Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 02:51   #5161
Nedavno sam dobio kaznu zbog prebrze voznje( vozio sam 68 kmh u zoni od 50, u 2 ujutro u srijedu u random selu -.- ). Zalio sam se unutar roka od 8 dana.

Prvi put da sam dobio kaznu pa uopce ne znam kako ide cijeli postupak.
Te je sad problem u sljedecem, ako i je problem. Cca 2 mjeseca od zalbe meni dolazi ponovno kazna, gdje mi pise da platim 2/3 kazne, te da ce se smatrati da je placena cijela.

Sad mene zanima jel ne treba meni doci nekakvo rjesenje zalbe?
Dali je ovo doslo automatski ili je moguce da mi nisu primili zalbu, pa mi salju kao podsjetnik?
Poslao sam povratnicom tako da imam dokaz da sam poslao zalbu, tako da se nadam da nece biti nekakvih problema.
Dali da ignoriram ovo sto je sada doslo i cekam rjesenje zalbe ili da saljem zalbu opet i napisem da je zalba vec poslana?
akykontaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 08:33   #5162
Quote:
akykontaky kaže: Pogledaj post
Cca 2 mjeseca od zalbe meni dolazi ponovno kazna, gdje mi pise da platim 2/3 kazne, te da ce se smatrati da je placena cijela.
Kako se zove ta kazna?
Šta si dobio prvi put?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:35   #5163
Prva kazna je bila ona sto mi je policajac dao u ruke kad mi je napisao kaznu.
Zatim sam se zalio.

I prije par dana mi je dosao slijedeci papir:

Obavezni prekrsajni nalog

Okrivljenik A P....

kriv je

sto je dana 17.7... I tu mi pise osto ono sto i na izvornoj kazni( koliko sam vozio, gdje, kada)

Te mi pise da ako u roku platim 2/3 kazne smatrat ce se da je u cjelini placena, te mi pise da moram platit i 100 kn zbog troskova preksajnog postupka.


Dali da se ponovno zalim ili ignoriram ovo, posto sam vec se zalio i imam povratnicu kao dokaz? Ako nema potrebe za ponovnom zalbom, nezelim se zezat sad sa time jer sam student 500 km od kuće, a svi papiri su mi doma + jos opet povratnicu itd
akykontaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 13:47   #5164
sad se trebaš žalit jer na onom prvom papiru "obavijest o počinjenom prekršaju" ni ne piše da se ima pravo žalbe.

Ona žalba ne postoji bez obzira na napisano i na povratnicu.zavšila u smeću.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 15:16   #5165
Pozdrav.

oduzeta mi je vozačka na 5 mjeseci i trebao bi ju dobiti 29.1. Da li ću dobiti neku obavijest u pošti i gdje se podiže oduzeta vozačka? Heinzelovoj?
porš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:23   #5166
Ako imaš zabranu zbog vožnje pod utjecajem alkohola vozačka se fizički ne oduzima
Ako ti je fizički oduzeta na potvrdi ti piše gdje i kad je možeš podignut.Ako su oduzeli van mjesta prebivalíšta a nisi je podigao u roku šalju je po prebivalištu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 00:10   #5167
Molim vas ako mi netko može pomoći nešto. Prije 10 dana mog sina ( 11g ) je udario auto dok se sa prijateljima vozio romobilom. Stotinjak m od kuće. Ta cesta je jednosmjerna, uska, puno parkiranih auta sa strane . djeca se stalno tamo voze. Na sreću dijete je dobro. Prosao je samo sa par ogrebotina. Međutim po odlasku kod doktora na pregled doktor je morao obavijestit policiju jer se to vodi kao prometna nezgoda. Oni su ispitali mene, mog sina i ostalu djecu koja su tamo bila, njih 6. Rekli su ide prijava vozaču auta ali i meni. I prijava na centar za soc.skrb. ja sam bila sva smusena i zbunjena i još pod dojmom svega toga tako da uopće nisam pitala niti kakva mi prijava ide. Dali prekršajna ili kaznena. Jer spomenuli su pošto je dijete bilo samo na cesti bez nadzora. Sta mogu očekivati sada? Samo novčana kazna ili odlasci na sud , zanemarivanje djeteta il sta već.
duša slovenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 08:42   #5168
Neznam kako edit post,Dobila odgovor u međuvremenu.
duša slovenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 11:56   #5169
dobio sam kaznu za pojas od policajca koji je bio sam u autu i nije imao prsluk ,u razgovoru s nekim ljudima rečeno mi je da osim prsluka ,policajac koji je sam u autu ne može pisati kazne jer nema svjedoka (nas je bilo 2 u autu) dali je to točno ,jer to bi bila dobra osnova za žalbu
mdrlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 12:06   #5170
Netočno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:40   #5171
čl. 13

Pozdrav,

prije nešto više od mjesec dana sudjelovao sam u tuči, preciznije bio sam pretučen od strane grupe ljudi ( 5-6 osoba), sljedeće jutro bio sam kod doktora na pregledu, zbog nateklog oka itd, oni su me prosljedili i na policiju pošto moraju prijaviti takve stvari, te sam tamo rekao da ne znam tko su napadači, i kratko opisao što se dogodilo, nakon toga ništa nisam htio poduzimati, idem na fakultet i imam dovoljno obaveza s tim, nemam vremena hodati po sudovima ili tužiti nekog, da bi mi prije tri dana došla obavijest da je protiv mene pokrenut optužni prijedlog, zanima me kakve su mi sada opcije, što bi trebao raditi?

http://i.imgur.com/4D4jd3S.jpg

Vjerujem da se radi o uobičajenom postupku da svi sudionici tučnjave dobiju takvu obavijest, ali me zanima da li bi se trebao braniti i kako?
S moje strane obrana bi bila da je njih bilo 5-6, ja sam bio sam, nikad nisam imao nikakvih problema s policijom, a za njih vjerujem da su imali.
Molio bi nekoga tko je više upućen da mi da nekakav savjet kako da ovo što bezbolnije prođe.. Hvala lijepa.
Jo0ker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 20:44   #5172
Piše tuča i vika.Ako se nisi tukao onda si možda vikao.Dobit ćeš poziv od suca pa ćeš njemu reći što je i kako bilo.Sudac će odlučit da li je bilo nužne obrane kad čuje i pročita sve od svih.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 19:29   #5173
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Piše tuča i vika.Ako se nisi tukao onda si možda vikao.Dobit ćeš poziv od suca pa ćeš njemu reći što je i kako bilo.Sudac će odlučit da li je bilo nužne obrane kad čuje i pročita sve od svih.

Ja sam gurnio jednog od njih glavom i jedan udarac sam uputio u sredini tuče, dok su oni mene bar 30-ak puta udarili.
Znači sada ništa ne poduzimam dok ne dobijem poziv od suca?
Jo0ker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 19:50   #5174
Točno,poziv na sud pa izjava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 16:39   #5175
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Točno,poziv na sud pa izjava.

A što se tiče mogućeg ishoda, pošto nisam kažnjavan nikada, niti sam ikada imao ikakvih problema, i pošto je njih bilo više od mene, trebalo bi povoljno proći po mene?
Jo0ker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 03:24   #5176
Pitanje je tko je prvi počeo i zašto.Tko zna kakav će sudac bit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 10:33   #5177
Quote:
Jo0ker kaže: Pogledaj post
A što se tiče mogućeg ishoda, pošto nisam kažnjavan nikada, niti sam ikada imao ikakvih problema, i pošto je njih bilo više od mene, trebalo bi povoljno proći po mene?
Dobit će te svi novčane kazne za javni red i mir ak nitko nema teške tjelesne. Imao sam sličnu situaciju i tako je završilo, još moraš znati da će njih 5-6 reći jednu priču, a ti drugu.... Da nismo na forumu dao bih ti neke savjete, ali jebiga
Karlovac_fan_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 10:49   #5178
Ako sam u iskazu za policiju rekao da sam pio alkohol, da li mogu promjeniti i kako iskaz na sudu?
Jo0ker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 12:53   #5179
Sve sudionike kod narušavanja jrim-a dužni su podvrgnut alkotestu ako je to napravljeno zapisnik govori o utjecaju aklohola ili ga nije bilo.Ako se nije alkotestiralo nema dokaza za alkohol pa se to neće ni spominjat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 12:56   #5180
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sve sudionike kod narušavanja jrim-a dužni su podvrgnut alkotestu ako je to napravljeno zapisnik govori o utjecaju aklohola ili ga nije bilo.Ako se nije alkotestiralo nema dokaza za alkohol pa se to neće ni spominjat.
Znači nema veze što sam na policiji rekao da sam pio? Na sudu mogu promjeniti iskaz ako netko pita?
Jo0ker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.