Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2012., 16:48   #201
Fina proradila, izvještaji poslani
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 16:59   #202
bravo svaka cast,a mi odustali i saljemo starim dobrim nacinom,izgubili zivce!
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:40   #203
Quote:
eura kaže: Pogledaj post
mooolim vas,kako se predaje GFI preko e porezne?koji su koraci? ispunim GFI sa fininih stranica, i sta dalje??? upomoc
Preko e_porezna nemozes poslati GFI.
To samo ide preko fininiog servera.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 22:07   #204
Evo samo da upozorim sve koji nešto u FINU predaju na USB sticku... obavezno proskenirajte USB stick antivirusnim programom nakon donošenja iz FINE

Prošli tjedan sam u dva navrata kod predaje GFI-POD-ova na sticku dobio i "poklončić" u vidu trojanca... prvo sam mislio da sam ga pokupio negdje drugdje ali kod slijedećeg predavanja podataka sa sticka sam se uvjerio da je sa FINE... stick je bio čist od virusa, odnio ga u FINU, oni skinuli GFI-POD-ove, vratim se doma, ubacim stick kad opet isti trojanac...

neki kolege koji predaju u druge poslovnice FINE su imali isti slučaj... e sad, da li je vezano samo za neke poslovnice ili im je cijeli sustav "zaražen", neznam, ali nije naodmet proskenirat stick...

od mene će odsad sve dobivat na CD-ima...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 09:01   #205
Quote:
tockica na i kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam pitanje vezano za predaju PD obrasca na e-poreznu. Listala sam malo unatrag pa nisam vidjela da je itko o tome pisao.
Lako mi je unijeti PD, TZ I PDV-K. Ali što je s prilozima (bilanca, rdg, izajava o korištenju preplaćenog poreza na dobit, bruto bilanca)? Kako im to dostaviti?
Nigdje na e-poreznoj ne vidim mogućnost predaje priloga, niti upute o tome.
Probali smo predati ručno na PU, ali nas je referentica glatko otpilila da sve treba ići elektronski.
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
a kako predat elektronski kad nema opcije??? šta se radi pametna... jeste joj probali objasniti da nema opcije za predaju elektronskim putem???
uhvatila sam vremena pročitati zakon i pravilnik koji reguliraju obavezu podnošenja obrazaca u e-obliku.
i jasno kaže da je tockicina referentica u pravu, za elektronske prijave i prilozi moraju biti elektronski. a znam i da je VTi u u pravu jer tehničke mogućnosti za predaju priloga internetom nema
ja sam već par komada predala po principu što može na e-poreznu ide, a ostalo papirnato poštom. no prilično sam sigurna da će mi naknadno tražiti da pošaljem priloge elektronski, jer ovako jednostavno nije po zakonu.
ima li netko kakvu svježu info? kad će porezna tehnički rješiti stvar?
ne da mi se duplirati posao
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 10:44   #206
Ako napravim statistiku sa 31.03.2012. u Synesysu i pošaljem ga preko e-fina kartice moram li im još nositi referentnu stranicu ili ne?

Što se tiče završnog računa, preko e-porezne poslala sam ono što mogu, a ostatak dokumentacije pješke kod referenta u poreznu, mislim da zasad nema drugog načina
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 12:28   #207
ne trebaš nositi referentnu
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 20:13   #208
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
uhvatila sam vremena pročitati zakon i pravilnik koji reguliraju obavezu podnošenja obrazaca u e-obliku.
i jasno kaže da je tockicina referentica u pravu, za elektronske prijave i prilozi moraju biti elektronski. a znam i da je VTi u u pravu jer tehničke mogućnosti za predaju priloga internetom nema
ja sam već par komada predala po principu što može na e-poreznu ide, a ostalo papirnato poštom. no prilično sam sigurna da će mi naknadno tražiti da pošaljem priloge elektronski, jer ovako jednostavno nije po zakonu.
ima li netko kakvu svježu info? kad će porezna tehnički rješiti stvar?
ne da mi se duplirati posao
provjereno na PU u više općina... ono za što ima mogućnost predaje se elektronski... on zašto nema mogućnost predaje se papirnato, jer ako nema mogućnosti, KAKO ONDA TO PREDAT?

Kako predat recimo KD obrazac za obrtnika ili DOH obrazac za obrtnika kad nema opcije za to... šta da im ja smišljam format u kojem da im predam? ili da se napravim glup pa snimim sve na CD i kažem da im je to elektronski oblik...

mene su čak zvali za neke elektronski predane obrasce da im donesem i papirnate (pogotovo SR) jer im sustav nešto šteka pa ga nemogu "skinut"...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:26   #209
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
... jer ako nema mogućnosti, KAKO ONDA TO PREDAT?
sve se nešto bojim da ćemo sad predati papirnato, a 30.04. će porezna konačno tehnički riješiti i elektronsku prijavu-pa ćemo slati opet
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:50   #210
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
sve se nešto bojim da ćemo sad predati papirnato, a 30.04. će porezna konačno tehnički riješiti i elektronsku prijavu-pa ćemo slati opet
čisto sumnjam, ako nisu dosad riješili, neće to bit ni do kraja ovog mjeseca... jednostavno je e-porezna zasad okrenuta prema predaji obrazaca za pravne osobe, a zakonom propisuju predaju i za fizičke... po neznam koji put nebuloza i oluje u glavama naših zakonodavaca...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 07:56   #211
Kako se predaje Obrazac PD ako predajemo od ove godine elektroničkim putem? Predati Obrazac PD, TZ, konačni obračun PDV-a elektronski a dodatnu dokumentaciju papirnato ili?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:08   #212
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Kako se predaje Obrazac PD ako predajemo od ove godine elektroničkim putem? Predati Obrazac PD, TZ, konačni obračun PDV-a elektronski a dodatnu dokumentaciju papirnato ili?
Ja sam predala elektroničkim putem, što se dalo predati, a ostalo odnijela papirnato.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 08:17   #213
Ja sam za nekoliko njih sve predala elektronski.. pd, tz, sr, pdv-k.. Gfi za javnu objavu sam poslala prije pa tako da bil i rdg nisam niti slala na poreznu, ako će tražiti budem im poslala.. Tako sam i prošle godine i nitko nije ništa niti pitao niti zvao..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:58   #214
Mene uvijek traže bilancu, pa sam im danas odnijela za sve. To i pregled prenešenih gubitaka i obračun HGK.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:15   #215
na novom PDV obrascu (od 01.03->) pojavila se nova kolona uz stavke vezane uz plaćen pretporez na ino usluge (III.5-III.7.). Sada su tamo tri kolone. Da li netko zna kaj bi se trebalo upisivati u ovu novu koja je dodana?
kroko-dil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:28   #216
Prema novom pravilniku:
Quote:
U posebno označeno polje porezni obveznici koji su obvezni dijeliti pretporez upisuju iznos poreza na dodanu vrijednost koji ne mogu odbiti.
rootaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:26   #217
Ako za klijenta nema potrebe za e-regosom, tj. niti jednom e-uslugom koju pruža FINA, trebam li raditi punomoć na svoju katicu u fini ili mogu samo ići na poreznu sa punomoći za e-poreznu, bez da ikakve ovlasti dodajem na katicu u fini?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 15:16   #218
Ne, samo napravite punomoć za ePoreznu. Ja sam upravo ovih dana napravila punomoći za sve obrte koje vodim. FINA karticu nije potrebno nositi u Poreznu upravu, kod aktiviranja dodatnih punomoći, već samo potpisane i ovjerene obrasce punomoći u po tri primjerka.
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 15:08   #219
Kakva je procedura kad istice FINA kartica?
Istice mi za mjesec dana.
Jeli tko to vec to radio. Moze savjet!?
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 21:08   #220
dal je netko imao da mu je na e-regosu javljalo :
Forbidden
You don't have permission to access /rs on this server.


--------------------------------------------------------------------------------

IBM_HTTP_Server Server at eregos.fina.hr Port 443
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.