Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2009., 17:24   #1
Canon ili Nikon

zanima me kada bi se bacili u profesionalnu fotografiju npr. sa canonom 5d ili 50d, ili sa nikonom d300 .koji bi tada proizvođač bio bolji canon ili nikon ???
phukeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 17:31   #2
ajde da ti olaksam, sazet cu cijelu raspravu u jedan post

-canon
-nikon
-canon
-nikon
-canon
-canon
-pentax
-nikon
-sony
-nikon
-pentax
-pentax
-olympus
-nikon
-canon
-zorki
-holga
-LOCK
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 18:33   #3
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
ajde da ti olaksam, sazet cu cijelu raspravu u jedan post

-canon
-nikon
-canon
-nikon
-canon
-canon
-pentax
-nikon
-sony
-nikon
-pentax
-pentax
-olympus
-nikon
-canon
-zorki
-holga
-LOCK
Buahahahaha!
Odlično
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 18:35   #4
lol dojajno...

a phukeet zakaj to tebe zanima...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 18:36   #5
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 18:48   #6
Quote:
phukeet kaže: Pogledaj post
zanima me kada bi se bacili u profesionalnu fotografiju npr. sa canonom 5d ili 50d, ili sa nikonom d300 .koji bi tada proizvođač bio bolji canon ili nikon ???
Canon ne smatra 5d niti 50d profesionalnim fotoaparatima, dok
Nikon smatra d300 profesionalnim fotoaparatom. Vecina kriterija su: 1. izrada (d300 je otporan na vodu i prashinu) te 2. autofokus (d300 ima profesionalni autofokus s 51 AF tockom za trenutno i brzo fokusiranje).

Sve ovisi cime se zelis baviti, Canon 5d je sasvim fin za portretnu fotografiju (poziranje u studiju). Nikon d300 je bolji za sport i sve sto se mice (zivotinje itd).

Osim toga, veliku vaznost imaju objektivi, profesionalni Canonovi objektivi (L serija) su jeftiniji od Nikonove profi golden-ring serije (iako ima iznimki: 200 2 VR dodje manje od 200 2 IS L).
No, mnogi L objektivi nisu bas bajni...Nikon vise stoji, ali se i vidi zasto je to tako. Nije da Canon nema odlicnih objektiva, ima, 135 2 L i 70-200 f/4 IS L. Ali Nikon je u zadnje vrijeme
izbacio niz superostrih sirokokutnih objektiva (14-24 2.8 i 24-70 2.8) koji su mnogo bolji od Canonovih koji su vec godinama na trzistu...S druge strane Canon ima veci izbor portretnih
prime objektiva...
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 23:32   #7
hvala ti !!!!!!!!!!
phukeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 00:00   #8
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Canon ne smatra 5d niti 50d profesionalnim fotoaparatima, dok
Nikon smatra d300 profesionalnim fotoaparatom. Vecina kriterija su: 1. izrada (d300 je otporan na vodu i prashinu) te 2. autofokus (d300 ima profesionalni autofokus s 51 AF tockom za trenutno i brzo fokusiranje).

Sve ovisi cime se zelis baviti, Canon 5d je sasvim fin za portretnu fotografiju (poziranje u studiju). Nikon d300 je bolji za sport i sve sto se mice (zivotinje itd).

Osim toga, veliku vaznost imaju objektivi, profesionalni Canonovi objektivi (L serija) su jeftiniji od Nikonove profi golden-ring serije (iako ima iznimki: 200 2 VR dodje manje od 200 2 IS L).
No, mnogi L objektivi nisu bas bajni...Nikon vise stoji, ali se i vidi zasto je to tako. Nije da Canon nema odlicnih objektiva, ima, 135 2 L i 70-200 f/4 IS L. Ali Nikon je u zadnje vrijeme
izbacio niz superostrih sirokokutnih objektiva (14-24 2.8 i 24-70 2.8) koji su mnogo bolji od Canonovih koji su vec godinama na trzistu...S druge strane Canon ima veci izbor portretnih
prime objektiva...
streber.



__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 00:27   #9
a kaj mislis o sonyevom a900 camundongo?
__________________
Iracionalna Emotivna Opsesija
twenty yebemty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 01:01   #10
Smile

Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
ajde da ti olaksam, sazet cu cijelu raspravu u jedan post

-canon
-nikon
-canon
-nikon
-canon
-canon
-pentax
-nikon
-sony
-nikon
-pentax
-pentax
-olympus
-nikon
-canon
-zorki
-holga
-LOCK
legendo. ovo me baš nasmijalo.
Orange Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 11:50   #11
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Canon ne smatra 5d niti 50d profesionalnim fotoaparatima, dok
Nikon smatra d300 profesionalnim fotoaparatom. Vecina kriterija su: 1. izrada (d300 je otporan na vodu i prashinu) te 2. autofokus (d300 ima profesionalni autofokus s 51 AF tockom za trenutno i brzo fokusiranje).

Nikon D300 se ne smatra profesionalnim aparatom. Cak ni d700.
Inace, Dnohla Vopi je najbolje sazeo stvar.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 14:16   #12
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Nikon D300 se ne smatra profesionalnim aparatom. Cak ni d700.
Inace, Dnohla Vopi je najbolje sazeo stvar.
Po tome ne postoji niti jedno pro DX tijelo osim D2 serije?
Ja mislim da dosta ekipe koristi D300 za sport - profesionalci - reporteri, itd.
Ipak je to vrh DX ponude u malom senzoru (ako gledas trenutnu situaciju - jer se D2XX vise ne proizvodi ).
Uskoro ce nasljednik, mozda nesto lijepo skemijaju

Kiki, mozda je istina negdje napola, no D700 je po meni i te kako profesionalan aparat.
kowalsky_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 15:18   #13
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Canon ne smatra 5d profesionalnim fotoaparatom,
lol
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 16:23   #14
da vidimo, za sada je spomenuto bilo:
canon
nikon
canon
nikon
canon
nikon
canon
nikon
nikon
canon
nikon
canon
canon
sony
nikon
nikon
lol (al brijem da je u biti to bio canon)

dakle, hladnopivo je definitivno pogodio bit
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 16:23   #15
D300 sasvim sigurno ne koriste. A D700 NEKI koriste kao drugi aparat (znaci uz D3 ili D3x)
Ni jedan od ta dva aparata nije predstavljen kao pro kamera nego kao kamera za advanced amatere i polu profesionalce.
Na kraju krajeva zapravo to nema ni veze jer neki koriste i losije, a neki i bolje. Ovisi i o tome sto slikaju i u kojem su rangu svog posla.

ah da...da se nadovezem na listu

canon
nikon
canon
nikon
canon
nikon
canon
nikon
nikon
canon
nikon
canon
canon
sony
nikon
nikon
canon
nikon
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 06.04.2009. at 16:50.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 16:45   #16
da...ovo kak je kiki napisala je bliže istini...a ovo dnohlino je bliže kak to ide na ovom forumu
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 16:52   #17
Kaj nije bliže istini:
moj fotić
moj fotić
moj fotić
moj fotić
moj fotić
moj fotić
moj fotić
moj fotić
moj fotić
onaj koji bi želio imati...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 17:06   #18
ne
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 11:04   #19
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Nikon D300 se ne smatra profesionalnim aparatom. Cak ni d700.
Inace, Dnohla Vopi je najbolje sazeo stvar.
Ali Nikon lista D300 pod profi seriju (na svojoj stranici). Vjerojatno mu je osnovni kriterij profesionalni AF sustav.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 11:51   #20
Moram se nadovezati no ovo jer mi ovo malo vuce na jedan balkanski mentalite i nacin razmisljanje. Sta znaci porfesionalni aparat ili ne.

I ko su profi fotografi a ko ne.. ako uzmemen da je profi fotograf onaj koji zivi od fotografije on ce korisitit onaj aparat koji mu je najbolji dobiveno ulozeno. Bio to D3 ili neki za 500kn compact. Pitanje za sta mu treba i koliko dobiva placeno za to.

Sve ostalo je moji je veci od tvog i ja imam najveceg u selu.

Dakle odgovor na tvoje pitanje.. kupi onaj aparat koji si mozes priustiti.

Ostalo neka te ne zamara. Ukoliko nemas neu specificnu potrebu onda su svi fotoaparati podjednako dobri.

I na kraju.. uzivaj u fotkanju a ostalo neka te ne zabrinjava
bedomedo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.