Natrag   Forum.hr > Sport > IMF kladionica

IMF kladionica Ulaz na vlastitu odgovornost !!!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 20:51   #1081
Kelly ili 1-10/10 ako želiš nešto jednostavnije i to je to. Možeš i flat stake ali time gubiš jako puno na stvarima koje su realno za manji ulog, a pogotovo na onima koje su za puno veći.
Adzivu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 16:38   #1082
RASPON POBJEDE FAVORITA
Lutajuci i trazeci kojekakve sisteme za klađenje, te postavljajuci si pitanje koje oklade su u
danasnjem klađenju prolazne u visokom postotku, a da je za takvo sto vrlo dobar koeficijent.
Normalno da su favoriti čiji su koeficijenti za pobjedu od 1.2 do 1.5 vrlo često prolazne oklade,
no koeficijent te profitabilnost igrajuci ih na "duge staze" je neisplativo, yield je nikakav, kao
i ROI, barem sto se tiče igranja u singlu.

Onda sam bacio pogled na njihove pobjede u hendikepu, gdje se koeficijent dize oko 2 i više,
no samim time se umanjuje i njihova prolaznost. Pa se mislim gdje bi tu mogao naci nekakvu zlatnu
sredinu tj. očekujem da će favorit pobjediti, no nisam siguran hoće li to biti u hendikepu(*sa dva gola razlike) ili sa
samo jednim pogodkom razlike. Koliko ste puta samo igrali pobjedu nekog tima, i na kraju ta pobjeda je jedva bila izvucena odnosno vas tim je pobjedio sa jedan razlike, a koeficijent na pobjedu je bio npr 1,30.
Sad se postavlja pitanje, je li taj koeficijent bio vrijedan tolike muke i zivciranja. Ofcourse it isn't. Bio sam prije tri godine na forumu objavio sistem sa hendikep(0:1) x, no cini mi se da je ova strategija ipak puno bolja. Da ne duljim evo o cemu se radi

Tako da sam došao do zakljucka pa ajmo igrati pobjedu favorita sa tocno jednim golom razlike i tocno dva gola razlike (zaboravio sam napomenuti da sam iskljucio pobjedu favorita
sa tri ili vise golova razlike jer bi u suštini trazio utakmice gdje je takva mogucnost relativno mala).

Ovim nacinom klađenja dobili smo raspon pobjede favorita od 1-2 gola razlike što je dakako
najcesci rezultat kojim se utakmice i pobjeđuju, naročito u gostima.

Najbolje cu vam pokazati na primjeru danasnje utakmice:
18:00 Kazahstan - Češka 7,00 4,00 1,45 gdje je pobjeda Češke plaćena po koeficijentu 1.45, no
da vidimo kakav se koeficijent dobiva sa ovim sistemom, pobjeda Češke sa tocno jednim golom
razlike se plaća po 3.70 u PSK, dok pobjeda sa tocno dva gola razlike plaćena 4.20.
Fakticki sam u ponudu ubacio raspon pobjede favorita, a da bi izracunali koliki je koeficijent
tog raspona jednostavno podjelimo koeficijent hendikepa sa dva, tako da ako Češka pobjedi sa
tocno jednim golom razlike koeficijent je 1.85, a ako pobjedi točno dva gola razlike dobijemo koeficijent 2.10.
Primjer uplacivanja:
3.7 x 1 unit = 3.7 unita
4.2 x 1 unit = 4.2 unita

i na kraju Češka dobije jednim golom razlike, profit je +1.7 unita, tj. kao da smo ulozili 2 unita na 1.85 koef = 3.7 unita, matematika je jasna.

Na ovaj nacin mozete igrati i pobjedu favorita od 2-3 gola razlike, princip je isti. Mišljenja?
PlayMaker91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 16:24   #1083
Quote:
brko07 kaže: Pogledaj post
Iznos banke 200 eura, 5% od banke je najveći value (10) odnosno 10 eura a najmanji value je 1 odnosno 1 euro. Množim koeficijent sa prethodno pomnoženim "value" i minimalnom osnovicom uloga u eurima (koji na početku iznosi 1 euro pošto je banka 200. kako raste banka tako raste i osnovica minimalnog uloga). Čist dobitak je kada uloženo odbijemo od ukupnog dobitka (također se računa i gubitak).
...

Sivo obilježeni parovi su promašaji. Potrebno je pogoditi 70 i više posto da bi taj dan završio u plusu a nekad prolazi i oko 60%, kako kad i ovisno o ulozima.
metoda je spora ali efikasna, to jest za strpljivu ekipu koja se voli igrati svaki dan. banka se ne gubi. ako možeš pogoditi preko 70% parova za taj dan, dobar si cca 90 do 130 kuna, opet ovisno o "value-ima" i koeficijentima.
nema brze zarade...na brzinu se samo hvataju muhe i prave djeca....mada je i ovo drugo ponekad problem. živjeli
Procitao sa cijelu temu, i ovo me je jedino impresioniralo. Iako nisam siguran cemu su moze zahvaliti na ovako odlicnoj igri: odabiru parova, vjestom rasporedu uplata, opreznom managmentu... Sta vi mislite?

Zadnje uređivanje tomi : 16.10.2014. at 23:12.
Raul Gonzalez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:59   #1084
Mislim ja jedan od rijetkoh ovdje koji ne "igra keca jer im treba" tako da svaka cast na pristupu kladjenju
igram slicno samo sto sam po prirodi nestrpljiv pa ulazem 20-30% banke pa prepostavljate kako to zavrsi
--xXx-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:06   #1085
Ne razumijem, jesu li to svi kidaju kladionice pa nema potrebe raspravljati o iskustvima i nacinima kladjenja?
Raul Gonzalez is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:01   #1086
Quote:
Raul Gonzalez kaže: Pogledaj post
Procitao sa cijelu temu, i ovo me je jedino impresioniralo. Iako nisam siguran cemu su moze zahvaliti na ovako odlicnoj igri: odabiru parova, vjestom rasporedu uplata, opreznom managmentu... Sta vi mislite?
Sve na pocetku izgleda super,za utvrdit dal neki nacin valjan ili ne.Treba odigranih bar 200 tipova,jer svaki igrac ima uspona i padova i pitanje koliki je stvarni yield?nakon odigranih vise stotina tipova.Jer tek rijetki mogu konstatno ostvarivat zaradu na kladionici tj imat yield iznad 8 % na odigranih 200 i vise tipova.
Schmeichel9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:40   #1087
Quote:
Schmeichel9 kaže: Pogledaj post
Sve na pocetku izgleda super,za utvrdit dal neki nacin valjan ili ne.Treba odigranih bar 200 tipova,jer svaki igrac ima uspona i padova i pitanje koliki je stvarni yield?nakon odigranih vise stotina tipova.Jer tek rijetki mogu konstatno ostvarivat zaradu na kladionici tj imat yield iznad 8 % na odigranih 200 i vise tipova.
Covjek je kasnije objavio malo siru statistiku, mislim da je uduplao banku u roku od 15ak dana, ako se dobro sjecam
Raul Gonzalez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:17   #1088
Quote:
PlayMaker91 kaže: Pogledaj post
[B][SIZE="3"]...
tog raspona jednostavno podjelimo koeficijent hendikepa sa dva, tako da ako Češka pobjedi sa
tocno jednim golom razlike koeficijent je 1.85, a ako pobjedi točno dva gola razlike dobijemo koeficijent 2.10.
Primjer uplacivanja:
3.7 x 1 unit = 3.7 unita
4.2 x 1 unit = 4.2 unita

i na kraju Češka dobije jednim golom razlike, profit je +1.7 unita, tj. kao da smo ulozili 2 unita na 1.85 koef = 3.7 unita, matematika je jasna.

Na ovaj nacin mozete igrati i pobjedu favorita od 1-3 gola razlike, princip je isti. Mišljenja?
Jako zanimljivo osim raspodjele uplata.
Ako hoćemo dobiti isti profit za bilo koji od ova dva koeficijenta, računamo ...
(1 / koeficijent) *100 = ulog
Pa za isti profit neovisno o pogođenom koeficijentu trebamo uložiti:

(1/3,7)*100=27 (x2,x3...ili /2,/3...) kako nam već paše
(1/4,2)*100=23,8 (x2,x3...ili /2,/3...) kako nam već paše
Ukupno uloženo 50,8 kuna za profit(99,96-50,8= 49,16) za pogođeni 4,2 koef ili
(99,90-50,8=49,1) za pogođeni 3,7 koef
Znači da je profit za bilo koji pogođeni koeficijent cca duplo veći, a odgovara otprilike koeficijentu 2 za pobjedu sa 1 do 2 gola razlike što odgovara zbroju vjerojatnosti oba koeficijenta 100/3,7+100/4,2= 50,8% vjerojatnosti ili koef. 100/50,8=1,97 tj. ulog od 50,8 x koef 1,97= 100 kn(profit ~50 kn)

Za pobjedu daju nam koef 1,45 ili vjerojatnost 69%!
Za pobjedu sa razlikom 1 do 2 gola daju nam koef. 2 ili 50%, dakle -19% vjerojatnosti u odnosu na pogođeni tečaj 1,45.
Ovako od oka mi se čini da je pobjeda od 1 do 2 gola vjerojatnija od pobjede sa 3+golova za više od 19% slučajeva, pa je i ovaj prijedlog isplativ, ali i da je koeficijent na pobjedu debelo podcijenjen.

Hvala

Zadnje uređivanje konjski : 25.10.2014. at 16:53.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:51   #1089
Quote:
konjski kaže: Pogledaj post
Jako zanimljivo osim raspodjele uplata.
Ako hoćemo dobiti isti profit za bilo koji od ova dva koeficijenta, računamo ...
(1 / koeficijent) *100 = ulog
Pa za isti profit neovisno o pogođenom koeficijentu trebamo uložiti:

(1/3,7)*100=27 (x2,x3...ili /2,/3...) kako nam već paše
(1/4,2)*100=23,8 (x2,x3...ili /2,/3...) kako nam već paše
Ukupno uloženo 50,8 kuna za profit(99,96-50,8= 49,16) za pogođeni 4,2 koef ili
(99,90-50,8=49,1) za pogođeni 3,7 koef
Znači da je profit za bilo koji pogođeni koeficijent cca duplo veći, a odgovara otprilike koeficijentu 2 za pobjedu sa 1 do 2 gola razlike što odgovara zbroju vjerojatnosti oba koeficijenta 100/3,7+100/4,2= 50,8% vjerojatnosti ili koef. 100/50,8=1,97 tj. ulog od 50,8 x koef 1,97= 100 kn(profit ~50 kn)

Za pobjedu daju nam koef 1,45 ili vjerojatnost 69%!
Za pobjedu sa razlikom 1 do 2 gola daju nam koef. 2 ili 50%, dakle -19% vjerojatnosti u odnosu na pogođeni tečaj 1,45.
Ovako od oka mi se čini da je pobjeda od 1 do 2 gola vjerojatnija od pobjede sa 3+golova za više od 19% slučajeva, pa je i ovaj prijedlog isplativ, ali i da je koeficijent na pobjedu debelo podcijenjen.

Hvala

U biti nije ni potrebno raspodjeljivati uloge, sve ovisno u predviđanju kojoj je razlici klub bliže pobjeđivanju, drugim riječima ostavis iste uloge na 1 i 2 razlike ako nisi siguran kojom ce razlikom vjerojatnije dobiti, a rasporedis ako ipak očekuješ minimalnu pobjedu, pa si tako osiguras dvostruku zaradu iako momcad pobjedi sa 1 golom razlike jer takvi hendikepi rijetko prelaze koeficijent 3.60

Za ovu strategiju je ključ odabira klubova koji imaju tendenciju pobjeđivanja sa malom razlikom, pogotovo u utakmicama gdje ne pada puno golova, te sam do sada od kad sam poceo igrati ovako pogodio 8 od 11 utakmica.

Evo sad jos čekam večeras Arouca - Porto gdje je pobjeda Porta plaćena tek 1.35, te nikako ne vidim pobjedu Porta od 3 i više razlike, prošle sezone u gostima Porto nije imao niti jednu pobjedu od 3 i više gola, dok je Arouca doma imala samo jedan od 8 poraza sa tocno tri razlike, i to gdje je taj gol postignut u 90'.
PlayMaker91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:51   #1090
Nažalost, 0:5.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:36   #1091
Da bi uopće mogli uspoređivati vjerojatnosti i tečajeve koje nude kladionice nužno je najprije saznati "pravi" tečaj(uključujući i 5% MT) ili bez MT, koji nude iste:
realni koeficijent kladionice.xls (link vrijedi 7 dana od dana postanja ovdje)
Samo upišete tečaj kladionice po tipovima (zeleno).

Zadnje uređivanje konjski : 12.11.2014. at 21:07.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:49   #1092
I na kraju , samo za znalce koji ne traže dobitne tipove, ne pridaju posebnu pažnju pojedinačnim utakmicama, svejedno im je kada izgube ili dobiju pojedinačnu okladu i znaju da je matematika vjerojatnosti jedini mogući način za profitabilnost, bez objašnjenja prilažem jedan mali pomoćni alat, samo 7 idućih dana vrijedi link i ne postam ga ponovno, pa tko skuži...
PROFIx.sxc
Spreadsheet preporučujem otvoriti sa Open Office Calc, "žuto" služi za upis, ostalo ne diraj.

Zadnje uređivanje konjski : 13.11.2014. at 21:13.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 22:13   #1093
Play kako ide sustav?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 00:57   #1094
Nekoliko činjenica na primjeru Premier lige:

Znate li da samo 40 do 43% od najmanjih koeficijenata u 1x2 ponudi utakmice budu pogođeni?
Prosječna vjerojatnost pogađanja tih najmanjih koeficijenata jedne utakmice je po tim ponuđenim koeficijentima 56% do 58% pogođenih tipova ali oni ipak daju u stvarnosti samo 40 do 43 % pogodaka.
Vidite li koliko je to ogromno (15 i više % )odstupanje procjene bukija od stvarne vjerojatnosti?
Veći koeficijenti na tipove sa prosječnom manjom vjerojatnošću pogađanja od samo 26% su pak dobitni tip u čak 57-60% utakmica.
Razmislite malo o tome sljedeći puta kada uzmete tečaj zdravo za gotovo i pomislite da tip sa ponuđenim najmanjim tečajem ima najveću vjerojatnost da bude pogođen.
Najveći koeficijent otprilike pogađa dobitni tip skoro točno sa vrlo malim odstupanjem od 1% od stvarne vjerojatnosti pogađanja.

Iz ovoga primjera je jasno da u prosjeku od tipa ponuđene najveće vjerojatnosti u 1x2 premier lige bez okolišanja možemo oduzeti 15% vjerojatnosti te istu nadodati na vjerojatnost srednje veličine ili srednjeg koeficijenta u ponudi.

Npr. 2.65 3.00 2.75

Srednji koef je 2,75 a najmanji 2,65.
Oduzmemo od najmanjeg koefa 15% vjerojatnosti i dodamo srednjem...
100/2,65=38% vjerojatnosti -15% =23%...100/23= 4,35
Dobili smo novi koef za tip1 4,35 ili 23% vjerojatnosti i...
100/2,75=36%+15%=51% ili koef 1,95 za tip 2 odnosno "value" na "srednji koef".

4,35 3,00 1,95


Izvor podataka na kojemu možete i sami provjeriti navedeno:
http://www.football-data.co.uk/englandm.php

Zadnje uređivanje konjski : 23.11.2014. at 01:45.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 16:44   #1095
Postao sam nekoliko glupih postova i s pravom bio pobrisan pa se ispričavam svima i moderatoru te sam umjesto na kritičan način radije pisao konstruktivno u gornjem unosu koji je ujedno i posljednji takav konkretan primjer. Pametnima dosta.
Jasno je da nije pametno javno dijeliti baš sve načine i iskustva pogotovo jer su ti "neki" načini 100% profitabilni(bez pretjerivanja i bahatosti, mogu i dokazati), pa ako je netko zainteresiran prestati biti luzer može mi se obratiti na pvt, pri čemu ću nakon upoznavanja pokušati procijeniti s kime ev. mogu podijeliti neke spoznaje tipa..."nemoj se kladiti pa nećeš ni izgubiti" ha ha
Lijepi pozdrav svima
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:53   #1096
__________________
This time next year we'll be millionaires!

MLB 2016: 219/338; 64,79%
zoom-zoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 19:54   #1097
Quote:
zoom-zoom kaže: Pogledaj post
Ha ha. Jbga, zadaviš ljude sa matematikom i postaneš toliko dosadan da promašene unose više nitko ne šljivi. Čista psihologija, pogotovo kada glupost nekom nabiješ na nos kontraefekt je tim izraženiji
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:05   #1098
Quote:
konjski kaže: Pogledaj post
Ha ha. Jbga, zadaviš ljude sa matematikom i postaneš toliko dosadan da promašene unose više nitko ne šljivi. Čista psihologija, pogotovo kada glupost nekom nabiješ na nos kontraefekt je tim izraženiji
Ne znam sta ja imam od toga? Umjesto da odigram najmanji koeficijent da odigram srednji? Zasto ne najveci? Ili da odigram oba?

Koliko puta ove sezone da odigram npr protiv reala u spanjolskoj i hoce li mi se to isplatiti s obzirom da ce kod njih najmanji koeficijent proci u 80% utakmica?

Ja mislim da kladjenje nije loto i da matematika ne vodi do sigurnog dobitka. Naravno ima nekog utjecaja, ali dzaba ti je to ako biras krive parove.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:27   #1099
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Ne znam sta ja imam od toga? Umjesto da odigram najmanji koeficijent da odigram srednji? Zasto ne najveci? Ili da odigram oba?

Koliko puta ove sezone da odigram npr protiv reala u spanjolskoj i hoce li mi se to isplatiti s obzirom da ce kod njih najmanji koeficijent proci u 80% utakmica?

Ja mislim da kladjenje nije loto i da matematika ne vodi do sigurnog dobitka. Naravno ima nekog utjecaja, ali dzaba ti je to ako biras krive parove.
Istina, ali kad se ne razumiješ u nogomet, ostaje ti samo matematika..zabavnje je računati, nego kladiti se.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:40   #1100
Quote:
konjski kaže: Pogledaj post
Istina, ali kad se ne razumiješ u nogomet, ostaje ti samo matematika..zabavnje je računati, nego kladiti se.
Iskreno onda se bolje prebaci na lotto jer kladjenje ima puno vise faktora od matematike i postoje sigurniji nacini za zaradit novce matematikom od kladjenja na sport
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.