Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 23:19   #21
Ako ti ti predmeti nisu uvjet za neki drugi predmet u ljetnom semestru, možeš ih polagati na idućim rokovima i možeš normalno upisati ljetni semestar. Ako su ti uvjet za neki predmet, onda taj predmet nećeš moći upisati sve dok ne položiš ove.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:20   #22
Nisi napisao koji faks.

Većina tehničkih fakseva ima neku vrstu sustava prethodnik-sljedbenik koji zabranjuje upis predmeta za koje nisi dao preduvjete, no uglavnom to ne vrijedi za drugi semestar (osim na feru, gamad). Neki imaju uvjet da moraš npr. položit matematiku 1 prije nego što možeš polagat matematiku 2, ili jednostavno stave ispite u isto vrijeme. Trebao bi i to provjerit. Morao bi moći izać na ljetni i ako ima proljetni rok za ta dva predmeta.

Što se tiče upisa druge, vidi jel ima neki uvjet za osvojene ects-e ili moraš sve dat. I vidi hoće ti falit uvjet za upis nekog predmeta u trećem semestru zbog onog predhodnik-sljedbenik.
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:24   #23
faks je veleučilište velika gorica...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:36   #24
piše mi da ne mogu prenijet više od 35 ECTS-a, znači imam "fore" 5 ECTS bodova za slj. akademsku godinu... sad me muči, jel to znači da ja prije te akademske godine moram položit ta dva predmeta ili moram to prije drugog semestra?
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 00:37   #25
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
sad me muči, jel to znači da ja prije te akademske godine moram položit ta dva predmeta ili moram to prije drugog semestra?
samo je pitanje vrijedi li za te predmete programski slijed (položen zimski predmet uvjet za upis ljetnog predmeta) to ti ovisi od faksa do faksa, neki imaju te programske slijedove za neke predmete, neki nemaju uopće ni za jedan predmet, većinom se toga ne drže jer je prestrogo i nitko ne bi dao godinu, to moraš provjeriti na svom faksu kod tajnice ili u referadi

ako nema programskog slijeda onda ti ide ono uobičajeno pravilo - u veljači polažeš ispite iz prvog semestra, u lipnju iz drugog (ne možeš iz prvog), a u rujnu sve što je ostalo iz oba i onda možeš prenijeti u iduću godinu onoliko bodova koliko si naveo da vam je dozvoljeno
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 02:10   #26
u jednoj akademskoj godini moraš skupiti 35 ECTS-a za parcijalu. ako ne položiš do ljeta, ostaje ti za jesenski rok. ako na jesenskom roku ne uspiješ dati 35 ECTS-a, padaš.

vrlo jednostavno. u jednoj akademskoj godini imaš recimo 10 rokova. dakle, ako prijavljuješ jedan ispit, možeš ga 10 puta prijaviti. nije neograničeno, ograničeno je rokovima. Dakle, prijavi, nemaš šta izgubit. riješavaj. I prijavljuj ono što misliš učit i proći. to je bitno. tako ćeš se fokusirat na ono određeno.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 02:04   #27
kod nas su neki s ispod 35 ects bodova(čak i s 20ak ) upisivali parcijalu .tak da to nije na svakom faksu.

a ne možeš 10 puta prijaviti jedan ispit u godini kad ga možeš polagati samo 3+1 puta(ovo +1 je komisija)
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:39   #28
Kao prvo uopće nije lagano kao što se priča, fakat trebaš stisnut da bi prošao nešto od ispita. Navodno su sad i postrožili sve zbog ove državne mature sljedeće godine, stvar je u tome da neki smjerovi su vjerovatno na burzi ali neki koji su traženi jednostavno dobivaju posao odmah nakon završetka faksa, tipa ORS (za one koji neznaju Održavanje računalnih sustava) predobar je smjer i još k tome, godišnje se takvih ljuid IP-a traži od 800-1000 a takvih ljudi s informatičkih faksova izlazi od 200-400. Tako da vjerovatno neću imat problema s pronalaskom posla.
i još jedna stavr je da se uz ovaj faks može radit po malo, neki studentski poslić kao i ja, tipa agnet u službi za korisnike (T-mobiel, VIP, Iskon, Bnet..) cijelo moje društvo s faksa radi i praktički si sami plaćamo sve. Atko kaže da nije težak neki se kao što je i postaš iznad rekao (home edition) udari glavom u zid.. pozz
__________________
batman24
Ico24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 19:49   #29
VELEUČILIŠTE VELIKA GORICA

ovak, zanima me stručni studij upravljanja u kriznim uvijetima... jel valja kaj to? što se radi nakon studija i gdje? jel diploma vrijedi izvan granica našeg mikrosvijeta zvan hrvatska? ima li ta profesija budučnost?

fala
Siemens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:18   #30
pa niste se trebali tako raspisat...
Siemens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 22:31   #31
Quote:
Siemens kaže: Pogledaj post
ovak, zanima me stručni studij upravljanja u kriznim uvijetima... jel valja kaj to? što se radi nakon studija i gdje? jel diploma vrijedi izvan granica našeg mikrosvijeta zvan hrvatska? ima li ta profesija budučnost?

fala
ja zavrsila strucni i sad sam na specijalistickom. meni valja, sve ovisi koliko te to zanima i koliko ces si dati truda.
nakon studija mozes raditi u duzs (drzavna uprava za zastitu i spasavanje), sluzbama koje se bave zastitom i spasavanjem, procjene rizika..... podrucje je relativno novo i jos ne prepoznato kod nas ali obzirom na suvremene ugroze posla ce sigurno biti.
takoder podrucje je dosta siroko pa nije tesko naci ono sto te zanima.

za diplome ne znam koliko su opcenito hrvatske diplome priznate u svijetu bez obzira na bolonju i ects-e i ostala cuda koja bi nam trebala olaksati
Y0landa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:50   #32
jel treba državna matura jer mislim upisati na ljeto
djnaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:29   #33
ne, ali prijavi se za prvi rok ako mislis upisivati odrzavanje racunalnih sustava ili upravljanje u kriznim uvjetima.
prvi rok ti je nesto ranije ove godine, mislim da je krajem 6. mjeseca, prati na web-u ce biti objavljeno.
drugi rok je iskljucivo za drzavnu maturu.
treci, cetvrti i peti rok su mijesano


Quote:
djnaki kaže: Pogledaj post
jel treba državna matura jer mislim upisati na ljeto
Y0landa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 09:09   #34
Da li ima netko na forumu a da je na ovom Veleučilištu upisao ili završio smjer - održavanje zrakoplova?
Pianissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 14:56   #35
Arrow

Quote:
Pianissimo kaže: Pogledaj post
Da li ima netko na forumu a da je na ovom Veleučilištu upisao ili završio smjer - održavanje zrakoplova?
- upisala su 2 moja frenda, sad su druga godina i kolko sam skužio dobro im ide. Ja također želim upisati VVG, ali drugi smjer ORS pa sam malo popričao s njima. Vele da ako redovito učiš da nećeš imat problema, da profesori sve objasne i izlaze u susret studentu. Na svakoj godini ima neki teži predmet (kao njima termodinamika), ali ništa što se ne može riješit. Mislim, ja tamo ne studiram (još...), ali po njihovim pričama skužio sam da je ok.

Imam pitanje za nekog tko ide na ORS: Da li su Osnove elektrotehnike i Programiranje savladivi, odnosno da li se ide od početka sa gradivom? (malo glupo pitanje, ali pitam jer nisam išao u tehničku školu već gimnaziju pa nisam imao strukovne predmete)

A, što se tiče upisa da li netko zna jel gužva na razredbenom za ORS? Odnosno, recimo da se prijavim na prvi rok i pređem prag sa 67 bodova (koliko sam izračunao da imam) kolike su šanse da ću upasti?

Hvala unaprijed na bilo kakvim informacijama!
dinoblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:55   #36
Ako se za tu visu treba pisat drzavna matura,onda nece popunit kvotu,jer ce svatko tko moze prije upisat sveuciliste nego neku visu koja se jos placa.
Kashai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:35   #37
Quote:
dinoblue kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za nekog tko ide na ORS: Da li su Osnove elektrotehnike i Programiranje savladivi, odnosno da li se ide od početka sa gradivom? (malo glupo pitanje, ali pitam jer nisam išao u tehničku školu već gimnaziju pa nisam imao strukovne predmete)

A, što se tiče upisa da li netko zna jel gužva na razredbenom za ORS? Odnosno, recimo da se prijavim na prvi rok i pređem prag sa 67 bodova (koliko sam izračunao da imam) kolike su šanse da ću upasti?

Hvala unaprijed na bilo kakvim informacijama!
Osnove se daju savladati, uči se sve ispočetka, i na sva potencijalna pitanja na kolokviju ćeš dobiti odgovore kroz predavanja.

Programiranje isto učiš iz nule, ali daleko od toga da ćeš ga savladati Najčešće se kolokviji popadaju, prolaznost je nikakva, a onda pred kraj semestra žicaš za 2. I ako ti profesor na prvom predavanju ponudi dvojku, uzimaj bez razmišljanja!

Bodovi su ti sasvim solidni, upisivali su prošle godine i sa puno manje. A možeš i državnu probati položiti. I ne brini za nikakvu gužvu, i na drugom roku je nedostajalo ljudi.

Evo izvadak sa službene stranice:

Razredbenim postupkom za kandidate koji nisu polagali državnu maturu vrednuje se opći uspjeh po godinama u srednjoj školi, uspjeh na maturi te ocjene iz nastavnih predmeta: matematika, hrvatski jezik i strani jezik.

Razredbenim postupkom za kandidate koji su polagali državnu maturu vrednuje se opći uspjeh po godinama u srednjoj školi te uspjeh na državnoj maturi iz nastavnih predmeta matematika, hrvatski jezik i strani jezik.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 16:48   #38
Ovako ljudi,taj sam fakultet mislila upisati nakon odsluzenja vojnog roka,no posto vojnog roka nema do 4 mj.slijedece godine,razmisljala sam da prvo upisem taj faks...pa sad pitanje:kako se placa(dal sve odjednom ili imaju na rate),moze li se upasti s ocjenama(nemam drzavnu vec ovu klasicnu proslogodisnju maturu) 3,4,i kako znam da sam upala(posto nema ni prijemnog,dal su moje relativno lose ocjene automatski banana jer druge vrste selekcije nema)?

Takodjer,kada su pouzdano prijave za prvi rok i gdje se tocno fakultet nalazi(stranica im je ili poprilicno losa ili sam ja poprilicno nesposobna(lako moguce ) ).

Punnnnoooo hvala,
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 23:27   #39
Quote:
Me,myself and I kaže: Pogledaj post
Ovako ljudi,taj sam fakultet mislila upisati nakon odsluzenja vojnog roka,no posto vojnog roka nema do 4 mj.slijedece godine,razmisljala sam da prvo upisem taj faks...pa sad pitanje:kako se placa(dal sve odjednom ili imaju na rate),moze li se upasti s ocjenama(nemam drzavnu vec ovu klasicnu proslogodisnju maturu) 3,4,i kako znam da sam upala(posto nema ni prijemnog,dal su moje relativno lose ocjene automatski banana jer druge vrste selekcije nema)?

Takodjer,kada su pouzdano prijave za prvi rok i gdje se tocno fakultet nalazi(stranica im je ili poprilicno losa ili sam ja poprilicno nesposobna(lako moguce ) ).

Punnnnoooo hvala,
Možeš sve platit odjednom, možeš na rate.

Malo si nesposobna ( <3 ) jer im je stranica super

Ja idem na taj fakultet, meni je super. Znat ćeš da si upala jer će, kao i svaki drugi faks, objavit rang listu upisanih (ali upast ćeš 99%, jedino ako nemaš toliko jadne ocjene da ne znaš ni čitat ) ako imaš kakvih daljnjih pitanja javi se na pm
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:14   #40
Quote:
Me,myself and I kaže: Pogledaj post
Ovako ljudi,taj sam fakultet mislila upisati nakon odsluzenja vojnog roka,no posto vojnog roka nema do 4 mj.slijedece godine,razmisljala sam da prvo upisem taj faks...pa sad pitanje:kako se placa(dal sve odjednom ili imaju na rate),moze li se upasti s ocjenama(nemam drzavnu vec ovu klasicnu proslogodisnju maturu) 3,4,i kako znam da sam upala(posto nema ni prijemnog,dal su moje relativno lose ocjene automatski banana jer druge vrste selekcije nema)?

Takodjer,kada su pouzdano prijave za prvi rok i gdje se tocno fakultet nalazi(stranica im je ili poprilicno losa ili sam ja poprilicno nesposobna(lako moguce ) ).

Punnnnoooo hvala,
Nemoj mi pljuvati po stranicama fakulteta Tu su ti informacije o lokaciji: http://www.vvg.hr/index.php?option=c...id=543&lang=hr

Usput faks, točnije smjer kriznog upravljanja u kombinaciji sa vojskom je stvarno odlična solucija
Lošije ocjene ti nisu prepreka nužno, jer je to ipak fakultet na kojem se uče specifična znanja koja nisi ranije mogla steći - tako da one toliko i nisu mjerodavne, točnije nisu prepreka - samo te mogu staviti na bolju poziciju na upisnoj listi Pošto nisi polagala državnu maturu, gleda se samo na opći uspjeh kroz sve razrede, ocjenu s mature i predmete: matematika, hrvatski i strani jezik (ranije je u to spadala i fizika, moja bolna točka ) Inače, ako se ne skupi dovoljan broj bodova (600) ide se na listu čekanja (za nju je minimalan broj bodova 450) . Upisi su dok se ne ispune kvote. Ukratko

Prijave za prvi rok su ti u srpnju, točan datum će biti objavljen na stranicama Veleučilišta, samo prati
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.