Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 15:22   #61
Evo kako sam mislio: ako ovako radis onda ces sva betonska gazista sira od 240 mm morati stemati, zato bolje da radis drvenu oblogu sa 280 mm sirine ili 300.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	skica- detalj obloge stepenista.jpg‎
Views:	897
Size:	8.9 KB
ID:	10382  
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:37   #62
Hvala

Evo ovak otprilike izgleda profil mojih stepenica.


Mogel bi i odštemat ovu prvu da bude kraća pa bi mogao napraviti po tvojoj skici. Samo moram prvo vidjeti koliko se lovi dolje na beton da ne narušim statiku stepeništa.
garo975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:39   #63
Ja bi isao na sirinu drvenog gazista od 280 mm, tako bi morao samo donje gaziste nesto ostemati. Za statiku se ne brini jer je nosiva armatura u donjoj zoni a ne u stepeniku. Od kojeg ces drveta raditi gazista?
Jedan prijedlog, ja sam jednom ovako radio, jako dobro ispalo.
Obicne jelove daske oblijepio sa hrastovim tankim lamelnim parketom- (ostatci od poda), sve radio sa stegama, Celo gazista sam takodje oblago stim da sam spojne ivice radio po 45 stupnjeva.

Sretno!

Quote:
garo975 kaže: Pogledaj post
Hvala

Evo ovak otprilike izgleda profil mojih stepenica.


Mogel bi i odštemat ovu prvu da bude kraća pa bi mogao napraviti po tvojoj skici. Samo moram prvo vidjeti koliko se lovi dolje na beton da ne narušim statiku stepeništa.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 18:41   #64
jos jedno ptanje
koliko se nadmjere ostavlja kod krojenja gazista , recimo za primjer slika gore , ako je duzina 100cm sirina 30 cm prostora di ide gaziste , znaci gaziste bi bilo 100 puta 320 . dali se mora ostaviti mjesta nekoliko mm između ruba gazista i zida, za kad drvo pocne raditi . Stime da nejdu cela nego samo gazista . Dali se ostavlja par mm razmaka pa ide neka lajsna , ili se stavi od zida do zida (uz uvijet da je drvo suho)
hvala unaprijed
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:41   #65
Quote:
vjekobbd kaže: Pogledaj post
jos jedno ptanje
koliko se nadmjere ostavlja kod krojenja gazista , recimo za primjer slika gore , ako je duzina 100cm sirina 30 cm prostora di ide gaziste , znaci gaziste bi bilo 100 puta 320 . dali se mora ostaviti mjesta nekoliko mm između ruba gazista i zida, za kad drvo pocne raditi . Stime da nejdu cela nego samo gazista . Dali se ostavlja par mm razmaka pa ide neka lajsna , ili se stavi od zida do zida (uz uvijet da je drvo suho)
hvala unaprijed
Ako gaziste dolazi izmedju dva zida, onda je potrebno duzinu malo skratiti radi rada drveta kada se navlazi, dovoljno je da sa strana ostavis po 5 mm lufta koji ces kasnije zatvoriti kutnim lajsnama koje ce ujedno stititi zid kod ciscenja stepenista.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 01:39   #66
hvala dečki uboli ste temu ko da ste znali ,i ko da ste preslikali moje stepenište puno ste mi pomogli uskoro krećem na posao
mtodor12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:09   #67
hvala na odgovoru karanana
jel se moze stavljat bez lajsni satarane posto idu samo gazista ??
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 15:03   #68
moze kako da ne moze, samo razmak izmedju gazista i zida 4 mm zakitaj sa elasticnim kitom.

Quote:
vjekobbd kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru karanana
jel se moze stavljat bez lajsni satarane posto idu samo gazista ??
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:22   #69
pozdrav svima
Uzeo sam lak za parkete Cromoden 619 kn
dvokomponentni
dali ima tko iskustva sa njim , cini mi se da bi za gazista bio dobar (kolko sam procito na etiketi
???
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 16:23   #70
Molio bih savjet.

Naravno, riječ je o gazištima. Htio bih izvesti gazišta sa parketom koji sam polagao u hodnik. Je li to izvedivo i što biste mi savjetovali kako to napraviti, a da se sve može lijepo prelakirati i biti jednako kao parket u hodniku?
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:14   #71
Moze, pogotovo ako je deblji klasicni parket.
Ja bi isti prvo nalijepio na medijapan plocu tako da dobijes masivnije gaziste, stim da celo gazista moras takodje obloziti parketom. Jeste da kosta vremena ali se moze kvalitetno izvesti ako imas stolarskog znanja.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 10:30   #72
Exclamation Pur pjena ili dvokomponentno ljepilo

Trebam jedan brzi odgovor!

Imam dva majstora, jedan preporuča ljepljenje gazišta dvokomponentnim ljepilom, drugi pur pjenom. Što je bolje i zašto? Vidio sam da preporučate pur pjenu, pitanje postavljam jer dvokomponentno ljepilo nitko nije spominjao, ili mi je promaklo...
Hvala.
Pozdrav.
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:19   #73
Moze i dvokomponentno ljepilo ako se lijepi direktno na beton odnosno gdje je bton izveden skoro idealno, to jest ako nema velikh odstupanja gdje preporucljivo raditi sa PU pjenom.

Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Trebam jedan brzi odgovor!

Imam dva majstora, jedan preporuča ljepljenje gazišta dvokomponentnim ljepilom, drugi pur pjenom. Što je bolje i zašto? Vidio sam da preporučate pur pjenu, pitanje postavljam jer dvokomponentno ljepilo nitko nije spominjao, ili mi je promaklo...
Hvala.
Pozdrav.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:02   #74
pozdrav opet
Pitanje , polakirao sam gazista gore navedenim lakom , (cromoden )
stavio sam tek prvi sloj , lijepo izgleda , e sad .. kad pogledam na svijetlo cini se ko da se sitna prasina naljepila na lak , (pomeo sam radionu , usiso i kupio novi kist ) sad me zanima dali se to moze kojim nacinom izbjec ,jel nemam prostor di samo lakiram nego ,recimo radionu di brusim rezem itd , dok ostavljam da se susi ne ulazim u radionu niti ista radim u njoj. Znam da trebam svaki sloj izbrusit sa 600 papirom (procito na forumu ) zanima me kako dobit da mi povrsina bude bez tih tockica ili ako je moguce sa što manje. Tako da zadnji sloj izgleda recimo ko stalko jel me ta prasina

Hvala unaprijed
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 09:05   #75
Mene isto zanimaju stepenice ali sada nemam love za uređenje čitavog tavanskog prostora pa bi betonske stepenice obložio samo osb pločom, da li je netko slično radio i ako ima koju sliku da podjeli.

usput kako postaviti osb ploču sa pur pjenom, da li ću to moći poslije skidati, i kako čela postaviti šerafi ili keksi.
te možda obuču sa laminatom da to bolje izgleda...
fifi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:40   #76
aj da se i ja ubacim u temu, i ja imam slično stepenište onom gore sa podestom, mene interesira je karanana ti to radiš profesionalno ili samo znaš kak to ide i mozda bi mogao napisat kolika bi bila cijena po gazištu sa čelom i 2 metra kvadratna podesta, imam gazišta iz bauhausa
grgaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2020., 17:03   #77
Ekipa, pročitao sam dosta savjeta, ali me muči moje malo neravno stepenište u kući.
Znači gole betonske stepenice bih obložio pločicama (imate neki drugi prijedlog, ali neee drvo), s time da su mi bočni zidovi malo neravni jer je riječ o staroj kamenoj kući. Ipak bih koristio pločice da malo živnem ambijent i naravno da sve izgleda urednije. Molim od vas iskusnih neki prijedlog. Ima 3 stubišta po 10 stepenica s hodnicima.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2020., 23:17   #78
Nije mi poznata širina gazišta ali imaš gres pločica veličine 30 x120 i to možeš uklopiti uključivo čela. Kod neravnih zidova, sokl najbolje je ne pratiti neravnine , već uzeti pravac i rezati na češalj a neravnine se kitaju ljepilom po vrhu
https://www.pinterest.it/pin/493003490443092780/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.