Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 21:50   #2001
ide li netko 13.09. u Hurghadu?
idemo moja polovica i ja na malo "godisnjeg", na 8 dana...
zeljeli bismo svugdje i vidjet sve sto znamo da je realno nemoguće...
roniti idemo obavezno i posjetiti Luxor...ja imam veliku zelju popeti se na Sinaj ali se bojim da je jako skup brzi brod do Sharma?
i zna li netko koliko cesto vozi?
zna li netko nesto sto nije bas razvikano u okolici Hurghade da se isplati posjetiti?
Svjesna sam da cemo morati jos jednom doci pogledati sve "sjevernije" ali zato nebih zeljela da nesto propustimo ovako malo juznije kada vec imamo priliku pogledati...
__________________
Love to dance
SamoPlesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:47   #2002
Samo Plesi, idite u Luksor, na ronjejne, ako volite plaze, na Giftun, po mogucnosti u sopstvenoj reziji. Moguce je iznajmiti onaj brod, sa dve palube, trebalo bi da kosta oko 250E/dan sa posadom, klopom i picem.

8 dana je svakako malo, barem meni
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:50   #2003
od kuda isplovljavabju ti brodovi u Hurghadi s kojima se može u vlastitoj režiji ići okolo, i što se sve nudi od tih "brodskih" izleta ?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 22:16   #2004
lilly hvala na preporukama, tako nesto smo i sami mislili...samo sto nam je iznajmljivanje broda malo skupo za ovaj put
naisla sam na izlete "aleksandre" sa vaseg foruma pa se nadam da cemo i sa njome na neki "osobniji" izlet...

kao je 8 dana stvarno malo, onda cemo sada sto stignemo a da ipak ne padnemo sa nogu a neki drugi put na 100%tno razgledavanje svega...
__________________
Love to dance
SamoPlesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 06:36   #2005
Quote:
SamoPlesi kaže: Pogledaj post
kao je 8 dana stvarno malo, onda cemo sada sto stignemo a da ipak ne padnemo sa nogu a neki drugi put na 100%tno razgledavanje svega...
A da procitas ranije postove, onda bi lako izracunala da uzmes nekakav prijevoz iz Hurgade rano ujutro do Luxora, provedes tamo cijeli dan, nocu ili rano ujutro do Kaira na dva dana, i uz minimalan trosak od tri dana vidis sve sto pitas, a ostavis Abu Simbel za neki drugi put. Ili ako hoces detaljnije potrosis 4 dana. I imaš još 4-5 dana za ronjenje.
Ako želiš vidjeti na briznu sjeverni Egipat to je način. HTH
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 13:26   #2006
agm hvala na savjetu, procitala sam bas sve postove na ovom, a i na nekoliko drugih foruma vezanih za temu.
ako si procitao/la moj post mozes vidjeti da je aranzman uplacen u hurghadi na 8 dana a to znaci da je placen i hotel u tome gradu 8 dana.
budzet nam je malen, takoder sam vec napomenula pa stoga placanje dodatnog smjestaja na nekoliko dana u drugome gradu ne dolazi u obzir.
znam jako dobro zasto i kakva pitanja postavljam.
__________________
Love to dance
SamoPlesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 23:39   #2007
Quote:
SamoPlesi kaže: Pogledaj post
ide li netko 13.09. u Hurghadu?
idemo moja polovica i ja na malo "godisnjeg", na 8 dana...
zeljeli bismo svugdje i vidjet sve sto znamo da je realno nemoguće...
roniti idemo obavezno i posjetiti Luxor...ja imam veliku zelju popeti se na Sinaj ali se bojim da je jako skup brzi brod do Sharma?
i zna li netko koliko cesto vozi?
zna li netko nesto sto nije bas razvikano u okolici Hurghade da se isplati posjetiti?
Svjesna sam da cemo morati jos jednom doci pogledati sve "sjevernije" ali zato nebih zeljela da nesto propustimo ovako malo juznije kada vec imamo priliku pogledati...
Evo bili moj dragi i ja od 22/08 do 29/8. charter let subota u 17:20, povratak subota 22:25- aerodrom ljubljana, agencija kompas.Cca. 145 slovenaca i nas 4 hrvata. mi smo bili u sea star brue rivag hotelu; vrlo dobar hotel, vlastita pješčana plaža sa ležaljkama i suncobranima, bazen, besplatni ručnici za plažu, hrana solidna; sve u svemu zadovoljni
što se tiče izleta: 2. dan sharm el naga ( 40 Eura po osobi), voziš se busom do jedne plaže i tamo ti rentaju peraje i maske (preporuka kupiti svoju masku i dihalicu), te idete na ronjenje. u izlet je uključen i ručak te suncobrani. u početku izleta smo bili malo razočarni, cijena je ipak pre visoka za ono što nude, ali kad zaroniš, jednostavno sve zaboraviš, zbilja je nešto neopisivo; mnošto šarenih riba svih boja, koje se ne boje već plivaju sa tobom; u početku malo nelagodno ali kasnije se navikneš ( inače ovaj izlet je kao zamjena za giftun, koji je navodno prepun ljudi i brodova, tako da na giftun nismo išli- na preporuku čovjeka iz agencije), neki slovenci što su bili imaju samo pohvale.
3. dan pokret 04:30 ujutro: Luxor; dolina kraljeva (nema slikanja sa aparatom; pravilo od nekih 10-ak dana), grobnice u brdima, vrućina za nezamislit,u cijeni je posjet 3 grobnice, Tutankamon se renovira, a inače je cijena 100 kn za ulaz, hram kraljice Hašepsut- zbilja jedno posebno iskustvo i preljep doživljaj, radionice alabastera, kratka vožnja brodicom po Nilu, ručak u nekom restoranu (užasna), te posjet najvećem hramu na svijetu Karnak- zbilja lijep hram, sa svetim jezerom ( cijena izleta 75 Eura po osobi, sa agencijom iz Srbije 65 E)- savjet za ovaj izlet- obavezno uzeti neku kapu, naočale i neki šal za pokriti ramena, uzeti dosta vode i naoružati se strpljenjem jer put traje 6 sati u jednom smjeru. karnak je zadnji, ali kako kažu šećer na kraju i zbilja se isplati ga vidjeti. dosta naporan izlet, dosta se vozi, a i velika je vrućina
4 i 5 dan su bili dani za odmor: kupanje, sunčanje, masaža ( najbolja koju sam ikada probala), neki su 3 dan išli na jeep safari ( mi nismo jer smo čuli neke negativne komentare, a kasnije nam je bilo malo krivo..)
6 dan Kairo- polazak u 02:30 ujutro, vožnja 6 sati, piramide, ma što reći fascinantno iskustvo i pravi doživljaj; samo da nisu tamo oni dosadni arapi koji ti stalno nešto uvaljuju; zbilja bi ih trebalo od tamo maknuti, sfinga veličanstvena, posjet grobnici- mi smo bili u nekoj manjoj piramidi, hodaš u izgrbljenom položaju. a kapi znoja se doslovno slivaju sa tebe; nije baš ugodno, ali kad sve to prođe si sretan što si bio, potom u neku trgovinu na upoznavanje sa radom parfema, tamo popili hladan čaj od hibiskusa ( poznat u Egiptu), egipatski muzej; totalan kaos, stotine ljudi, pokušavaš čuti vodića, ali bezuspješno), tutankamonovo blago- impresivno, savjet isto kao i za luxor, dosta je bilo vruće, ali ni blizu kao i u luxoru

Subota check out u 12 sati, a avion u 22 sata, zbilja misliš da je to ipak previše, ali uz super ekipicu koju smo tamo upoznali ništa nije bio problem
Tempeartura Hurgada 35 stupnjeva, 4 sata kasnije Ljubljana 15 stupnjeva

Hurgada- turističko mjesto sa kombinacijom njihove egipatske kulture i turizma. sakala to je nešto kao ulica sa tipa mc donaldsom, hard rock cafeom i raznim hotelima, dahar stari dio hurghade, naš 4 hrvata smo bili tamo i nije bilo niti jednog turista, sve puno onih njohovih zamotanih žena i hođa koji pjeva, toliko smo se uplašili da smo odmah otišli- meni osobno najgore iskustvo
SAVJETI: obavezno si pripremite želudac za Egipat,mi pili Pro life, ali ipak nas je malo uhvatio proljev; lijek Antinal ( kupiti u egipatskoj ljekarni, mi platili 15 kuna, zbilja djeluje), inače među grupon priča o proljevu je normalna stvar, ima nekih koji su 2 dana preležali sa temperaturom i proljevom, ne piti vodu iz špine, kupovati vodu iz boce, čak i za pranje zubi, ne jesti voće i povrće svježe koje se pere vodom
-naoružasjte se živcima, njihovi trgovci su NAJDOSADNIJE nešto što smo susreli u životu, jednostavno ih treba ignorirati čim više možeš
-ako ste sa slovenskom agencijim probajte naći agenciju iz Srbije; vidite u hotelu, dosta su jeftiniji, a i sve ih razumijete mi smo se mučili sa slovenskim
-obavezno se cjenkajte, oni će ti dati cijenu 5 puta veću od normalne, treba se cjenkati i u apoteci, sa taksistima, ma svagdje
-jeep safari, giftun obavezno sa lokalnom agencijom dosta jeftinije
Sve u svemu ponovno bi se vratili tamo.
ako imate još kakvo pitanje, pitajte...
mare & bere is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 00:28   #2008
m&b puno hvala na friskim info!!
upijam kao spuzva
__________________
Love to dance
SamoPlesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 00:58   #2009
Poštovanje,

Samo da se nakratko ubacim u temu i nabacim kratko pitanjce. Naime, vratio sam se iz Egipta prije jedno 2 tjedna (vrhunsko iskustvo, pamtit cu dok sam ziv zasigurno) sa 500 egipatskih funti koje nisam stigao potrositi. I koliko sam shvatio kod nas se ne mogu promjeniti pa me zanima ako netko tko skoro ide u Egipat želi razmjenu, funte <--> kune čisto da mi ne sjede beskorisne doma.

Lp,

D.
dcmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 05:28   #2010
Quote:
dcmc kaže: Pogledaj post
Poštovanje,

Samo da se nakratko ubacim u temu i nabacim kratko pitanjce. Naime, vratio sam se iz Egipta prije jedno 2 tjedna (vrhunsko iskustvo, pamtit cu dok sam ziv zasigurno) sa 500 egipatskih funti koje nisam stigao potrositi. I koliko sam shvatio kod nas se ne mogu promjeniti pa me zanima ako netko tko skoro ide u Egipat želi razmjenu, funte <--> kune čisto da mi ne sjede beskorisne doma.

Lp,

D.
ja mislim da ti je to dobar izgovor da opet ides u egipat =)
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 09:09   #2011
da li je netko išao na tečaj ronjenja s bocama ?

obzirom da je to ronjenje tako super tamo, zašto ne probati i pravi zaron ?
zanimaju me cijene takvih tečajeva i koliko to uopće traje? obzirom da nisam nikad u životu imala bocu na leđima, da li da uopće pokušavam ili da se ipak držim samo maske i disalice ?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 09:18   #2012
@padme amidala: ma jasno, ali u neko skorije vrijeme planiram posjetiti madrid i treba mi neka iskoristiva valuta
dcmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 10:18   #2013
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
da li je netko išao na tečaj ronjenja s bocama ?

obzirom da je to ronjenje tako super tamo, zašto ne probati i pravi zaron ?
zanimaju me cijene takvih tečajeva i koliko to uopće traje? obzirom da nisam nikad u životu imala bocu na leđima, da li da uopće pokušavam ili da se ipak držim samo maske i disalice ?
Imas tzv. intro dive, odnosno probni zaron. Kosta oko 40ak evra, dan na brodu, dva zarona + rucak i jedno ili vise pica.

Samo ronjenje je namenjeno onima koji nemaju licencu, odnosno onima koji nisu nikada ronili.

Na brodu ti sve objasne, tvoje je samo da izjednacavas pritisak u usima i praznis masku. Sve ostalo regulise instruktor te je tovje samo da zaronis i uzivas.

Osnovni kursevi kostaju oko 300 evra, u njih je ukljucena i oprema naravno (kao i za intro dive)
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 11:56   #2014
Quote:
dcmc kaže: Pogledaj post
Poštovanje,

Samo da se nakratko ubacim u temu i nabacim kratko pitanjce. Naime, vratio sam se iz Egipta prije jedno 2 tjedna (vrhunsko iskustvo, pamtit cu dok sam ziv zasigurno) sa 500 egipatskih funti koje nisam stigao potrositi. I koliko sam shvatio kod nas se ne mogu promjeniti pa me zanima ako netko tko skoro ide u Egipat želi razmjenu, funte <--> kune čisto da mi ne sjede beskorisne doma.

Lp,

D.
500 egipatskih funti i još ti ostalo, zbilja svaka čast.., mi nismo nešto previše trošili a samo su nas izleti došli 400 eura ( za nas dvoje), a ništa nego opet u Egipat
mare & bere is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:58   #2015
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
da li je netko išao na tečaj ronjenja s bocama ?

obzirom da je to ronjenje tako super tamo, zašto ne probati i pravi zaron ?
zanimaju me cijene takvih tečajeva i koliko to uopće traje? obzirom da nisam nikad u životu imala bocu na leđima, da li da uopće pokušavam ili da se ipak držim samo maske i disalice ?
U Dahabu 4 dana ronjenja sa bocama; znači učenje,vježbe i pravo ronjenje nekoliko puta oko 400 eura- al tamo se sve da cjenkat.
Vjerovatno je fenomenalno iako i oni rone dio vremena di i svi ostali sa maskama i dihalicama - na Lighthouse i vide isto. Ak nemaš love za diving nema beda u Crvenom moru je i snorkeling savršen- riba ko u akvariju.
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 19:51   #2016
dobila sam info, nije 100% ziher, ali navodno od prije nekih 10ak dana su zabranili i fotografiranje u Luxoru

bas mi je zao zbog toga i nadam se da ipak nije istina i da cu iduci tjedan sva happy fotkati sve odreda
__________________
Love to dance
SamoPlesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:10   #2017
Hotel u Abu Simbelu?

Ni forumska tražilica ni googlanje na forum.hr ne daju ništa, pa evo pitanja:

Da li je netko bio u nekom od hotela u Abu Simbelu?

Kritike na webu za Seti Abu Simbel su katastrofa, za Nefertiti su bolje, no htio bih vidjeti dojmove nekoga koga onda mogu dodatno priupitati za konkretne stvari.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:28   #2018
LTI Pyramisa Beach Resort, Saleh Hasheesh, Hurghada

Evo još jednog:

Da li je netko bio u hotelu LTI Pyramisa Beach Resort kod Hurghade?

Koliko vidim na Google Earthu, prava pješčana plaža , super reef je blizu , ali je hotelčina ogromna i, navodno, pun je bahatih rusa ...
A i restoran mi malo menzaški izgleda na fotkama (nagruvani stolovi bez stoljnjaka) ...

Ima tko kakvo iskustvo za podjeliti?

P.S. Da, idemo se izležavati većinu vremena, ostalo smo već pogledali (osim Abu Simbela) i ne, ne želimo u Sharm.

P.P.S. Prije nego se razvije diskusija: postoje dva zaista dobra (privatna) razloga zašto ovaj put ne idemo trčati okolo (OK, samo ćemo malo trčati ).
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 00:40   #2019
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Ni forumska tražilica ni googlanje na forum.hr ne daju ništa, pa evo pitanja:

Da li je netko bio u nekom od hotela u Abu Simbelu?

Kritike na webu za Seti Abu Simbel su katastrofa, za Nefertiti su bolje, no htio bih vidjeti dojmove nekoga koga onda mogu dodatno priupitati za konkretne stvari.
Bili smo, mislim u Nefertiti, jedini od dva dobra hotela (koliko se sjećam ima samo još jedan uz Seti). Odmah do hramova, pješke cca 5 minuta, vanjski bazen, ne velik, OK, glavna zgrada s nešto soba i bungalovi koji su, onako, bolji od prosjeka Egipta ali slabi, doručak onako, posluga dobra, vrtovi i prostor između bungalova izgledaju dobro, za odmor, rub jezera je odmah do, kažu da ima krokodila, pokušali smo se bar umočiti ali nije bilo pristupačno. Cijena na Netu je bila 150 US$, na telefon 100 koliko smo i platili. Za jednu noć je dobro, ne znam što bi radili dva dana.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 00:53   #2020
http://muttaqun.com/arabic/basic.html

pre fora za sve koji idu u Egipat
__________________
Love to dance
SamoPlesi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.