Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 13:29   #2961
Quote:
lordflashheart kaže: Pogledaj post
mislim da je oko 4 soma iliti nekih 35 evrica otprilike
ali uzmi info s rezervom

Vratili se
U garazi kod aerodroma cijena za tjedan dana 3960 dinara tj. 33-34€
Hvala, bile su tocne informacije
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 15:42   #2962
Evo da na brzinu napišem svoje dojmove...
Znači, Beograd je grad u kojem se za male novce može jako dobro najesti. Prvu večer smo jeli u Skadarskoj ulici u popularnom restoranu TRI ŠEŠIRA. Preporučujem da se rezervira stol, a mi smo ga nekako uspili dobiti zbog moje trudne žene . Porcije su sasvim pristojne, hrana dobra, ugođaj odličan (u toj ulici u svim restoranima sviraju cigani-tamburaši). U restoranu MANUFAKTURA primaju rezervacije isključivo na telefon (ne preko interneta), porcije su nešto manje ali i cijene jeftinije. Za ZAVIČAJ se uglavnom zna da je potrebna rezervacija, hrana je jako dobra, porcije solidne, jedino mi se nije sviđalo što smo čekali 15ak minuta za stol iako smo imali rezervirano. Restoran Asia na Zelenom vencu je dobar, velike porcije, mala cijena...
Bili smo smješteni u samom centru, u Brankovoj ulici odmah kraj autobusne stanice. Stan je odličan, lokacija super, jedino mi je malo smetala buka preko noći (jbg, prometna cesta).
Od njihovih znamenitosti ne mogu reći da me se nešto posebno dojmilo; aj Kalemegdan je OK i dobro je prošetati ulicom Kneza Mihajla, park na Kalemegdanu i park Tašmajdan su lijepi, Zoo je dobar, shopping centar Ušće ništa posebno ali je blizu centra pa se može navratit... Stadioni Zvezde i Partizana ovako izvana izgledaju katastrofa. Muzej istorije Jugoslavije je zanimljiv za pogledati (Kuća cveća i one Titove stvari i darovi), a 25.Maj mi je bezveze. U Muzej Istorije Jugoslavije i u Muzej Nikole Tesle smo ušli besplatno, jednostavno samo ušetali, nitko nas ništa nije pitao... E, zanimljivo je prošetat onom ulicom iznad Zvezdinog stadiona (luksuzne vile, veleposlanstva Rusije i Alžira...).
FRAFO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:34   #2963
Quote:
xsjenka kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Planiram ići vlakom iz Zagreba za Beograd krajem 10. mjeseca ove godine pa me zanima ima li zainteresiranih da mi se pridruže? Tražim barem četvero zainteresiranih jer u tom slučaju povratna iz Zagreba dođe manje od 100 kn. Zasad nas je dvoje.
Bok , imam i ja u planu 22.10 put beograda na sajam knjiga ,kako funkcionira ta šema s 4 karte ?
Moramo u isto vrijeme tamo i nazad zar ne ?
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:06   #2964
Grad je dosta raskopan, OK, sto bi se reklo "radi se", mada i dalje stoji pitanje koliko su neki od tih projekata pametni . Takodje mi se cini da gradska cistoca malo bolje radi nego proteklih godina. Naravno, nije bas da je cisto ali ne vidjam korpe sa smecem koje se prelivaju .

ALI, i dalje ima iznenadjujucih uzleta, naravno zahvaljujuci privatnoj inicijativi. Za ljubitelje kave-kafe, toplo preporucujem "Kafeteriju" u Kralja Petra (druge lokacije jos nisam probao), to je poprecno uz samu Knez Mihajlovu.
https://www.kafeterija.com/lokacije/

Da imam ovako nesto u Cikagu bio bih redovan gost. Cold drip mi je i to stvarno treba probati. Uopste, priprema, dekor (3 nivoa a moze da se sedi i ispred na ulici), kolaci, usluga, otvorenost do dugo u noc Zapravo, kad razmislim, ni u Londonu ni u NYC nisam naisao na nesto ovako a i da jesam ne mogu da zamislim koliko bi kostalo
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:55   #2965
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Bok , imam i ja u planu 22.10 put beograda na sajam knjiga ,kako funkcionira ta šema s 4 karte ?
Moramo u isto vrijeme tamo i nazad zar ne ?
http://www.hzpp.hr/putovanja-mladih-...rijevozu?p=394
općenito

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/que...rotocol=http:&
međunarodni vozni red

vozi jednom dnevno, to je vlak zurich - beograd.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:43   #2966
Koliko se daje za "kićenje" muzike? Npr. u Tri šešira ili u Srpskoj brvnari...
mising is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:57   #2967


Ti baš voliš da bacaš pare........

...ja sam to doktorirao,ali nemam neki savet...kako ti pođe ruka,hahah, počni sa crvenim (1ooo din) ...ali baš treba da zasluže....
skene is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:25   #2968
Das 1000 (ili 10e) da pocnu da te obradjuju, i jos 1000 kada ti ubodu pesmu. Odatle vec ako si bas raspolozen nema limita, ali i kao stanes tu, nisi se obrukao. Sitnije pare samo ako imas u desetinama pa da polepis po njima ko tapete.

Mada su u Tri Sesira tamburasi, i po meni, tamburasi se ne kite kao trubaci ili klasicne turbo folk pevaljke. Kulturno das hiljadarku, zamolis za svoju pesmu, odslusas, i prosledis muziku dalje.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 12:00   #2969
Talking

Quote:
skene kaže: Pogledaj post


Ti baš voliš da bacaš pare........

...ja sam to doktorirao,ali nemam neki savet...kako ti pođe ruka,hahah, počni sa crvenim (1ooo din) ...ali baš treba da zasluže....
Ma osjećajan sam, pa me ponese.. U Srpskoj brvnari smo davali po 20 € prije 2 godine, a idem za par dana opet pa da ne ispadnem šonjo

Zadnje uređivanje mising : 14.06.2017. at 12:02. Reason: Nisam dovršio post
mising is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 01:44   #2970
Ima netko iz Bg ili da je često tamo, da kaze koliko je sigurno parkirati auto sa zg tablicama, tipa centar, oko knez mihajlove gdje se planiramo vise zadrzati? ili da ostavim u nekoj od zatvorenih garaza, vidjela sam imaju nekoliko koje bi blizinom odgovarale, za oko 100 kn, tih pola dana sto bih bila? znam procitat u novinama, razbili/posarali auto i kod nas i u srb, pa ono jesmo presli preko tih fora, inače autobus, vlak mi nisu opcija. Poz
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:08   #2971
Pa srbi jesu davno presli preko tih fora, nisam nikad nikakvu neugodnost dozivjela, a u bg-u sam minimalmo jednom mjesecno. Slobodno parkiraj gdje nadjes mjesto.

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk
poppy fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:22   #2972
slažem se mm je išao više puta u zadnjih 5 god., i po gradu i do ade i po centru grada pogotovo, nikad nikakvih problema nije bilo
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 18:54   #2973
Pozdrav, idem uskoro na putovanje i prolazim kroz beograd. Htjeli bi stati na 2-3 sata pa me zanima gdje parkirati i sta obici. Znaci, nesto sto mozemo proci u tako malo vremena. Molim preporuke. Hvala
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:33   #2974
Quote:
zaggyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, idem uskoro na putovanje i prolazim kroz beograd. Htjeli bi stati na 2-3 sata pa me zanima gdje parkirati i sta obici. Znaci, nesto sto mozemo proci u tako malo vremena. Molim preporuke. Hvala
Hmmm, mozda klasika, parkiras u garazi u Obilicevom Vencu (http://parking-servis.co.rs/lat/gara...bilicev-venac/), pa kroz knez do Kalemegdana. Bacite pogled sa tvrdjave na grad, sednete malo, ako ste raspolozeni jedete u Kalemegdanskoj Terasi i nazad do kola.

Kapiram da moze se stigne to za 2-3 sata.

@Tea323 Bezbedniji ti je auto sa Zg tablama u Bg-u nego u recimo Splitu. Ne znam u kojim si novinama to citala, ali ovde to ni pre 15 godina nije bila neka fora. Evo kucam u guglu 'razbijen auto za hrvatskim tablicama' i izadju dva slucaja, jedan iz 2014 u NS i jedan iz 2010. Ostalo sve obrnuti slucajevi (sprski automobili razbijeni u Hrvatskoj) a nisam to cak ni trazio

https://www.google.com/?gws_rd=cr,ss...skim+tablicama
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:55   #2975
Poz ekipa,
Danima već čitam vasa iskustva o Beogradu.
Došao je na red i kod nas i idemo 12.9 na 3 dana 😊
Posto je u pitanju radni tjedan a ne vikend zanima me kako funkcioniraju Restorani (tri šešira,dve Jelena)? Mora li se isto rezervirati stol,imal li glazba? Ljudi?
Ne zanimaju nas klasični izlasci samo dobra klopa,možda neka lagana,kavice i obilasci.
Na kojem bankomatu mogu dici dinare sa PBZ karticom bez provizije? Jel mi to najbolje opcija?
I još nešto: odsjesti ćemo u Central park residence gospodar Jevremova 3,pa me zanima i sto kažete na lokaciji i sam hotel?
Punooo hvala na odgovoru o savjetima! 😉😊💪🏻
ivanaa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:03   #2976
Quote:
ivanaa777 kaže: Pogledaj post
Poz ekipa,
Danima već čitam vasa iskustva o Beogradu.
Došao je na red i kod nas i idemo 12.9 na 3 dana 😊
Posto je u pitanju radni tjedan a ne vikend zanima me kako funkcioniraju Restorani (tri šešira,dve Jelena)? Mora li se isto rezervirati stol,imal li glazba? Ljudi?
Ne zanimaju nas klasični izlasci samo dobra klopa,možda neka lagana,kavice i obilasci.
Na kojem bankomatu mogu dici dinare sa PBZ karticom bez provizije? Jel mi to najbolje opcija?
I još nešto: odsjesti ćemo u Central park residence gospodar Jevremova 3,pa me zanima i sto kažete na lokaciji i sam hotel?
Punooo hvala na odgovoru o savjetima! 😉😊💪🏻
Restorani ne bi trebali biti problem, za te poznatije tipa Dva Jelena svakako rezervacija, ali ako nije "udarni" dan (Cetvrtak-petak-subota) tim lakse.

Inace lokacija je prva liga , da se sad vratim da zivim u Beogradu, trazio bih nesto tu negde :klap:

Pisao sam gore o "Kafeteriji" koja ima vise lokacija ali mi je Magazin 1907 u Kralja Petra uz samu Knez Mihajlovu, bas super za mali odmor i uzivanje u raznim djakonijama i "cold drip coffee":
https://www.kafeterija.com/
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:48   #2977
Quote:
VisokiGost kaže: Pogledaj post
Restorani ne bi trebali biti problem, za te poznatije tipa Dva Jelena svakako rezervacija, ali ako nije "udarni" dan (Cetvrtak-petak-subota) tim lakse.

Inace lokacija je prva liga , da se sad vratim da zivim u Beogradu, trazio bih nesto tu negde :klap:

Pisao sam gore o "Kafeteriji" koja ima vise lokacija ali mi je Magazin 1907 u Kralja Petra uz samu Knez Mihajlovu, bas super za mali odmor i uzivanje u raznim djakonijama i "cold drip coffee":
https://www.kafeterija.com/

Odlično. Jako sam sretna sto nam je lokacija dobra i sto se nadam da ćemo moći sve obići pješke 😉👏🏻😊
Imaš li možda preporuku za neku pivnicu,kafic,kafanu...za otići navečer?
I da,znaš li za bankomat?
ivanaa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 07:48   #2978
Quote:
ivanaa777 kaže: Pogledaj post
Odlično. Jako sam sretna sto nam je lokacija dobra i sto se nadam da ćemo moći sve obići pješke ��������
Imaš li možda preporuku za neku pivnicu,kafic,kafanu...za otići navečer?
I da,znaš li za bankomat?
Lokacija je dobra. U Tri Šešira samo napravite online rezervaciju i to je to (makar smo mi svaki put samo ušetali i to subotom u vrijeme ručka te uspjeli dobiti stol i uvijek nas je bilo bar 4). Ali za svaki slučaj radije rezervirate i mirni ste. Muzika je u smislu da cigani idu od stola do stola i sviraju te pokušavaju naravno zaraditi. Mi samo nastavimo jesti Unutra su većinom sve turisti (neovisno da li je ex YU ili baš stranci) i to je to. Hrana je odlična, a cijene pristupačne. Jedino zadnji put kad sam bila mi je hrana došla hladna i loša. Nadam se da je samo iznimka.

Na bankomatu možeš skidati bez provizije ako ideš na svoj bankomat, odnosno bankomat članice iste grupe - znači Intesa SanPaolo. Bankomat ne ovisi o državi već o "vlasniku tj. grupaciji". Jednako kako ćeš i u Hrvatskoj platiti proviziju ako odeš na Erste bankomat s PBZ karticom tako ćeš i tamo platiti proviziju ako ne ideš na "svoj bankomat".

Zadnje uređivanje ribic : 30.08.2017. at 08:22.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:20   #2979
Blizu hotela vam je Crna Ovca, ako budete raspolozeni za sladoled, tamo je jedan od najboljih u gradu
Takodje, kada budete hteli nesto jesti s nogu, pored hotela vam je i Loki, neugledna rostiljarnica koja ima kultni status.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:52   #2980
Defke pozdrav ,vidim da si čovjek i od roštilja pa me zanima kakva su tvoja iskustva s Walterom i njihovom klopom ,pljeskavica ,ćevapi ?
Ovako mi izgleda fora ali...

Hvala unaprijed....
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.