Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 06:58   #481
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
zar nebi s godinama trebali shvatiti da radimo pogrešno tj, da varanjem varamo sami sebe?? ja sam mislila da je varanje greška mladih..
I meni se u dvadesetim i tridesetim varanje činilo strašnim,ali s godinama razmišljaš puno,puno drugačije.Neko će reći pogrešno.Ja smatram da nije.
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 08:24   #482
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Nisu to polovična rješenje,to je cjelina.Možda ja od muža očekujem previše,jer malo je onih koji daju sve.Prazninu (nedostatak pažnje,maženja) koja je nastala u jednom periodu našeg braka popunila sam razgovorima i maženjem s prijateljem(ljubavnikom) i uopće se ne kajem.Brak mi je opstao,idemo dalje.Način koji sam ja izabrala možda nije pošten,ali moj brak i dalje traje.Odnos s mužem je puno bolji,a šta će biti kad ostarim,na to se ne osvrćem.Živim za danas!
Za 10 godina mi možda neće ni trebati tolika pažnja i maženje,ne znam.
Kako je cjelina, ako od muža ne dobivaš sve što očekuješ, pa praznine popunjavaš sa drugim?
Znači cjelinu dobivaš spajanjem dviju različitih polovica.
Kako znaš da je malo onih koji daju sve kad si se pomirila da imaš ovog koji daje samo pola?
Ili je to samo opravdanje koje sama sebi ponavljaš dok se ne uvjeriš da je to zaista tako?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 09:59   #483
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Prazninu (nedostatak pažnje,maženja) koja je nastala u jednom periodu našeg braka popunila sam razgovorima i maženjem s prijateljem(ljubavnikom) i uopće se ne kajem.Brak mi je opstao,idemo dalje.Način koji sam ja izabrala možda nije pošten,ali moj brak i dalje traje.
Imam za tebe jedno pitanje. Ne, nije prekorjevanje, stvarno me interesuje. Kako bi se ti osjećala kad bi saznala da tvoj muž popunjava prazninu braka sa nekom drugom ženom? Da li si ikada o tome razmišljala? Prihvatila bi to pod normalno pošto imaš iza sebe isto iskustvo?
Svi mi nalazimo opravdanja kada smo mi u pitanju, ali da li bi mogla to prihvatiti sa njegove strane sa razumijevanjem?
Ja razumijem potrebu svakog čovjeka da živi život "punim plućima", ali mislim da bi bilo korektno prihvatiti činjenicu da to pravo ima i ona druga strana.

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:56. Reason: Popravak citata
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:06   #484
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Prazninu (nedostatak pažnje,maženja) koja je nastala u jednom periodu našeg braka popunila sam razgovorima i maženjem s prijateljem(ljubavnikom) i uopće se ne kajem.Brak mi je opstao,idemo dalje.Način koji sam ja izabrala možda nije pošten,ali moj brak i dalje traje.
Da,ima pravo i druga strana,ali samo ako ima na umu da je obitelj br.1,pa onda sve ostalo.
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:57. Reason: Popravak citata
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:14   #485
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Da,ima pravo i druga strana,ali samo ako ima na umu da je obitelj br.1,pa onda sve ostalo.
To se naravno podrazumjeva. Da li to znači da bi to prihvatila normalno? Mogla bi sjediti kući smirom sa djecom, dok je on tamo negdje na "rekreaciji"? Ili bi ti proradio inat i neposredno poslije toga uzvratila istom mjerom?

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:57. Reason: Popravak citata
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:15   #486
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Imam za tebe jedno pitanje. Ne, nije prekorjevanje, stvarno me interesuje. Kako bi se ti osjećala kad bi saznala da tvoj muž popunjava prazninu braka sa nekom drugom ženom? Da li si ikada o tome razmišljala? Prihvatila bi to pod normalno pošto imaš iza sebe isto iskustvo?
Svi mi nalazimo opravdanja kada smo mi u pitanju, ali da li bi mogla to prihvatiti sa njegove strane sa razumijevanjem?
Ja razumijem potrebu svakog čovjeka da živi život "punim plućima", ali mislim da bi bilo korektno prihvatiti činjenicu da to pravo ima i ona druga strana
Nekada sam na prevaru gledala drugim očima.Imala sam tu vezu u kojoj mi je bilo lijepo,jako lijepo.Popunila sam prazninu koju sam osjećala u sebi,ali ni jednog trenutka nisam pomišljala ostavit muža zbog ljubavnika.Obadvoje smo u vezi našli ono što nam je falilo u braku,ali niti jedno od nas nije se zanosilo idejom i maštanjem o zajedničkom životu.
Da Mrvice,mogla bi prihvatit da muž prazninu u našem braku popunjava s nekom drugom ženom.
Možda ti se čini čudno,ali je tako.
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:58. Reason: Popravak citata
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:22   #487
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
To se naravno podrazumjeva. Da li to znači da bi to prihvatila normalno? Mogla bi sjediti kući smirom sa djecom, dok je on tamo negdje na "rekreaciji"? Ili bi ti proradio inat i neposredno poslije toga uzvratila istom mjerom?
Prvo,morao bi biti diskretan da ne saznam! Drugo,kada bi saznala,naravno da bi tražila da se to prekine i da razgovorom riješimo sve,ali mu ne bi nabijala na nos prošlost.
Nisam posesivna osoba,nisam ljubomorna,tolerantna sam i dosta liberalnih shvatanja...i prevara za mene nije smak svijeta!
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:58. Reason: Popravak citata
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:29   #488
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Da Mrvice,mogla bi prihvatit da muž prazninu u našem braku popunjava s nekom drugom ženom.
Možda ti se čini čudno,ali je tako.
Ne, ne čini mi se čudnim. Svega sam se dosad nagledala oko sebe-napuštanja partnera, uzvraćanja istom mjerom, bezuslovnog voljenja partnera koji vara, otvorenog braka. Još ako tvoj muž ima isti način razmišljanja kao ti...

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:59. Reason: Popravak citata
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:34   #489
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Koliki je postotak brakova gdje nakon 10 godina zajedništa ima nježnosti,pažnje,razumijevanja, kao u prvim danima ?
Jako mali!
Znači,većina brakova se treba raspasti!
Mislim da je autorica posta postupila kao većina muškaraca i žena,osim što ju pere osjećaj krivnje.Po meni,bespotrebno
Taj tip ti je pružio ono što ti je falilo u braku,osjećala si se sretno ,zadovoljno...(osim bespotrebnog osjećaja krivnje)
Daj si oduška par puta godišnje i vidjet ćeš kako sve štima
Da li će "besprijekorni" članovi ovog foruma popljuvati mene i ovaj post,fućka mi se....
Malo je onih bez putra na glavi.)
Ja sam jedan od tih bez putra na glavi. Ako joj je taj tip bolji jedina fer stvar je ostaviti muža i otići drugome... I jedina ispravna stvar je priznati i dati mužu šansu da te stera u tri p.m. i počne vlastiti život iznova - za njega je to jedino dobro. Naravno, većina varalica ne bi priznala ni za živu glavu jer vole samo sebe (a od prevarene strane imaju korist). Sve ostalo su racionalizacije.

Ah da, muž vjerojatno zarađuje većinu love, djetetu je uvijek bolja makar iluzija da se mama i tata vole, i sto drugih razloga za očuvati brak.

E ako je tako, onda nemoj širiti noge prvom koji naleti. Jednostavno mi se gadi kad netko krivi treću osobu za svoje vlastite postupke.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:42   #490
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ne, ne čini mi se čudnim. Svega sam se dosad nagledala oko sebe-napuštanja partnera, uzvraćanja istom mjerom, bezuslovnog voljenja partnera koji vara, otvorenog braka. Još ako tvoj muž ima isti način razmišljanja kao ti...
Dosta sličan..
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:59. Reason: Popravak citata
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:45   #491
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Prvo,morao bi biti diskretan da ne saznam! Drugo,kada bi saznala,naravno da bi tražila da se to prekine i da razgovorom riješimo sve,ali mu ne bi nabijala na nos prošlost.
Nisam posesivna osoba,nisam ljubomorna,tolerantna sam i dosta liberalnih shvatanja...i prevara za mene nije smak svijeta!
Nekako mi se čini da riječi kao ''diskrecija'' pomalo gube na značaju ako ih se spominje u negativnom kontekstu.
Inače,nabijala bi mu na nos u svakom slučaju jer iako se tješimo da je oprost i zaborav,dakako da nije.
Naravno da nas ima različitih pa i ljubav različito shvaćamo ali pitam se ponekad koliko tolerancija ima bliske veze sa prevarom i oprostom,iako se uvjeravamo da je to baš to-tolerancija.
Netko je spomenuo da je familiy broj jedan i gledamo je kao temelj u rješavanju ovakvih pitanja,koliko sad tu može postojati tolerancije je priča za sebe.Da li uopće upotrebljavati izraz tolerantnosti(za koju inače olako tvrdimo da je svi imamo)u nevjeri ?!
Ne znam da li sam zbrisao od teme pre-puno ali ulazak u sferu razglabanja karakteristika svakog ponaosob je beskrajna priča...

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:59. Reason: Popravak citata
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:45   #492
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Prvo,morao bi biti diskretan da ne saznam! Drugo,kada bi saznala,naravno da bi tražila da se to prekine i da razgovorom riješimo sve,ali mu ne bi nabijala na nos prošlost.
Nisam posesivna osoba,nisam ljubomorna,tolerantna sam i dosta liberalnih shvatanja...i prevara za mene nije smak svijeta!
E, vidiš tu se stvari komplikuju-u tom skrivanju. Ako se desi jednom, velike su šanse da suprotna strana neće saznati. Ako se to ponavlja, ako preraste u vezu, onda postoji mogućnost da se otkrije.
Tvoja je veza trajala, nebitno koliko, tebi je bilo lijepo. Predpostavljam da od tebe muž nije tražio da prekineš jer nije ni znao. Ako si sebi dala za pravo da ta veza traje koliko god ste ti i taj ljubavnik htjeli, zar ne bi i tvoj muž imao isto pravo? Da li bi ti prekinula istog momenta da je to tvoj muž zahtjevao?

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:59. Reason: Popravak citata
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:49   #493
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan od tih bez putra na glavi. Ako joj je taj tip bolji jedina fer stvar je ostaviti muža i otići drugome... I jedina ispravna stvar je priznati i dati mužu šansu da te stera u tri p.m. i počne vlastiti život iznova - za njega je to jedino dobro. Naravno, većina varalica ne bi priznala ni za živu glavu jer vole samo sebe (a od prevarene strane imaju korist). Sve ostalo su racionalizacije.

Ah da, muž vjerojatno zarađuje većinu love, djetetu je uvijek bolja makar iluzija da se mama i tata vole, i sto drugih razloga za očuvati brak.

E ako je tako, onda nemoj širiti noge prvom koji naleti. Jednostavno mi se gadi kad netko krivi treću osobu za svoje vlastite postupke.
Prvo,nisam rekla da je bolji od mog muža.Rekla sam da mi je dao ono što mi je falilo kod muža(ne sex,već pažnja i maženje),a to ne znači da je bolji ili gori od muža.

Drugo,da li sam rekla da širim noge prvom koji naleti?
Treće,da li sam okrivila samo muža za sve ili sam napisala da ja možda očekujem previše od njega ?

Blago tebi kad ti je glava čista.
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:55   #494
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
E, vidiš tu se stvari komplikuju-u tom skrivanju. Ako se desi jednom, velike su šanse da suprotna strana neće saznati. Ako se to ponavlja, ako preraste u vezu, onda postoji mogućnost da se otkrije.
Tvoja je veza trajala, nebitno koliko, tebi je bilo lijepo. Predpostavljam da od tebe muž nije tražio da prekineš jer nije ni znao. Ako si sebi dala za pravo da ta veza traje koliko god ste ti i taj ljubavnik htjeli, zar ne bi i tvoj muž imao isto pravo? Da li bi ti prekinula istog momenta da je to tvoj muž zahtjevao?
Muž nije znao.Da je saznao,naravno da bi prekinula.
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.04.2012. at 11:59. Reason: Popravak citata
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:56   #495
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Prvo,nisam rekla da je bolji od mog muža.Rekla sam da mi je dao ono što mi je falilo kod muža(ne sex,već pažnja i maženje),a to ne znači da je bolji ili gori od muža.

Drugo,da li sam rekla da širim noge prvom koji naleti?
Treće,da li sam okrivila samo muža za sve ili sam napisala da ja možda očekujem previše od njega ?

Blago tebi kad ti je glava čista.
Pa dobro, ako je to takav no-big-deal kako prikazuješ, priznaj to sve mužu pa nek on odluči što dalje.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 11:01   #496
dobro ko je tu koga privarija?
on nju ili ona njega?
i što je tko koga privarija.
to što su koristili spolovila s trećom osobom?
kada su se vratli doma jesu li još imali upotrebljivo spolovilo?
JESU, naravno.
niti je muško udo od sapuna a bome nije ni žensko.
ne komplicirajte nego uživajte i dalje.
kaže slavonac "važno da je prazna kada meni triba"
morski trp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 11:16   #497
Ja mislim da je u braku vrlo bitno i korektno igrati otvorenih karata. Tako bi barem svaka strana mogla znati šta da očekuje.
Ako se svi zalažemo za jednakost polova onda to treba i shvatiti doslovce. Nema onda poslije ALI. Sve što sebi dozvoljavaš, dozvoljeno je i meni. Na svakom je pojedincu ponaosob da odluči da li će to pravo i iskoristiti.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 11:21   #498
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ako je to takav no-big-deal kako prikazuješ, priznaj to sve mužu pa nek on odluči što dalje.
Što ne zna,ne boli ga!
Tko kaže da svi sve moramo znati?
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 11:24   #499
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je u braku vrlo bitno i korektno igrati otvorenih karata. Tako bi barem svaka strana mogla znati šta da očekuje.
Ako se svi zalažemo za jednakost polova onda to treba i shvatiti doslovce. Nema onda poslije ALI. Sve što sebi dozvoljavaš, dozvoljeno je i meni. Na svakom je pojedincu ponaosob da odluči da li će to pravo i iskoristiti.
U kontekstu klišeja;potpuno točno.U praktičnom smislu..njet.Bilo bi inače nadasve zanimljivo znati što se očekuje u svakom trenutku,takav brak bi trajao dvije kave sa šlagom,možda i koji nepovezani razgovor o vremenskim neprilikama kao dio nepredvidljivosti...
Jednakost spolova je (nažalost)mrtvo slovo na papiru koju toliko forsiramo u svakoj temi da sam naslov teme izgubi smisao.
Kako inače misliš...''doslovno''??
Čisto me pere sumnja u doslovnost.Baš je cilj obrnuto razmišljanje;sve što ne dozvoliš sebi neću ni ja sebi..tu se možda ogleda ta silno izlizana tolerancija.
Ipak je brak dugogodišnja škola koju polažemo manje ili više uspješno a kao i u svakoj školi ima i onih koji ponavljaju razred.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:02   #500
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Što ne zna,ne boli ga!
Tko kaže da svi sve moramo znati?
Eee tu dolazimo do sebičnosti, koja ipak nadvisuje ljubav prema mužu.
Jer, ako je prijevara samo nadopuna onoga što nedostaje u inače kvalitetnom braku, zašto se ne pruži ista šansa drugoj strani da također nadopunjava praznine nekom drugom?

Zašto poslije maženja sa drugim, dolazit doma, cmoknuti muža i pravit ručak kao savršena ženica?
Zašto bi ga bolilo saznanje da prazninu u braku može nadopuniti drugom?
Ili ne priznaješ zato što ti je sasvim dobro ovako, sebično uzeti i nadopuniti ono što tebi treba, a njemu uskratiti istu šansu pod izgovorom obzirnosti?
__________________
Tempus fugit!

Zadnje uređivanje Lepricorn : 04.04.2012. at 12:07.
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.