Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2008., 23:18   #41
Question

joooooooooooj ove je meni sad problem........... čak sam i pocela nekaj malo strebat ali nikaj ne ulazi uglavu...
kave su mi uvijek privljačnije od knjige.......možda da spojim to dvoje zajedno?!?
Loknica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 23:58   #42
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu. ali stvarno sam cuo da se zna naci neki profesor na faksu koji tlaci i tlaci kao da su studenti robovi? a ti studenti size i postaju negativci pijancine i kurve upravo zbog takvih...

ma nabijte na nogu takvog ili se skupite i tuzite ga na bilo kojoj osnovi pred komisijom ili sta ja znam vec... uvjek ista prica... tko je on vama u kasnijem zivotu???? idiot kojeg cete pamtit?
naravno da ima takvih zivotinja.i tesko ih je maknit jer su rod ili nesto slicno nekome politicaru al ti obicno teroriziraju cijeli fax, ne samo pojedine studente.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:40   #43
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
naravno da ima takvih zivotinja.i tesko ih je maknit jer su rod ili nesto slicno nekome politicaru al ti obicno teroriziraju cijeli fax, ne samo pojedine studente.
tko su oni? ma u cetvero i tisnite ga niz stepenice

ta doba su prosla. sve to treba srezat!!
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 12:54   #44
evo da ti i ja dam pokoji savjet, kako učiti

iako si trebao sve naucit za kolokvije jer eto sada naravno da je muka...znam
...sad kad već nisi ovako ćemo:

- nadam se da baram shvačaš da je sada puno teže i da zaista treba ovih par tjedana uprit u knjigu, sad ili nikad...

ORGANIZIRANJE
1.ODREDI VRIJEME - za učenje ti treba puuuno vremena (no ne aktvnog, stvar je u tome da se moraš nagrađivati pa u to ubrajam i odmore, izlaske a najmanje učenje za knjigom) Trebas imati neke faze ucenja što zahtjeva mnogo vremena (o tome kasnije...) a ako imaš puuuno vremena na raspolaganju tada je sve manje napetosti! Organizirati se treba, shvati to kao pripremu za nešto veliko gdje sve treba biti dobro razrađeno, tako da je potrebno i viška vremena, ništa ne smije poći po zlu!
2.SREDI PLANOVE - kad si npr. odredio češ ovih 20 dana učiti, razmisli, sjeti se koliko ti je važno ili ne važno obrazovanje pa prema tome sve kave, igranje igrica na komp gledanje filmova i izlaske jednostavno ZABORAVI. Najbolje češ učiti s nekime tko ima isti nedostatak znanja kao i ti ili sa nekime tko ti može pokazati. Ako nemaš nikoga, morat češ sam, nije ni to problem. Ako ti je stalo do faksa, posveti mu sada sve svoje brige i obaveze, reci svima da te puste na miru!

POČETAK UČENJA
- Sad kad imas točno određeno vrijeme i nemaš nikakvih obaveza jer si sve izlaske i sl. ZABORAVIO, možeš početi učiti! Da si budemo jasni, ako imas nesto u planu za poslije današnjeg učenja, onda nije dobro, ucini to odmah! Kada sam rekao da središ planove to se odnosilo da se u ovom razdoblju učenja riješiš svih briga i obaveza!
- Najgora je stvar kad kreneš uciti i samo cekas da završiš učenje DA BI MOGO POSLIJE...(ovo,ono) TO JE VELIKA GREŠKA! Ako me shvačaš, dakle krečeš učiti, nesmije biti nikakvih planova za kasnije, sve mora biti spontano, nikakve brige i napetosti, dopusti mozgu da se koncentrira a i podići če ti samopouzdanje ako budes dovoljno jak da se odvojiš od svijeta i imaš neki plan. Plan je naučiti, uspjeti, biti pametan!


STRATEGIJA
Svak ima svoju strategiju! Ti bi bio lud kada bi prihvatio moju. Želim ti samo pomoći da temeljom ovoga razviješ neku svoju strategiju.
Ja obavezno prije učenja ispunim gore navedene uvjete. Tada je zaista lako početi. Mogo bi još i uzeti malo voća, popiti puno tekućine i prozračiti prostoriju da bude kisika u njoj.
Nikad mi nije bio problem naučiti ono što mi je jako zanimljivo no problem nastaje kad moram naučiti nešto dosadno i totalno ne razumljivo, slažeš li se?
Usporedi učenje zanimljivoga i dosadnoga...
Da ti dočaram jedan krug: PITANJE -> ODGOVOR -> SHVAČANJE -> PITANJE -> ODGOVOR -> SHVAČANJE (.......)
Ovo se stalno vrti u tvom mozgu i tako u beskonačnost! Kod zanimljivoga neprestalno svakim novim SHVAČANJEM imaš nova PITANJA dok kod dosadnoga uopće nemaš PITANJA a tako ni SHVAČANJA. Ako kužiš ovo onda ti je jasno da se treba učiti u fazama i upravo zato ti treba puuuuuuno vremena!
Nije uopće stvar odjednom usvojiti puno gradiva već je cilj proći samo jednu fazu (dakle usvojiti nešto malo, doći do kakvih-takvih zaključaka, shvatiti barem nešto.Bez napetosti!)
Ti si taj koji organiziraš svoje učenje pa tako i faze učenja, moj je savjet da svako malo mjenjaš prostor učenja a i da u prvim fazama učiš samo ono što razumiješ.! NIKAD SE NEMOJ ZAMARATI ONIM ŠTO TI NIJE JASNO, preskoči idi dalje, važno je samo donjeti nekakav zaključak.
PRIMJER - Mogo bi prilikom prve faze samo pročitati naslove, pogledati slike i istaknute natpise <- eto dobar primjer, to bi ti nakon dobrog sna ujutro pobudilo neka nova pitanja sa kojima bi mogao učiti dalje sve do neke nove faze.!
Nakon svake faze ili kad odlučite da ste zaista postigli neko shvačanje ili jednostavno da je dosta, tada je dobro otići u prirodu ili pojesti nešto malo voća, nagraditi se čokoladomm i sl..
U svakom slučaju puuuuuno se odmoriti, no misliti na naučeno, ne sad ić sa ekipom u grad i opiti se ko konj. Kroz neko vrijeme, a najviše kroz noć budeš li razmišljao o naučenom, doći će novo shvačanje samo od sebe tako da prilikom ponavljanja prve faze biti češ spremniji za drugu!
Stalno ponavljaj već naučeno prije učenja u novoj fazi. Moja ti je velika preporuka da pišeš jedan jako sitan šalabahter koji ne mora biti upotrijebljen no samim time što mora biti sitan, biti češ prisiljen da izdvojiš zaista naj bitnije! Te bilješke vizualno pamtiš, nekako same uđu u mozak ako ih nema puno.

Nadam se da sam pomogao...dakle uči polako i nemoj učiti ono što ne shvačaš sve dok ne shvatiš a za to trebaš imati puno pitanja!
__________________
Loading.. 69% complete
Yo!Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 13:42   #45
svako ucenje ako te ne te ne zanima je bubanje. ucit se treba s praksom. ali istina naucete prvo abecedi pa ti onda ti dadu knjigu da ucis iz nje... ah west point of civilization

uzmi knjigu i prepisuj u drugu biljeznicu. tako radis dvije radnje

uzmi digtafon snimi se i slusaj se. opet dvije radnje

nadi kompanjona pa u dvoje - malo teza msija
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 03:49   #46
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
uzmi knjigu i prepisuj u drugu biljeznicu. tako radis dvije radnje

uzmi digtafon snimi se i slusaj se. opet dvije radnje
ovo su odlični načini, uvijek pomogne!
e sad..mislim da se ovdje više radi o lijenosti i nemotivaciji.
kad krene, odlično krene, ali kako se natjerati da krene? :O

eto sad sam se baš nabrijala na učenje




ali čim sam otišla do wc-a, ode volja..
__________________
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.01.2012. at 19:09.
shabby-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 01:52   #47
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
uzmi knjigu i prepisuj u drugu biljeznicu. tako radis dvije radnje

uzmi digtafon snimi se i slusaj se. opet dvije radnje

nadi kompanjona pa u dvoje - malo teza msija
Da, kada ti većina ispita nema 2000 str. koje trebaš naučiti od korica do korica Onda moš prepisivat do sudnjeg dana
__________________
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
livia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:41   #48
Meni ( ali to uvelike ovisi o gradivu) pomaže grupno učenje.. 2 osobe ili najviše 3.. I nema klafranja o svačemu nego se baš uči...
Onda još dan prije ispita / kolokvija sve sam ili opet s njima ponoviš po dijelovima --> za usmene ispite je korisno (jer sve što će te prof. eventualno pitati si već eto usmeno izgovorio nekome )
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 22:47   #49
Kako se natjerati da ucite predmete koji vas ne zanimaju? Sad imam ispite iz predmeta koji me nimalo ne zanimaju, niti imam volje ni neke motivacije da ucim... Nikako ne mogu uzeti knjigu u ruke, iako sam svjestan da moram.
unknown9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 09:18   #50
Quote:
unknown9 kaže: Pogledaj post
Kako se natjerati da ucite predmete koji vas ne zanimaju? Sad imam ispite iz predmeta koji me nimalo ne zanimaju, niti imam volje ni neke motivacije da ucim... Nikako ne mogu uzeti knjigu u ruke, iako sam svjestan da moram.
Probaj malo proguglat o tim predmetima koje treba naučit, nađi neku zanimljivost... Ako ni to ne pomaže, sam sebi reci da se time nećeš zamarat u 7.misecu (jesi u školi il na faksu?)
Ili se nagradi kad uspiješ to naučit i odgovorit
Audrey Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 19:54   #51
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Odi raditi u Keruma, pa ćeš odmah zavoliti knjigu kao svoju rođenu sestru!
hahaha savjet potpuno na mjestu, mada autor nije baš bio zadovoljan... ja sam prvo ljeto u srednjoj radio posao ljeti u prosjeku 11 sati dnevno - bez ikakvih prava na slobodni dan, na žegi, u prilično nehumanim uvjetima, za malu plaću i šef mi je bio budala... moram priznati da sam tek onda shvatio koliko je teško radit i preživjeti od te šugave plaće i shvatio sam da je lakše ići u školu. dogodine, očajan jer nisam mogao naći drugi posao, sam se opet obratio tome istome šefu na što mi je rekao da će u firmi doći do nekakvoga prestruktuiranja i da ne zna hoću li mu biti potreban i te godine. molio sam boga tjedan dana da me opet zaposli i onda sam došao do još jednoga prosvjetljenja - da trebam dati sve od sebe i završiti neki pošteni fakultet i biti sposoban u svojoj profesiji kako me svaka budala ne bi mogla, da prostiš, zajebavati na poslu za mizeriju i još da se nakon nerealno plaćenoga rada i sve torture ne bi trebao osjećati zahvalno što uopće imam priliku raditi.


ovo smatram da bi svatko trebao proživjeti, i neka blaža mjera bi bila dostatna za postizanje sličnoga efekta, sve ostalo su gluposti dok ti u glavi ne proradi svijest. inače, humanija metoda koja često bude uspješna je ta da stanem ispred knjige i maknem sve što mi ne treba za učenje, pa čituckam ili tako nešto dok me ne pukne volja. kad se umoriš odeš na kavu, na zrak, trening ili sl.
__________________
"Sad kad živim u tuđini moje srce samo vene, pa mi dođe da te pitam da li sliči bar na mene..."
Camestres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:20   #52
Moram učiti politiku i gospodarstvo i filozofiju. Pošto mi gradivo nije baš blisko doslovce se sve svodi na bubanje napamet filozofskih izreka i članaka ustava. Ima li netko neki savjet kako što bolje pamtiti jer tu i obrnut raspored riječi daje netočno značenje.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:53   #53
I ja bih volio to znati.....
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.