Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 23:04   #1
Za sve koji plaćamo pretplatu HRT: zašto Ankica Posavljak?

Upravo je na HTV1 politička emisija Magazin
a koju vodi Ankica Posavljak, donedavna dopisnica HRT iz Sarajeva. Osim pretvrdog, teškog naglaska (jel vi gledate to, jel slušate kako ona izgovara ...
i nekoliko znanih gafova koje je kao "dopisnica" upriličila HRT gledateljstvu, ostaje enigma do kraja: zbog čega je i kako ta osoba dovedena na Prisavlje, iz druge države, nema li u Zagrebu i Hrvatskoj dovoljno školovanih, elokventnih voditelja i novinara?

Nema. A možda se i jednostavno htjela preseliti u Zagreb, što je nimalo važno ni čudno, no da je odmah dobila lijep i dobro plaćen posao- u državnoj firmi, na trošak građanstva- e to je već pikanterija.

Za dotičnu se inače priča po kuloarima da je- premda akvizija Hloverke SN, u Informativni upala direktno blagoslovom Predsjednika Mesića, što samu kadrovsku križaljku i izbor dotične Ankice čini potpuno zanimljivim izborom - s obzirom na njezin "političko novinarski" put u BiH, prije dolaska u RH.

Pitanje za forumaše glasi: Nakon Posavljakove, koga biste još rado financirali svojom mjesečnom pretplatom? U redu, financirali ste je i do sad, kao dospisnicu, kao što ste financirali i Smiljka Šagolja i razne druge koji gutaju slova i/ili grleno pjevaju dok izgovaraju jednostavne riječi?

Nakon Tončice Čeljuska, za koju sam naivno mislila da je vrhunac HRT akrobacija u postavljanju urednika i voditelja, ovo s Ankicom Posavljak je posve novo iskustvo.

Pa zanimljivije je slušat Senada Hadžifejzovića (sjećam ga se s omladinskog programa radio sarajeva) nego ovu vilu ravijojlu...
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:42   #2
konačno da se s tobom u nečemu složim.
ali, ta priča ima i nastavak. zašto ti isto tako ne smetaju dopisnici i dopisnice iz Dalmacije koji pričaju kao da su jučer prvi put pomolili glavu izvan Muća?

koja je po tebi razlika između njih i Ankice?
narayan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:47   #3
znaci da su godisnji odmori
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:58   #4
Da je to pretplata odavna bi ja to odj....a ali nažalost to je pristojba i nema pomoći.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 00:26   #5
Tos mogla napisat za svakog djelatnika HRT-a.

Neznam kaj si bas za ovu zapela.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 01:38   #6
Zašto je obrisan moj post? U čemu je problem? Pa zapela je zbog naglaska.

Quote:
Osim pretvrdog, teškog naglaska (jel vi gledate to, jel slušate kako ona izgovara ..
Eto... zbog pretvrdog, teškog naglaska.

A fašisti i rasisti ljude dijele na rase, na boju kože, na nacionalnost, na podrijetlo, ne vjeroispovijest... naši hrvatski 'anti'-fašisti ljude dijele po - naglascima.
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 02:34   #7
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Tos mogla napisat za svakog djelatnika HRT-a.

Neznam kaj si bas za ovu zapela.
smeta mu/joj jer je bosanka.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 02:46   #8
sto je tebi pokvaren daljinski pa nemozes prebaciti na drugi program
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 08:15   #9
Nije samo tvoj post obrisan, i moj je.

Nije dakle salonski fasizam i rasizam rezerviran samo za revku, sto je zalosno i tragicno. Ali na ovom forumu nas nista iznenaditi ne moze.

Pazi, zenskoj je mana naglasak, ne kajka, nije dobra. Jos Bosanka, pa nema smisla. Nije dosta sto je gradonacelnik bosanac
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 09:53   #10
a jel dobra novinarka?
to nikako da vidim iz ovih komentara.

nemam ništa protiv nje ako su procijenili da je znalac u svom poslu. mislim da to ipak najbolje znaju njene kolege -ice, pa ako ne valja, oni će joj zagorčati život pa joj ni hloverka ne bu pomogla.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 11:09   #11
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
znaci da su godisnji odmori
I meni se čini.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 15:47   #12
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
smeta mu/joj jer je bosanka.
Meni ne smeta ni zbog naglaska ni zbog regionalnog porjekla,nego zato što je Hloverkina marioneta...

PS
Odakle je zapravo ona?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 16:12   #13
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
Osim pretvrdog, teškog naglaska (jel vi gledate to, jel slušate kako ona izgovara ...
Šta je najbolje,njeni naglasci su pravilniji od 90% ostalih koji se svakodnevno čuju na televiziji. Zagrebački govor i naglasci istog su nepravilni,samo su postali toliko uobičajeni da ljudi pravilan hrvatski odmah proglašavaju tvrdim i teškim i iščuđavaju se.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 17:05   #14
Ono što se izdaje za "književni hrvatski" je prožeto istočnjačkim naglaskom toliko da kad netko tako počne govoriti, odmah ga trpam u isti koš s Pink Srbijom, samo na jekavici. To je sasvim umjetni jezik koji nitko u Hrvatskoj ne govori (osim profesora hrvatskog jezika), ali bi mi se svejedno više svidjelo da se spikeri služe čak i time, nego da govore onako kako sada govore. To je prava strahota.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 17:42   #15
Quote:
Marakeš kaže: Pogledaj post
Šta je najbolje,njeni naglasci su pravilniji od 90% ostalih koji se svakodnevno čuju na televiziji. Zagrebački govor i naglasci istog su nepravilni,samo su postali toliko uobičajeni da ljudi pravilan hrvatski odmah proglašavaju tvrdim i teškim i iščuđavaju se.
nekidan sam raspravljao s nekim forumašima na temu naglaska i tek tad shvatio da oni misle da je zg govor, naglasci i izbor riječi, književni jezik... ni dalmatinski govor nije književni, ali je miljama bliži književnom standardu nego zagrebački...

nekidan vidim na titlovima: primi (u smislu uhvati), škicnuti, škarnicl... katastrofa...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 19:31   #16
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
u isti koš s Pink Srbijom, samo na jekavici. To je prava strahota.
ali, tako upravo govori Ankica Posavljak!!!! super si to opisao!

ekonomski, telefon, kompjuter..rekla bi ona, za naslov svoje emisije i Magazin..ali to su je uvježbali


i nema apsolutno nikakve veze otkud je dotična, nego ovo kak ona govori, stvarno nije lijepo za slušati (još sa državne tv)

morana kasapović, novinarka vanjskopolitičke redakcije, je valjda 10 godina išla na govorne vježbe (kod Prelog Spinčić) i prilično je stesala i omekšala svoj govor. a Posavljakica JEDINO ŠTO GOVORI IJEKAVICOM.. naglasci i "pjevnost", potpuno ali potpuno kao neki novi yutel

pa nemrem vjerovat da vi niste ženu nikad čuli
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 20:30   #17
Ja ipak mislim da pokretačicu teme ipak smeta nešto drugo, a ne naglasak..
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:00   #18
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni ne smeta ni zbog naglaska ni zbog regionalnog porjekla,nego zato što je Hloverkina marioneta...

PS
Odakle je zapravo ona?
problem je u tome što pozna fonetiku za razliku od nikoline pišek koja govori neispravnim naglaskom. ali tko gleda naglasak. treba gledat umjetne obline jer to je danas potrebno za uspjeh na državnoj televiziji. dobro došli u hrvatsku.

bdw. ankica posavljak radi odavno na HRT puno prije nego je hloverka postala glavna
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:03   #19
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ali, tako upravo govori Ankica Posavljak!!!! super si to opisao!

ekonomski, telefon, kompjuter..rekla bi ona, za naslov svoje emisije i Magazin..ali to su je uvježbali


i nema apsolutno nikakve veze otkud je dotična, nego ovo kak ona govori, stvarno nije lijepo za slušati (još sa državne tv)

morana kasapović, novinarka vanjskopolitičke redakcije, je valjda 10 godina išla na govorne vježbe (kod Prelog Spinčić) i prilično je stesala i omekšala svoj govor. a Posavljakica JEDINO ŠTO GOVORI IJEKAVICOM.. naglasci i "pjevnost", potpuno ali potpuno kao neki novi yutel

pa nemrem vjerovat da vi niste ženu nikad čuli
meni baš simpatično govori iako nisam bosanac.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:19   #20
ovako...

u potpunosti se slazem s ljudima koji stavljaju postove protiv ankice i to:
-kolegica je iz strane drzave,
-mi placamo ionako nametnutu pretplatu nacionalnoj, a ne nacionalistickoj televiziji,
-kakve veze ima sto ankici negdje pise da je hrvatica ako je rodjena i odrasla u BiH i to joj je domovina...???


ako to nije dovoljno, onda placajmo razne "novinare" iz svih dijelova svijeta, a nas domace ostavljajmo na burzi rada...
__________________
svi imamo pravo zivjeti..i ljudi i zivotinje...nemojte ih ubijati...pojedite si nekaj drugo
davorcek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.