Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2012., 08:33   #5981
Moja mama se vec dvije godine bori sa doslovno ranama na rukama i nogama, svrbezom, crvenilom, ljuskanjem i ne znam s cim vise ne..... biopsija je pokazala primjese psorijaze.... nema kreme koju nije koristila, prošla je terapiju puva kremom ( mislim da se tako zove ) ... Koristila je i Euten od Bioeliksira koji je pomagao samo u početku .....

I onda je došla do kreme koju radi neka farmaceutkinja u Posušju.... krema je spasila... Ruke nikad bolje..... Ako koga zanim broj dat cu mu ga.... Mi smo kremu nabavili u Splitu...
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 10:19   #5982
Pozdrav svima! Cura mi ima 19 godina i ima psorijazu. Pojavila joj se krajem 9. mjeseca, prvo na vlasištu pa kasnije i na nogama te manjim djelom na rukama. Pročitao sam na ovom forumu da crni šampon dr temt jedan od ljekova za ovu boest, pa sam joj ga tako nedavno i kupio. Rezultati su se pojavili već nakon prvog pranja, na nogama su nestale i ljuske a i crvenilo dok na vlasištu još nikakvih vidljivih promjena nema. Zanima me što bi joj moglo pomoći ako ne pomogne ovaj šampon na vlasištu jer kosa joj se jako razrijedila i veli da cijelo vlasište osjeća kao koru...
__________________
once i gave up women and alcohol, it was the worst 20 minutes of my life
fatal-error is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 16:56   #5983
Da li ima tko iskustva sa Fototerapijom? Da li vam je pomogla?
__________________
Bok :)
zmaj411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 04:30   #5984
fototerapija isto nekome pomaže, nekome ne.
šta se tiče šampona ja san dugo koristija t gel neutrogena šampon,tamniji i pomoga mi je da baš se rješim tog osjećaja kore po glavi,znam točno o čemu se radi.odvratan osjećaj.također,ženama je možda malo nelagodnije ali triba se sišat na šta kraće,dakle ja san cilu srdnju školu ma dugu kosu i nisan se tija šišat iz principa pa san ima i koru na glavi,kasnije kad san se počea šišat skroz nakratko uvik bi mi se sve maklo,naravno triba koristit nešto.ja i sada,prije svakog tuširanja i pranje kose,kosu namažem maslinovim uljem i držim tako jedno 20min i onda stavim šampon,a koristim već sigurno priko godinu dana head and shoulders protiv peruti,i meni je glava čista već jako dugo.dakle bitno je da koža bude vlažna i šta kraća i nikakve kreme ne mazat po glavi,eventualno prati kosu sa oronazol šamponom koji se kupuje u ljekarni i skup je ,oko 90 kuna.meni bi traja misec dana ali ja san ošišan na 6mm tako ako imate kose,duge,guste nećete postić neki velik učinak.kad bi ima po glavi maza i također i sa psorexom kojeg i trenutno koristin po tijelu i napokon mi je počea djelovat a cilo proliće i lito mi nije ništa uspija maknit tako da sad ide dosta dobro.prehrana je iznimno bitna,presudna po meni al netko nikako ne želi si sam pomoć i odreć se salama,kobasica,svinjetine,kiselog voća,slatkiša,kava,pušenja i alkohola...a za takve savjeti ne vride uopće da se davaju.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 13:36   #5985
Quote:
fatal-error kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Cura mi ima 19 godina i ima psorijazu. Pojavila joj se krajem 9. mjeseca, prvo na vlasištu pa kasnije i na nogama te manjim djelom na rukama. Pročitao sam na ovom forumu da crni šampon dr temt jedan od ljekova za ovu boest, pa sam joj ga tako nedavno i kupio. Rezultati su se pojavili već nakon prvog pranja, na nogama su nestale i ljuske a i crvenilo dok na vlasištu još nikakvih vidljivih promjena nema. Zanima me što bi joj moglo pomoći ako ne pomogne ovaj šampon na vlasištu jer kosa joj se jako razrijedila i veli da cijelo vlasište osjeća kao koru...
od vichy šampon Dercos onaj s tamnozelenom etiketom je jedini meni pomogo.
on nije za često pranje al ima neki od vichy Dercos za često pranje (plava etiketa) pa može kombinirati ta dva. pomažu!
samwise gamgee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 13:41   #5986
dal ima tko da mu se psorijaza pojavila na noktima?
samwise gamgee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:58   #5987
eto nažalost ja iman i na noktima,skoro na svakom.jako osjetljivo područje i triba steći u biti tehniku kako se rješavat nakupine ispod nokta koja se stvara.al i to se s godinama izuči jer se mora.ako imaš konkretno pitanje napiši.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 18:43   #5988
Evo imam i ja psory na noktima, (na 297 str. je opširnije), sad mažem sa belodermom
Dal mažeš s nečim nokte, dal se koji zalječio?
Kod mene slabo napreduje, možda mi je malo bolje izgleda kad skratim ono što je ostalo od noktiju.
A još sam i bakteriju dobio na palcu, tu uopće više nema nokta.
uf
nik tittanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 15:49   #5989
psorijaza- pitanja i savjeti

Molim da mi pomognete savjetom. Kćerka mi ima 20 godina i ima psorijazu vulgaris. Zadnja tri tjedna crvenilo joj se jako proširilo po čitavom tijelu- vlasište, lice, leđa, trbuh maknje po rukama i nogama. Maže si 1X tjedno s psorcutanom masti te s 5% silic. s vaselinom- ljuskice i uljem noćurka. Kosu si pere s Kertyol P.S.O. šamponom ali još uvijek ima dosta ljuskica. Isto tako je reducirala i prehranu. Ponovnu kontrolu na šalati ima za 3 tjedna. Molim da mi savjetujete što bih još trebala učiniti da si malo olakša. Da li je psorcutan kortikostereoid ili ne i zašto se on preporučuje. Više bih htjela da koristi biljne preparate za liječenje i da li mi preporučujete još neki? Unarijed zahvalna.
art123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 00:21   #5990
eto mene nakon dugo da vam ispricam svoje iskustvo

1 veljace prosle godine psorijaza gora nego ikada

tada sam posjetio jednog doktora Marđetka u Zadru i odredio mi je prehranu,koje sam se strogo drzao mjesec dana ,namazao onda jednu noc belosalic i ujutro kad su ljuske se ocistile prvi puta nakon jako dugo bio sam skoro kompletno cist... ispod je bila zdrava koza,cista.... belosalic je tu bio nebitan,bilo koja mast da je omeksala ljuske, opale bi jednako,ispod je bila zdrava koza.... ali... onda sam zbog posla morao putovati,nisam se mogao tako striktno hraniti.... nakon u svibnju se pocelo vracati,ja sam u lipnju opet krenuo na tu prehranu ali ucinak cudesni od prije par mjeseci je izostao..... sada je stanje gore nego ikada,razmisljam da pokusam ici za nekim bioloskim ljekom....... dojma sam da bih za ciscenje od ovog smeca trebao kao prvo imati uredan zivot,dakle uredan bioritam,bez spavanja po danu i nocarenja................ svaki dan vjezbati,trcanje,ne utezi..... prehrana bez secera i ugljikohidrata,sta manje mesa...i uz to drzati kozu navlazenom.....za mene osobno takav zivot je projekt

ali pokusati cu................... takodjer je jako bitna uredna,cesta stolica,sta laksa hrana..... metabolizam ubrzati...... meni sunce apsolutno ne odgovara ,e da

ako mene neki doktor opet pokusa nagovoriti na neki kortikosteroid,nekako cu se oduprijeti da mu opalim šamar....
na duge staze cisto zlo......
jesenjin1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 08:52   #5991
Quote:
jesenjin1982 kaže: Pogledaj post
eto mene nakon dugo da vam ispricam svoje iskustvo

1 veljace prosle godine psorijaza gora nego ikada

tada sam posjetio jednog doktora Marđetka u Zadru i odredio mi je prehranu,koje sam se strogo drzao mjesec dana ,namazao onda jednu noc belosalic i ujutro kad su ljuske se ocistile prvi puta nakon jako dugo bio sam skoro kompletno cist... ispod je bila zdrava koza,cista.... belosalic je tu bio nebitan,bilo koja mast da je omeksala ljuske, opale bi jednako,ispod je bila zdrava koza.... ali... onda sam zbog posla morao putovati,nisam se mogao tako striktno hraniti.... nakon u svibnju se pocelo vracati,ja sam u lipnju opet krenuo na tu prehranu ali ucinak cudesni od prije par mjeseci je izostao..... sada je stanje gore nego ikada,razmisljam da pokusam ici za nekim bioloskim ljekom....... dojma sam da bih za ciscenje od ovog smeca trebao kao prvo imati uredan zivot,dakle uredan bioritam,bez spavanja po danu i nocarenja................ svaki dan vjezbati,trcanje,ne utezi..... prehrana bez secera i ugljikohidrata,sta manje mesa...i uz to drzati kozu navlazenom.....za mene osobno takav zivot je projekt

ali pokusati cu................... takodjer je jako bitna uredna,cesta stolica,sta laksa hrana..... metabolizam ubrzati...... meni sunce apsolutno ne odgovara ,e da

ako mene neki doktor opet pokusa nagovoriti na neki kortikosteroid,nekako cu se oduprijeti da mu opalim šamar....
na duge staze cisto zlo......

I moja mama je bila kod tog homeopata i isto su joj se ruke ocistile dok je drzala se njegove prehrane ali toga se jako tesko pridrzavati i covjek stvarno mora biti jak da to izdrzi....
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:41   #5992
Quote:
jesenjin1982 kaže: Pogledaj post
eto mene nakon dugo da vam ispricam svoje iskustvo

1 veljace prosle godine psorijaza gora nego ikada

tada sam posjetio jednog doktora Marđetka u Zadru i odredio mi je prehranu,koje sam se strogo drzao mjesec dana ,namazao onda jednu noc belosalic i ujutro kad su ljuske se ocistile prvi puta nakon jako dugo bio sam skoro kompletno cist... ispod je bila zdrava koza,cista.... belosalic je tu bio nebitan,bilo koja mast da je omeksala ljuske, opale bi jednako,ispod je bila zdrava koza.... ali... onda sam zbog posla morao putovati,nisam se mogao tako striktno hraniti.... nakon u svibnju se pocelo vracati,ja sam u lipnju opet krenuo na tu prehranu ali ucinak cudesni od prije par mjeseci je izostao..... sada je stanje gore nego ikada,razmisljam da pokusam ici za nekim bioloskim ljekom....... dojma sam da bih za ciscenje od ovog smeca trebao kao prvo imati uredan zivot,dakle uredan bioritam,bez spavanja po danu i nocarenja................ svaki dan vjezbati,trcanje,ne utezi..... prehrana bez secera i ugljikohidrata,sta manje mesa...i uz to drzati kozu navlazenom.....za mene osobno takav zivot je projekt

ali pokusati cu................... takodjer je jako bitna uredna,cesta stolica,sta laksa hrana..... metabolizam ubrzati...... meni sunce apsolutno ne odgovara ,e da

ako mene neki doktor opet pokusa nagovoriti na neki kortikosteroid,nekako cu se oduprijeti da mu opalim šamar....
na duge staze cisto zlo......
Možeš poslat na pm, o kojoj je prehrani riječ?
znam da ima više tipkova pso. al sumnjam da je za svaki tip drugačija?
Hvala
__________________
Bok :)
zmaj411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:02   #5993
Quote:
art123 kaže: Pogledaj post
Molim da mi pomognete savjetom. Kćerka mi ima 20 godina i ima psorijazu vulgaris. Zadnja tri tjedna crvenilo joj se jako proširilo po čitavom tijelu- vlasište, lice, leđa, trbuh maknje po rukama i nogama. Maže si 1X tjedno s psorcutanom masti te s 5% silic. s vaselinom- ljuskice i uljem noćurka. Kosu si pere s Kertyol P.S.O. šamponom ali još uvijek ima dosta ljuskica. Isto tako je reducirala i prehranu. Ponovnu kontrolu na šalati ima za 3 tjedna. Molim da mi savjetujete što bih još trebala učiniti da si malo olakša. Da li je psorcutan kortikostereoid ili ne i zašto se on preporučuje. Više bih htjela da koristi biljne preparate za liječenje i da li mi preporučujete još neki? Unarijed zahvalna.

jednom tjedno samo mazati mislim da nikako nije dovoljno sto god da se koristi (ako izuzmemo kortikosteroide s kojima treba upravo onako kako je doktor propisao, nije se s tim za zezati)
predlazem ne reducirati prehranu u smislu ne jesti, nego promijeniti sastav hrane (frknuti svinjetinu, kavice mozda, šećere smanjiti).
ja sam trenutno na "samodetoksikaciji" nakon blagdana. nakon sveg tog šećera fali mi u danu (šugar kriza valjda), ali nadomještam tu "lažnu želju" s npr. bademima, suhim papajama i sl. i jedna napomena (dakle govorim svoje iskustvo) treba vremena da se tijelo isčisti od tog što mu smeta, meni je trebalo nakon ustaljivanja novog režima prehrane skoro pa dva mjeseca da prodjeluje.
vjerojatno i sezona grijanja smeta (malo vlažiti zrak), jeste provjerili tvrdoću vode doma? kratko se tuširati, ne trljati ručnikom nego tapšati, i u mlakoj vodi (vruća tako godi ali je užas za iziritiranu kožu).
maknuti malo se od omekšivača, dobro isprati veš.
predlažem neki od medicinskih emollienata (kupuju se u apoteci) i uglavnom su prirodni i može se čovjek mazuckati s tim cijeli dan (potom se preporučuje blago tuširanje da se viškovi isperu) i vlažiti kožu u ovo suho doba.
i naravno stres staviti na čekanje.
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 18:14   #5994
Hvala vam na odgovoru. Da li mi možete odgovoriti što je to emollient i koji mi preporučujete.
Moja kći se maže s psorcutanom 1X dnevno, te s uljem nočurka i 5% salicil. s vaselinom (ljuskice). Da li imate iskustva s proscutan kremom?





Quote:
pitalo kaže: Pogledaj post
jednom tjedno samo mazati mislim da nikako nije dovoljno sto god da se koristi (ako izuzmemo kortikosteroide s kojima treba upravo onako kako je doktor propisao, nije se s tim za zezati)
predlazem ne reducirati prehranu u smislu ne jesti, nego promijeniti sastav hrane (frknuti svinjetinu, kavice mozda, šećere smanjiti).
ja sam trenutno na "samodetoksikaciji" nakon blagdana. nakon sveg tog šećera fali mi u danu (šugar kriza valjda), ali nadomještam tu "lažnu želju" s npr. bademima, suhim papajama i sl. i jedna napomena (dakle govorim svoje iskustvo) treba vremena da se tijelo isčisti od tog što mu smeta, meni je trebalo nakon ustaljivanja novog režima prehrane skoro pa dva mjeseca da prodjeluje.
vjerojatno i sezona grijanja smeta (malo vlažiti zrak), jeste provjerili tvrdoću vode doma? kratko se tuširati, ne trljati ručnikom nego tapšati, i u mlakoj vodi (vruća tako godi ali je užas za iziritiranu kožu).
maknuti malo se od omekšivača, dobro isprati veš.
predlažem neki od medicinskih emollienata (kupuju se u apoteci) i uglavnom su prirodni i može se čovjek mazuckati s tim cijeli dan (potom se preporučuje blago tuširanje da se viškovi isperu) i vlažiti kožu u ovo suho doba.
i naravno stres staviti na čekanje.
art123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 21:57   #5995
nema na čemu. zapravo emollient je ajmo reći univerzalno ime za "kremice za ovlaživanje tj mlijeka" koje imaju sastav termalna voda bla bla bla. anyway ima u apotekama od različitih proizvođača a razlika je (osim u cijeni) što su neki bazirani npr na jezgri zobi (neki ekstrakt koji nije alergen) drugi na nečem drugom. sad, ovisi od kože do kože koji će bolje pomoći. predlažem uzeti u apoteci par testera pa probati na različitim dijelovima kože i vidjeti. zajedničko im je to što nisu poput "hidratantnih mlijeka za tijelo" koji se kupuju u kozmetičkim dućanima i sl. koji su parfumirani (iako imaju oznake za ekstra osjetljivu kožu) i sl. i često naprave više štete nego koristi. kremu koju vi koristite nisam imao prilike koristiti (to je valjda jedna jedina koju nisam koristio :-))

važno je za napomenuti da (bar prema mojim iskustvima) npr emollient koji sada po zimi koristite (npr masniji) u proljeće i ljeto nikako nije za korištenje i može smetati radi vrućine i sl. ali postoje i varijacije na temu. nadam se da vam do ljeta više takve stvari neće trebati. isto tako se možete "naviknuti" (ali to je riječ o mjesecima intenzivne uporabe) pa vam nekako i ne djeluje, onda je dobro pauzirati, promijeniti.

uzmite u obzir i slijedeće, svaki kortikosteroid zapravo isušuje kožu pa ju je potrebno na neki prirodan način vlažiti. zato često s korti kremicama miješaju belobazu u određenim omjerima. iako belobaza je što se tiče vlaženja tak tak. uglavnom malo vlaži a smrdi na ljepilo.

evo kao kratak update, nakon par dana vraćanja na staru prehranu, koža mi se isčistila u 70% "slučajeva". toliko o blagdanskoj klopici.

par imena proizvođača sam vam poslao na PM (da sad tu ne reklamiramo)
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:17   #5996
a psorcutan mislim (ali nisam siguran) da nije kortikosteroid nego neki derivat D vitamina (toga obično fali kod svih koji imaju problema s kožom)
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 21:40   #5997
pozz

eto i mene psorijatične, pa da vam se pridružim
i tak, čitam ja ovo, od prve do zadnje, i čitam i čoham i češem se cijelo vrijeme...
psorijazu sam dobila negdje u vrijeme kad sam i službemo postala ženom, dakle, uz prvu menstruaciju, stigla i psorijaza. nema kaj nisam probala, osim mrtvog mora i ribica, na mojoj koži bilo je krema, kremica, hrpa tabletica, vitamina, multivitamina, losiona, melema, čajeva, blablabla... godinama sam svoju psorijazu držala pod kontrolom klasikom, kortićima, belosalic + beloderm, no kako godine prolaze, pso se odlučila proširiti, raspojasati i gnjavit me sve više, pa je tako sada imam po cijelom vlasištu, najviše na rubovima, zatim na licu, u obrvama, na kapcima, nosu i na dijelu brade, ispod pazuha, laktovi s tendencijom širenja po cijelim rukama, i sad oni meni najdraži dijelovi, ključni reklo bi se, dakle imam je i po grudima, guzi i onoj mojoj neumornoj maloj u gaćama, najgore, najbolnije, najiritantnije je ono ispod grudi, taman tamo di dođe glupi grudnjak, taman tamo di je uvijek nekako vlažno, i tu uvijek imam žive rane, koje još i same po sebi vlaže, znoje se ili kaj već, taj me dio, kao i onaj u gaćama, boli pri svakom pokretu, koža puca samo tako, najgore je po noći kad treba spavat, a ja se ne mogu ko čovjek okrenut u krevetu koliko me ti dijelovi peku, zatežu, pucaju, krvare, definitivno najgore je kroz zimu, jedva čekam ljeto i sunce i more, ak me hoće ženit neki psorijatični dalmoš, ma tu sam, selim se odmah, ajmo se skupa liječit! uglavnom, sad mi se počelo polako širit i na leđa, noge, i nokte, i sa svime se nekako nosim, ali kaj da radim s noktima? jedan mi izgleda kao da se malo nadigao i kao da ima namjeru napustit moje krasno tijelo, na noktima mi nikad ništa nije pomagalo, pa ako netko ima neku ideju, jedva čekam! dosta mi je više tih ljuskica, sav mi stan u tome, kud hodam, tu iza sebe ostavljam bijeli suhi ljuskavi trag, mijenjam kožu ko zmija, ma užas jedan! Ne znam kako je drugim ženama, al ja u PMS-u i za vrijeme menge nemam riječi sama za sebe i izgled svoje psorijaze tada, to bukne i grune ko vulkan, bez obzira koliko čisto i ''zdravo'' izgledalo do tad, katastrofa od svraba i rana!
od dermatologa sam odavno odustala, ne pamtim kada sam zadnje bila kod nekog, mora da ima i više od 10 godina, trenutno tretiram raznim uljima, kantarion, maslinovo, blage kreme, beta karoten i to je to, al ne vidim nikakvog pomaka...
anyway, eto, iskoristih vas malo, da se i ja malo pojadam ljudima koji kuže spiku i koji znaju kako je to imat ovu našu bolešćinu koja nam ne da mira, a sad kad sam naišla na ovaj forum, pratit ću vas i živjeti u nadi ko i svi mi zdravi, a bolesni
tepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 00:05   #5998
pročitao sam u ovoj temi da netko spominje "drnč", pa me zanima da li je to sprdačina ili stvarno netko zna da to djeluje... pitam iz razloga jer imam tog drnča dosta na raspolaganju....
pufek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 08:19   #5999
Quote:
tepi kaže: Pogledaj post
eto i mene psorijatične, pa da vam se pridružim
i tak, čitam ja ovo, od prve do zadnje, i čitam i čoham i češem se cijelo vrijeme...
psorijazu sam dobila negdje u vrijeme kad sam i službemo postala ženom, dakle, uz prvu menstruaciju, stigla i psorijaza. nema kaj nisam probala, osim mrtvog mora i ribica, na mojoj koži bilo je krema, kremica, hrpa tabletica, vitamina, multivitamina, losiona, melema, čajeva, blablabla... godinama sam svoju psorijazu držala pod kontrolom klasikom, kortićima, belosalic + beloderm, no kako godine prolaze, pso se odlučila proširiti, raspojasati i gnjavit me sve više, pa je tako sada imam po cijelom vlasištu, najviše na rubovima, zatim na licu, u obrvama, na kapcima, nosu i na dijelu brade, ispod pazuha, laktovi s tendencijom širenja po cijelim rukama, i sad oni meni najdraži dijelovi, ključni reklo bi se, dakle imam je i po grudima, guzi i onoj mojoj neumornoj maloj u gaćama, najgore, najbolnije, najiritantnije je ono ispod grudi, taman tamo di dođe glupi grudnjak, taman tamo di je uvijek nekako vlažno, i tu uvijek imam žive rane, koje još i same po sebi vlaže, znoje se ili kaj već, taj me dio, kao i onaj u gaćama, boli pri svakom pokretu, koža puca samo tako, najgore je po noći kad treba spavat, a ja se ne mogu ko čovjek okrenut u krevetu koliko me ti dijelovi peku, zatežu, pucaju, krvare, definitivno najgore je kroz zimu, jedva čekam ljeto i sunce i more, ak me hoće ženit neki psorijatični dalmoš, ma tu sam, selim se odmah, ajmo se skupa liječit! uglavnom, sad mi se počelo polako širit i na leđa, noge, i nokte, i sa svime se nekako nosim, ali kaj da radim s noktima? jedan mi izgleda kao da se malo nadigao i kao da ima namjeru napustit moje krasno tijelo, na noktima mi nikad ništa nije pomagalo, pa ako netko ima neku ideju, jedva čekam! dosta mi je više tih ljuskica, sav mi stan u tome, kud hodam, tu iza sebe ostavljam bijeli suhi ljuskavi trag, mijenjam kožu ko zmija, ma užas jedan! Ne znam kako je drugim ženama, al ja u PMS-u i za vrijeme menge nemam riječi sama za sebe i izgled svoje psorijaze tada, to bukne i grune ko vulkan, bez obzira koliko čisto i ''zdravo'' izgledalo do tad, katastrofa od svraba i rana!
od dermatologa sam odavno odustala, ne pamtim kada sam zadnje bila kod nekog, mora da ima i više od 10 godina, trenutno tretiram raznim uljima, kantarion, maslinovo, blage kreme, beta karoten i to je to, al ne vidim nikakvog pomaka...
anyway, eto, iskoristih vas malo, da se i ja malo pojadam ljudima koji kuže spiku i koji znaju kako je to imat ovu našu bolešćinu koja nam ne da mira, a sad kad sam naišla na ovaj forum, pratit ću vas i živjeti u nadi ko i svi mi zdravi, a bolesni
ihaaa, kao da sebe čitam, nekad, ali bez dijela o grudnjaku, sretno. ja sam si pomogao promjenom prehrane nakon što sam odustao od dermatologa. tebe ocito i hormoni zekaju pa ih provjeri. a dalmoša ćemo naći...
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:22   #6000
Quote:
pufek kaže: Pogledaj post
pročitao sam u ovoj temi da netko spominje "drnč", pa me zanima da li je to sprdačina ili stvarno netko zna da to djeluje... pitam iz razloga jer imam tog drnča dosta na raspolaganju....
jel to onaj DRNČ iz JNA?

prije par godina sam konacno saznao sto to znaci: Detržent Razne Namene Čišćenja

pozdrav
mrki01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.