Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2012., 16:37   #3941
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Znam za repartition, pratim upute sa Darky foruma. Hvala na brzom odgovoru. Ide odma samo da napunim na 100% mob.
Ovo je OK ROM, imao sam ga i nije bilo problema, ali eto znatiželja me tjerala da stavim ICS i probam ga..
Jel ima iko ovaj Darky ROM Note 3.4? I koji su još GB ROM-ovi dobri?

EDIT: Eh da, još nešto.. kakve kombinacije koristite što se tiče muzike? Na Slimu imam DSP Manager, i u kombinaciji sa PowerAMP-om i Creative EP830 sluškama glava boli Zvuk prebrutalan, bass dosta jak, nekrči ništa. Ove slušalice koristio na SGS2, EVO i sad SGS, a SGS daje najbolji zvuk.
DarkyROM note je Galaxy Note. xD
Gamerz ROM ne bi trebao biti loš također.

Što se glazbe tiče equalizer uvijek na 'Rock'. Voodoo Sound je must have za sve koji slušaju glazbu, čak popravi i zvuk na zvučniku.
U njemu bass boost do kraja zasad.

Još imam stock Samsungove slušalice pa sam planirao uzeti neke nove. Može neka preporuka za neke in-ear slične kao ove Samsungove? Izdvojio bi 100+ kn, po mogućnosti ako ih ima kupiti kod nas.

Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Meni je pak Slim 3.2 i 3.3 zakon. Radi mi ok, upgrade na 3.3 je prošao bez ikakvih probema. Koristim Semaphore 1.0s kernel koji daje 387MB rama a ne gubi se 720p. Radi sve glatko a rom ima odličnih dodatnih opcija za podešavati. Na novoj 3.3 verziji čak radi i lockscreen wallpaper. Meni je to trenutno najbolji ICS.
Jedino da još neko porta original Samsung camera i FM radio aplikaciju to bi bilo savršenstvo.
Dobro zvuči, mogao bi ga probati.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 17:07   #3942
Na ovom Darky-u imam samo jedan stari problem, a to je ono "propadanje" slika kako ja to zovem. Znaci slikam sliku i desi se cesto da pola slike ili fali, ili bude nekak drugacije izoblicena..

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 17:39   #3943
Uglavnom ako netko želi probati Slim ICS napisati ću kratku uputu kako sam ga ja prvi puta stavio.
Dakle instalirao sam prvo preko Odina stock JVU rom.
Zatim flash preko Odina Semaphore_2.5.0sc kernel da dobijem CWM.

Ovaj dio je ako već nemate neki ICS rom na mobu jer Slim ne možete instalirati preko Gingerbreada.
Na mob sam iskopirao TeamSGS ICS rom i pokrenuo flash tog roma iz CWM. Nakon što se pokrene flash dogodi se bootloop (restarta se mob stalno). Vađnjem baterije i bootanjem ponovno u CWM (Vol+ _ Home _ Power) ponovi se postupak flasha TeamSGS ICS roma. Tada sve prođe ok i boota vam se TeamSGS rom.

Zatim na mob treba iskopirati Slim BASE 3.3, Slim Essentials 3.3, Semaphore 1.0s kernel.
U CWM uđete i redom prvo sve wipe.
Wipe DATA; Wipe CACHE, Wipe DALVIK, Format system - u kratko sve očistite osim unutarnje i vanjske sd kartice.
Zatim pokrenete flash Slim BASE - kad završi ne restartate nego odma flash Essentials odaberete.
Restartate i kada vam se boota prvi puta Slim (traje neko vrijeme prvi boot), odete u settnigs i pod Quick Links odaberete ASS da uđete u postavke Slim roma.
Tamo pod General promijenite LCS Density u 240 i restartate. - To je ako vam se kao meni ne sviđa da je sve sitno jer je tako default kod SLim roma.
Nakon restarta reboot u recovery, i iz recovery-a flashate još Semaphore kernel.

Na kraju ima još nekih stvari koje je ok flashati.
Charging Animation - kad je mob ugašen na punjaču da se prikazuje pravilno animacija punjenja
Original_PlayStore and T9 Dialer - originalni market jer je ovaj s romom modificiran radi promjene LCD density (dakle ako vratite na 240 onda flashajte i ovo)
Removed_Apps_Addon - Neke google aplikacije koje su izbačene iz roma (app za mail , youtube, video editor, live wallpaper i sl.)

Slim ICS
Slim ICS 3.3 DOWNLOAD

Napomena: Pazite da skinete Essentials za I9000 jer ima i za druge mobove. Za Galaxy S I9000 se skine samo taj, ne ostali.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 19:42   #3944
Imam i9000 sa 2.3.5 ginger, ponekad kada prekinem razgovor izbaci app grešku i izgubi nakratko signal.Problem je ako nisam vidio da je izbacio grešku jer onda nema ni signala dok ne kliknem ok na njoj...jeli netko imao sličnih problema?
miki ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 20:19   #3945
Šta kad se desi force close jedne aplikacije, pa je obrišeš, probaš opet instalirat i izbaci da nemaš dovoljno memorije (a imaš više od 1 GB)?
Konkretno to mi se desilo na Slimu danas ali sam zanemario pošto sam fleshnuo Darky, i sad fleshnem temu na Darky-u i dobijem opet Force close na titaniumu i poweramp-u. Obadva su sa Lucky Patcherom patchana, možda zato?
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 21:42   #3946
Ima veze sa lucky patcherom da. skini noviju verziju aplikacije pa probaj ponovo.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 22:02   #3947
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Dobro zvuči, mogao bi ga probati.
Vjeruj mi, stabilan i brz. Preko noći 8 sata pada 5% baterije
papagioro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 22:33   #3948
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Ima veze sa lucky patcherom da. skini noviju verziju aplikacije pa probaj ponovo.
Do toga je bilo da. Ko bi rekao..

Hvala.


Quote:
papagioro kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, stabilan i brz. Preko noći 8 sata pada 5% baterije
Da, osjeti se razlika recimo između GB (Darky) i ICS (Slim). U radu je Slim puno brži i kada izlaziš iz aplikacija puno brže reagira.
Uvjek sam imao oko 150 MB RAM-a slobodno, na Darky-u 50 MB. Naravno ovisi ako imaš bm kernel, ja ga nisam imao na Slimu.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 23:13   #3949
Flashao sam 2.3.6 JW4. Radi odlično.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 02:11   #3950
Quote:
miki ZD kaže: Pogledaj post
Imam i9000 sa 2.3.5 ginger, ponekad kada prekinem razgovor izbaci app grešku i izgubi nakratko signal.Problem je ako nisam vidio da je izbacio grešku jer onda nema ni signala dok ne kliknem ok na njoj...jeli netko imao sličnih problema?
Vjerojatno je to jedna od mušica Samsungovih ROM-ova (Samsungove verzije Gingerbreada).

Vidi na Kiesu jel ima kakav noviji update, ako nema mislim da ćeš morati ručno nadograditi na 2.3.6 ili neki drugi Gingerbread.

Zadnje uređivanje assassin : 15.04.2012. at 13:09. Reason: Premješteni postovi- pa sam maknuo o krivoj temi :)
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 02:21   #3951
Quote:
papagioro kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, stabilan i brz. Preko noći 8 sata pada 5% baterije
Kad smo već kod baterije uspije li itko od vas na ICS-u izgurati 4 sata upaljenog ekrana dok se ne isprazni baterija?

Na Gb-u sam to mogao bez problema, ali otkad sam na ICS-u ne vjerujem da sam ijednom.

Stalno mi je uključen 3G, ali opet ne rade mi gotovo nikakvi syncovi. Naravno, na prikazu potrošnje u postavkama nema ništa čudno. Sad sam počeo pratiti i s BetterBattery Stats aplikacijom ali moram još malo proučiti upustva za korištenje te aplikacije.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 02:49   #3952
Imam problem... od kad sam flashao mob navigacija se gubi konstantno... imam Galaxydroid v5.0 trenutno
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 03:02   #3953
Ljudi, kako očekujete ozbiljnu pomoć kada ne dajete nikakve dodatne informacije uz svoje postove?

Koja navigacija? Je li se ruši aplikacija ili se gubi GPS signal? Je li isti problem prisutan na nekoj drugoj verziji ROM-a?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 08:50   #3954
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Ljudi, kako očekujete ozbiljnu pomoć kada ne dajete nikakve dodatne informacije uz svoje postove?

Koja navigacija? Je li se ruši aplikacija ili se gubi GPS signal? Je li isti problem prisutan na nekoj drugoj verziji ROM-a?
Copilot 9, samo gubi gps signal, aplikacija radi normalno, problem nije bio takav prije flashanja... samo ne znam koji rom sam imao prije... veselo...mozda Chome zna
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 12:02   #3955
Onda se vrati na prošli ROM ako ti je navigacija jako bitna, probaj drugi modem, probaj nabaviti drugi gps.conf...
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 12:42   #3956
Probaj aplikaciju FasterFIX.
Namjesti na europski server.
Inače ne znam jeli ti to se baš odmah dogodilo promjenom roma ili kasnije. Jer simptomi izgledaju kao hardwareski problem koji imaju prve generacije Galaxy S koji imaju loše zalemljen gps prijemnik pa se gubi povremeno.

Uvijek se može napraviti nandroid backup sistema u CWM pa flashat drugi rom, vidit jeli na drugom radi ok, kao je isto vratiš opet sve na staro sa restore u CWM.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 14:53   #3957
Imao sam na mobu tu aplikaciju vec,bilo je na Asia, sad sam prebacio na Europe, probati cu veceras... uskoro idem na dug put,srecom pa sam na vrijeme vidio... fala
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:52   #3958
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Flashao sam 2.3.6 JW4. Radi odlično.
To ovaj? Za šta je RTL fix?
Zbog problema sa kamerom mislim da ću zamjeniti Darky, ako stavim recimo Camera Zoom FX nema greške kod slikanja, ali mi se nesviđa taj program..
Možda da promjenim camera.apk i stavim neku sa drugog GB ROM-a?

Moram pohvaliti modem, ovaj stock JVU ima dobar signal.

Bobo što se tiče slušalica uzmi Creative EP-630 oko 150 kn ja u Algoritmu kupovao, imaš ih u Elipsu čini mi se, slušalice rade čuda..

Zadnje uređivanje rap_boy : 16.04.2012. at 16:25.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 17:26   #3959
RTL fix je right-to-left fix, za arapsko pismo koje se piše zdesna na lijevo.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 21:37   #3960
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Imao sam na mobu tu aplikaciju vec,bilo je na Asia, sad sam prebacio na Europe, probati cu veceras... uskoro idem na dug put,srecom pa sam na vrijeme vidio... fala
Nista od ovog... kad prebacim na Europu onda tek ne rwdi navigacija...

E sad,Chome, ako se sjecas mog roma nakon rootanja, bio bih zqhvalan.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.