Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 10:33   #61
Quote:
jaja_njet kaže: Pogledaj post
evo ga nabavila ju..navecer cu probat..ma kakvi nema teoretske..valjda mu je fuj...nece i nece..
Slažem se s Mopsicom,šprica ti je najbolje rješenje. Normalno da neće,sigurno nije fino,ali moraš mu ga dati na silu,a špricom je to najlakše,znači ako može netko pomoći super taj nek drži psa da se ne može micati,ti ga rukom uhvati za njupalicu i podigni mu usne tako da mu vidiš kutnjake i prostor među njima.
Stavi vrh šprice između zadnjih zuba(ali ne preduboko da ne izazivaš povraćanje) tako da gleda u usta i nekom srednjom brzinom istiskaj sirup,možeš i brže ako ga nema puno,ne znam koja je doza.
A ako ti nema tko pomoći,sve to isto samo psa priveži malko ili nešto da ne može bježati okolo. i nikako špricom direktno u grlo,jer se može zagrcnuti,nije ni to kraj svijeta,ali u buduće bu još više dramio oko toga.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 18:07   #62
hvala puno na savjetima nekako se borimo..tih tri puta na dan..al eto jos tri dana i gotovo...samo nek on ozdravi a kaj mu nije fino..bas me briga..bitno da bude zdrav..hvala jos jednom
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:00   #63
zarazni kasalj je imao moj sad pas prije zime, trazila sam pomoc od foruma do vetova i poslusala... 3 tjedna mirovanja, dakle bez psece livade, samo lagana setnja, bez njuskanja s drugim psima, od hrane nasaftan dehidrat, kuhano i konzerve.. osim tog kaslja nije bilo drugih simptoma i proslo je samo od sebe bez lijekova.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:34   #64
mene uvijek strah da se ne spusti na pluća
a vjerojatno bez razloga, i kod nas je: orma, mirovanje, propolis, sirup/bisolex

i kosa mi se diže na glavi od vetova koji kljukaju jednom, drugim, trećim antibiotikom, pa i kortikom, a vlasnicima ne objasne da kašalj traje dugo bez obzira na liječenje i ne napomenu ove ostale stvari
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 01:05   #65
da..moj je dobio antibiotik jer je stvar bila vrlo izražena, davio se, povraćao i kašljao dva dana stalno..da je bio blaži oblikm vjerojatno ga ne bi dobio..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 01:11   #66
i Hugo oba puta
prvi put je imao 6 mjeseci i dosta visoku temperaturu, drugi put je povraćao šlajm..tako da mi je tu opravdano davanje antibiotika, al kod suhog kašlja bez temp
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 09:49   #67
moj je srećom u 7 ipo godina kašalj zakačio samo jednom i prosto se čudim da je tako, a bilo je baš baš ružno ,nije spavao on a bogmi nismo ni mi..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 12:09   #68
i mi prva dva dana nismo spavali i dosta je iskasljavao..sad se smiruje..al jos uvijek traje..ne znm ja sam mladi vlasnik..i zato pokusavam tu na forumu dobit pomoc od drugih..jel iskreno meni bi veterinar mogao reci da zeli bilo sta i ja bi povjerovala..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 17:17   #69
traje dosta dugo bez obzira na antibitike

sve dok traje mirovanje-samo lagana šetnja, i špricaj grlo propolisom
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 17:53   #70
hvala puno..sutra cu ga kupit..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:23   #71
treba mi pomoč,prije tri dana smo udomili psa,istarskog goniča, odmah prije nego je došao kod nas smo ga vodili veterinaru i dobio je svoja cijepljnja i sve. od veta. smo dobili tablete protiv glista i kada smo došli doma smo mu dali tabletu po uputku veta. dan poslije nam je pas počeo kašljat i ponekad iskašljavat sluz.sada samo iskašljava pljuvačku. nije htijeo jesti iz zdijele,ali kada smo mu davali iz ruke jeo je.sav je potišten,samo leži i spava. :-(
molim vas pomozite nam,zavolil smo našeg pesek,i užasno se brinemo!
anabrkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:36   #72
vjerjatno kašalj čopora
odite u veta..vjerojatno će dobiti antibiotike i tri tjedna mirovanja bez divljanja i skakanja..samo normalne šetnje za obavljanje nužde

ne paničarite ali otiđite u veta
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:52   #73
zarazni kasalj, iliti kasalj copora ne povlaci za sobom to da je pas miran ili da spava, nece jesti i slicno.
pas radi u tom slucaju sve na isti nacin ko sto bi inace radio, jede, trci, igra se kao i inace... samo kaslje pri uzbudjenju... kad ide van, kad ide jest, kad vidi drugog psa pa se hoce igrat, kad se gazda vrati doma i sl...
cim je pas miran i pokunjen, ja bih isla vetu
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:56   #74
milsim da to što je pas miran u ovom slučaju ima veze i s promjenom okoline, ipak je tek promijenio smještaj a usput ga je ispikalo i razbolio se..
ali svejedno treba ići veta

međutim, papi, ne slažem se..jer Oto je bio mirniji prva tri dana, kasnije je bio normalan...i niej htio jesti
naposljetku, upala i edem grkljana je jedan od simptoma a pas tada zasigurno otežano jede i smeta ga
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 18:06   #75
Kao što kažu Pimp i Papi,odi vetu,pa onda ostalo.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 10:55   #76
HVALA SVIMA,VEĆ MU JE PUNO BOLJE!
anabrkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 11:08   #77
Quote:
anabrkic kaže: Pogledaj post
HVALA SVIMA,VEĆ MU JE PUNO BOLJE!

Obvezni ga stedi jos neko vrijeme i kad ti bude djelovao zdrav,i ako dobije jos neku terapiju,zavrsi ju do kraja,ne znam zasti ljudi cim vide da je bolje prestanu i takve stvari,i onda se simptomi vrate,a antibiotik vise ne djeluje.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 13:06   #78
Nažalost i moja haskica se razbolila, također je kašljala i to je dosta ružno zvučalo, jučer smo otišli k veterinaru i reko je da ima temperaturu i upalu pluća dobila je injekciju i još ćemo idućih 4 dana ić svaki dan na terapiju, te nam je dao i neke vitamine za nju i naravno naredio mirovanje dok skroz ne ozdravi.

Najteže nam pada to kak je ona sva tužna i što neće baš jesti, tj. neće suhu hranu, pa joj dajemo ono kaj želi, jogurt i mokru hranu.
doodlez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:05   #79
dali netko zna kako psu pročistiti nos,nonstop mu curi nos od terapije koji nam je dao vet.pa nam ga je jadnog žao što nemože disati kroz nos, i nemože namirisati hranu pa ni ne jede. šta da radimo!
anabrkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:16   #80
možeš sigurno aqua maris ili fiziološku

ja svome kapnem i Operil, al to još proguglaj za 100% jer sam našla sam na stranici pet centra od njihovih vet da može
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.