Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 11:09   #21
ja imam zemlju veličine 1000 m/2, s tim da je širina 11 m a jako je dugačko. da li se može na tome napraviti kuća, prizemlje bi bilo 65 m/2,a potkrovlje 55 m/2. lokacija zg-okolica sesveta? da li netko zna, molim pomoć?!
looney tunes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 14:14   #22
Frend prodaje zemljište od 330m2, u građevinskoj zoni, pored ceste, u Marčana općini, blizu Pule.
Nešto je načuo da po novome pacela mora biti minimalno 500m2, ali mislim da to vrijedi za Zagreb...

Zna li netko koja je minimalna veličina građevinskog zemljišta na kojemu se smije graditi za Istru/Pulu?

Gdje bih to mogao saznati?
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 09:16   #23
Quote:
looney tunes kaže: Pogledaj post
ja imam zemlju veličine 1000 m/2, s tim da je širina 11 m a jako je dugačko. da li se može na tome napraviti kuća, prizemlje bi bilo 65 m/2,a potkrovlje 55 m/2. lokacija zg-okolica sesveta? da li netko zna, molim pomoć?!
Pitat u uredu za urbanizam....u Sesvetama.....sve ovisi o PUP-u ili GUP-u (ovisi u kom je dijelu zemljište)

..ali mislim da je to dovoljna širina za niz ili dvojni...nikako za samostojeći objekt...


....ali opet ponavljam....pitat u uredu za urbanizam..ili potražit na netu GUP ili PUP za Sesvete..
damir9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:09   #24
zna li netko kolika je minimalna dozvoljena površina građevinske čestice za obiteljsku kuću na šolti (otvoreni tip izgradnje)?

trazim vec satima na internetu neki dokument u kojem to pise, ali ne pronalazim...

pretpostavljam da bih za informaciju mozda mogla nazvati upravni odjel za prostorno uređenje splitsko-dalmatinske zupanije?
zacitana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:59   #25
Quote:
zacitana kaže: Pogledaj post
zna li netko kolika je minimalna dozvoljena površina građevinske čestice za obiteljsku kuću na šolti (otvoreni tip izgradnje)?

trazim vec satima na internetu neki dokument u kojem to pise, ali ne pronalazim...

pretpostavljam da bih za informaciju mozda mogla nazvati upravni odjel za prostorno uređenje splitsko-dalmatinske zupanije?
http://www.solta.hr/op/hr/opcina-sol...storni-planovi
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:53   #26
minimalna širina parcele

lijep pozdrav,

zanima me kako se definira minimalna širina parcele na kojoj se smije graditi građevina.

Primjerice ako imam ovakvu parcelu:



da li ona zadovoljava uvjete da minimalna širina parcele mora biti 15 metara? ili to pak ovisi o dijelu parcele na kojem se misli graditi. npr, na širem se dijelu smije, a na užem ne.


zahvaljujem
stigmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:38   #27
Minimalna veličina zemljišta u Rijeci i okolici

Pozdrav,

evo da ne otvaram novu temu postat ću ovdje - znači zanima me kolika su dopuštena odstupanja od minimalne propisane kvadrature po urbanističkom planu te da li postoje slučajevi kada se može zaobići to pravilo o minimalnoj veličini zemljišta?

Naime, minimalna površina građevinskog zemljišta u Rijeci je 600 m2 (za neke kvartove i do 900), a u Kostreni i Kastvu po 800 m2...budući da nisam neki ljubitelj okopavanja vrtova a i zemljište je ovdje dosta skupo (100 do 150 €/m2) smatram da bi mi za gradnju kuće bilo dovoljno nekih 350 m2....da li postoji neka mogućnost gradnje na tako malom zemljištu ako pravila kažu drugačije?

Vidim po oglasima se prodaje dosta zemljišta manje kvadrature od ove tražene, tipa zemljišta u Kostreni od 570 m2 i u oglasu piše "moguća gradnja obiteljske kuće P+1 ili 2...", da li je to neka navlakuša da se zemljište bolje proda ili stvarno postoji mogućnost nekom cakom gradnje na takvom zemljištu?
scarab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:28   #28
Quote:
scarab333 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo da ne otvaram novu temu postat ću ovdje - znači zanima me kolika su dopuštena odstupanja od minimalne propisane kvadrature po urbanističkom planu te da li postoje slučajevi kada se može zaobići to pravilo o minimalnoj veličini zemljišta?

Naime, minimalna površina građevinskog zemljišta u Rijeci je 600 m2 (za neke kvartove i do 900), a u Kostreni i Kastvu po 800 m2...budući da nisam neki ljubitelj okopavanja vrtova a i zemljište je ovdje dosta skupo (100 do 150 €/m2) smatram da bi mi za gradnju kuće bilo dovoljno nekih 350 m2....da li postoji neka mogućnost gradnje na tako malom zemljištu ako pravila kažu drugačije?

Vidim po oglasima se prodaje dosta zemljišta manje kvadrature od ove tražene, tipa zemljišta u Kostreni od 570 m2 i u oglasu piše "moguća gradnja obiteljske kuće P+1 ili 2...", da li je to neka navlakuša da se zemljište bolje proda ili stvarno postoji mogućnost nekom cakom gradnje na takvom zemljištu?
Pa za svako to zemljiste ces po broju cestice dobiti informacije u lokalnom uredu, neovisno o tome sto kaze oglas. Nitko ti bez provjere to ne moze na pamet reci jer svaka opcina ima svoj urbanisticki plan i pravila.
Doduse vecinu toga mozes saznati i online kopajuci po katastru i citajuci pravilnike. Al najsigurniji si ak ides osobno tamo.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:23   #29
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Pa za svako to zemljiste ces po broju cestice dobiti informacije u lokalnom uredu, neovisno o tome sto kaze oglas. Nitko ti bez provjere to ne moze na pamet reci jer svaka opcina ima svoj urbanisticki plan i pravila.
Doduse vecinu toga mozes saznati i online kopajuci po katastru i citajuci pravilnike. Al najsigurniji si ak ides osobno tamo.
pa problem je što nemam neko određeno zemljište koje bi išao provjeriti nego bi tek krenuo u potragu za zemljištem pa me zanima koja zemljišta mogu odmah u startu eliminirati...da li sve ispod minimalnog propisanog eliminiram ili ipak postoji mogućnost da su neka od tih i sa manjom kvadraturom građevinska?...ali kako kažeš, najbolje da pođem do općine i tamo se raspitam
scarab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:46   #30
Opet ti je najbolje ici osobno njih pitati...a i nema vjerojatno njih 100 koje bi ti pasale, nego u startu imas max 3-4 favorita
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 16:38   #31
Quote:
stigmata kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav,

zanima me kako se definira minimalna širina parcele na kojoj se smije graditi građevina.

Primjerice ako imam ovakvu parcelu:



da li ona zadovoljava uvjete da minimalna širina parcele mora biti 15 metara? ili to pak ovisi o dijelu parcele na kojem se misli graditi. npr, na širem se dijelu smije, a na užem ne.


zahvaljujem
Isto pitanje koje je postavljeno gore zanima i mene, a koliko vidim nitko nikad nije dao odgovor.

Znači, moja je situacija ovakva:

_______
Ixxxxxxxx\______
IxxxxxxxxxxxxxxxI
IxxxxxxxxxxxxxxxI

Ovaj širi dio nalazi se uz regulacijski pravac i ima preko 20 metara, a propisana minimalna širina za česticu od preko 800m2 je 20m. Ovaj stražnji, uži dio ima 17 metara pa me zanima mišljenje da li je taj dio minimalna širina, ili se mjeri uz cestovni pravac.

Hvala.
princip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 18:47   #32
Ovisi o prostornom planu, a uobičajeno se definira kao najmanja širina građevne čestice na regulacijskoj liniji.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 07:11   #33
Definirana ti je sigurno u prostornom planu općine u kojoj je čestica.
Možeš okvirno si i vidjeti preko još dva pravila, koja bi trebala biti ista kod svih općina valjda.
1. Građevina min 3m od susjeda. U suprotnom trebaš njihovu suglasnost na sve i svašta.
2. 40%. Max izgrađenost zemljišta
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 13:47   #34
Quote:
nidi kaže: Pogledaj post
Definirana ti je sigurno u prostornom planu općine u kojoj je čestica.
Možeš okvirno si i vidjeti preko još dva pravila, koja bi trebala biti ista kod svih općina valjda.
1. Građevina min 3m od susjeda. U suprotnom trebaš njihovu suglasnost na sve i svašta.
2. 40%. Max izgrađenost zemljišta
Hvala vam oboje.

Inače, u planu piše: planom se određuju najmanje širine građevinske čestice na građevinskom pravcu.. i to je to.

Građevinski pravac nije definiran, ali vidim da se na drugim mjestima definira kao linija zemljišta uz regulacijski pravac, što bi značilo da nije propisano da se zemljište ne smije sužavati, već samo da uz cestu mora biti tih 20 m.

Ove druge stavke su iste.. 3m i 40%.

Posalo sam upit i u općinu pa čekam odgovor.
princip is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 15:13   #35
A to ovisi, imas dvojne objekte koji sa jedne strane se mogu na medji graditi i ugradene objekte koji mogu biti i s jedne i sa druge strane na medji.
I ovih 3m isto nije fiksno, mozes i 1m biti od susjedne parcele ali ne smijes otvarati veci prozor od 60x60cm, a fora je da ne pise koliko takvih prozora smijes staviti jedan pored drugoga, plus mozes slobodno napraviti cijeli zid od staklene opeke npr. i zakon je sa time suglasan. Imas hrpu caka kako se i sto moze pa se dobro propitaj, uvijek se nadje neko rjesenje.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 15:23   #36
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
A to ovisi, imas dvojne objekte koji sa jedne strane se mogu na medji graditi i ugradene objekte koji mogu biti i s jedne i sa druge strane na medji.
I ovih 3m isto nije fiksno, mozes i 1m biti od susjedne parcele ali ne smijes otvarati veci prozor od 60x60cm, a fora je da ne pise koliko takvih prozora smijes staviti jedan pored drugoga, plus mozes slobodno napraviti cijeli zid od staklene opeke npr. i zakon je sa time suglasan. Imas hrpu caka kako se i sto moze pa se dobro propitaj, uvijek se nadje neko rjesenje.
Da ali prozor se nesmije dati otvarati, i mora biti satinirani i još brdo toga i susjed ti opet može izvoljevati sve i svašta.
Kad si 3m udaljen ne može ti ništa
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 12:45   #37
Kolika je minimalna veličina parcele sa postojećom kućom, koja bi se izdvojila iz veće parcele, a radi prodaje? Grad zagreb.
nana07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 15:02   #38
Ovisi u kojoj si zoni, u kome kvartu, koji tip izgradnje i gdje se u odnosu na ulicu nalaziš. Mogućnosti su od 300 do 1000 kvadrata minimalna parcela, a izgrađenost 25 do 80%.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2022., 17:54   #39
Minimalna veličina građevinske čestice

Poštovani,

imam sljedeće pitanje na koje ne mogu naći odgovor.

Ako je minimalna veličina građevinske čestice za gradnju 800 m2, mora li svih 800 kvadrata biti građevinske namjene? Npr. može li biti 600 "žutih kvadrata" i 200 "zelenih kvadrata"?

Hvala.
PatrickLass is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2022., 10:45   #40
Quote:
PatrickLass kaže: Pogledaj post
Poštovani,

imam sljedeće pitanje na koje ne mogu naći odgovor.

Ako je minimalna veličina građevinske čestice za gradnju 800 m2, mora li svih 800 kvadrata biti građevinske namjene? Npr. može li biti 600 "žutih kvadrata" i 200 "zelenih kvadrata"?

Hvala.
Svih 800 m2 mora biti u građevinskom području.
Po dozvoli se obavezno formira građevna čestica na način da se poljoprivredno zemljište odvaja od građevinskog odnosno dobivate česticu A za gradnju koja mora biti propisane minimalne površine i česticu B koja nije građevinsko područje.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.