Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2008., 19:14   #1
Izrada privjeska ili ogrlice od špage - npr križa

Evo, sjećam se kao klinac da mi je netko darovao privjesak za vrat, ispleteni križ od crne naj običnije špage. Na kraju je križ bio debljine 1 cm sa svake strane a visine oko 4-5 cm...

Da li je itko to ikada radio? Kako? S čime? Odakle početi? Guglam ali nema koristi kada ne znam niti što tražim... Ima li tko kakve linkove na web stranice koje objašnjavaju korak po korak takve stvari? Jer ne želim to kupiti nego sam napraviti par komada....

Bit će to poklon za nekoga, no eto kako je to bilo prije 10-11 godina ne mogu se sjetiti kako je to bilo izrađivano ili gdje se sada taj privjesak nalazi...

Znam da se umjetnost oblikovanja papirom zove origami? Kako bi se zvala ova "umjetnost" ?

Heeeelp !!!
Ivica:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 23:27   #2
lol... i opet ja ne dobivam odgovore... nema veze... skužio sam sam... uplodat ću slike jednom kad napravim i vjerujem da će se nekome dopasti....
Ivica:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 03:06   #3
finito .... kada napravite osnovni stup, samo nakon nekog vremena kada procjenite da želite ubaciti horizontalni stup, dodajte bilo kako druge dvije špage, zatim zavežite istom metodom sa prve dvije špage te opet dodajte 2 i opet nastavite vezati prvima sve dok ne procjenite da je donji kraj dovoljno dugačak.

zatim lijevu i desnu stranu horizontalnog stupa vežete obrnutim redoslijedom od onog u vezanju prvog stupa...

kada ste postigli oblik, odrežite krajeve škaricama i upaljačem zapalite na 2-3 sekunde krajeve da se plastika otopi i pritisnite od metal i gotovo...

izgleda cool kao privjesak a još bolje kao nekakav poklon što je i bio razlog ovom "projektu"

nije lagano ali niti preteško... nadam se da je tutorial točan jer evo 2 ujutro je

za izradu jednoga kad se ufurate treba oko 1 sat...

nadam se da vam bude koristilo jedan dan.... pozdrav

(stavio bih i sliku gotove stvari no vražijih 9kb nije dovoljno da bi se išta pametno vidjelo na slici)
Attached Images
File Type: jpg tutorial za pletenje križa.jpg‎ (9.3 KB, 433 views)
Ivica:D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.