Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 19:37   #1
Question Bradavice - liječenje prirodnim putem?

Ne znam sto da radim! Imam vec neko vrijeme dvije bradavice koje su postupno došle jedna za drugom. Jedna je na ruci,druga na nozi,a u zadnje vrijeme sam primjetila da mi se nekakva sitna nakupina stvorila ispod oka,ne izgleda poput bradavice,puno je sitnija! Znate li možda što mi je to ispod oka i kako se riješiti? Odakle uopce to? Mogu li se bradavice izlijeciti pridodnim putem,starim receptima? Kojim? Molim vas,pomozite
BeeDee. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:07   #2
Bok.Moram priznati da sam ti ja prije nekoliko godina dobila jednu bradavicu na ruci,točnije na prstu.No radila sam ko trgovac i pravila su takva da sam morala nositi zaštitne rukavice koje su bile napudrane i to je odgovaralo toj bradavici da se proširi na 40 u samo nekoliko mjeseci(negdje oko dva-tri mjeseca)istina večine su bile tako male i već za par dana nabubrile ko prištići.Nije mi bilo druge nego ići na spaljivanje.To radi dermatolog i stvarno nije tako strašno kako su me plašili pa sam odugovlačila.Nešto kasnije ,nakon par mjeseci pojavila mi se još jedne i odmah sam išla spaliti i gotovo nisam ni osjetila.No od ovih 40 i ove jedne razlika je velika što se tiče boli ali preživjela sam .Istina je da sad imaš u apoteci neku kremu ili tako nešto da si mažeš pa nakon nekog vremena ona se zamrzne i nestane ili neke jednostavno nestanu same...ja bi ti preporučila da posjetiš dermatologa svakako i ništa nije tako bolno da se ne bi moglo izdržati.No najgore bi bilo da ti se počne širiti kao što se meni...zato skupi snage i posjeti stručnjaka i ćuj njegovo mišljenje.
Napomena-imaš i neke bradavice koje su ti zarazne pa možeš i ti nekog zaraziti zato je bolje da se je što prije riješiš a opet paziš ako netko ima u tvojoj blizini
DAVORKA VŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:09   #3
Talking

A zaboravila sam spomenuti da sam čula od nekih bakica da kad ti puž prođe preko bradavice da će nestati...ja to nisam mogla ni htjela probati ali kad već pitaš za neki stari recept da ti i to spomenem..sretno
DAVORKA VŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 01:00   #4
Za stari recept znam onaj da se ono bijelo ljepljivo od smokve stavi na to.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 01:07   #5
Moj djed ih skida, izgovori neke riječi u noći kad je mladi mjesec, i bradavice odu.

Ne znam kako radi, al' radi.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:05   #6
ja sam ih imao pune ruke. maknuo sam ih bijelim sokom iz jedne livadne biljke. terapija nije trajala više od tjedan dana. pokušat ću pronaći sliku te biljke....doduše do proljeća ništa od tog liječenja.
Smucek_10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 11:25   #7
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Moj djed ih skida, izgovori neke riječi u noći kad je mladi mjesec, i bradavice odu.

Ne znam kako radi, al' radi.
a meni je baka rekla da pripoloviš jabuku napola, jednu polovicu pojedeš, a drugom namažeš bradavicu, zatim je zakopaš na mjesto na koje nikad više nećeš doć

heh
__________________
"Listen to me very carefully! I shall say this only once!" Michelle Dubois
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 20:36   #8
Quote:
BeeDee. kaže: Pogledaj post
Mogu li se bradavice izlijeciti pridodnim putem,starim receptima? Kojim? Molim vas,pomozite
Imaš u ljekarnama tinkturu od biljke rosopas, VRLO EFIKASNO i brzo protiv virusnih bradavica. Nema štetnih poslijedica, maži, maži... ja isprobala
JakaCu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:27   #9
Imao sam bradavice na rukama i svaki put kada bi pušio cigaretu,držao bi je kraće vrijeme iznad bradavice dok jače ne zapeče i tako nekoliko dana....bradavice su počele dobivati crnu boju i smanjivale se, a na kraju su otpale...to je bilo pred 20-tak god,nakon toga više se nisu pojaile....nije baš medicinski ali eto....i ja sam za tu metodu čuo od drugih kojima je pomoglo.....
skok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:12   #10
Ima i jedan mirišljavi recept za bradavice, a taj je da se komadić češnjaka stavi na bradavicu te pokrije flasterom ili nekom ljepljivom trakom. Tako pričvršćeni češnjak drži se preko noći i treba ponavljati više puta.
Nisam isprobala, ako se netko odluči nek javi kakav je rezultat .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 02:02   #11
evo nesto u vezi spaljivanja bradavica.

ja sam imala tri na livom dlanu i isla san kod dermatologa da mi to uklone. prvi tretman je bio ok, malo je peckalo ali to je kratko trajalo. s obzirom da se tretman treba ponavljati rekla mi ova da doden za tjedan dana. i tako sam ja dosla ali dr nije bila tu pa je sestra odlucila uzeti stvar u svoje ruke. skuzila sam ja da me boli jace nego prvi put ali nisam jaukala da ne ispanem kukavica. pretrpim ja bol (koja je pocela biti sve jaca i jaca) i dok sam iz ambulante izasla na parking mene je to peklo toliko da sam imala osjecaj da sam cilu ruku u vatru stavila i gledam kako gori. al stvarno me prej*beno bolilo. kad san dosla doma popila san tabletu i zaspala a kad san se probudila skuzila san da mi je dlan, tj. tocno mista na kojima su bradavice sve nateklo! dlan nisan uopce mogla micati (a gle srice, ja sam ljevak u vrijeme ispitnih rokova heh). s obzirom da ova gospoda dermatolog radi samo ponediljkom , otisla san kod dr opce prakse koja mi je rekla da nikad ovako nesto nakon kriotherapije nije vidila i da su ovo opekline drugog stupnja, te da je s terapijom ocito pretjerano. ona mi je rane ocistila i zavila ali je rekla da se obavezno obratim onoj koja mi je to napravila. naravno, ja san otisla kod dermatologa i kad me sestra pitala (doktorice je setala okolo) sto mi je dr opce prakse rekla (ja san joj odgovorila da je s terapijom ocito pretjerano) ova se skocila sa stolice i pocela psovati ka kocijas i potirala me iz ambulante. ja ka budala stojim ispred u nadi da ce dr to pogledati ali ona je samo prosla pored mene ka pored zida. ja je upitan 'doktorice jel mi moze ovo ko pogledati?' a ova se prodere 'nemamo mi o cemu razgovarati!'..

meni se sad koza relativno oporavila al ja bi terašiju trebala nastaviti a sad me straha.

zanima me jeli onaj vortner (ili mozda wartner?) koji se moze kupit u ljekarni djeluje po istom principu i djeluje li zapravo?
__________________
Well behaved women barely make history
EmaEmily is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:27   #12
Budući ti ove ˇ"neagresivne " metode nisu pomogle preporučam ti da probaš homeopatske kuglice Thuje od firme Homeolab (kupe se u svakoj boljoj apoteci) a imam iskustva da djeluju .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 00:36   #13
thanks, pitat cu sutra u ljekarni pa cu vidit jel imaju
__________________
Well behaved women barely make history
EmaEmily is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 19:23   #14
Evo još nekih recepata u kućnoj izvedbi, a koji navodno, barem autor tako piše , pomažu

1. Kroz tanku ljepenku probije se rupa veličine bradavice tako da ostala koža oko bradavice bude od vatre zaštićena. Nad bradavicom upali se kocka šećera tako da vrela masa pada na bradavicu. Za vrijeme ove operacije osjetit ćete bol, ali će bradavica sve više crnjeti i na kraju za nekoliko nedjelja posve će nestati.

2. Upalimo svijeću i nad njom grijemo što je više moguće dobro zašiljenu grafitnu olovku, Zatim vrućim šiljkom brzo ubadamo bradavicu od sredine prema rubu. Kad se olovka ohladi, ponovno je ugrijemo. To se ponavlja 4.5 dana. Nakon 3-4 tjedna bradavica će nestati.

3. Bradavice se razgrebu, namažu slinom balavom puža i drže na toplini ili na suncu da se dobro osuše. Za nekoliko tjedana neće ih biti.

4. BRadavica se uspješno i jednostavno odstranjuje bijelom školskom kredom. Kredom se trlja po bradavici dva ti puta djevno. Za kratko vrijeme bradavica nestaje

5. Prašak koji se nalazi u sredini bundevinog cvijeta malo smrvimo i time nažuljamo bradavicu dva puta dnevno. Za nekoliko dana bradavica će nestati.

6. Svako jutro poslije umivanja posipajte bradavicu pepelom cigarete.

7. Bradavica se može odstraniti i solnom kiselinom (kupiti u ljekarni). Gornju kožicu bradavice treba odrezati i bradavicu namočiti solnom kiselinom. Za kratko vrijeme bradavica će otpasti.

autor nisam je nego je prepisano iz knjige N. Gelenčir "Prirodno liječenje biljem"

postoji još i indijanska metoda no to ću napisati ako netko bude tražio
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 12:55   #15
lijek za virusne bradavice

aloha - ukoliko se radi o tzv. virusnim bradavicama a to su one koje pomalo

liče na karfiol ili brokulu i znaju biti dosadne, jednostavan lijek kojim sam se

istih riješio (isto tako i par prijatelja) prije 20-tak godina i od njih više ni traga

a probao sam sve i uvijek se ponovno javljale, bijeli smokvin sok ih ukloni ali se

pojave na drogom mjestu. Recept je vrlo jednostavan: -Uzeti glavicu crvenog

luka presjeći na pola i sa 'sokom' tj polovicom namazati bradavicu da se dobro

natopi(prilikom novog mazanja od polovice odsjeći malo luka da se osvježi rez

i da je sočan), ostaviti da se posuši-ne brisati postupak ponavljati 3-4 puta

na dan nakon 7-10 dana bradavica će se 'osušiti' tj pretvorit će se tvorevinu

sličnu starom žulju - tako suhu bradavicu lagano otorpijamo novom rašpicom

za nokte dokle ide pa opet mažemo lukom - postupak uklanjanja traje 3-4

tjedna i nema vidljivih tragova bradavice- ne košta puno (koja glavica crvenog

luka) malo truda i volje
anam57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:11   #16
Bradavice

SOK ROSOPASA, SMOKVE ILI MASLAČKA.

Kapati tj. premazati bradavicu više puta na dan. Provjereno funkcionira.
sssunceee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 23:37   #17
Quote:
sssunceee kaže: Pogledaj post
SOK ROSOPASA, SMOKVE ILI MASLAČKA.

Kapati tj. premazati bradavicu više puta na dan. Provjereno funkcionira.
Probao sam to sa rosopasom, kapao dva tjedna, po par puta dnevno, uništio sve rospoase u blizini i bradavice nisu nestale. Onda sam u ljekarni kupio Wartner aplikator koji ih zamrzava, napravi se opeklina, bradavica otpadne a koža se postupno oporavi, ali mi je zahvaćao preveliku površinu - bradavice si mi bile malene. Na kraju sam ih spržio temperaturom: Zabio oštru iglu u bradavicu, do njenog korijena i žario iglu upaljačem. Peklo je, napravio se mali mjehur a bradavica nestala.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 23:45   #18
štapić srebrnog nitrata koristila, nesjećam se koliko dugo ali sam mazala svaki dan ,bradavice su se crnile danima doslovno ih je spalio imala sam ih dosta i na jednoj i na drugoj ruci i sve su nestale i nisu se više pojavile
dmartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:41   #19
Evo nešto,uspješno isprobano na nekoliko "pacijenata".Radilo se o bradavicama i na rukama i na stopalima.Oguliti bananu,otkiniti komadić kore dovoljno da prikrije bradavicu i fiksirati flasterom.Na bradavicu staviti unutarnju,vlažnu stranu banane i najzgodnije držati priko noći.Ponoviti nekoliko puta
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:51   #20
Kod mene iz zida kući raste biljka za koju ni ne znam ni kako se zove, ali ljudi iz susjedstva kažu da od njezinog soka nestaju bradavice.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.