Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2007., 17:07   #1
Kašalj kod pasa

Moja kujica već negdje dva tjedna "kašlje" - meni to izgleda kao da joj je našto zapelo u grlu. Doma kad miruje ne kašlje ali čim malo potrči počne.
Ljudi su mi rekli da ima bronhitis, upalu grla. Doma imam Klavocin al ne znam koja količina ide (ima 20 kg). Dal je netko od vas davao peseku Klavocin? Inače su mi rekli da joj dam Ceporex od 500 ujutro i navečer.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:11   #2
Bože, pa postoje veterinari.
Nemoj joj davat ljekove na svoju ruku jer možeš napravit više štete nego koristi.

Inače, nije rečeno da ima bronhitis. Moja je kašljala od glisitca, pa ti vidi.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:48   #3
Tako je bilo i s mojom,počela je kašljat i teže disati.
Veterinar joj je dao tabletu za gliste, sljedeći tjedan bila je o.k.
Odonda joj dajem 1 tabletu svakih 6 mjeseci.
dudolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:06   #4
Može bit da su u pitanju gliste , al valjda znaš kad si ju zadnji put čistila.
Al isto je moguće da ima zarazni kašalj koji si psi međusobno prenose, posebno je čest u zimskom periodu. Trebaš ju odvesti Vetu. I nemoj joj dat da trči, treba mirovati, pogotovo ako je u pitanju zarazni kašalj. Zabranjeno je i druženje s drugim psima. Ako joj nisi nikad davala ceporex ili klavocin, bolje nemoj sama nagađati oko doziranja.

Ovdje piše više http://www.ritelefax.hr/stalnerubrike.asp?ib=679&sr=37
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:47   #5
Thanks...

...svima na odgovorima. Otići ću do veta, to mi je najpametnije.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:52   #6
Bravo sita
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 15:02   #7
Ajme vodi je k veterinaru, odmah! I moja je (nažalost pokojna) kujica tako počela kašljati, pa kašljati..... I ustanovilo se da je srce! Dobila ja edemid pa 4 druga lijeka, i poživila još 1 godinu tako, bila je jaka. Ali vodi psa odmah! Bolje spriječiti nego liječiti! Sve najbolje!
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:44   #8
da li bih se trebala zabrinuti ako to kašljanje (koje meni zvuči kao da teško diše) traje oko 5 minuta, jedan dan u odprilike mjesec dana?
mislim da nisu gliste, jer smo je prije 3 tjedna cjepili i dobila je tabletu protiv glista, a eto prije dva dana je vani u šetnji zvučala ko da se guši.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:47   #9
Evo i moj je poceo kasljat, ali to vise zvuci/izgleda kao da mu je nesto zapelo u grlu pa to pokusava povratit a ne moze. Iako mi je to malo cudno jer da mu je nesto zapelo stalno bi kasljao, ali on kaslje samo malo ujutro kada se probudi. I tako vec 4 dana.

Mislim da je vrijeme za posjet teti veterinarki.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:11   #10
Ajme kazem vam, i moja je tako kasljala, kao da joj je nesto zapelo u grlu, na kraju se uspostavilo da joj voda zaljeva pljuca a to je od polakog zatajenja srca! To znaci da naravno ne moze disat, gusi se. Mislili smo da se je prehladila, da je nesto pojela, ali nije to bilo to, nego srce! Dobila je edemid za izbacivanje vode iz pljuca te jos neke druge ljekove za jacanje srca. Umrla je sa 16 godina, to joj se dogodilo sa 15, ali ljudi, moze se to bilo u kojoj dobi... Nasa je bila do tada zdrava ko dren, ali tako, svatko oboli od necega. Ili ne. Molim odvedi psa veterinaru!
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:56   #11
OK, sad me vec lagano hvata panika

Sutra ranom zorom jurim kod veta.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 02:47   #12
Vrlo moguće da se radi o srcu.
Moj (isto pokojni, dragi, najdraži Rom - pudl) imao je iste simptome, i ustanovljeno je da je srce u pitanju, nažalost.
Počeo je piti tablete, i živio još 3 godine nakon toga (uginuo s 12,5 godina).
Hitno veterinaru!!!
(Želim ti da je ipak nešto manje opasno u pitanju).
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 03:26   #13
Ma joj pa mozda nije nista, ali nije tesko otici veterinaru i saznati. Zato oni i postoje.
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:41   #14
Moj pas isto ima bronhitis, mala pudlica pije tablete ( neam pojma kak se zovu) ali morala sam ih prepoloviti napola...neznam kakav je tvoj..pa niš nemrem pomoč
__________________
That's great..aha aha..I like it...aha aha..
Fantta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:08   #15
Da... Na žalost je srce i prognoza nije dobra. Pije lijekove ali ne može više ni trčati. Neki dan se spustila do livade, nekih 20 m i pala u nesvijest.
Ja već razmišljam o novom peseku al starci neće. Jedan čovjek mi je rekao da ne razmišljam o novom jer da oni to osjete.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 20:20   #16
Ajme jadan peso... Jel dobio edemid za vadjenje vode iz pljuca, po koji put moras dati cak i dva! I tako ce puno piskit, al ce mu bit bolje. Nosi ga po stepenicama i uzbrdo i nizbrdo. Puno ce pit, jer ce mu od edemida bit osusena usta, a i vodu mu skida. Ako se onesvijesti, odmah mu masiraj srce... I drugo nista ne mozes... Srce ce mu bit sve slabije... Ali mu tako produzavas zivot. Moras se pripremit da tako nece moci bit zauvijek... Ali mogu te utjesiti... takve su smrti uvijek lijepse (ako smrt uopce moze bit lijepa), pesek jednom samo zaspi. Sada dok to pisem, stvarno se grozno osjecam ... ali samo bi te zeljela utjesiti da ga to ne boli. Tako mi nedostaje moja pesika Elsy, pa znam kako ti je. Ali s takvim se srcem moze jos zivjeti... Vidis, moja 1 godinu i nesto, od nekog drugog cak 3. Samo nemoj zaboravit masirat srce kad mu je slabo.
I budi uz njega, to ce on osjetit!
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 03:15   #17
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Da...Ja već razmišljam o novom peseku...
Da...igračka se pokvarila, treba što prije kupit novu.
Netko će reći da sam okrutna, ali iz gornje izjave ja nikakav drugi zaključak izvući ne mogu, da me hebete.
Jednako kao i iz činjenice da je prošlo skoro 6 mjeseci od posta u kojem je tražila savjet, do teške odluke da psa ipak konačno odvede do veterinara i vidi o čemu se radi. (A i tada kad je pisala taj post, pas je sigurno "kašljao" već dosta dugo...dakle totalno zanemarivanje i ignoriranje problema. Nitko ne može spriječiti da mu pas oboli na srce, ali pravovremenom dijegnozom i terapijom život mu se može produžiti i do par godina.)
Jadni psi s takvim gospodarima, to je sve što mogu reći.
(Ako je dijete, za ovo sve odgovorni su roditelji.)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 03:29   #18
Jel se to opet netko zeza, ovaj bolestan, nabavimo drugog u zamjenu
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:51   #19
Bez brige. Otišla sam ja dva - tri dana poslije prvog posta vetu ali nisam nikog ovdje izvjestila.

Da - ziher bi pustila pesa da 6 mjeseci kašlje!!!!!!!!!!!!!!!!

Pošto je ova tema otišla s prve stranice ovog pdf-a nisam niš pisala al je netko stavio neki post pa sam se javila.

I danas smo opet bili kod veta i sutra opet (po ne znam koji put) idemo na rengen i ultrazvuk srca jer zadnja tri dana teško diše.

A ona se užasno boji veta i svaki put imam osjećaj da joj to oduzme još nekoliko dana života. Pogotovo kad je tam razvlače na rengenu. Najradije ne bi išla al mi je grozno gledat ju kak diše ko da je pretrčala 500 m, a sjedi u sobi.

A to kaj razmišljam o novom peseku... Pa zakaj ne bi?
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 22:22   #20
Sigurno je tvoj vet tako procijenio i u to neću sumnjati.Svakako se slažem da je dosta injekcionih antibiotika,nego smatram da bi trebao piti antibiotike u tabletama dok god traju simptomi bolesti.Oni su samo za prevenciju da ne bi došlo do kakve komplikacije(bronhitis,upala pluća)jer česti kašalj oštećuje sluznicu koja onda može biti pogodni medij za razvoj bakterija.Ti antibiotici se dobro podnose i mogu se davati i duži period bez štetnih učinaka.
pasbig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.