Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 18:27   #41
http://www.honda-croatia.com/ponuda....w=cat&SubID=41


Probaj tu.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:16   #42
hvala puno
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 09:11   #43
Agregati

Ljudi evo i od mene nekoliko redaka o agregatima ! NA tržištu u Hr. može se pronaći svakakvog smeća od agregata ! Najbitnije kod kupnje agregata bilo koje snage ili namjene je da firma ili brand ima kvalitetnu postprodaju(servis i osigurane rez.djelove)! Prema mojim iskustvima samo dvije firme u nas rade bezprijekorno a to su HONDA i ENDRESS agregati! Kod Honde puno plaćate ime a ENDRESS u svojim modelima ima Hondine motore i jeftiniji je od Honde za cca 30tak % ! Isto tako ,Endrss ima u ponudi vrlo kvalitetne agregate iz HOBY programa(plava boja rame)koji su dosta povoljniji i pristupačni, dok im je profesionalna linija crvene boje

endress.hr
__________________
dolje mlijeko, živio ARSEN

" Ne upuštaj se u raspravu sa idiotom ! Spustit će te na svoj nivo i pobjediti iskustvom "
zanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:20   #44
Bok ekipo.Ja sam ovdje prvi put.Molim pomoć ako netko zna gdje nabaviti automatic voltage regulator za generator L.B.D. 5kW.Prematao sam taj agregat al mi je sad izlazni napon 32V.
bhanzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:35   #45
Quote:
bhanzic kaže: Pogledaj post
Bok ekipo.Ja sam ovdje prvi put.Molim pomoć ako netko zna gdje nabaviti automatic voltage regulator za generator L.B.D. 5kW.Prematao sam taj agregat al mi je sad izlazni napon 32V.
namotaj još koji krug ..šala ,šala ...
Nego, kako ste ga uspjeli spaliti ?
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:49   #46
Quote:
bhanzic kaže: Pogledaj post
Bok ekipo.Ja sam ovdje prvi put.Molim pomoć ako netko zna gdje nabaviti automatic voltage regulator za generator L.B.D. 5kW.Prematao sam taj agregat al mi je sad izlazni napon 32V.
Jel to 3f/1f agregat pogonjen sa Lombardini dizel motorom? On ima klizne kolutove za napajanje uzbude rotora, i elektronsku regulaciju struje uzbude tog rotora. Ta elektronika hoće se pokvariti, ali prvo treba ispitati/izmjeriti otpor izolacije uzbudnog namota prema masi, kao i između kolutova (početak i kraj namota).

Znači, kad mjeriš otpor između kolutova prema masi rotora, otpor mora biti što veći. Ako je to dobro, onda možeš spojiti 12 V napona prema rotoru, umjesto napona kojeg daje regulator - elektronika. Na izlaznom priključku trebao bi se pojaviti napon sličan mrežnom. Ako je napon premali, vjerojatno su uzbudni namotaji šlusirali međusobno.

Ako je izolacija na rotoru otišla, badava ćeš nabavljati regler, jer će ti i on ubrzo izgorjeti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:47   #47
popravak agregata L.B.D.

Quote:
champ kaže: Jel to 3f/1f agregat pogonjen sa Lombardini dizel motorom? On ima klizne kolutove za napajanje uzbude rotora, i elektronsku regulaciju struje uzbude tog rotora. Ta elektronika hoće se pokvariti, ali prvo treba ispitati/izmjeriti otpor izolacije uzbudnog namota prema masi, kao i između kolutova (početak i kraj namota).

Znači, kad mjeriš otpor između kolutova prema masi rotora, otpor mora biti što veći. Ako je to dobro, onda možeš spojiti 12 V napona prema rotoru, umjesto napona kojeg daje regulator - elektronika. Na izlaznom priključku trebao bi se pojaviti napon sličan mrežnom. Ako je napon premali, vjerojatno su uzbudni namotaji šlusirali međusobno.

Ako je izolacija na rotoru otišla, badava ćeš nabavljati regler, jer će ti i on ubrzo izgorjeti.
Zahvaljujem na odgovoru.
To je 3f/1f agregat, ukupne snage 5kW i pogonjen benzinskim motorom. Agregat je bio preopterećen na 1f. Prematao sam i stator i rotor, namot je sad ok, ali izlazni napon je 32V.
Da li je napon od 12V prema rotoru izmjenični ili istosmjerni??
Hvala.
bhanzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 22:47   #48
Neznam koliki je napon uzbude na rotoru, no uvijek je istosmjerni.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:01   #49
Quote:
bhanzic kaže: Pogledaj post
Prematao sam i stator i rotor, namot je sad ok, ali izlazni napon je 32V.
Tih 32 V mi izgleda kao inducirani napon usljed zaostalog magnetizma u željezu rotora... Jesi li probao mjeriti uzbudni napon na kolutovima rotora (tj. ono što regler daje van)?

12 V= mu možeš slobodno spojiti na rotor, pa ćeš vidjeti rezulate na statoru. Ali to opet ne rješava tvoj problem, tebi treba regler...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:30   #50
Struja u vikendici

Pozdrav, imam vikendicu i nažalost ne mogu dobiti struju. Zanima me kakva mi rješenja predlažete a da nisu pretjerano skupa?

Gledao sam malo bešumne agregate, zanima me sada koliko je to zapravo bešumno jer imam okolo susjede i nebi baš bili veseli da mi drči to čudo cijelu noć? Gdje bi se opće takvi agregati mogli nabaviti? Imate kakve prijedloge koji su najbolji?

Ima li još tko kakva rješenja? Možda kakve solarne ploče, kolko bi to izašlo?

P.s. sve instalacije za struju su propeljane.
__________________
O daaaa

Zadnje uređivanje M.C.Zag : 30.06.2010. at 18:45.
M.C.Zag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:36   #51
Šta imaš od trošila, tj kolku bi ti snagu, solarni paneli su skupi, i nebi se isplatili za vikendicu. Nezz za kaj bi ti agregat prek noči radil dok spavaš???
Evo smislio sam 2 opcije:

1. opcija:
Mogao bi uzet ovak, neki agregat od 2-3kW taman, da ti radi prek dana, a za noč uzmeš 1-2 akumulatora 12 V 45 Ah, spojiš u paralelu i onda na neki pretvarač 12 u 230 V, nekih 600 W, taman za TV, radio, i par žarulja, i još ti ostane oko 150 W za ovak nekaj. Naravno prek dana, dok agregat radi, imaš punjač koji puni bateriju.

2.opcija:
Uzmeš neki agregat 6-11 kW, ovisno o trošilima, te dali želiš trofaznu, ili monofaznu struju. E sad zake sam napisal 6-11 kW, pa vrlo često ljudi zakupe od elektre 5.75 kW ako zakupljuju monofaznu struju, tako da je 6 kW dost, a 11 kW, pa taman ak imaš veču vikendicu, pa imaš štednjak na struju, bojler elelktrični i alate. Onda taj izlaz generatora dovedeš do KPMO i priključiš tam di bi išo elektrin priključak, staviš glavni osigurač ovisno o tome kolko struje može dat izlaz generatora i prepraviš ga da dela na plin. Naravno ako imaš plin doveden do vikendice.

Ovo je samo primjer, i ovaj drugi rabe Ameri, ima po youtubeu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Hazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:00   #52
Pa trošio bi za normalne kučanske aparate, tipa frizider, tv, bojler i tak to. Kolko su glasni ti agregati? Susjedi će mi popizdit ak će to rondat po cijele dane? Plin nemam, zapravo nemam niti vodu ni telefon, ništa. Za vodu imam izbušenu rupu i u njega sam mislio staviti hidropak da vuče vodu do bojlera.
__________________
O daaaa
M.C.Zag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 09:00   #53
a susjedi imaju struju ili i oni rondaju agregatima???
__________________
the truth is out there
karabaja16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 09:34   #54
Ako namjeravaš koristiti klasični bojler na struju, plus hidropak (i ostalo), treba ti agregat min. snage cca. 3,5 kW. Čini mi se da dizel agregati počinju s nekakvih 5 kW snage na više, moguće je da možda postoji i dizel s 4 kW snage.

Benzinski agregati su jeftiniji, ako ga ne namjeravaš jako često koristiti, onda se benzinac više isplati. Što se buke tiče, današnji agregati su prilično tihi, ali naravno da se ipak čuju u radu, naročito u vikendicama, koje su po pravilu negdje u prirodi, gdje ne postoji puno buke. Može se napraviti posebna kućica za agregat, sa dobrim prozračivanjem, na mjestu gdje će buka najmanje smetati okolnim susjedima.

Ovako nešto: http://www.google.hr/images?q=Genera...og&sa=N&tab=wi
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:48   #55
Quote:
Hazz kaže: Pogledaj post
Šta imaš od trošila, tj kolku bi ti snagu, solarni paneli su skupi, i nebi se isplatili za vikendicu. Nezz za kaj bi ti agregat prek noči radil dok spavaš???
Evo smislio sam 2 opcije:

1. opcija:
Mogao bi uzet ovak, neki agregat od 2-3kW taman, da ti radi prek dana, a za noč uzmeš 1-2 akumulatora 12 V 45 Ah, spojiš u paralelu i onda na neki pretvarač 12 u 230 V, nekih 600 W, taman za TV, radio, i par žarulja, i još ti ostane oko 150 W za ovak nekaj. Naravno prek dana, dok agregat radi, imaš punjač koji puni bateriju.

2.opcija:
Uzmeš neki agregat 6-11 kW, ovisno o trošilima, te dali želiš trofaznu, ili monofaznu struju. E sad zake sam napisal 6-11 kW, pa vrlo često ljudi zakupe od elektre 5.75 kW ako zakupljuju monofaznu struju, tako da je 6 kW dost, a 11 kW, pa taman ak imaš veču vikendicu, pa imaš štednjak na struju, bojler elelktrični i alate. Onda taj izlaz generatora dovedeš do KPMO i priključiš tam di bi išo elektrin priključak, staviš glavni osigurač ovisno o tome kolko struje može dat izlaz generatora i prepraviš ga da dela na plin. Naravno ako imaš plin doveden do vikendice.

Ovo je samo primjer, i ovaj drugi rabe Ameri, ima po youtubeu.
kako misliš grijati objekt , ako je centralno na plin tad je mudrao prepraviti benzinski agregat na plin i sve napajati jednim gorivom
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:36   #56
Nije bas legalno ali mozda mozes nekoga od susjeda pitati da se prikljucis na njega. Uz odredjenu naknadu naravno. To bi bilo bolje i jeftinije rjesenje ako si u dobrim odnosima sa susjedima.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 15:13   #57
Vikendica je na moru, i ostali susjedi imaju struju a evo ja sam medju rjetkima koji nisu uspjeli prikopcat dok se dalo.
__________________
O daaaa
M.C.Zag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 17:37   #58
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Nije bas legalno ali mozda mozes nekoga od susjeda pitati da se prikljucis na njega. Uz odredjenu naknadu naravno. To bi bilo bolje i jeftinije rjesenje ako si u dobrim odnosima sa susjedima.
to se po novome tretira kao neovlaštena distribucija i prodaja električne energije i možeš biti nagrađen i sa zatvorom.
A budi ziher da HEP nije tako blesav da nebude skužio tu igru...


Bešumni agregati su zaista bešumni, odnosno proizvode malu buku.
Možeš kraj njega sjediti, i igrati belu sa društvom, i čut će te jedan drugoga ako i šapčete...

Inače tebi treba agregat kak je rekao champ od 3,5 kW.
E sad ako je jednofazni onda trebaš rasporediti da ojler ne radi baš kad i hidropak, i ostala skalamerija...
Ako kupiš trofazni sa 3,5 kW, onda nemaš tih problema, no onda moraš ravnomjerno opteretiti faze, jer trofazni agregati male snage ne podnose asimetričnu potrošnju..
I svakako poštivaj servisna pravila, jer ako ga gonjaš dokle ide, mogao bi imati porpiličnu štetu i na agregatu i na trošilima.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 17:40   #59
Jel mu može šta biti ako će raditi konstantno tipa 16-18h na dan? Jer po noći bi ga gasio onda da se odmori. I koliko uopće košta takav agregat i gdje se može nabaviti?
__________________
O daaaa
M.C.Zag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 21:12   #60
Nakon pregovora doma odlučili smo se na kraju za solarne ploče. S obzirom da smo dosta često u vikendici mislim da će se nakon nekih 10ak godina i isplatiti. Dalje, zanima me gdje u ZG ima ovlaštenih prodavača za solarne ploče ili nešto slično? Ili negdje u Zadru i okolici, pošto je tamo vikendica?
__________________
O daaaa
M.C.Zag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.