Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 05:44   #41
Jeste,
ali postoje jos i 10 nizih sefirota od melkuta. To je kao obrnuto drvo zivota. Treba biti oprezan, pa slucajno ne uleteti u neki od njih.

Thaumiel
Ghogiel
Satariel
Agshekeloh
Golohab
Tagiriron
Gharab & Tzerek
Samael
Gamaliel
Lilith

Mislim da treba poceti od Malkuta, pa postepeno ici ka visim sefirotima.
Uspinjanje je moguce, putem astralnih putovanja, mentalnih projekcija i lucidnih snova. Tokom meditacija, potrebno je samo programirati se da zelimo stupiti u podrucje drveta zivota na jedan od ova tri nacina. Ko nije nikada imao astralnu projekciju, to moze pokusati putem lucidnog sna. Efekat je isti, samo sto je manje dramatican.

Malkut je siroko podrucje. Tu ima svasta da se vidi i nauci.
Ako uzmemo istocni deo Malkuta, tamo zive vile, vilenjaci, carobnjaci, to podrucje izuzetno nabijeno emocijama i raznim cudima - covek se oseca kao da je u Alisi u zemlji cuda.

Ako se dalje krene premo Istoku, put od Malkuta vodi do Netzacha, gde je podrucje harmonije i ljubavi. Ulazi se najcesce kroz zelenu kapiju.

Prilikom svake posete Melkuthu, susrecemo predivnog andjela Sandalphona koji je gospodar ove sephire. On nam daje dozvolu da mozemo stupati dalje u ostala podrucja.

Astralna putovanja se, naravno, mogu obavljati i mimo ovog sistema. Ima i drugih sistema, od kojih su, na primer, Ethyri, jos razradjeniji, ali je jako bitno da radimo po nekom sistemu, da bi znali gde idemo, zasto idemo, gde se nalazimo, sta treba da naucimo i dokle smo stigli u svom napretku.

Licno, ja sam tek od nedavno shvatio gde sam i sta mi je jos potrebno da uradim, zato sto sam "leteo" stihijski.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 06:11   #42
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Ako se dalje krene premo Istoku, put od Malkuta vodi do Netzacha, gde je podrucje harmonije i ljubavi. Ulazi se najcesce kroz zelenu kapiju.
mozes li pomocu linija na gornjoj slici reci koji je put
i gdje je kraj? sto je u zutom centru? da li se do hoda
moze doci "precicom"?

__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 06:25   #43
Upravo sam čitao o ovome u nekoj knjizi prije par dana... svaka vam čast na raspravama
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 06:30   #44
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
..10 nizih sefirota od melkuta. To je kao obrnuto drvo zivota. Treba biti oprezan, pa slucajno ne uleteti u neki od njih.
.....

Malkut je siroko podrucje. Tu ima svasta da se vidi i nauci.
Ako uzmemo istocni deo Malkuta, tamo zive vile, vilenjaci, carobnjaci, to podrucje izuzetno nabijeno emocijama i raznim cudima - covek se oseca kao da je u Alisi u zemlji cuda.
Prilikom svake posete Melkuthu, susrecemo predivnog andjela Sandalphona koji je gospodar ove sephire. On nam daje dozvolu da mozemo stupati dalje u ostala podrucja.
to obrnuto drvo zivota, poput korijena, poput
podzemnog svijeta, kako ih prepoznajes?
sto ih karakterizira?

osjecam tu emociju u tebi, dio tog "angel spirita".
da li svaki tvoj astral zavrsi tamo medju njima i na
koji nacin sandalphona daje dozvolu za ostala podrucja?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 06:39   #45
Luiz,
ovo ti je stvarno sjajno pitanje

To jeste kraj, jer dalje od od Geburaha sa leve i Heseda sa desne strane, ne mozemo doci sa ljudskim svojstvima.

Iznad nas su, ako dodtle dospemo, jos Kether, Binah i Hokmah - prva trijada.


Ali, to ne treba da nas obeshrabri. Ako smo vec dotle dosli, to znaci da smo spremni da ljudska svojstva, ostavimo za sobom, i tako krenemo u osvajanje prve trijade.

Do tog stupnja, mi smo vec ostavili iza sebe fizicko i astralno telo. Kada smo u blizini prve trijadi, mi se dakle nalazimo u nasem mentalnom telu.

Ako zelimo da udjemo u prvu trijadu, to mozemo postici ako za sobom ostavimo i mentalno telo. Nase vozilo po najvisim sefirotima predstavlja duhovno telo.

Preostaje nam da predjemo AMBIS.

Ko predje Ambis, taj je jos za zivota, postao VELIKIK MAG.

To je zadatak svakog od nas ko se bavi mistikom i magijom.

Znas,
Melkut, kao najniza sefira, je predivno podrucje koje vole da istrazuju i najveci magovi. Svaka sefira je divna i ne sme se potceniti ni najmanje.

Kazu da je ipak najbolje ici po sredini drveta zivota, jer je to pravi put do Kethera.
Ako ides po sredini, docices do Ambisa i do zanimljivog nalicja Kethera - Daatha gde se nalazi najdublje duhovno znanje.

Ako se ide levo ili desno, mislim da je jako tesko doci do Ambisa,
ali u svakom slucaju i to je predivno iskustvo
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 06:56   #46
my angel

Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Ako ides po sredini, docices do Ambisa i do zanimljivog nalicja Kethera - Daatha gde se nalazi najdublje duhovno znanje.
ako mogu povezati, da li je to razlog zbog kojeg smatras
da ti prakticni i teorijski dio nisu dovoljno ujednaceni?

kakva su to znanja?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:00   #47
Ne znam da li se moze precicom do Hoda.

VIdim na tvom crtezu, postoji nesto kao "doorways".

Mozes li mi to pojasniti?

Obrnuto drvo zivota jeste taj podzemni svet, a nije ga uvek lako prepoznati.

Kada bi se reklo da se prepoznaje po mraku, to ne bi bilo dovoljno,
jer i najvise sfere nama isto tako deluju mracno, zato sto nemamo dovoljno znanja u sebi da sebi tamo rasvetlimo put.

Na primer, nije cudo sto je Binah obojena crnom bojom.
Ako slucajno nekim cudom uletimo tamo nepripremljeni, desilo bi nam se to da bi imali osecaj kao da smo usli u najmracniji prostor koji se moze zamisliti.

Ako nepripremljeni udjemo u Daath, tamo mozemo i da ostanemo, to jest fizicki da umremo.

Kada udjemo u sopstveno neznanje, onda ulazimo u mrak.

Obrnuto drvo zivota, ili kako se jos zove Drvo smrti,
jesu isto sto i Danteovi krugovi pakla.

Desavalo mi se dosta cesto da se krecem po najvisoj sferi Drveta smrti.
Ni malo nije prijatno -
najstrasnije saznanje je u stvari to da je prenaseljeno - 90 posto covecanstva zivi tamo cekajuci novu reinkarnaciju.

Inace, hvala ti na komplimentu,
ali ja se strahovito borim za svoj "angel spirit".
jer poput skoro svih ljudi,
i ja sam dosao ovde na Zemlju pre iz neke od nizih nego li visih sfera.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:19   #48
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
VIdim na tvom crtezu, postoji nesto kao "doorways".

Mozes li mi to pojasniti?
mozda postoje posebna "vrata" koja vode do samog had hoda,
gdje ne postoje vise tuneli i vidljivi putevi...
hod na slici je vjerojatno jos jedno mjesto za "odmor".
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:20   #49
Daath je tajna sefira. Nalazi se izmedju Binaha i Chokmaha, ispod Ambisa. Direknto je povezana energetskim mostom sa Ketherom koji prolazi kroz Ambis. Taj most je u stvari put ciste energije i njime se ne moze putovati.

U mnogim tekstovima Daat se ni ne pominje. Nema ga ni u tvojoj skici Drveta zivota.

Neki kazu da to nije sfera, vec rezultat plime i oseke izmedju Binaha i Chokmaha.

Medjutim Daath je prava Sefira. Sakrivena je. Do nje mogu doci samo najnapredniji tragaoci.

U ovoj sefiri se udruzuju pozitivne i negativne energije koje dolaze od Kethera ili sa Cokmaha i Binaha i dalje se spustaju prema nizim sefirotima.

Ko dospe do Daaatha, taj oseca strahoviti naboj pozitivnih i negativnih energija.

Izgleda se moze lako uci u ovaj Sefirot, kada pronadjes nacin za to.
Ali, veoma je tesko izaci odatle, zbog tih snaznih energija.

Zbog toga, mnogi kabalisti ni ne pominju ovu sefiru, drze je pod tajnom, pisu kao da ne postoji. Ne zele da snose odgovornost valjda. Ko ne ume da izadje odatle na vreme, dogodice mu se da umre u fizickom smislu.

Tu se nalazi skladiste svih manifestovanih i nemanifestovanih energija.

Andjeli koji tamo zive predani su do krajnjih granica svom poslu.
Njihov intelekt se ne moze meriti ni sa cim. Od njih se moze, naravno, mnogo nauciti. Ko radi sa energijama na tako visokom nivou, jasno da ima i najviseg znanja - zbog toga se ovaj sefirot i povezuje sa najdubljim i najvisim kosmickim znanjem.

Hod je isto vazan za sticanje duhovnog znanja i nama smrtnicima je lakse dostupan nego li Daath.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:31   #50
Inace, rekao sam da mi je prakticno iskustvo mnogo bogatije od teoretskog znanja, zato sto sam nekih 20 godina svuda bio pomalo, ulazio u astral stihijski, tako da sam tek pre par godina resio da tacno spoznam gde sam to bio, dokle sam dosao i sta mi je jos preostalo da predjem i postignem.

Medjutim, zaista, veliki problem je u tome sto na temu duhovnosti ima ogromni broj sund knjiga i skart sajtova, tako da se puno vremena izgubi u potrazi za pravim i vrednim stvarima.

Nisam nikada bio deo neke grupe. Vodili su me moji astralni prijatelji. Bilo bi mi mnogo lakse da nisam toliko lutao i da sam imao zivog ucitelja. Ali, sta je tu je. Ovako je mozda i bolje.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:38   #51
Moram da pojasnim sto sam malo pre rekao.

Moji astralni vodici su me dobro vodili,
oni su uvek tu bili za mene, da mi pomognu,

ali ja nisam uvek toga bio dostojan, nisam bio dobar ucenik.

Dakle, nije u njima bio problem nego u meni. Cesto bi sumnjao u njih. Cesto ih ne bi slusao. Upadao bi u strahove i onda bi ih terao od sebe....

U tom smislu, meni je bio potreban neki zivi savetnik, da me poduci, kako da radim sa astralnim vodicima.

Sada to vise nije toliko bitno,
ali jako volim da diskutujem o duhovnosti sa zivim ljudima, jer sam i sam jos uvek ziv.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:39   #52
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Daath je tajna sefira.
Neki kazu da to nije sfera, vec rezultat plime i oseke izmedju Binaha i Chokmaha.

Medjutim Daath je prava Sefira. Sakrivena je. Do nje mogu doci samo najnapredniji tragaoci.

U ovoj sefiri se udruzuju pozitivne i negativne energije koje dolaze od Kethera ili sa Cokmaha i Binaha i dalje se spustaju prema nizim sefirotima.
Ko dospe do Daaatha, taj oseca strahoviti naboj pozitivnih i negativnih energija.

Izgleda se moze lako uci u ovaj Sefirot, kada pronadjes nacin za to.
Ali, veoma je tesko izaci odatle, zbog tih snaznih energija.
Tu se nalazi skladiste svih manifestovanih i nemanifestovanih energija.

Njihov intelekt se ne moze meriti ni sa cim. Od njih se moze, naravno, mnogo nauciti. Ko radi sa energijama na tako visokom nivou, jasno da ima i najviseg znanja - zbog toga se ovaj sefirot i povezuje sa najdubljim i najvisim kosmickim znanjem.
vrlo zanimljivo podrucje.
ako imas kontrolu nad tim energijama, vjerojatno nebi bio
problem niti izaci.
pokusavam povezati svoje poimanje energije sa tom energijom.
i padaju mi sada na pamet kojekakve misli....

mozemo li u fizickom obliku osjecati tu energiju? osjecas li ju ti?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:53   #53
Nisam ja jos bio u Daathu

Ako jesam, to ne znam. Bas je i to jedna od opasnosti, kada se stvari rade nesistematski.

Inace, sigurno sam dobija veliki protok energija sa nekih drugih sfera.

To je onda povezano sa brzim protokom chija, budjenjem kundalinija, otvaranjem treceg oka i dr.

Samo sto to moze da bude totalno haoticno, ukoliko covek ne uspe da je pravilno rasporedi po svim cakrama.

Ako se ta energija zadrzi na nizim cakrama, onda covek, primera radi, moze da "izludi" od zelje za seksom.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:11   #54
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Inace, rekao sam da mi je prakticno iskustvo mnogo bogatije od teoretskog znanja, zato sto sam nekih 20 godina svuda bio pomalo, ulazio u astral stihijski, tako da sam tek pre par godina resio da tacno spoznam gde sam to bio, dokle sam dosao i sta mi je jos preostalo da predjem i postignem.

Medjutim, zaista, veliki problem je u tome sto na temu duhovnosti ima ogromni broj sund knjiga i skart sajtova, tako da se puno vremena izgubi u potrazi za pravim i vrednim stvarima.

Nisam nikada bio deo neke grupe. Vodili su me moji astralni prijatelji. Bilo bi mi mnogo lakse da nisam toliko lutao i da sam imao zivog ucitelja. Ali, sta je tu je. Ovako je mozda i bolje.
slazem se, niti za jednu knjigu ne mogu tvrditi da je potpuni skart ili potpuno ok. svaki autor, bas kao i svi nasi putevi su razliciti, razliciti su nam i pocetni uvjeti, pa tako se desi mozda da koji put nesto "pokupimo" sto nam odgovara i gdje smo se pronasli, ili da "odbacimo" jer nam to intuicija ili neki drugi izvor ne prihvaca. zato najvise volim sama doci do spoznaje.

intuicija ti nije bila dovoljna da izbjegnes prevelika lutanja?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:27   #55
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Bas je i to jedna od opasnosti, kada se stvari rade nesistematski.
Samo sto to moze da bude totalno haoticno, ukoliko covek ne uspe da je pravilno rasporedi po svim cakrama.
Ako se ta energija zadrzi na nizim cakrama, onda covek, primera radi, moze da "izludi" od zelje za seksom.
cini mi se da je nesistematizacija posljedica
neuskladjenosti zelja i mogucnosti.

da, ravnoteza prije svega!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:29   #56
Um je cesto bio jako veliki kocnicar intuiciji.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:36   #57
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Inace, sigurno sam dobija veliki protok energija sa nekih drugih sfera.

To je onda povezano sa brzim protokom chija, budjenjem kundalinija, otvaranjem treceg oka i dr.
nije li to ustvari sve samo jedna vrsta bozanske energije ili
energije universe, koja se zapravo "materijalizira" u nasem
umu na ovaj ili onaj nacin i onda kao posljedica budu razlicita
tumacenja, a zapravo govorimo o istoj stvari?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:46   #58
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Um je cesto bio jako veliki kocnicar intuiciji.
da, vrlo cesta pojava.
o njoj se ne pise, niti prica puno, pa ni ne obracamo paznju,
pa ju tesko prepoznajemo, steta - jer nepogresiva je.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 09:05   #59
To je Bozanska energija.
Sto vise Bozanske energije, to bolje, samo sto je potrebno i znanje i intuicija da bi se ona pravilno raspodelila i harmonizovala u nama.
Vrlo moguce da to Tao najbolje zna.

U tom smislu, tao je najbolje dao
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:25   #60
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
...morate shvatiti da nisu svi ljudi za sve i da nemogu svi sve,da je to tako lako onda bi svi bili na visokoj svjrsti i mogli s lakoćom komunicirati sa astralnim bićima,ulazititi u duboka meditativna i opuštajuća stanja isto kao i astralno putovati...neki ljudi to ne mogu ili im je to jako teško postići...ja sam npr. dupli ovan u znaku,odnosno ovan u znaku i podznaku,imam veliku energiju,dobar sam radnik/ratnik i hrabar,ali blago rečeno magija i astralna putovanja nisu za mene jer sam previše vezan za fizičku ravan i ne mogu postić određenu količinu mirnoće,tak da samim našim rođenjem je već ajmo reć 80% unaprijed određeno kakvi čemo biti u magijskom svijetu...
ima nešto u tome!

Mene pak "hebe" što sam ovan u znaku i škorpion u podznaku a mjesec u vodenjaku pa škorpion vuče prema dubini a ovan se slaže sa time dok god je to snažno i intezivno a kada to više nije onda se hladi, vodenjak pokušava ta dva perverznjaka urazumiti na intelektualnoj razini. I ta igra se stalno ponavlja.
Fešta od sumraka do zore!
Možda je i dobro što taj neodoljivi "zlobnik" škorpion ne zavlada jer bi možda i prolupao na neku stranu da nema vodenjaka i tog rogonje koji ipak voli zemlju!
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.