Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2009., 10:29   #1
Dopplegangeri, dvojnici, pop kultura

Evo ovako :

...ideja za temu došla mi je u petak kada sam se našao s nekolicinom prijatelja na piću...

...Kako je noć otjecala polako nam je ponestajalo tema za razgovor tako da smo naposlijetku završili na području paranormalnog...

...počeli smo s jednostavnijim stvarima kao što su duhovi,anđeli i sl.

Noć smo zapečatili sa jednom veoma zanimljivom pričom,mitom,legendom,kako god vam drago...

...Doppleganger...

...riječ dolazi iz njemačkog jezika a označava (prevodim na laički,pa ako ima netko sa znanjem njemačkog jezika neka me ispravi) dvojnika suprotne osobnosti...

...tj. ako sam ja "dobra" osoba moj dvojnik je upravo suprotan tj. "zao"...

...doppleganger je jedna te ista osoba tj. manifestacija jedne osobe u suprotnom "ruhu" koja ima vlastitu svijest i na neki način vezana je na izvornu osobu,jer upravo je ta osoba razlog zbog koje njen doppleganger postoji,ali ne u materijalnom obliku...tu počinju problemi...

...doppleganger je irazito pun mržnje prema svojem "domaćinu" jer on nema ništa osim mržnje prema svojem "domaćinu"(doppleganger je psihička manifestacija osobe koju,pošto je materijalna,nazivat ću domaćinom),i čini sve kako bi on isplivao na površinu...

...ovo sve pomalo asocira na različite bolesti kao što je npr. shizofrenija...tko zna...

...postoje slučajevi (sad,o njihovoj vjerodostojnosti...) u kojima doppleganger izlazi na površinu i čini strašna djela tj. nedjela,a nakon što sve prođe osoba se ne sjeća da je to počinila...svijet vrvi takvim ubojicama koji tvrde da se samog čina zločina ne sjećaju...

...i sad...prije šećera...ima mit vezan uz ovu "pojavu",a to je da je doppleganger u stanju ubiti domaćina i pruzeti njegov život (ne doslovno)...
...sve što si ikada bio sada je netko drugi,"ti",ali ne ipak ti...

...i šećer na kraju...

...priča vezana uz povijesnu osobu koja je navodno imala susret sa svojim dopplegangerom...
...jedne noći Abraham Lincoln sa svojim prijateljem je sjedio u svojoj sobi i razgovarao..prilikom razgovora Lincoln je bacio pogled kroz prozor i u trenutku je zanijemio...
...prijatelj ga je upitao što mu je,ovaj je šutio,izgledao je nekako blijedo,zatim ga je pogledao i zamolio da ga ostavi samog,što je ovaj i učinio...
...nekoliko dana nakon toga,Lincoln mu je ispričao što mu je bilo...
...rekao mu je da je kada je bacio pogled kroz prozor u odrazu vidio nešto drugo ali ne sebe...
...vidio je tri odraza svoga lica;jedno od ta tri bilo je normalno,dok su druga dva izgledala kao da su istrunula,ukrašena crvima i u raspadu...
...nedugo nakon toga Lincoln je ubijen...

...eto,toliko...

...ako netko ima kakav komentar ili saznanja,izvolite...!!!
 
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 10:50   #2
hm, mene ovo neodoljivo vuće na sjenu i junga.

tipa.. ljudi su tolko toga nahitali u sjenu da ih je ona u jednom trenu života sam preuzela..
a to i objašnjava zakaj se ne sjećaju toga kaj su radili.
to se dešava kad se bojiš sam sebe.

ovo s linconom.. ne vidim neku vezu sa dopplegangerom.. :/
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:02   #3
http://paranormal.about.com/library/.../aa111102a.htm
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 19:59   #4
Jedino me zanima kako su ljudi mogli saznati što je Lincoln u povjerenju rekao svom prijatelju. I da je istinito, prije bih rekao da se radi o Lincolnovoj 'viziji' svoje smrti, a ne o njegovom dvojniku
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 21:55   #5
čuo sam za njih te Dopplegangere....
govori se da neke osobe ima psihološki poremečaj pa rade i misle kao osobu koju tzv. oponašaju,
ima zapis da jedan od tih slučajeva je tako bizaran.
ukratko tip koji ima taj poremečaj i normalni koji je ovaj prvi uzeo za oponašanje postavili su im pitanja koja im je odabrala obitelj normalnoga.
i što je najčudnije tip sa poremečajem je sve točno odgovorio.

koliko sam skužio Doppleganger je dio tebe koji si odbacio i nisi htio prihvatiti ga,što ga više odbijaš to on postaje agresivniji.
ukratko on je dio tvoje persone,strana koje se bojiš da drugi saznaju za nju.
on je lice koje se pokazuje kada se pogledaš u ogledalo.on je ti,ti si on. ako se ne pomiriš sa njime više nečeš znati za mir.
__________________
I am the holder of light in the darkness for the
souls who cant find a way home.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:06   #6
...vjerojatno...

...u linku iznad spominju se veoma zanimljivi slučajevi (pitanje koliko istiniti),gdje se doppleganger pojavljuje na vidjelo bliskim ljudima osobe kojoj pripada tj. koja i jest on sam...
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:31   #7
ja imam svoju...zove se Marietta i medju nama je 5-10 dana u mjesecu
kad dodje , svi bjeze od mene
__________________
Carpe the fuck out of diem !Jag måste bajsa.
majaazdaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:31   #8
Ja,Ja i Irena
__________________
92 % mladenačke populacije sluša narodnjake, ako si u 8 % normalnih stavi ovo kao svoj potpis
Kikoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 18:23   #9
ne vjerujem u to,u svakom od nas se događa izmjena emocija,nekad smo ljuti,nekad smo sretni,može čovjeka nešto toliko potresti ili pogoditi u životu da se skroz promjeni,psihički naravno,sve to čini naša svjest,vjerujem da čovjke ima svoje eteričko i misaono tijelo,ali ne u ovog zlog dvojnika koji je u svakom od nas
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:54   #10
Evo jedne sablasne hardcore teorije urote o selebritijima koji su na ovaj ili onaj način drastično promijenili svoj izgled i ponašanje tijekom svoje karijere. Obično takvoj promjeni prethodi neki nervni slom tipa Britney Spears.

Mišljenje većine ovdje i ovdje je da su likovi poput npr. Angeline Joly ili Britney Spears u stvari ili klonovi ili dvojnici ili čak poluroboti.

ima još:
pod nazivom "Madonna And Byonce Ritual" (vrlo zanimljiv film u 8 dijelova)
http://www.youtube.com/watch?v=loe0nzNZLvQ

skraćeni sadržaj:
1927 čuveni njemački režiser Fritz Lang snimio je senzacionalni SF film Metropolis. Produkcija je čak i za pojmove razvijene kinematografije fascinantna!!
Nakon premijere u Berlinu film je drastično skraćen i kasnije prikazan u americi. Izvorna verzija filma se izgubila. Postoji više dostupnih verzija tog filma ali se te verzije dosta razlikuju!!! http://www.geocities.com/area51/5555/metrop_v.htm
Uglavnom, riječ je o antiutopiji (radnja se odvija 2026) u kojoj elita živi u luksuzu dok duboko u podzemlju rade potpuno obespravljeni radnici i opskrbljuju elitu. Glavni ženski lik Maria zauzima se za radnike u trenutku kad se oni žele pobuniti.
Da ne duljim ...koga zanima detaljniji sadržaj nek potraži na netu... bitno je ovo:
Mariju maknu i zamijene s robotom.
Scena u kojoj se robot animira (poprima Marijin lik).
Ono što je najfascinantnije dalje:

čitava scena u laboratoriju ludog znanstvenika i proces transformacije robota u Marijin klon je zastupljena u pop kulturi i replicira se (gotovo doslovno) u nastupima pop zvijezdi (Byonce, Kylie Minogue, Madona)


složili se ili ne složili sa teorijom da industrija zabave namjeno proizvodi učinak potpune dehumanizacije i robotizacije ljudi - zanimljivo je pogledati pop scenu iz sasvim nove perspektive.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche

Zadnje uređivanje mandragora : 24.03.2009. at 11:39.
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 22:34   #11
ako se ikad pojaviš..javi se
 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 12:31   #12
Ovo s filmom je svakako fascinantno, i nema toga što bi me uvjerilo da je sve puka slučajnost.

Da ne govorimo da se cijeli NWO bazira na eliti i siromašnima.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.