Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 14:44   #21
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Nikako da stignem, a slušam sve najbolje o ovom filmu već 20 godina
he,he ...vrijeme je da ga pogledaš
mislim da ga čak možeš nać sa prevodom na hrv-srp ( ako neznaš spajat titlove...ja npr. još neznam!?)
mislim da sam vidiotaj film s prevodom na : leptiricabioskop ili na milversiteu
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:50   #22
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Nikako da stignem, a slušam sve najbolje o ovom filmu već 20 godina
to je neka vrsta filma o filmu...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:52   #23
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
dobio sam ppom preporuku za ove filmove...jel netko gledao i kakvi su?


Jafar Panahi - Bijeli balon
http://www.filmski.net/filmovi/arhiva/3477/bijeli_balon

Abbas Kiarostami - Okus Trešnje (Ta'm e guilass)

Jasmila Žbanić - Na putu

Majid Majidi - Djeca raja
http://www.imdb.com/title/tt0118849/

Okus Trešnje sam gledao, pogledaj ga...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:35   #24
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
mislim da ću prvo pogledat Kirschblüten
Pošaljem ti ja titl ako bude trebalo.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:38   #25
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
čine mi se dobri...pogledat ću!

jesi možda gladala http://www.imdb.com/title/tt0095765/
čini mi se da bi mogao biti isto zanimljiv?
Obavezno pogledati predivan topao talijanac stvarno...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:42   #26
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
znate li neki film da se radnja odvija pretežito kao dijalog 2 osobe , a referira se o smislu života, smrti , ljubavi i sličnim dubljim ili egzistencijalnim stvarima
Ako već nisi, pogledaj neke japanske filmove snimljene pedesetih i šezdesetih, za početak svakako radatelja Akiru Kurosawu a dalje bi mogao hmmmm.. Kaneto Shindo, Yasujiro Ozu..
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:43   #27
Jasmilu komotno preskoci. Djeca raja su obavezna.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 22:36   #28
Okus trešanja mi je osobno jedan od najboljih filmova 90-tih, a i dalje prema danas ...predivno nešto
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 00:08   #29
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Jasmilu komotno preskoci. Djeca raja su obavezna.
Ček jel to ona kobila iz ove moje BeHa?OMFG kako su mi njeni filmovi odvratni, mislim i've been there, saw some seriuos shit (mislim na rat) i njeni isforsirani filmovi mi zaista nisu potrebni.

"Moji" kultni filmovi su npr Begotten i Rashomon.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:10   #30
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Pošaljem ti ja titl ako bude trebalo.
hvala frende
samo, ja ti znam naći titlove , ali ih ne znam spajati-ljepiti na film
morat ćeš mi to onda objasniti, ako nije problem
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:24   #31
Nema nikakve mudrosti u tome, pazi samo da bude skroz isti naslov filma i titla, da zajedno budu u istom folderu i svaki player će ti to normalno pokrenuti.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:32   #32
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Ček jel to ona kobila iz ove moje BeHa?OMFG kako su mi njeni filmovi odvratni, mislim i've been there, saw some seriuos shit (mislim na rat) i njeni isforsirani filmovi mi zaista nisu potrebni.
Čemu ovakva grubost, ako ti se ne sviđaju njeni filmovi zaobiđi ih, ni meni se drugi nije dopao ali neću joj sad prišivati kojekakva imena, nisam ni Michaelu Bayu

@Hrki777, film sam lijepi titl na sebe, kao što kolega gore reče, moraju biti u istom folderu, i potpuno isti naziv na filmu i titlu (ono srt ili sub iza tačke na titlu ne briši).
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:00   #33
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Čemu ovakva grubost, ako ti se ne sviđaju njeni filmovi zaobiđi ih, ni meni se drugi nije dopao ali neću joj sad prišivati kojekakva imena, nisam ni Michaelu Bayu

@Hrki777, film sam lijepi titl na sebe, kao što kolega gore reče, moraju biti u istom folderu, i potpuno isti naziv na filmu i titlu (ono srt ili sub iza tačke na titlu ne briši).
Hvala HBW-u i tebi na savjetima i uputama!
kako nikada nisam do sada to radio možda ne kužim, i možda ću pitati gluposti,ali eto priupitat ću:
šta znači biti u istom folderu..

npr ako ja nađem neki film na youtubu , da li onda taj film moram spremiti u mapu ( mapa poslije sejvanja bude sa žutom ikonicom!- a ne ona plava ikona s koje se gleda film.obično piše e- kao explorer windovs valjda)
i onda kada nađem titl za taj film sa specijaliziranih linkova , i kada nađem cro ili srp. jezik, onda taj link sejvam u isti folder ( valjda žuta mapa-"korpica") gdje je i ranije snimljeni film bez titla?
jel se tako radi ili je kompliciranije?
kako znati da će izabrani titl biti dobro sinkroniziran sa filmom?...ono da nema dileja od nekoliko sekundi isl., ili da ne brza nekoliko sekundi?ono, možda neki film ima duži uvod, neku reklamu isl , pa neće svaki titl na hrvatskom odgovarati svakom filmu bez titla?
da li treba paziti na neke sufikse, prefikse , oznake u titlu isl.??

hvala svima još jednom
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:24   #34
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Hvala HBW-u i tebi na savjetima i uputama!
kako nikada nisam do sada to radio možda ne kužim, i možda ću pitati gluposti,ali eto priupitat ću:
šta znači biti u istom folderu..
pogledaj
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:33   #35
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Čemu ovakva grubost, ako ti se ne sviđaju njeni filmovi zaobiđi ih, ni meni se drugi nije dopao ali neću joj sad prišivati kojekakva imena, nisam ni Michaelu Bayu

Jer možda ne vidi razliku između Angienog i Jasmilinog izrabljivanja bosansko-hercegovačkih nedaća?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:13   #36
Pod hitno počnite razgovarati o filmovima, a ne ih samo nabrajati, inače ovaj topic ide pod ključ!
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:37   #37
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Jer možda ne vidi razliku između Angienog i Jasmilinog izrabljivanja bosansko-hercegovačkih nedaća?
Najbolje je onda šutjeti o svemu, tada neće biti ni primisli o izrabljivanju...ziper na usta i omerta forever!
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:54   #38
Ne, najbolje je snimiti Savršeni krug k'o što je uradio Ademir Kenović. Tu je sve rečeno na puno suptilniji način. Šteta što je Jasmila suptilna k'o šaka u oko. Mislim, koliko još filmova moramo gledati da bi na kraju saznali da duša bosansko-hercegovačka najbolje zacjeljuje uz par sevdalinki?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:13   #39
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
PA DA, TO SU TE ŽUTE MAPE
ali neću ništa više dok ne probam i ne naiđem evv. na problem...ovako pričam napamet

daj mi reci , ima li Bih u zadnje vrijeme koji kult ili art film...oni iz 80-tih od kusturice su bili zanimljivi
ima li nešto slično?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:17   #40
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ne, najbolje je snimiti Savršeni krug k'o što je uradio Ademir Kenović. Tu je sve rečeno na puno suptilniji način. Šteta što je Jasmila suptilna k'o šaka u oko. Mislim, koliko još filmova moramo gledati da bi na kraju saznali da duša bosansko-hercegovačka najbolje zacjeljuje uz par sevdalinki?
btw,jel tebe pogađa što se prikazuju zločini srba ili suptilnost kako kažeš?
šta ima veze suptilnost ili nesuptilnost , zar nije važniji sadržaj?
osim toga nemaju svi režiser isti temperament , karakter itd...niti svi trebaju biti isti
možda se nekome ne sviđaju suptilniji režiseri, nego baš direktniji...sve je stvar ukusa

al da ne budem offtopic, daj nam neki dobar kultni ili art film..ili svoju top5-10 listu
ako možeš i kratak osvrt na predloženi film, jer izgleda da moderator inzistira na tome??
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.