Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 11:38   #81
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Nisu steroidi i MTX ista stvar. Nego oba lijeka usporavaju napredak bolesti. Možda bi trebali prestat bolovi nakon nekog dužeg uzimanja. Ali oni nisu prvenstveno za bol. Znači ako te sad boli, želiš da ti bol prestane nećeš uzet kortikosteroid ili MTX nego Voltaren ili Indometacin. Kužiš? A nisam rekla da je to isto nego sam ti samo napravila usporedbu!
Oba lijeka se svode na zajednički nazivnik, samo što je ovaj drugi citostatik ili imunosupresivni agens. Citostatici su inače lijekovi protiv tumora a Methotrxat se koristi i kod teških oblika psorijaze, osobito artropatske i eritrodermijske psorijaze i reumatskog artritisa. Kontraindikacije za primjenu metotreksata jesu bolesti jetre i krvotvornog sustava, alkoholizam.

Kortikosteroidi su hormoni koji imaju jako protuupalno, imunosupresivno djelovanje. Nuspojave kod sustavne uporabe kortikosteroida su brojne i vrlo ozbiljne u slučaju dugotrajne terapije kortikosteroidima: peptički ulkus, Cushingov sindrom, atrofija nadbubrežne žlijezde, osteoporoza, psihički poremećaji i psihoze, katarakta, metabolički poremećaji.
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:26   #82
Baš me iznenadilo to s udrugom i mjesečnim programom i to pozitivno , a malo me šta u vezi ove bolesti može ugodno iznenaditi.
Raspitati ću se i sutra odmah ispunjavam prijavnicu i šaljem.
Nego , cure zanima me kako se vi borite s kilama? Imate li možda neke posebne režime prehrane , i da li je netko od Vas bio kod dijetologa?
Kiki zašto msliš da si RA dobila zbog dijete?Možda je to samo bio okidač, znaš ono udara gdje si najslabiji.Meni se to dogodilo s prvim spontanim , ali kada sam analizirala mnoge godine unatrag , uvidjela sam da je i ranije bilo naznaka , ali ono tko kad je mlad razmišlja o kroničnoj bolesti,?
 
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:08   #83
Thumbs up

Quote:
babacha kaže: Pogledaj post
Baš me iznenadilo to s udrugom i mjesečnim programom i to pozitivno , a malo me šta u vezi ove bolesti može ugodno iznenaditi.
Raspitati ću se i sutra odmah ispunjavam prijavnicu i šaljem.
Nego , cure zanima me kako se vi borite s kilama? Imate li možda neke posebne režime prehrane , i da li je netko od Vas bio kod dijetologa?
Kiki zašto msliš da si RA dobila zbog dijete?Možda je to samo bio okidač, znaš ono udara gdje si najslabiji.Meni se to dogodilo s prvim spontanim , ali kada sam analizirala mnoge godine unatrag , uvidjela sam da je i ranije bilo naznaka , ali ono tko kad je mlad razmišlja o kroničnoj bolesti,?
Ne znam ti točno, ali ovako je bilo. Ja sam ti lani počela sa UN dijetom 08.01.2007. Negdje u 3. mj. me uhvatila takva alergija sva sam bila crvena, katastofa. Nisam se toga mogla riješiti 3 mj. Nakon toga počelo mi se perutat vlasište, i to strašno, cijeli komadi su mi padali s glave. Toga se nisam mogla riješit 6 mj. Zatim su oko 3 mj. počeli bolovi u zglobovima, najprije samo jutarnja ukočenost, a kasnije svaki tjedan mi se upalio neki zglob, najprije, rame, pa koljeno pa lakat, i tako se svaki tjedan to izmjenjivalo na drugi zglob. I tako je to trajalo dok se nisam sredinom 6. mj. toliko ukočila da nisam mogla ni na WC. Najgore mi je bilo krajem 6 mj. kada se nisam mogla ni dignut iz kreveta, imala sam strašne bolove u zglobovima, i svi su mi se zglobovi ukočili. Tako sam provela svojih 5 tjedana godišnjeg odmora. Od onda mi postupno ide nabolje. Ne kažem da sam zbog dijete dobila RA. Dobila bi kad tad, ali možda bi to bilo kasnije. Od dijete mi jako oslabio imunitet i tako mi se ljepilo. A sad šta je tu je.
Sad sam počela nešto drugačije se hranit, izbacila sam kruh, slatko, grickalice, za doručak pojedem pecivo i jogurt, zatim 2 voćke do ručka, za ručak neki komad mesa ili ribe + povrće, grahorice, rijetko krumpir, večera je proteinska (svježi zrnati sir, mozzarela, ili neki drugi sir, tuna ili sl.). Uz to bi nam bilo jako važno uvesti neku aktivnost barem pola sata, ali ništa agresivno, neka šetnja, ili sl.
Probat ću tako pa možda šta bude išlo. Kažu da je bolje manjim tempom, neglo naglo mršavit, jer ako se naglo mršavi, da se brzo vraća.
Moj muž je sa UN dijetom izgubio 18 kg i to drži. I nije imao nikakvih zdravstvenih tegoba.
Ne kažem da ćemo svi obolit od te dijete, ali dosta mi je da mi malo padne imunitet i mene sve hvata.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:19   #84
babacha, evo ove preporuke sam skinula sa topica mršavljenje - ....

- kruh iz prehrane skroz, a zamjeniti ga integralnim prepečencem
- šećer u bilo kojem obliku izbjegavat. Znači izbacit kolače, čokolade, sokove, kavu sa šećerom itd...
- krumpir jesti samo kuhan nikako pomfrit ili pečen pokraj mesa
- ulje smanjit na minimum. Npr.meso ne pohano nego ga ispeći u nekoj teflonskoj tavi sa par kapi ulja.
- preporuča se maslinovo ulje za salate
- za doručak obične zobene pahuljice sa 0.9% mljekom
- zadnji obrok najkasnije 18-19 h
- od voća ostaviti jesti jabuke i citruse,a izbacit banane
- jesti dosta povrća i salata
- piti 2 litre vode dnevno ili čaja bez šećera
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 21:13   #85
Quote:
babacha kaže: Pogledaj post
Baš me iznenadilo to s udrugom i mjesečnim programom i to pozitivno , a malo me šta u vezi ove bolesti može ugodno iznenaditi.
Raspitati ću se i sutra odmah ispunjavam prijavnicu i šaljem.
Nego , cure zanima me kako se vi borite s kilama? Imate li možda neke posebne režime prehrane , i da li je netko od Vas bio kod dijetologa?
Kiki zašto msliš da si RA dobila zbog dijete?Možda je to samo bio okidač, znaš ono udara gdje si najslabiji.Meni se to dogodilo s prvim spontanim , ali kada sam analizirala mnoge godine unatrag , uvidjela sam da je i ranije bilo naznaka , ali ono tko kad je mlad razmišlja o kroničnoj bolesti,?
Nažalost malo je ugodnih iznenađenja ali ipak ih ima...
Što se tiče moje kilaže ja samo skupljam..... malo jedem ali tablete zadržavaju vodu.
Malo sam usplela to usporiti s prehranom ali neidu dolje... Kod dosta žena s kojima sam razgovarala kao i kod mene okidač je bio spontani
Tina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:46   #86
Evo ja ispunila pristupnicu,uplatila 30 kuna i lijepo sve poslala poštom.
Obavijestim vas o napretku.Nego vidim da smo sve lijepo punašne , što i nije čudno u kojim bolovima živimo,gdje je svaki i najmanji napor ponekad nemoguć.
Ajmo mi lijepo ,cure , ako ste za ,napraviti jednu grupnu dijetu , za bolesnice od RA.Predlažem da složimo nekakav meni za početak za jedan dan.Možda da uzmemo u obzir i sve one namirnice za koje znamo da nam pomažu (biljke za čajeve, ulja i sl.) i možda da probamo izbaciti ili barem svesti na najmanju moguću mjeru one namirnice koje nam štete (neki mliječni proizvodi , crvena mesa i sl.).Možda netko ima kakav liječnički prijedlog za našu bolest , ili ako nešto nađete ne netu ili u literaturi.
Također bilo bi dobro da se ograničimo na naše svakodnevne namirnice bez nekih egzota tipa ulje od avokada ili marakuja za doručak.
Pa evo ja ću prva predložiti ono što sve mi jako dobro znamo , a to je voda.
Odnosno , tekućina ,jer ako mi u dijeti piše popiti 3 litre vode , mene to ubije ,ali ako razmislim da je piće i čaj i prirodni sok i juha , nekako mi lakše.

Čaj- menta,kamilca,lipa(izbjegavati voćne čajeve,šipak,čajeve s puno teina ,npr crni čaj), zaslađen s malo meda ili smeđeg šećera ili bez

Prirodni sok-(izbjegavati sokove od agruma i kalorične sokove tipa kruška,)

Juhe - juhe od povrća , na bazi vode ,a ne mlijeka ili vrhnja, npr. juha od poriluka.

Ako ste za raspišite se , pa ćemo vidjeti imamo li kakav rezultat.
Pozdrav RA-ovke.
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:03   #87
Quote:
babacha kaže: Pogledaj post
Evo ja ispunila pristupnicu,uplatila 30 kuna i lijepo sve poslala poštom.
Obavijestim vas o napretku.Nego vidim da smo sve lijepo punašne , što i nije čudno u kojim bolovima živimo,gdje je svaki i najmanji napor ponekad nemoguć.
Ajmo mi lijepo ,cure , ako ste za ,napraviti jednu grupnu dijetu , za bolesnice od RA.Predlažem da složimo nekakav meni za početak za jedan dan.Možda da uzmemo u obzir i sve one namirnice za koje znamo da nam pomažu (biljke za čajeve, ulja i sl.) i možda da probamo izbaciti ili barem svesti na najmanju moguću mjeru one namirnice koje nam štete (neki mliječni proizvodi , crvena mesa i sl.).Možda netko ima kakav liječnički prijedlog za našu bolest , ili ako nešto nađete ne netu ili u literaturi.
Također bilo bi dobro da se ograničimo na naše svakodnevne namirnice bez nekih egzota tipa ulje od avokada ili marakuja za doručak.
Pa evo ja ću prva predložiti ono što sve mi jako dobro znamo , a to je voda.
Odnosno , tekućina ,jer ako mi u dijeti piše popiti 3 litre vode , mene to ubije ,ali ako razmislim da je piće i čaj i prirodni sok i juha , nekako mi lakše.

Čaj- menta,kamilca,lipa(izbjegavati voćne čajeve,šipak,čajeve s puno teina ,npr crni čaj), zaslađen s malo meda ili smeđeg šećera ili bez

Prirodni sok-(izbjegavati sokove od agruma i kalorične sokove tipa kruška,)

Juhe - juhe od povrća , na bazi vode ,a ne mlijeka ili vrhnja, npr. juha od poriluka.

Ako ste za raspišite se , pa ćemo vidjeti imamo li kakav rezultat.
Pozdrav RA-ovke.
Dobra ti idjea!
Ali ja mislim da smo samo ja i ti punašne "RA-ovke"! Ako ih ima još neka se jave!
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:14   #88
moram priznati odlična idea.... ja sam s ovim našim "famoznim ljekovima" uspjela skupiti kojih 15 kila viška pa vam se drage volje pridružujem
Popisu čajeva slobodno dodaj i čaj od bazge odličan je a nema dodataka...
Tina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:15   #89
dali je koja od vas probala Aloe veru???? dosta sam čitala o njoj a navodno ima dobre rezultate s RA
Tina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:17   #90
babacha u slučaju da nedobiješ uskoro plan za ovaj mjesec (za udrugu) ako si iz Zagreba javi pa ti ga pošaljem
Tina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:26   #91
Hvala Tina, nisam iz ZG .već sam bliže Rijeci,ali svako toliko me posao nanese u Zg.Čaj od Bazge ti je odlična ideja , a ja imam bazge u svojoj blizini koliko god hoćeš.Zanima me kako se nosite s mučninama i povraćanjem kada ste na MTX?
Meni je to najgore jer se osjećam užasno? Čime si pomognete?
Što se tiče naše dijete , prijedlog za doručak?
Možda kakav jogurt s voćem. Ja sam inače čokoholik i to mi je najveći problem u prehrani.
My choice of drug!
Uopće ne jedem voće, jer se ne sjetim , a i jednom sam bila na nekoj dijeti s jabukama,tako da su mi se zgadile za cijeli život.
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 22:24   #92
Quote:
babacha kaže: Pogledaj post
Hvala Tina, nisam iz ZG .već sam bliže Rijeci,ali svako toliko me posao nanese u Zg.Čaj od Bazge ti je odlična ideja , a ja imam bazge u svojoj blizini koliko god hoćeš.Zanima me kako se nosite s mučninama i povraćanjem kada ste na MTX?
Meni je to najgore jer se osjećam užasno? Čime si pomognete?
Što se tiče naše dijete , prijedlog za doručak?
Možda kakav jogurt s voćem. Ja sam inače čokoholik i to mi je najveći problem u prehrani.
My choice of drug!
Uopće ne jedem voće, jer se ne sjetim , a i jednom sam bila na nekoj dijeti s jabukama,tako da su mi se zgadile za cijeli život.
I ja sam se dosta dugo borila s tim istim problemima vezanim za MTX pa su me radi tog i skinuli s njega. Moje prijedlog za doručak ti je jednostavan VOČE ja ga jedem do cca 12 sati svaki dan, a ostalo sam u dogovoru sa suprugom počela tako da jedemo odvojeno ugljikohidrate i proteine i moram priznati da nije loše
Tina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:08   #93
Da i ja po prvi put podjelim svoju priču sa ljudima koji imaju isti problem jer takve još nisam susrela.
Imam samo 17 godina, a po bolnicama se povlačim od svoje 13. godine kada su me moji prvi put poslali u bolnicu jer nisam mogla ni u školu ići od bolova u koljenima . Ležala sam tako u bolnici 15 dana, sve moguće pretrage krvi i rendgene su obavili (mislim sve moguće koje su se radile tada/sada) i ukratko ništa nisu zaključili. Da li je to nepoznata bolest ili jednostavno nemoguće da dijete od 13 godina ima takvo nešto to ne bi znala, ali nakon sve više i više nalaza, pretraga, doktora i bolnica konačno smo dobili pretpostavku o dijagnozi u Zagrebu i to je bio reumatoidni artritis. Doktor mi je prepisao Indometacin koji sam pila par dana. Sva sreća da moji roditelji nisu nikad bili skloni antibioticima i jakim lijekovima, a da to nije baš s dobrim razlogom pa su me odveli kod jednog doktora na ''dobrom'' glasu koji nas je uputio na to da je glupost piti tako jak antibiotik ako je to samo povremena bol.
Danas mi je drago da je tako, ali isto nije bilo razloga da odmahne rukom na to i pošalje me doma.Nije bio ni prvi ni zadnji pa me to više ni ne čudi. Najviše mi je žao mojih roditelja koji su izgubili više živaca s tom mojom bolesti nego ja zdravlja, tako da ima dana kad joj rađe kažem da me ne boli nego da se ona brine.
Poslije jednog od pregleda u Splitu doktor mi je iskreno preporučio da odem u privatnu kliniku jer je očito da se ništa ne može učinit u javnim bolnicama pa su moji izdvojili pristojnu svotu novca za magnetsku rezonancu koja je pokazala ukratko NIŠTA, osim nekog oštećenja patele koja je ustvari samo dodatak mojoj boli u koljenima.
Sve bih ja to istrpila jer još sam mlada i ne mogu se žalit na svoje stanje kad je toliko ljudi u puno gorim bolestima i patnjama, ali tupa, dosadna i ubitačna bol bode me više u mozak i koncentraciju nego šta smeta aktivnostima. Plus šta to iz dana u dan prelazi u druge zglobove pa me zadnjih mjesec dana lakat boli neprestano, ne mogu se oslonit na ništa, rame mi zna bit ukočeno po tjedan dana, zglobovi na rukama standardno bole (puno vremena sam na tipkovnici, a time se namjeravam i bavit jednog dana kao i ostale cure ovde vidim ).
Iako mlada preporučila bih ostalima pored svih krema, masti, masaža i dodataka prehrani za ojačanje imuniteta još i nekakvu laganu aktivnost jer je meni pomoglo (izmišljam sama sebi vježbe koje se sastoje od razgibavanja i kretnji cijelim tijelom poput nekog spoja pilatesa i karatea-nađete si zabavne i odgovarajuće pokrete, ništa propisano ni monotono) .
Mislim da je važan (možda i najvažniji) pshički faktor . Manje stresa, više boravka u prirodi, optimizma, sunca i veselja pridonosi imunitetu i općem zdravlju. Današnji život i ne pruža baš puno trenutaka mira i sreće, a to baš pogoduje razvoju duboke i tupe reume i boli.
Držite se jer nije bol jača od vas/nas. Da nema boli ne bi znali kako je lijepo kad ne boli .
_silver_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:55   #94
Thumbs up

Quote:
_silver_ kaže: Pogledaj post
Da i ja po prvi put podjelim svoju priču sa ljudima koji imaju isti problem jer takve još nisam susrela.
Imam samo 17 godina, a po bolnicama se povlačim od svoje 13. godine kada su me moji prvi put poslali u bolnicu jer nisam mogla ni u školu ići od bolova u koljenima . Ležala sam tako u bolnici 15 dana, sve moguće pretrage krvi i rendgene su obavili (mislim sve moguće koje su se radile tada/sada) i ukratko ništa nisu zaključili. Da li je to nepoznata bolest ili jednostavno nemoguće da dijete od 13 godina ima takvo nešto to ne bi znala, ali nakon sve više i više nalaza, pretraga, doktora i bolnica konačno smo dobili pretpostavku o dijagnozi u Zagrebu i to je bio reumatoidni artritis. Doktor mi je prepisao Indometacin koji sam pila par dana. Sva sreća da moji roditelji nisu nikad bili skloni antibioticima i jakim lijekovima, a da to nije baš s dobrim razlogom pa su me odveli kod jednog doktora na ''dobrom'' glasu koji nas je uputio na to da je glupost piti tako jak antibiotik ako je to samo povremena bol.
Danas mi je drago da je tako, ali isto nije bilo razloga da odmahne rukom na to i pošalje me doma.Nije bio ni prvi ni zadnji pa me to više ni ne čudi. Najviše mi je žao mojih roditelja koji su izgubili više živaca s tom mojom bolesti nego ja zdravlja, tako da ima dana kad joj rađe kažem da me ne boli nego da se ona brine.
Poslije jednog od pregleda u Splitu doktor mi je iskreno preporučio da odem u privatnu kliniku jer je očito da se ništa ne može učinit u javnim bolnicama pa su moji izdvojili pristojnu svotu novca za magnetsku rezonancu koja je pokazala ukratko NIŠTA, osim nekog oštećenja patele koja je ustvari samo dodatak mojoj boli u koljenima.
Sve bih ja to istrpila jer još sam mlada i ne mogu se žalit na svoje stanje kad je toliko ljudi u puno gorim bolestima i patnjama, ali tupa, dosadna i ubitačna bol bode me više u mozak i koncentraciju nego šta smeta aktivnostima. Plus šta to iz dana u dan prelazi u druge zglobove pa me zadnjih mjesec dana lakat boli neprestano, ne mogu se oslonit na ništa, rame mi zna bit ukočeno po tjedan dana, zglobovi na rukama standardno bole (puno vremena sam na tipkovnici, a time se namjeravam i bavit jednog dana kao i ostale cure ovde vidim ).
Iako mlada preporučila bih ostalima pored svih krema, masti, masaža i dodataka prehrani za ojačanje imuniteta još i nekakvu laganu aktivnost jer je meni pomoglo (izmišljam sama sebi vježbe koje se sastoje od razgibavanja i kretnji cijelim tijelom poput nekog spoja pilatesa i karatea-nađete si zabavne i odgovarajuće pokrete, ništa propisano ni monotono) .
Mislim da je važan (možda i najvažniji) pshički faktor . Manje stresa, više boravka u prirodi, optimizma, sunca i veselja pridonosi imunitetu i općem zdravlju. Današnji život i ne pruža baš puno trenutaka mira i sreće, a to baš pogoduje razvoju duboke i tupe reume i boli.
Držite se jer nije bol jača od vas/nas. Da nema boli ne bi znali kako je lijepo kad ne boli .
Draga moja silver,
jako si mlada, i sve to stoji što si rekla, ali s obzirom na tvoje bolove zglobove dobro bi bilo da posjetiš imunologa i da ti konačno postavi dg. Ako se kod tebe ipak radi o reumatoidnom artritisu jako je važno da počneš uzimati terapiju. Terapija sprečava daljni razvoj bolesti, a indometacin ti je samo za bolove. Mogu ti preporučiti imunologe na Rebru. Ja sam kod doc. Anića, a dobre su dr. Bosnić i Sentić pa kod koga uletiš. Napravit će ti sve pretrage i postavit dg. Naruči se pa ćeš vidjeti.
Uz terapiju je potrebna, slažem se, kako si ti rekla, i fizička aktivnost i psihički mir.
Pozdrav i javi se
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:05   #95
Danas je jedan od onih dana, bole me koljena, laktovi, ramena, katastrofa. Popila sam jedan Voltaren pa mi je malo popustilo.
A Vi RA-ovci da li imate i Vi bolove ili bolujem sama?
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:22   #96
Ne Kiki nisi sama.Ova kiša me ubija , nije mi jasno otkuda pada.Užasan dan,a bolovi su očajni.Slažem se stobom i ja također mislim Silver da moraš što hitnije specijalisti upravo radi toga što si još tako mlada.Moraš usporiti razvoj bolesti ,jer nema spontanog samoozdravljenja.Sve ovo čime si mi ublažavamo boli i pokušavamo si olakšati život , ne može bez pravilnih lijekova.
Što hitnije to bolje.
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 21:15   #97
da uzas dal je vrijeme ili sto ali cijela kraljeznica me ubijaaaaa.
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 21:44   #98
Znam da neće doć do samoozdravljenja, ali mislim da bi bilo prerano da počnem već sa svojih 17 sa nekakvim antibioticima, a dijagnozu nikako da točno postave.
7 od 30 dana u mjesecu mogu izdržat jer mi jedan aspirin dnevno pomogne.
Nije mi baš zgodno skočit do Zagreba jer to nije jedan pregled već bi me vraćalo 6 puta, a ja živim južnije od Splita. Ne sviđa mi se mojim roditeljima još obaveza stavljat na leđa, mislim to riješit jednog dana sama.

Znam da želite najbolje i možda mislite da sam još mlada i da će mi kasnije biti žao, ali moje stanje stvarno nije tako grozno da bi trebala odmah početi s nekakvim ''agresivnim'' liječenjem. Mi u Dalmaciji imamo sunce i more to puno pomaže . Iako me strah fakulteta u Zagrebu, hladnoće, kiše i te vaše magle. Ne želim ni pomišljat kako će mi izgledat zimski dani po toj hadnoći .

P.S. - Ne znam šta bi mi imunolog rekao jer krvna slika mi je oduvijek sasvim uredu, a i nikad nisam bila nešto boležljiva (rijetko kad sam imala gripu ili neke virusne zaraze).
Zanima me može li biti problem sa hormonima jer takve pretrage nisam još radila.
_silver_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 16:38   #99
Stvarno me zanima da li je moguće da vrijeme ovako poboljšava i pogoršava naše stanje?
Evo danas je zaburilo , nekako je malo više sunca i ja se odmah osjećam sto puta bolje nego ovih dana.Šta vi mislite cure , da li Dalmatinci imaju manje RA od nas sjevernjaka i kontinentalaca?
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:08   #100
Quote:
babacha kaže: Pogledaj post
Stvarno me zanima da li je moguće da vrijeme ovako poboljšava i pogoršava naše stanje?
Evo danas je zaburilo , nekako je malo više sunca i ja se odmah osjećam sto puta bolje nego ovih dana.Šta vi mislite cure , da li Dalmatinci imaju manje RA od nas sjevernjaka i kontinentalaca?
i meni je dobro po buri
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.