Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 10:32   #1541
zašto mi nisu uručili jedan primjerak tog zapisnika iako sam ja odbio potpisat?

uhvate me, pa me puste bez ičega ko da ništa nije bilo to ne kužim
monkeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 17:45   #1542
Pala s jointom

Pozdrav svima, trebam pomoc!

Prije 4 dana sam na festivalu u Puli pala s jointom. (inace sam iz ZG)
Sjedila sam s dvoje prijatelja na molu i u trenutku kad smo primjetili policajce, bacila sam joint u more, no policajac je uspio izvaditi joint iz mora (thanks a lot, waves).

Kako sam ja drzala joint, mene su odveli do kombija u kojem je sjedio kapetan (?), gdje je izvagao mokri! joint - 1.3 grama. Pitala sam zasto vazu mokri joint, nisam dobila neki odgovor.

Dobila sam prekrsajni nalog u kojem se izrice krivnja zbog neovlastenog posjedovanja jedne rucno motane cigarete tzv. joint (nagoren), mjesavine duhana i marihuane brutto tezine 1.3 grama.
Izrice se kazna od 5000 kn ili 2/3 kazne ukoliko platim u roku od 8 dana (sto nikako nisam u mogucnosti).

Sad me zanima nekoliko stvari - hocu li nesto dobiti postom iz Pule pa onda ulazem zalbu, ili ju pisem odmah i saljem za Pulu, hocu li biti pozvana na saslusanje/stogod u Pulu ili u Zagreb? Koliko se sjecam, kapetan je rekao da nece biti potrebno dolaziti u Pulu ali nista konkretnije od toga

Nikad nisam bila kaznjavana, uzoran sam student, zivim sa samohranom majkom i otac ne placa alimentaciju vec godinama.
Mogu li ovo iskoristiti kao okolnosti za smanjenje novcane kazne u zalbi?
Takodjer mi je kapetan koji mi je napisao nalog rekao da se mogu zaliti i da napisem kako se kajem zbog ucinjenog itd..

Kako sve to izvesti, napisati?
Biti cu do neba zahvalna za bilo kakav savjet, bilo sto.
Hvala unaprijed!
Eukah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:17   #1543
Quote:
monkeyman kaže: Pogledaj post
zašto mi nisu uručili jedan primjerak tog zapisnika iako sam ja odbio potpisat?

uhvate me, pa me puste bez ičega ko da ništa nije bilo to ne kužim
Možda su dopisali odbio potpisat i primit.
Quote:
Eukah kaže: Pogledaj post


Sad me zanima nekoliko stvari - hocu li nesto dobiti postom iz Pule pa onda ulazem zalbu, ili ju pisem odmah i saljem za Pulu, hocu li biti pozvana na saslusanje/stogod u Pulu ili u Zagreb? Koliko se sjecam, kapetan je rekao da nece biti potrebno dolaziti u Pulu ali nista konkretnije od toga

Nikad nisam bila kaznjavana, uzoran sam student, zivim sa samohranom majkom i otac ne placa alimentaciju vec godinama.
Mogu li ovo iskoristiti kao okolnosti za smanjenje novcane kazne u zalbi?
Sve si dobila.Pišeš prigovor u kojem navedeš da trežiš smanjenje kazne zbog gore navedenog i da se kaješ.U 2 primjerka šalješ preporučeno na PP koja je izdala nalog.Sad ne plaćaš ništa dok ne dođe presuda suda.Možeš tražit da te sasluša sudac u tvojem gradu.Prepravi ovo i pošalji
http://www.testvoznja.net/index.php?...jeti&Itemid=66
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 21:26   #1544
Pozdrav ljudi...

Molim pomoc ... koji je postupak brisanja iz KE....dali se to automatski brise nakon rehabilitacije ili treba poslat nekakvu zamolbu za brisanje i dali je izvod iz KE cist nakon rehabilitacije ... ako da gdje moram to trazit u zg ili u gradu gdje sam pao ? ako nije problem opsirnije objasnjenje ...treba mi papir o nekaznjavanju i izvod iz KE ...zbog " prava za strance " ... hvala unaprijed !
Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 22:29   #1545
Potvrdu tražis u sudu po mjestu prebivališta a izvod u min pravosuđa.ako je nastupila treba bit čisto a ako nije trebaš tražit da brišu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 23:19   #1546
[QUOTE=sivkić;55016033]Potvrdu tražis u sudu po mjestu prebivališta a izvod u min pravosuđa.ako je nastupila treba bit čisto a ako nije trebaš tražit da brišu.[/QUOTE

od god. dana uvjetne proslo je 3 god......
dali moram neku zamolbu poslat pa da mi rjesenje dodje na kucnu adresu ili moram direktno otic tamo pa da mi mogu to odmah obrisat i isti tren dobit izvod iz KE ? i dali to sad znaci " da nikad nisam bio kaznjavan " npr u slucaju neke rutinske kontrole da me pitaju da li sam bio kaznjavan ... mogu rec da nisam ? hvala

Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:45   #1547
http://admin.mprh.hr/iz-medija-reakcije

Ako te policija kontrolira možeš reći što god želiš jer oni sve imaju za stalno tj.kod njih nema brisanja tako da će znat sve..

Ostali nemaju uvid ako je nastupila rehabilitacija.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:18   #1548
Wink

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
http://admin.mprh.hr/iz-medija-reakcije

Ako te policija kontrolira možeš reći što god želiš jer oni sve imaju za stalno tj.kod njih nema brisanja tako da će znat sve..

Ostali nemaju uvid ako je nastupila rehabilitacija.
http://www.zakon.hr/z/554/Zakon-o-pr...rehabilitaciji

clanak 19 red. 4 i 5 ...u 5om pise da se ponzakonu smije reci da nije osudjivan/a .... i samo me jos zanima dali dobijem odmah izvod iz KE ako odem u min. pravosudja ili se moram tamo pa narucit pa dobijem na kucnu adresu ....hvala
Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:04   #1549
Možeš reći ali policiju to ne zanima,imaju svoju evidenciju u koju gledaju jer ne mogu u onu od min pravosuđa a kod njih ionako više piše.

Ne znam,nazovi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:56   #1550
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš reći ali policiju to ne zanima,imaju svoju evidenciju u koju gledaju jer ne mogu u onu od min pravosuđa a kod njih ionako više piše.

Ne znam,nazovi.
kuzim ....uglavnom oni vide samo svoj zapis ...da je osoba privedena i zbog cega.... a suddku str. ne vide ...bar mislim ...al u svakom slucajo hvala jos jednom
Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 22:43   #1551
Kazna ih ionako ne zanima nego sami događaji tj.da vide što radiš i kako se ponašaš pa da znaju "prilagodit" ponašanje tj.postupke.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:44   #1552
Pozdrav ljudi! Evo imam situaciju zanima me konstruktivno mišljenje, mogući primjer žalbe i slična iskustva. Naime, s dečkom smo prije par dana na putu iz Ljubljane bili zaustavljeni na graničnom prijelazu Neum gdje su nam hrvatski policajci pretresli auto te su nam rekli da radije sami predamo ako nešto imamo jer će inače nastavit s retragom, dovesti pse i sigurno naći nešto ( neznam točno što se događalo tu večer na granici, možda su očekivali kakav veći ulov ili nešto ali seciralo se skoro sve aute). Dečko je tada odlučio predati paket i to 4,5 grama marihuane i 0,5 g hašiša. Policajci su to uzeli i napisali kaznu za 5 000 kn te nam sami preporučili da se žalimo. Sada, zanima me što bi ta žalba uopće trebala sadržavat. I ja i dečko smo nekažnjavani dosada, te smo i sada dobili prekršajnu a ne kaznenu prijavu. Moguće olakotne okolnosti su te da auto nije naš nego od prijatelja ( imali smo unomoć da možemo koristiti ta auto) sada neznam ako možemo u žalbi tvrditi da to niije bilo naše..pogotovo ako smo to i sami predali policiji...isto tako radi se o staroj Fiat Pandi koja je uvijek otključana, tako da neznam ako ima smisla tvrditi da je to neko drugi ubacio.
Kao što sam već somenula nitko od nas nije kažnjavan, uzorni smo studenti iz Hrvatske koji žive i studiraju u Ljubljani i nemammo baš novaca za laćanje 5000 kn. Bila bi zahvalna za kakav primjer žalbe, slično iskustvo ili jednostavno mišljenje dali se u žalbi treba orjentirat na to da supstanca nije bila naša i neznamo kako je tamo završila ili jednostavno iskazati priznanje i žaljenje uz molbu za smanjenje kazne.
Hvala vam za bilo kakve odgovore i ispirke za moguće ponavljanje i poduži post.
Lijep pozdrav
pandabear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:25   #1553
Quote:
pandabear kaže: Pogledaj post
ili jednostavno iskazati priznanje i žaljenje uz molbu za smanjenje kazne.
Ja bi tako uz dodatak mladost-ludost.kazna je 5000 kn ako se ne plati u roku 8 dana ili ne da prigovor.Ako se želi platit onda samo 2/3 od 5000 kn.
Dobrim ponašanjem će sudac smanjit kaznu pa se od nje opet plaća 2/3 a u slučaju manjka love može se tražit i na rate.

Šema nije moje rezultirat će i većom kaznom (do 20 000 kn) jer ne možeš predat nešto ako ne znaš da se to nešto tamo nalazi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:42   #1554
I meni se čini da je tako bolje..uostalom tražim realno rješenje ne idealno znači orjentirati se na priznanje,kajanje,mladost ludost i sirmomašan sam student, možda čak i činjenica da smo sami predali a ne da je pronađeno ( doduše nisu to napisali u zaisniku)... zanima me ako netko ima neki primjer žalbe ''sintakse radi'' jer nemam apsolutno nikakvog iskustva u pisanju iste a nebi baš voljela ''pušnut'' zbog nedostatka dikcije i elokventnosti
pandabear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:57   #1555
http://automobili.dnevnik.hr/novosti...ladi-vozaci/12

Dole ćete napisat da tražite smanjenje kazne iz razloga....,da do sada niste kažnjavani i da je loša mat situacija.Dakako uz to da se kajete za počinjeno ali mladost-ludost.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 17:18   #1556
super,hvala ti
pandabear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 17:23   #1557
Samo par osnovnih riječi da sudac zna da ste "pokajnici" a možete i posebno naglasit da želite saslušanje kod suca po mjestu prebivališta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 12:21   #1558
Nije dobro pušit travu, al ako već da bolje otavu.
Snajper4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 18:44   #1559
Zanima me kolko je kazna ako "padnes" na aerodromu..npr.letis iz destinacije di je to legalno. Mislim na gram/dva. Jel se dobije prekrsajna ili kaznena prijava posto se moze okarakterizirat ko pokusaj sverca?! Unaprijed hvala na odgovorima
emceemel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 00:27   #1560
Nebitno gdje padneš aerodrom ili ulica.Prekršaj 5000-20 000 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.