AS diže tencije ubacujući ideologiju i ohrabrujući budale, koje na sramotu svih studenata FF sudjeluju u rasprava plenuma i u kojima stvari prebacuju na ideološki nivo. Dovoljno je samo pogledai velečastivi na filozofskom (dostupan na youtube u) i možete vidjeti kakvi su komentari.
iz osobnog iskustva mogu reći da većina to ne podržava, ali teško je skinuti tu ekipu plus i kada bi ih skinuli omjer uloženog i dobivenog ne bi išao nama na ruku
i još jedan plus, morate shvatiti da je ta ekipa iz AS-a hrpa ljevičara koji studijraju u prosjeku 8 godina i vise u KSFF-u po cijele dane i svrha i smisao cijeloga života im je sudjelovati u ovakvim događanjima. Sada mogu ljevičariti do mile volje i iskazati se, fuj
zapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 21:35   #97
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A tko kaže da studenti KBFa to već ne koriste?
Teško. Koriste studenti s Isusovačkog fakulteta.

Quote:
No, naravno da nije ista stvar hoće li samo u suplementu diplomi stajati da je odslušan neki kolegij na nekoj od drugih sastavnica Sveučilišta ili će na FFu biti odslušan i položen čitavi studij (u kombinaciji s još jednim na samom KBFu).
Tko je rekao da je?

Quote:
Opet, tko kaže da s njima nemaju takav ugovor? No na Hrvatskom katoličkom sveučilištu je, kao što i sama navodiš, broj studija znatno manji nego na FFu.
Da već imaju već dvopredmetne studije, onda ne bi tražili dopusnicu za dvopredmetne studije.

Quote:
Izrazi "okupacija" i "popovanje" su također potpuno neprimjereni u ovom kontekstu, primjereni jedino ideološki zadojenim pojedincima iz "Radničke" fronte i "Akademske" solidarnosti.
Je li? A tko si pa ti da drugima određuješ koje će izraze koristiti? Ja mislim da je to baš primjereno za te na koje se odnosi. Ali, kad je vjerska zadojenost u pitanju, onda je sve dozvoljeno, jel? Tebe nitko ne tjera da se baviš Radničkom frontom ili Akademskom solidarnosti, ako ti se ne sviđaju. To je slobodan izbor.

Quote:
Uostalom, radi boljega informiranja forumaša o ovom problemu, dajem poveznicu na danas izdano priopćenje za medije i javnost Uprave FFa:
Priopćenje za medije i javnost
Hahaha.. još jedan u nizu... samo nek nastavi uprava koja se raspada..
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 21:54   #98
Quote:
zapolja kaže: Pogledaj post
Dovoljno je samo pogledai velečastivi na filozofskom (dostupan na youtube u) i možete vidjeti kakvi su komentari.
Kako za koga... Za KBFovce su sigurno loši, a za FF su super!

Quote:
iz osobnog iskustva mogu reći da većina to ne podržava, ali teško je skinuti tu ekipu plus i kada bi ih skinuli omjer uloženog i dobivenog ne bi išao nama na ruku
Kako da ne? A tvoje iskustvo je neko mjerilo stvari?

Quote:
i još jedan plus, morate shvatiti da je ta ekipa iz AS-a hrpa ljevičara koji studijraju u prosjeku 8 godina i vise u KSFF-u po cijele dane i svrha i smisao cijeloga života im je sudjelovati u ovakvim događanjima. Sada mogu ljevičariti do mile volje i iskazati se, fuj
Nemaš ti pojma ni o ljevičarima, niti o AS.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 02:48   #99
Koliko vidim po anketama u Facebook grupama FFZG studenata, podrška za "protiv" opciju je uglavnom tolika da predsjednici Bjelorusije ili Uzbekistana na izborima imaju manje postotke. Da li je to iskrena podrška ili se ljudi priključuju što zbog straha, što zbog principa "kud svi Turci tu i mali Mujo", nisam siguran.

A cijela ova RF/AS/SF/Plenum ekipa je uglavnom iritantna, sramoti faks i stvara lošu sliku o njemu. Čast iznimkama.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 07:37   #100
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa vi ste mi to objasnili kada ste pisali o tome kako ce netko tko zavrsi Bogosloviju prvo skraceno predavati vjeronauk, a onda kada se ukaze potreba za predavacem naprimjer hrvatskog preuzeti i taj predmet jer ce to biti jednostavnije nego zaposliti novog predavaca.
Obzirom da crkva skače ko ofurena na ideju da itko osim od nje odobrenih zucne o vjeronauku, zašto država (koja predstavlja čitavo društvo, a ne samo vjernike) ne bi skakala ko ofurena da itko osim od nje odobrenih zucne o ičemu što nije vjeronauk?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.