Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2005., 12:19   #1
Pregradni paravan

Htjela bih sobu djelomično pregraditi paravanom. Ne mora biti viši od 2 m i širok par metara.

Kupovati i gdje ili raditi sam (i kako)?


Ne znam jel netko imao sličnu situaciju (ma ja sam totalno izgubljena, useljavam i sve moram nabavljati, a ne kužim se u te stvari)...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 12:40   #2
i ja ma slichan problem - ogromna soba koja mi sluzhi kao spvaca/boravak. joh ga uvijek nisam rjeshila. gotovi paravani su skupi, a nisam nashla stolara 'od povjerenja'.


moja kzmeticharka ih je dala napraviti - okvire na stalcima, imaju rupe u koje zategne i svezhe platno pa je i perivo. al je stolar ubrzo nakon toga umro


inache sam gledala i jako mi se svidjelo kao rjeshenje one pregrade od letvica koje sluzhe da se po njima veru biljke penjahice. nije ni tako skupo. samo treba smisliti stalak i zategnuti neku tkaninu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 23:51   #3
Meni ubacilo u sandučić domin kataložić,
a u kataložiću paravančić.
Dimenzije su mu 159*174, ima drvene, tamne rubove, a unutra svijetlu tkaninu
i trodjelni je.
Sad sam provjerila, na netu nema.
Cijena je 490 hrvatskih te nadasve konvertibilnih novaca

Eto i meni treba

Ak netko ima više sreće www.doma.hr
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 00:44   #4
Pa i nije neka nauka napraviti u samogradnji.Drveta obrađenog ima za kupiti samo se prilagode dužine,a platno po volji.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 23:16   #5
Recite hocete li najjeftinije ili najbolje rijesenje ?
Od platna ili od drvenih panela ?
A moze se i od ormara.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 16:11   #6
Re: pregradni paravan

Quote:
lahor kaže:
Htjela bih sobu djelomično pregraditi paravanom. Ne mora biti viši od 2 m i širok par metara.

Kupovati i gdje ili raditi sam (i kako)?


Ne znam jel netko imao sličnu situaciju (ma ja sam totalno izgubljena, useljavam i sve moram nabavljati, a ne kužim se u te stvari)...
Slicno i jednostavnije mozes napraviti od knaufa.

Napravis konstrukciju i predvidis otvore za police u konstrukciji na primjer. Ili nise u zidu za slike sa onim malim halogenim svjetlima.

Jednostavno i lako.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 19:33   #7
Quote:
bodul kaže:
Recite hocete li najjeftinije ili najbolje rijesenje ?
Od platna ili od drvenih panela ?
A moze se i od ormara.
Na kraju se regallčić u kojem držim stručne knjige, plahte i ručnike, ulja i ostale stvari za posao poslužio kao pregrada. Jednim udarcem dvije muhe! (malo sam ograničena u financijama).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 13:31   #8
to me sjetilo: na one paravane pariskih prostitutki ili geisha...ili ono sta ima kod ginekologa

gdje bi se to moglo kupiti, zna li netko?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 11:00   #9
Meni isto treba slicna stvar. Vidjela sam u jednom poslovnom prostoru pregradu koja je slozena od nekog stakla-plastike. Odlicna stvar jer imas svijetlost a pregradjeno je i ne zauzima puno prostora. Ne znam gdje da to pogledam.
Ja sam cak razmisljala o nekom uskom ormaricu na kojem bi drzala knjige, dvd-ove i slicno.
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 12:33   #10
Pomične pregrade.

Pregradio bih veliku dnevnu sobu tako da po (čestoj) potrebi i želji može biti i cjelovit prostor i prostor podijeljen u dva relativno izolirana dijela (vizuelno). To je osnovno. Dodatne želje mogu biti lijep dizajn i dobra zvučna izolacija no one će ustuknuti (ako baš moraju) pred vrlo ograničenim budžetom.

No ograničeni budžet ne znači da mi je suvišno upoznati se i sa drugim riješenjima osim onih naj najjeftinijih.

Što uopće da odaberem? Paravane? Nekakva velika harmonika vrata? Pomični zid? ...

Odakle da krenem s potragom? Od kojih prodajnih mjesta/salona u Zagrebu ?

Što možete preporučiti?

I sve drugo što bi mi moglo pomoći pa makar bilo i skroz indirektno.

Proizvođači , red veličina cijena, prepričavanje vlastitog iskustva sa sličnim problemom ... I sve drugo čega se sjetite.
euCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 10:58   #11
Ja se mislim uskoro pozabaviti istim, pa evo kako razmišljam...

Zavisi na koji način želiš odijeliti prostoriju - od stropa do poda, koliko ti je bitna ta zvučna izloacija itd.?

Harmonika vrata (standardna) ja ne bih stavila - jako su mi ružna, i ne sviđa mi se što su tako klimava, škripuckaju, i sl, pogotovo na velikoj površini vratiju.

Ako je to najekonomičnije i jedino moguće što se tiče prostora - ja bih ih onda sama napravila - iz čim manje dijelova (tj čim šire vratnice), od drva (obojana nekom lazurom - bijelo, ili boja), s čvrstim šarkama i nekim zanimljivim kotačima (www.sinkro.hr), koji bi bili i zanimljvi detalji i razbili bi dosanost velike pregrade.

Paravani - ma, ja nisam za privremena rješenja, na koja bih potrošila lovu, a opet nije trajno. S paravanom je problem i to što nije praktičan za često pomicanje - uvijek ga trebaš nekud nositi i spremiti kad ga sklopiš. Zvučna izolacija - nikakva.

Ja ću napraviti klizna vrata - jer zatvaram veliki prolaz između dvije prostorije. Klizna vrata će kliziti uza pregradni zid.

Napravit ću okvir od aluminijskih profila (kao za sobne ormare, recimo), a ispunit ću vrata nekim staklom s uzorkom (mutno, s točkicama, armirano i sl), tako da ne bude prozirno, a da svjetlost prolazi. Ništa spektakularno, ali znam da će dobro izgledati klizna stijena od armiranog stakla (dvije vratnice, svaka iz dva jednaka dijela).
Blackness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 11:37   #12
Klizna vrata su apsolutno najbolje rješenje.

Nisu jeftina, možeš početi sa Edurom u solidumu, tamo još imaš dosta proizvođača klinih vrata.

Ako si više SSM u schachermayeru imaš profile za klizna vrata.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 07:45   #13
Gdje kupiti paravan?

Gdje u Zagrebu ima za kupiti paravan, recimo od bambusa???? Ali da je ispod 1000kn. Da li toga ima u Kiki ili Casi???
Hvala!
Lily Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:44   #14
Quote:
Lily Rose kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu ima za kupiti paravan, recimo od bambusa???? Ali da je ispod 1000kn. Da li toga ima u Kiki ili Casi???
Hvala!
bilo je u Solidumu, na katu ... ne znam kako se zove trgovinica, ali prodaje nešto kao "egzotičan" namještaj I koštao je manje od 1.000 kn, ziher!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:53   #15
evo i mene sa istim problemom..ja bi pregradila sobu dnevnu sa privremenom spavačom sobom..i ja sam ovo imala u vidu al ne znam koga da pitam dal to zna raditi...to su japanska vrata klizna...pa ak znate nešto više od mene svakako mi pomozite
http://img291.imageshack.us/my.php?i...rcblss1xr5.jpg
malenab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 17:27   #16
smijem li dići ovu temu ili postoji bolje mjesto za postaviti pitanje o pregrađivanju prostora?
dakle, pregrada je visoka dva metra, široka tri, a pregradila bi dio velike prostorije za potrebe spremišta odnosno ormara. dakle zvučna i toplinska izolacija nisu bitne ali bih ipak da je dobro zatvoreno zato da mi mirisi iz kuhinje koja je u sklopu te velike prostorije ne ulaze u taj "ormar".
i s obzirom da sam totalna ali baš totalna neznalica o svim građevinskim radovima, molim detaljno objašnjenje uz prijedloge

škicam harmonika ili klizna vrata ali to mi se čini skupo. na nekoj sam stranici našla harmonika vrata za 450kn po kvadratu (bez pdv i montaže)
razmišljam i o knaufu ili nekakvim pločama pa samo na sredini vrata... ne znam... trebam vašu pomoć
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 17:39   #17
To ne bi bio ugradbeni ormar?

MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 17:43   #18
to bi bio walk-in ormar
areahome is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 17:49   #19
kupiš šine za klizna vrata i ivericu koju obojaš po želji i imaš kliznu stijenu tj vrata koja su ne preskupa
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 18:44   #20
Quote:
1popravljam kaže: Pogledaj post
kupiš šine za klizna vrata i ivericu koju obojaš po želji i imaš kliznu stijenu tj vrata koja su ne preskupa
da, to bi bilo nešto kao walk in ormar.
gdje kupim šine, kako ih montiram (one se šarafe u zid, jelda? idu li i gore i dole ili samo gore?), gdje i za koliko novaca kupim ivericu?
imaš li možda link na video ili stranicu sa sam-svoj-majstor objašnjenjem?

zapravo to je prostor kao na marynoj slici, samo je pitanje čime ću ga zatvoriti, da li ovakvim vratima kakva su na slici ili nečim drugim.
__________________
dinamo

Zadnje uređivanje City : 15.08.2014. at 20:35.
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.