Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 22:00   #3981
tijesto

150g brasna
3 zlice secera u prahu
90g maslaca
1 jaje
50g mljevenih, przenih ljesnjaka

umijesiti i staviti na pol sata u hladnjak. izvaljati i obloziti kalup. staviti u hladnjak na jos pol sata.
izbosti i staviti peci na 200C 10min (gore pritisnuti grahom za pecenje)

fila

300ml slatkog vrhnja
150ml punomasnog mlijeka
zlicica ekstrakta vanilije
zlica brasna
4 jaja
50g secera u prahu
150g tamne cokolade
115g sitno sjeckanih, przenih ljesnjaka

zakipiti mlijeko i vrhnje pa preliti preko usitnjene cokolade. mijesati dok se ne otopi.
umutiti jaja, vaniliju, secer i brasno pa preliti toplom cokoladom uz stalno mijesanje.
dodati ljesnjake pa uliti u prethodno peceno tijesto.
peci na 190C oko 25min

Zadnje uređivanje Zla patka : 04.05.2012. at 22:08.
Zla patka is offline  
Old 04.05.2012., 22:07   #3982
patkice hvala
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Old 04.05.2012., 22:45   #3983
Farfarele sa šparogama, šafranom i mascarpone sirom. Recept je iz Coolinarike, ali u mojoj verziji. Pa ljudi moji jel to moguće? Drug Tracy moči šafran u pola šalice tople vode. Svašta! Da ne kažem nešto gore, jer sam već nešto slično na Coolinariki pročitao. Ja osobno šafran stavim direkto u jelo. Bez ikakovog močenja. Mislim da je tako i drug Bocuse radio, ali nism siguran.

Mislio sam ovo i slikat, al to ni upola tako gušto ne izgleda, ako što je gušto za poist.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 05.05.2012., 00:50   #3984
Quote:
Barba Branko kaže: Pogledaj post
Farfarele sa šparogama, šafranom i mascarpone sirom. Recept je iz Coolinarike, ali u mojoj verziji. Pa ljudi moji jel to moguće? Drug Tracy moči šafran u pola šalice tople vode. Svašta! Da ne kažem nešto gore, jer sam već nešto slično na Coolinariki pročitao. Ja osobno šafran stavim direkto u jelo. Bez ikakovog močenja. Mislim da je tako i drug Bocuse radio, ali nism siguran.

Mislio sam ovo i slikat, al to ni upola tako gušto ne izgleda, ako što je gušto za poist.
Ako je mljeveni tada se ne moči, ali ako je cijeli bolje ga je prvo namočiti u toploj vodi. Otpustiti će više i okusa i boje. Na žalost, trenutno kod nas ima samo Kotanyijevog, a taj je cijeli.
Pellaprat is offline  
Old 05.05.2012., 07:20   #3985
auuuuuuuuuu patko
divno, divno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 05.05.2012., 12:24   #3986
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ako je mljeveni tada se ne moči, ali ako je cijeli bolje ga je prvo namočiti u toploj vodi. Otpustiti će više i okusa i boje. Na žalost, trenutno kod nas ima samo Kotanyijevog, a taj je cijeli.
U Zg, na Trešnjevačkom placu ima jedan štand koji drži razne začine, između ostalog ima i mljevenog šafrana. Nisam kupovala, pa ne znam kvalitetu...

OT:
(nešto obično, ali ja obožavam )
tikvice i patliđani pohani u smjesi mrvica i kornfleksa.

ifigenija is offline  
Old 05.05.2012., 12:26   #3987
Miiiiiiiijaaaauuuu Patko :umiljava se:

Da ni gornjeg polkinog oduševljenja pobjegla bi mi sličkica te divote s prošle stranice. Za tebe je i Sršek amater.
Pellaprat is offline  
Old 05.05.2012., 12:30   #3988
ifigenija,dal izmeljes cornflakes ili?vec sam cula za taj nacin pohanja,bas bi probala al mi to nije jasno
__________________
...nikad se ne vracaj proslosti,jer ono sto si odbacio u proslosti vjerojatno se nije nimalo promijenilo...
petra_k is offline  
Old 05.05.2012., 12:46   #3989
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
U Zg, na Trešnjevačkom placu ima jedan štand koji drži razne začine, između ostalog ima i mljevenog šafrana.
Hvala, javim kakve je kvalitete.
Pellaprat is offline  
Old 05.05.2012., 13:49   #3990
Ajme krasnih stvari ovdje Ajme pizzokie, koja dobra ideja
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 05.05.2012., 14:17   #3991
danje svjetlo



Zla patka is offline  
Old 05.05.2012., 14:36   #3992
Patko, ajme! Odlične fotke, a i recepis mi ide u moju little black book!
Gipsyqueen is offline  
Old 05.05.2012., 14:37   #3993
Više si gastrosadistica nego Zla patka. Ustvari ti si vrlo, vrlo Zla gastrosadistica.

edit: dostojno jubilarne 200. stranice.
Pellaprat is offline  
Old 05.05.2012., 15:01   #3994
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Patko, ajme! Odlične fotke, a i recepis mi ide u moju little black book!
da, danas su definitivno bolje od jucerasnjih za vrijeme oluje

meni je ovo najbolja cokoladna pita, radim ju i s bademima, a bila bi super i s makadamijom (to bum sljedeci put probala)

dobra je cak i kada se prepece

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Više si gastrosadistica nego Zla patka. Ustvari ti si vrlo, vrlo Zla gastrosadistica.

edit: dostojno jubilarne 200. stranice.
Zla patka is offline  
Old 05.05.2012., 16:00   #3995
@Ifigenija, super su mi ti pohanci,
i ja sam ih često tak slicno poham, i sa sjemenkama


@Zla patka, svidja mi se pita, čoksa i lješnjaci
i lijepo si ju ukrasila
coflek is offline  
Old 05.05.2012., 16:28   #3996
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Rolat od spinata

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Ne izgleda bas najbolje, ali jako ukusna salata sa cous-cous, jagodama, feta sirom i slanutkom.

P.S. Sorry na prevelikim slikama, sledeci put cu ih jos smanjiti
Andromeda25 is offline  
Old 05.05.2012., 17:53   #3997
Quote:
petra_k kaže: Pogledaj post
ifigenija,dal izmeljes cornflakes ili?vec sam cula za taj nacin pohanja,bas bi probala al mi to nije jasno
Samo ga razdrobim ga valjkom, da ipak ostanu malo "grublji" komadići, da se osjeti...Ja inače u smjesu za pohanje dodajem ili to, ili malo poprženi sezam, ili parmezan, crvenu papriku, suhi peršin...već što mi padne na pamet.
ifigenija is offline  
Old 05.05.2012., 19:11   #3998
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Samo ga razdrobim ga valjkom, da ipak ostanu malo "grublji" komadići, da se osjeti...Ja inače u smjesu za pohanje dodajem ili to, ili malo poprženi sezam, ili parmezan, crvenu papriku, suhi peršin...već što mi padne na pamet.
Ovako i ja, a cornflakes sam jednom probala i ne sviđa mi se, slatkasto mi je
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 05.05.2012., 21:10   #3999
Baš sam napravila lava-cake.....ali niti L od lave
Ispala mi je pregusta smjesa, malo me pečnica zeza i to je savršen razlog za lavu ponovit sutra. Ali bez obzira na to, jedemo ju sa sladoledom
Talo is offline  
Old 06.05.2012., 10:30   #4000
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Samo ga razdrobim ga valjkom, da ipak ostanu malo "grublji" komadići, da se osjeti...Ja inače u smjesu za pohanje dodajem ili to, ili malo poprženi sezam, ili parmezan, crvenu papriku, suhi peršin...već što mi padne na pamet.
Ja ne volim cornflakes za pohanje, ali isto koristim sezam, mljevene bademe, lan, mješavine sjemeniki i orašastih.. Općenito jako rijetko poham na ulju, uglavnom u pećnici.
Gipsyqueen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.