Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2011., 18:13   #361
Bebe dobiju svoju biometrijsku putovnicu koja se sigurno neće mjenjati kad uđemo u EU.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:25   #362
Hvala na odgovoru
Onda mi to nije bačena lova
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 18:27   #363
A sumnjam da ćeš i svoju morat mjenjati samo zbog EU. A i nećemo mi odmah u Šengen ako bi to bio razlog.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:05   #364
Imam troje djece 6 i 5 godina i beba 8 mjeseci...dali trebam za svakog od njih posebno raditi putovnicu? Išli bi možda do Međugorja al mi je puno to sad platiti....
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:40   #365
svako dijete treba svoj dokument... a i sad ti užasno kontroliraju na hr-bih granici, svaki dokument skeniraju i pregledavaju
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:26   #366
:)

Koliko košta izradba putovnice za ddjecu od 11-12 godina?a da se u cijenu uračuna slike i sta sve treba????
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 09:49   #367
ja ne kužim pitanja dal za dijete treba putovnica. pa i dijete je osoba. a cijena je ista i za dijete od 10 god, 10mj ili dijete od 10 dana. kak vi to zamišljate? evo gore piše da je 390kn plus slike. što sve treba piše na mup.hr
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 03:21   #368
Treba li dijete imati putovnicu za sloveniju?
Ima 4. godine i nema nikakve dokumente, osim zdravstvene, naravno.

Zaletili bi se do Čateža na kupanje...
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:53   #369
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Treba li dijete imati putovnicu za sloveniju?
Ima 4. godine i nema nikakve dokumente, osim zdravstvene, naravno.

Zaletili bi se do Čateža na kupanje...
Treba, ne mozes preko granice bez putovnice.. ili sad od 1.07 djecje osobne..
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 12:47   #370
od 10. 6. se mogu vaditi osobne za djecu, to je puno povoljnije od putovnice (50 kn košta osobna), samo što treba oko 30 dana da bude gotova
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 17:23   #371
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
od 10. 6. se mogu vaditi osobne za djecu, to je puno povoljnije od putovnice (50 kn košta osobna), samo što treba oko 30 dana da bude gotova
Dobije li onda dijete onu zutu karticu dok ceka osobnu i moze li s tom karticom u Sloveniju?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:00   #372
Quote:
ZaruljaZelena kaže: Pogledaj post
Treba, ne mozes preko granice bez putovnice.. ili sad od 1.07 djecje osobne..
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
od 10. 6. se mogu vaditi osobne za djecu, to je puno povoljnije od putovnice (50 kn košta osobna), samo što treba oko 30 dana da bude gotova
super, a koliko to dijete mora biti staro? sumnjam da se to može raditi maloj djeci.. već vjerojatno populaciji od 12 godina nadalje..

ili griješim ajd neka netko odgovori
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:02   #373
meni je suludo evo naš primjer..
starijoj maloj sam vadila putovnicu sa 2 mjeseca života i na njoj na slici je novorođenče... sad moje dijete uopće ne liči toj bebi na slici a putovnica i dalje važi... totalno bezveze (bolje da za bebe postoje putovnice sa kraćim rokom trajanja od 5 godina ali jeftinije baš zato što se djeca mijenjaju i rastu brzo)

Da ne kažem da sam sa tom važećom putovnicom gdje je beba od 2 mjeseca a dijete sad staro 4 godine išla u USA ambasadu raspitivati se za vizu a oni okrenuli očima i nagovijestili mi probleme jer slika na putovnici ne odgovara dobi djeteta (rekli mi radije sredite novu putovnicu i predajte zahtjev nego da poplaćate takse da vas odbijemo - ono super - jer dijete uopće ne liči na sebe i mogla bi prošverati Kurda ili Talibana na njezinu sliku)


sad manjoj nisam vadila putovnicu ali planiram (zato me i evo na temi) pak čekam taj 01.07 i zanima me da li opet moram plaćati puste kune i na slici će biti beba od godine dana i koja vrijedi 5 godina...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:08   #374
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Dobije li onda dijete onu zutu karticu dok ceka osobnu i moze li s tom karticom u Sloveniju?
ne... jer kartončić nije osobna (on je privremeni zamjenski dokument koji ti služi uz staru osobnu kojoj je proteko rok da si podnjela zahtjev za izdavanje nove), on sam po sebi nije isprava (kao što je to osobna)!
(bar je to moje pravno mišljenje)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:48   #375
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
super, a koliko to dijete mora biti staro? sumnjam da se to može raditi maloj djeci.. već vjerojatno populaciji od 12 godina nadalje..

ili griješim ajd neka netko odgovori
sad po novom možeš osobne od rođenja klincima radit!
tak da ko ne misli putovat van EU osobna je dovoljna!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:51   #376
aha

znači za SLO - osobna a npr za BIH - putovnica.

jel tako?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 17:08   #377
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
aha

znači za SLO - osobna a npr za BIH - putovnica.

jel tako?
tako je!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:00   #378
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
meni je suludo evo naš primjer..
starijoj maloj sam vadila putovnicu sa 2 mjeseca života i na njoj na slici je novorođenče... sad moje dijete uopće ne liči toj bebi na slici a putovnica i dalje važi... totalno bezveze (bolje da za bebe postoje putovnice sa kraćim rokom trajanja od 5 godina ali jeftinije baš zato što se djeca mijenjaju i rastu brzo)

Da ne kažem da sam sa tom važećom putovnicom gdje je beba od 2 mjeseca a dijete sad staro 4 godine išla u USA ambasadu raspitivati se za vizu a oni okrenuli očima i nagovijestili mi probleme jer slika na putovnici ne odgovara dobi djeteta (rekli mi radije sredite novu putovnicu i predajte zahtjev nego da poplaćate takse da vas odbijemo - ono super - jer dijete uopće ne liči na sebe i mogla bi prošverati Kurda ili Talibana na njezinu sliku)


sad manjoj nisam vadila putovnicu ali planiram (zato me i evo na temi) pak čekam taj 01.07 i zanima me da li opet moram plaćati puste kune i na slici će biti beba od godine dana i koja vrijedi 5 godina...
meni malena ima 10 dana na slici u putovnici, sada ima 3,9godina.. i isto sam imala par puta probleme na granici vec, da kako oni znaju da je to isto dijete (i sto je najbolje, to mi nasi kenjali). I isto ne razumijem tu shemu da izdaju putovnicu bebi na 5godina, a onda rade kasnije probleme oko toga..
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:02   #379
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne... jer kartončić nije osobna (on je privremeni zamjenski dokument koji ti služi uz staru osobnu kojoj je proteko rok da si podnjela zahtjev za izdavanje nove), on sam po sebi nije isprava (kao što je to osobna)!
(bar je to moje pravno mišljenje)
Slažem se! S kartončićem se ne može preko granice, može se samo zaraditi velika kazna!
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 02:03   #380
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
meni je suludo evo naš primjer..
starijoj maloj sam vadila putovnicu sa 2 mjeseca života i na njoj na slici je novorođenče... sad moje dijete uopće ne liči toj bebi na slici a putovnica i dalje važi... totalno bezveze (bolje da za bebe postoje putovnice sa kraćim rokom trajanja od 5 godina ali jeftinije baš zato što se djeca mijenjaju i rastu brzo)

Da ne kažem da sam sa tom važećom putovnicom gdje je beba od 2 mjeseca a dijete sad staro 4 godine išla u USA ambasadu raspitivati se za vizu a oni okrenuli očima i nagovijestili mi probleme jer slika na putovnici ne odgovara dobi djeteta (rekli mi radije sredite novu putovnicu i predajte zahtjev nego da poplaćate takse da vas odbijemo - ono super - jer dijete uopće ne liči na sebe i mogla bi prošverati Kurda ili Talibana na njezinu sliku)
A ne znam, ja sam isto vadila (novozelandsku) putovnicu s nekoliko mjeseci i mi stalno putujemo s njom, sad joj je 3 godine, bili smo u Australiji, po Aziji (Singapur, Hong Kong), po Evropi i nitko mi nije pravio probleme oko toga sto je na slici procelava mala beba a u stvarnosti cupavo i prilicno veliko (za svoju dob) dijete.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.