Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2010., 21:09   #1
Kvržica/kvržice u malog djeteta

Pozdrav svima!

Imamo curicu od godinu dana i 8 mj, zdravo i veselo djete. Zadnje cijepljenje smo imali početkom 5-og mjeseca, u butinu. Mjesto uboda je bilo crveno i blago natečeno, stavljali smo obloge prvi dan. Ono što me brine je to da se na mjestu uboda još uvijek da napipati kvrga pod kožom, nije vidljivo okom, samo se osjeti na dodir. Ne boli ju kad diramo. Sve sam mislila da je to nešto normalno al danas malo čitam i vidim da nije često, i da zna biti posljedica loše odrađenog cijepljenja. Uglavnom sad nemam mira pa sam tu da pitam jel tko imao slično iskustvo? I šta s kvrgom? Prođe sama ili?

Ujutru ću nazvati pedijatra na mobitel, al prvo da čujem iskustvo forumskih mama (i tata naravno).

Unaprijed hvala!!!

Inače, bila je neurorizično nedonošče je pa smo dosta kasnije počeli sa cijepljenjem kombiniranim cjepivima, duga priča.
Leeloo79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 21:13   #2
Greškom sam temu stavila na pdf Trudnice umjesto na Roditelji i djeca, molim administratore da prebace na taj pdf, hvala!!!!



Quote:
Leeloo79 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imamo curicu od godinu dana i 8 mj, zdravo i veselo djete. Zadnje cijepljenje smo imali početkom 5-og mjeseca, u butinu. Mjesto uboda je bilo crveno i blago natečeno, stavljali smo obloge prvi dan. Ono što me brine je to da se na mjestu uboda još uvijek da napipati kvrga pod kožom, nije vidljivo okom, samo se osjeti na dodir. Ne boli ju kad diramo. Sve sam mislila da je to nešto normalno al danas malo čitam i vidim da nije često, i da zna biti posljedica loše odrađenog cijepljenja. Uglavnom sad nemam mira pa sam tu da pitam jel tko imao slično iskustvo? I šta s kvrgom? Prođe sama ili?

Ujutru ću nazvati pedijatra na mobitel, al prvo da čujem iskustvo forumskih mama (i tata naravno).

Unaprijed hvala!!!

Inače, bila je neurorizično nedonošče je pa smo dosta kasnije počeli sa cijepljenjem kombiniranim cjepivima, duga priča.
Leeloo79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 22:43   #3
To je normalno..možeš masirati malo tu kvrgu, nestat će sa vremenom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 22:56   #4
Quote:
Leeloo79 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imamo curicu od godinu dana i 8 mj, zdravo i veselo djete. Zadnje cijepljenje smo imali početkom 5-og mjeseca, u butinu. Mjesto uboda je bilo crveno i blago natečeno, stavljali smo obloge prvi dan. Ono što me brine je to da se na mjestu uboda još uvijek da napipati kvrga pod kožom, nije vidljivo okom, samo se osjeti na dodir. Ne boli ju kad diramo. Sve sam mislila da je to nešto normalno al danas malo čitam i vidim da nije često, i da zna biti posljedica loše odrađenog cijepljenja. Uglavnom sad nemam mira pa sam tu da pitam jel tko imao slično iskustvo? I šta s kvrgom? Prođe sama ili?

Ujutru ću nazvati pedijatra na mobitel, al prvo da čujem iskustvo forumskih mama (i tata naravno).

Unaprijed hvala!!!

Inače, bila je neurorizično nedonošče je pa smo dosta kasnije počeli sa cijepljenjem kombiniranim cjepivima, duga priča.
Mojoj curici je bila takva kvrga nakon cijepljenja sa 6 mj i nakon nekoliko dana je bila sve manja i manja i na kraju je prošla sama od sebe.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 09:39   #5
i moja cura je sad 3 i pol mjeseca, nakon prvog cijepljenja je bio otok i tvrda kvrga, koja se dala još danima napipati nakon otoka, i isto je sama od sebe nestala

ali sam ju isto stalno pipkala i brinula
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:20   #6
i ja bi bila uplašena da sa psom nisam već prošla strah zbog kvrge, kad je Miha išao na cjepljenje pitala sam jel i kod njih moguće isto pa je rekla da je...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 09:03   #7
Jednogodišnjak ima malu kvrgicu iznad uha

sinoč tjekom igre skužila sam na sinčiću da ima malu kvrgicu iznad lijevog uha.na desnoj strani ništa.jeli mjesto za paniku ili ne??neznam jel to normalno.
ima li tko kakvi iskustva??
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 10:48   #8
draga, i moje prje maleni je imao kvrzicu, a da li je prije tog imao neku upalu ili nesto slicno?
mislim da je to neka zlijezda iskocila, nista strasno
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 14:07   #9
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
draga, i moje prje maleni je imao kvrzicu, a da li je prije tog imao neku upalu ili nesto slicno?
mislim da je to neka zlijezda iskocila, nista strasno
prije mjesec dana je imao upalu uha i upalu grla...
hvala vam svima, sad mi je malo lakše kad vidim(čitam) da nije strašno
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:19   #10
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
prije mjesec dana je imao upalu uha i upalu grla...
hvala vam svima, sad mi je malo lakše kad vidim(čitam) da nije strašno
to se zna cesto desiti nakon preboljenih upalica...neboj se draga, to ce se smanjiti i nestati..
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 12:47   #11
kolika je kvrgica? i ja sam svojoj curki nedavno slučajno našla kvrgu na glavi! išli smo pedici, nije znala šta je, dobili uputnicu za slikanje ako počne rast. čini mi se da se smanjuje već mjesec dana ju ima.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 13:45   #12
Vjerovatno je limfni čvor natekao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 14:04   #13
Mislim da nemaš razloga za paniku. Mi smo zbog takve kvržice prije godinu
i pol završili kod pedijatra. Kod mog malog je kvržica bila predznak
bolesti jer je nakon sedam dana od izbijanja kvržice dobio vodene
kozice. Pedijatri vele da kad se tijelo bori protiv neke upale kod nekih zna iskočiti kvržica, ali ona nestaje za tjedan ili dva.
robert22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:49   #14
Quote:
robert22 kaže: Pogledaj post
Kod mog malog je kvržica bila predznak
bolesti jer je nakon sedam dana od izbijanja kvržice dobio vodene
kozice. Pedijatri vele da kad se tijelo bori protiv neke upale kod nekih zna iskočiti kvržica, ali ona nestaje za tjedan ili dva.
i mi smo tjedan dana prije kozica imali kvržicu - ali na vratu!
nestala je kad su prošle i kozice
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:47   #15
e super..i mene je zanimalo, jer sam ja malo prekjučer napipala 2 kvržice-jedna veća, druga manja ispod desnog uha..on je prije 2,5 tjedna imao virusnu anginu..znači da ne idem kod pedice još za sada?
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 14:03   #16
limfne zlijezde iza uha se mogu cak povecati nakon uboda komarca , a kamoli dok se tijelo bori s nekom upalom. mislim da je dovoljno ptatit da se opet smanji.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 14:10   #17
Mihi je ljeva žljezda uvijek povećana i vidljiva..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 08:29   #18
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Mihi je ljeva žljezda uvijek povećana i vidljiva..
tako i kod nas

ipak, ako se ne smanji ili ne nestane otiđi do doktora tek toliko da pogleda
hush-hush is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:39   #19
napominjala pedijatrici do nedavno..ona svaki put pogleda i uvijek je ok...napomenula i u Zaraznoj kad smo bili par puta..i poslej na kontroli...

Svi kažu jednostavno je tako izražena i da je problem ako se povećava..a njemu je uvijek ista..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 10:34   #20
Kvržica kod malog djeteta

Mislim da slične teme nije bilo, pa je, nažalost, ja moram otvoriti. Moja curica od devet mjeseci ispod desne bradavice ima kvržicu od 0,5-1 cm veličine. Kvržica je pomična, jasno se može opipati. Bili smo kod doktorice koja je rekla da pričekamo mjesec dana, pa ako se ne povuče, krenut ćemo na daljnje pretrage.
Ja sam malo guglala-bilo je puno sličnih slučajeva, dapače, često se to dešava, ali kod manjih beba-kad mamini hormoni divljaju pa se preko mlijeka to manifestira na bebi na ovaj način. Mene plaši to što moja curka ima devet mjeseci, doduše, još je na cici ali tek 1-2 puta dnevno.

Ima li netko slično iskustvo?
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.