Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 01:34   #2001
Pozdrav!!!

Molim, ako ima tko da mi kaže koliko je pouzdan test za trudnoću u slučaju da inače nemam redovite menstruacije, izostaju po par mjeseci pa su dva-tri mjeseca redovite.

Koji da uzmem? Spominje se Pliva Intim?! Je li ok taj?

Razlog sumnji je što sam spavala s dečkom i kondom je pukao, dečko nije svršio, no ipak je bilo u kondomu predsjemene tekućine pa me strah.

Hvala!
*karla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 12:16   #2002
Jel tak da je prerano raditi test 10 dana prije očekivane? Frendica si utuvila u glavu da je u 8 tjednu trudnoće, premda je imala menstruaciju nakon toga, i gotovo je 100% sigurna da je trudna jer s mužem spava bez zaštite. I sad ja njoj kažem, pa možda i jesi, ali ne toliko... treba dobiti za 10 dana, a prekjučer je radila test...
__________________
Čije je jaje?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 12:36   #2003
Sad testovi pokazuju već vrlo rano trudnoću, meni je kasnila tek dan-dva, napravila sam test i pokazao mi je pozitivno!
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:13   #2004
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Jel tak da je prerano raditi test 10 dana prije očekivane? Frendica si utuvila u glavu da je u 8 tjednu trudnoće, premda je imala menstruaciju nakon toga, i gotovo je 100% sigurna da je trudna jer s mužem spava bez zaštite. I sad ja njoj kažem, pa možda i jesi, ali ne toliko... treba dobiti za 10 dana, a prekjučer je radila test...
I šta joj je pokazao test?
Ako je imala m male su šanse da je trudna
I da prerano je za radit test,nek sačeka kad treba dobit.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:48   #2005
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
I šta joj je pokazao test?
Ako je imala m male su šanse da je trudna
I da prerano je za radit test,nek sačeka kad treba dobit.
Pa to joj i ja kažem, ali ne sluša... pokazao joj je minus... al ona odmah sumnja u ispravnost testa i td... zaluđena je. Čita cijele dane o trudnoći, pa gleda na sebi koje simptome ima... mislim da bi joj dobro došlo da se malo makne od svega toga...
__________________
Čije je jaje?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 11:55   #2006
Zadnju menstruaciju dobila sam u srijedu (17 lipnja) i popila prvu tabletu Yasmina, jučer, nakon 3 popijene tablete imala sam seksualni odnos sa dečkom i svršio je u mene.Postoji li mogućnost da tablete nisu počele djelovati i trebam li popiti pilulu za dan poslije?Hvala
ajade4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 14:27   #2007
inace imam nerodovite menstruacije, ali nikad bas ovoliko.. kasni mi skoro 3 mjeseca.. vec sam napravila sva testa, ovaj zadnji neki dan bas..i negativan je.. ali evo jucer i danas me pocele sise uzasno bolit i stomak malo malo.. bojim se stalno da sam trudna
Marina2602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 14:54   #2008
idi doktoru, ne možeš biti trudna 3 mjeseca i da ti je test negativan!
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:48   #2009
zadnju menstruaciju sam imala 18.05. jučer i danas mi je bilo užasno zlo a pogotovo danas išlo mi je na povračanje od jutra i još uvijek mi ide ne mogu ni jesti i muka mi je cijeli dan i prošli tjedan sam imala smeđi iscjedak
Amy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:53   #2010
Jer ti kasni? Ako ti kasni, onda napravi test i riješi se nedoumice!
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:57   #2011
trebala bi dobiti svakak do utorka muči me to jer nikad mi nije bilo tak zlo niti sam imala takav iscjedak
Amy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:00   #2012
Quote:
Marina2602 kaže: Pogledaj post
inace imam nerodovite menstruacije, ali nikad bas ovoliko.. kasni mi skoro 3 mjeseca.. vec sam napravila sva testa, ovaj zadnji neki dan bas..i negativan je.. ali evo jucer i danas me pocele sise uzasno bolit i stomak malo malo.. bojim se stalno da sam trudna
Trbuh i sise te mogu boljeti jer trebaš dobiti, a ako te i boli jače nego kad trebaš dobiti, kasni ti tri mjeseca pa je sve to normalno. Kažeš radila si testove i svi su bili negativni... tako je i meni jednom kasnila 3 mjeseca, otišla sam kod dr, dobila tablete, i poslije je sve bilo ok. Odi na pregled, da ne bi bilo nešto ozbiljnije...
__________________
Čije je jaje?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:27   #2013
Quote:
Amy88 kaže: Pogledaj post
trebala bi dobiti svakak do utorka muči me to jer nikad mi nije bilo tak zlo niti sam imala takav iscjedak
Ne znam baš da bi ti bilo tak zlo od trudnoće, a još ti niti ne kasni... U utorak svakako napravi test, makar nećeš ga imati di prije kupiti da bi mogla raditi odmah ujutro.
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 20:01   #2014
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Trbuh i sise te mogu boljeti jer trebaš dobiti, a ako te i boli jače nego kad trebaš dobiti, kasni ti tri mjeseca pa je sve to normalno. Kažeš radila si testove i svi su bili negativni... tako je i meni jednom kasnila 3 mjeseca, otišla sam kod dr, dobila tablete, i poslije je sve bilo ok. Odi na pregled, da ne bi bilo nešto ozbiljnije...
da, radila sam dva testa.. ovaj zadnji bas neki dan.. ovak nemam ni jedan drugi simptom trudnoce.. jedino smo me uzaaaasno bole sise.. i jaako su osjetljive.. a nikad me nisu tako..nadam se samo da nisam trudna.. da, sad nista do utorka ne mogu
Marina2602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:21   #2015
pozdrav cure :-)
ja imam 26 god. i ja i dragi se trudimo vec dve godine tri mjeseca dobiti bebu. ja imam policisticne jajnike i naravno tu mjesecnica izostaje i po 4 -5 mjeseci.
Zadnju sam imala 4.5.09. a 29.5.09. mi se pojavio neki rozi iscjedak dve kapi-ja mislila menga. ali nije. u jednom danu dve kapi (doslovno) i tako je trajalo tri dana. Znaci mjesecnica nije. Ona je trebala doci 04.06.09. ali eto nije dosla i sad kasni vec 24 dana. mene strasno bole grudi i bradavice, kad stavljam grudnjak kad skidam majicu, svakako.. probada me dosta i lijevo i desno i u sredini. Ujutro rano kao sada imam osjecaj da mi je malo muka.
bila sam kod ginekologa pred tjedan dana, on je samo nabrzinu stavio unutra onu sondu i izvadio i prepisao mi dabrostone. ja mu nisam rekla da sumnjam na trudnocu, on o tome nista nije govorio, samo je rekao da pijem 7 dana dabroston za dobit mj. e sad me zanima da li je on mogao tako brzinski uociti da nastaje plod jer su neke cure rekle da se vrecica tek vidi sa4-5 tjedana. a meni bi po kasnjenju mj. tada bilo tek tri tjedna.
dolores72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:26   #2016
Moje mišljenje je da si to sve trebala pitati njega, a ne njemu šutjeti i onda doći pitati na forum
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:30   #2017
pazi Myra nisam ja njemu sutila ko neki tutlek tamo. ja sam mu rekla i za taj iscjedak i za sve. nisam ja sama htjela davati sebi prognoze pred njim da sad ne ispadnem da umisljam trudnoce ili sto jer tako dugo radimo na bebi. smatrala samda bi on to vidio. ali naravno da sumnja u meni postoji. ja sam samo pitala za savijet ovdje da li sa 21 dan on to vidio ili nebi? nista drugo. ja nisam neka neodgovorna mulica ili tako nesto. a koliko vidim ovdje doista ima svakakvih pitanja pa smatram da ni moje nije suvisno.
dolores72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:50   #2018
Mislim da nije vidljivo, čini mi se da tek negdje 5.tjedan, nek me netko ispravi ako griješim. Lijepo napravi test, a ja ti držim fige da je pozitivan!
E, a da li si ti mislila da ti je tada kasnila 3 tjedna ili je moguća trudnoća bila 3 tjedna?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 11:01   #2019
mj. je tada kasnila tri tjedna. prije 29.05. nije sigurno bilo trudnoce. jedino ako sam izmedju kojim slucajem ostala napokon trudna.znaci izmedju 29.05 i do danasnjeg dana. uzet cu test svakako pa cu vidjeti. imam toliko problema na tom polju da ni sama neznam, sto se dogadja. jos nikad nisam imala taj iscjedak koji sam spomenulai jos me nikada grudi nisu toliko boljele. hormoni cuda rade.
hvala ti na lijepim zeljama i ja se nadam da bi mozda sto moglo biti. ali vidjeti cemo.
dolores72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 11:36   #2020
Ma onda se već trebalo nešto vidjeti. Ako je kasnila 3 tjedna, to bi bilo 7 tjedana. Ti svakako napravi test, ako je trudnoća u pitanju, pokazat će je sada definitivno.
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.