Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2011., 23:32   #161
Mislim da je vrijeme za ulazak u KRW!
To je moja osobna procijena... Za one druge vrijede standardne floksule tipa:
- Vrlo stabilna ekonomija i šesti su najveći izvoznik u svijetu
- Rast BDP u 2010 je 6,1%
- Nezaposlenost 3%
- Imaju visoki ekonomski surplus (izvoz 466,3 uvoz 417,9 mlrd $)
...
srač, trač
...
Ekonomski gledano jedna od rijetko prosperitetnih država u ovo vrijeme... uz jedan veliki ALI!

To sve ovisi o daljnjem razvoju vojne situacije sa sjevernom koreom. S druge strane, to ih i spašava od napuhavanja valute kao u slučaju s JPY i CHF... te im je ekonomije i dalje u uzletu unatoč globalnoj recesiji

U ovom trenutku KRW/USD je relativno nizak i mislim da će doći do ponovnog uzleta... bez obzira na odnos sa sjevernom koreom.
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 20:03   #162
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Tu projekciju objesi mačku o rep. Kao što sama riječ kaže, radi se o projekciji otplate, a ne stvarnoj otplati ino duga.
malo me povrjedio tvoj odgovor pa sam uputio zahtjev HNB da mi da brojke o stvarnoj otplati kredita a da mi se posebno izdvoji reprogram.i uskoro ču dobiti podatke za prvih 6 mjeseci.
Ali odmah da dodam od našeg sveukupnog duga 24,5 miljarde eura su se zadužili strani poslovni subjekti koji kod nas posluju.Lidl,kaufland DB shenker,Mercator,DTelekom.mol itd (ova imena nagađam jer ne znam koja su)

Prevedeno mi jedemo govna i prezadužena zemlja smo zbog toga šta su stranci investirali u nas.
iz priče ispada da je stvarno napustilo zemlju 13 miljardi eura a dug nismo smanjili nego ga čak i povečali skoro za 1 miljardu
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:11   #163
Meni nije jasno zašto si ih to tražio??? Pa imaš javno dostupan podatak o kretanju inozemnog duga iz kojeg je razvidno da nikakav dug nismo vratili nego smo se dodatno zadužili. Dodatnu neto posudbu potvrđuje i manjak na T.T.B.P. odnosno suficit K.R.B.P. Hrvatska od kada zna za sebe više investira nego što štedi, više konzumira nego što proizvodi, odnosno živi iznad vlastitih mogućnosti, a što automatski znači da generira obveze prema inozemnom sektoru. Od početka Velike recesije inozemne obveze RH narasle su za cca 5 milijardi EUR. Što se tiče percepcije prosječnog Marka ( koji je dužan nula HRK ) kako njega nije briga što ostali sektori ( korporativni, kućanstva ili države ) generiraju obveze prema inozemstvu mogu samo napisati, da ukoliko život na ino akumulaciji potraje i ne bude na održivoj razini, da će vrlo vjerovatno u doglednoj budućnosti htio to on ili ne postati i njegov problem. Prevedeno, mi jedemo govna i prezaduženi smo zato što kao zajednica živimo iznad vlastitih mogućnosti. Ne znam odakle ti podatak da su se korporativne fijale zadužile za 25 milijardi EUR. Nemoj se razočarati kada dobiješ podatke od HNB-a. Isto tako mi nisi odgovorio na jednostavno pitanje, odakle RH devizna sredstva za tvoje fantazije???
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”

Zadnje uređivanje Sh@dow : 01.09.2011. at 21:18.
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:15   #164
Što se tiče kune možemo samo očekivati njeno slabljenje prema euru ,a tako i ostalim valutama...

Ukoliko Vas zanima koje valute kupiti moje mišljenje je : AUD,NZD i SEK kao sigurne valute koje će rasti prema USD i EUR-u

,a valuta od koje očekujem još veći rast je PLN
GOGO80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 10:55   #165
Trebala bih, u slijedećih mjesec dana, promijeniti veću količinu kuna u eure. Da li da ih promijenim odmah ili što kasnije?
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 19:17   #166
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
@lee_chan; AUD i CHF-u možeš pridodati SEK i NOK, s time da su kamatne stope na CHF niže nego na AUD, SEK i NOK. Kvalitetne valute su i SDG i NTD. Što se pritajenog favorita tiče, njihovo gospodarstvo je nekonkurentnije od američkog. Tu svakako spada i NOK. Ako treba elaborirat ću stav. Međutim, s obzirom da živiš u državi u kojoj je platežno sredstvo HRK, AUD je sasvim solidna valuta.
SDG, NDT ?

inače, cijelo vrijeme spominješ NDT u svojim postovima, co to je ?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 10:42   #167
U kojoj valuti štedjeti

Možda je malo rastezljivo pitanje jer teško je bilo što predvidjeti. Ali s obzirom na dosadašnja iskustva, ne želim staviti sve pare što imam u jednu valutu.

Dolar je nekoć bio 8.6, a sada je 5.5. Jedno vrijeme se bio strmoglavio na 4.5.
Funta je bila 12-13, a onda se strmop*zdila na 7.5. Sada je oko 8.5

Švicarac je rasao nemilice i onda švicarska banka odlučila stati na kraj, razmišljaju o mehanizmima snižavanja tečaja. Ukratko rečeno, nema više sigurnog utočišta za pare.

Ne kupuje mi se zlato, srebro i slične đinđe. Stoga sam stavio pare u tri valute:
1. US Dolar
2. Euro
3. Švicarski franak

Mislio sam napraviti šeswterostruku disperziju umjesto trostruke pa se mislim koje još valute odabrati. Razmišljam o jenu, kruni i funti. Tada bi moja disperzija bila ovakva:

1. USD
2. Euro
3. Franak
4. Funta
5. Norveška kruna
5. Japanski jen

Sve u jednakim omjerima. Ako jedna valuta padne, jedna naraste, jedna ostane ista... onda sam tu negdje. Ako staviš u jednu valutu, onda možeš dobiti, ali možeš i gadno izgubiti.

Što mislite, je li moja disperzija dobra ili biste vi odabrali neke druge valute?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 11:55   #168
Mislim da nemaš potrebe za šest valuta, pogotovo na tvom mjestu ne bih držao funtu i nok.
Umjesto njih bih ti predložio AUD i CAD.
Također ne vidim potrebu niti za eurom.

Dakle moj prijedlog bi ti bio:
USD
AUD
CAD
YEN
CHF
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 11:57   #169
Ja sam stvar reducirao do maksimuma, držim samo dvije valute. Usd i Cad, i stojim na kanadsko-američkoj granici i mijenjam po potrebi iz jedne u drugu i obrnuto
Od propasti fiat valuta se hedgeam srebrom, a trejdam na equityiju.......
Komplicirana strategija i nije za svakoga ali meni savršeno odgovara jer mirno spavam
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 12:15   #170
Kad se plate režije, klopa i ostale stvari, ono što ostane pretvaram u fizičko srebro i nešto sitno eura, ako hitno zatreba.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.