Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 01:52   #21
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
ja jednostavno smatram da ti iGO nisi ni trenutka smatrao dovoljno dobrim da bi zamijenio tvoj tomtom...vrlo subjektivno si ga negativno procijenio ali nisi u pravu.
potraži malo ocjene usera po netu pa ćeš vidjeti da je iGO daleko nadmoćniji, bolje napisan program, krajnje jednostavan za korištenje i vrlo precizan.
moja iskustva:
bio sam na pagu trajektom na koji me iGO 2006 odveo (bez greške), nedavno na rabu sa iGO 2006 plus te me je, također potonji, doveo pred vrata ante kovačića 12 upravo u rijeci i to, 'ajd pogodi - bez greške.
osim toga koristio sam iGO po zurichu, ženevi, kroz italiju (bijeg sa autoceste zbog kolone) te sam ga čak usporedo koristio sa garminom nuvi 360 od kojeg se u takvoj direktnoj usporedbi pokazao također pouzdanijim (pisao sam o tome tada na podforumu automobili) iako je iGO instaliran na jeftilen pda uređaju.

eto, osobno također smatram nevjerovatnim da nije u stanju napraviti rutu (jer meni bez pol muke složi rutu od zuricha do osijeka, krajem srpnja od zug-a do rijeke pa potom do raba), da te nije mogao odvesti do paga mi je još nevjerovatnije... da ti ne živiš na rubu twillight zone?
iGO me iz Austrije do Zagreba probao dovest preko Mađarske. Također, rutu Zagreb - Pag (jedno manje mjesto na Pagu) nije odradio jer je odredište bilo "unreachable" makar ga je našao na karti. Dobio je šansu dvaput, nije se pokazao. Poslije ga nisam ni palio. Inače sam mislio dat prednost njemu a ne TomTomu, kojem moram promijenit kartu Western / Eastern Europe kad vozim rute kroz dvije regije.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:54   #22
I mene je iGO od Splita do Milana htio dovest preko Ljubljane Jadranskom Magistralom i sve nekim seoskim putevima 300 km duže Kad šta, bila je uključena opcija zabrana cestama koje se plaćaju, a iz Austrije bez problema najoptimalnijom rutom.Ipak sve u svemu iGO je Zakon.
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 18:15   #23
Pozdrav.
Imam ipaq 4150
Specifikacije:
Dimenzije: 70 x 113 x 13 mm, težina: 132 g, 400MHz Intel Xscale processor, 64 MB RAM, 32 MB ROM, WLAN 801.11b, Bluetooth, IrDA, SD Card slot (SDIO/MMC), 3,5 inčni TFT ekran 240x320 65k boja, Lithium-Ion 1000 mAh, Microsoft Pocket PC 2003 Premium Edition

Pošto moj ipaq nema ugrađen GPS pretpostavljam da mi treba neki zasebni modul. Di to kupit najpovoljnije i koji?
Hvala svima unaprijed
hrks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 20:39   #24
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
iGO me iz Austrije do Zagreba probao dovest preko Mađarske. Također, rutu Zagreb - Pag (jedno manje mjesto na Pagu) nije odradio jer je odredište bilo "unreachable" makar ga je našao na karti. Dobio je šansu dvaput, nije se pokazao. Poslije ga nisam ni palio. Inače sam mislio dat prednost njemu a ne TomTomu, kojem moram promijenit kartu Western / Eastern Europe kad vozim rute kroz dvije regije.
nisi se dovoljno poigrao postavkama prije nego si odlučio koristiti iGO. drugog objašnjenja nema.
znam da sada možeš uletiti tvrdnjom da si i tomtom koristio upravo i jedino po defaultu no to mogu jedino prihvatiti kao izgovor ali ne i kao argument protiv samog iGO-a.
ubodi opet iGO, pročačkaj malo po postavkama, upoznaj sve njegove mogućnosti te ga ispravno podešenog pokušaj koristiti. isplatit će ti se taj trud, vjeruj mi...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 21:20   #25
Fenomenalan naslov topica!

Ne kupujte karte za GPS!

Sve dok ih možete - ukrasti!!!


Onda i ja Vašim sugrađanima preporučujem:

Ne bacaje novac kupujući GPS!

Sve dok ga sudionicima ovoga topica možete - oteti!



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:24   #26
Vještac, da mi je samo pgledat tvoj komp. čisto sumnjam da je na njega sve legalno instalirano, da nema kojeg cracka. Pametujemo????. A ja ti mogu pokazat samo račun od ViaGPS cardinale, SD karticu ne mogu jer sam je bacio kroz prozor auta u Njemačkoj koliko je bila dobra.
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 17:04   #27
Quote:
auro kaže: Pogledaj post
Vještac, da mi je samo pgledat tvoj komp. čisto sumnjam da je na njega sve legalno instalirano, da nema kojeg cracka. Pametujemo????. A ja ti mogu pokazat samo račun od ViaGPS cardinale, SD karticu ne mogu jer sam je bacio kroz prozor auta u Njemačkoj koliko je bila dobra.
XP pro oem legalan, licenca uz računalo

Nero Oem licenca uz pržilicu

Open office 2.0
Inkscape

Garmin Mapsource Navigo Croguide registriran na Garmin Legend

Garmin Mapsource Navigo Adriaroute registriran na Garmin GPSmap 76Cx

AVG free edition antivirus freeware za nekomercijalno korištenje
Spy boot S&D freeware za nekomercijalno korištenje.

Google earth.
Irfan wiew
Pikassa
Stellarium
Network stumbler

Igara - nema. Glazbe - nema. Filmova - nema.


I to je sve što ja tražim od kućnog računala.


Meni dovoljno.



Da nije - vjerovatno bih nekome nešto ukrao!



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 20:03   #28
Bravo "Svetac"!
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 21:43   #29
Quote:
auro kaže: Pogledaj post
Bravo "Svetac"!
Bar u nečemu !


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 16:53   #30
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post

Igara - nema. Glazbe - nema. Filmova - nema.
jebo ti svoj komp
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:12   #31
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
jebo ti svoj komp
Šta dijete zna...

Najnovija studija Europske komisije pokazuje da iako su europska djeca svjesna rizika povezanih uz ilegalno presnimavanje glazbe i drugih sadržaja s Interneta, ona opravdavaju svoje postupke činjenicom da svi, uključujući i njihove roditelje, to također rade.

Gotovo sva ispitana djeca u 27 zemalja Europske unije i Norveške i Islanda izjavila su da očekuju da će i u budućnosti nastaviti s nelegalnim presnimavanjem. Djeca su također u najčešće izjavljivala da se više boje da će prilikom ilegalnog presnimavanja pokupiti i virus nego mogućih pravnih postupaka protiv njih.

Istraživanje je također pokazalo da su djeca znatno svjesnija rizika koji im prijete s Interneta, poput virusa, krađe identiteta i potencijalno opasnih kontakata sa strancima, nego što to njihovi roditelji misle, te su dobro informirana o nužnim mjerama opreza.

[K.B. 13:52]


http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=81090
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:16   #32
1.Ti si očito falija forum.
2. Koliko mi je poznato država ubire za svaki prodani CD ili DVD neki postotak za "nelegalnu" muziku , tako da nema ilegale.
3. Ajde ispovidi se
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 19:31   #33
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Šta dijete zna...
dobra ti je ta: šta dijete zna...

vidiš, u švicarskoj, odakle ja tipkam je svaki download (kopije softwarea, glazbe i filmova) za, isključivo, osobnu upotrebu - l e g a l a n.
znači: glazbu smijem skinuti, spržiti i odnijeti u automobil, natiskati u mp3 player i nosati po ulici, film smijem skinuti i pogledati, jednako kao što smijem skinuti i bilo koji navigacijski program te ga koristiti.

upravo danas je čak i u parlamentu usvojeno takvo gledanje na te stvari... (http://www.20min.ch/news/schweiz/story/25441623)

jedino što bi mi još netko sada mogao spočitnuti jest moral. mene osobno, međutim, niti malo ne peče savjest što sam nekoj megakompaniji uskratio par centi zarade uzimajući u obzir njihovu bezobzirnost u korištenju svog položaja te njihovog nerealnog formiranja cijena produkata o kojima je ovdje riječ.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:06   #34
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
inače od svih uređaja koji su mi prošli kroz ruke, ne računajući naravno tu profesionalne geodetske gpsove (od pretpotopnih astecha, pa do najnovijih 2/3 frekventnihTrimble R8 GNSS ) garmin se uz geoXT Trimble pokazao kao daleko najbolji, ponajviše zbog kvalitete prijama signala.
Eh, izgleda da ti ipak kroz ruke nije prošla dovoljna količina GPS uređaja, jer onda bi znao da se Garmin ne može usporediti sa Magellanom što se tiče točnost i osjetljivosti antene. Magellan explorist 600 prima 7 parametarsku transformaciju sa WGSa na Bessel, dok Garmin prima samo 5 parametara. Slažeš se da je 7 parametarska transformacija točnija? S 600ticom tražim točke, i ima 1m točnosti. Magellanova antena osjetljivija je nego Garminova, to je opće poznati podatak. Stariji korisnici GPS ova svi imaju magellan, a mlađe Garmin, jer se unazad nekoliko godina nije mogao Magellan nabaviti sa kartografijom, ali i to je promjenjeno.

E, da, kakvi su to 2/3 frekventni GPS uređaji. Koliko znam postoje samo 2 frekvencije (L1 i L2, bilo GPS ili GLONASS)??
Vedbak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:08   #35
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
dobra ti je ta: šta dijete zna...

vidiš, u švicarskoj, odakle ja tipkam je svaki download (kopije softwarea, glazbe i filmova) za, isključivo, osobnu upotrebu - l e g a l a n.
znači: glazbu smijem skinuti, spržiti i odnijeti u automobil, natiskati u mp3 player i nosati po ulici, film smijem skinuti i pogledati, jednako kao što smijem skinuti i bilo koji navigacijski program te ga koristiti.

upravo danas je čak i u parlamentu usvojeno takvo gledanje na te stvari... (http://www.20min.ch/news/schweiz/story/25441623)

jedino što bi mi još netko sada mogao spočitnuti jest moral. mene osobno, međutim, niti malo ne peče savjest što sam nekoj megakompaniji uskratio par centi zarade uzimajući u obzir njihovu bezobzirnost u korištenju svog položaja te njihovog nerealnog formiranja cijena produkata o kojima je ovdje riječ.
Ne čudim se tome stavu švicarskog parlamenta, jer u veći zemalja zakoni su doneseni uglavnom radi zaštite interesa domaćih autora.

Koliko vidim nitko od mojih poznanika na prepunim hard diskovima i MP3 playerima nema ništa švicarske glazbe, nikavih švicarskih filmova, nikakvih švicarskih PC igara ili korisničkih aplikacija, niti švicarskih navigacionih programa. Očigledno je interes za download svega Švicarskog - nikakav.

Iz toga razloga švicasku nekakav reciprocitet zaštite autorskih dijela i prava s drugim zemljama ne zanima, te zakonom ne štite ni domaće ni strane autore.

S toga uživaj u toj zakonskoj slobodi kada ti već je data. ne brini za moral, on je ionako rastezljiva i promjenjiva kategorija.


I molim te, baš me zanima jesi li ikada s neta skinuo išta - švicarsko?



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:24   #36
Quote:
auro kaže: Pogledaj post
1.Ti si očito falija forum.
2. Koliko mi je poznato država ubire za svaki prodani CD ili DVD neki postotak za "nelegalnu" muziku , tako da nema ilegale.
3. Ajde ispovidi se
U pravu si, država ubire neki postotak za svaki prodani CD ili DVD.

Nema ilegale.

Zato mi u hrvatskoj ne moramo plaćati Vistu 1200 kn.

Samo zapržiš kopiju i nazoveš Mirelu iz Microsoft hrvatska tel: (0800) 300 300 , izdiktiraš joj broj računa kupljenog blank DVD-a, ona će ti telefonski izdiktirati serial number za registraciju Viste.

A i Gibboni će biti sretan što si uštedio 128 kn za njegov CD. Samo pazi da ti zaprženi ne potpiše agresivnim flomasterom, već samo onom CD provjerenim.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 07:12   #37
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Ne čudim se tome stavu švicarskog parlamenta, jer u veći zemalja zakoni su doneseni uglavnom radi zaštite interesa domaćih autora.

Koliko vidim nitko od mojih poznanika na prepunim hard diskovima i MP3 playerima nema ništa švicarske glazbe, nikavih švicarskih filmova, nikakvih švicarskih PC igara ili korisničkih aplikacija, niti švicarskih navigacionih programa. Očigledno je interes za download svega Švicarskog - nikakav.

Iz toga razloga švicasku nekakav reciprocitet zaštite autorskih dijela i prava s drugim zemljama ne zanima, te zakonom ne štite ni domaće ni strane autore.

S toga uživaj u toj zakonskoj slobodi kada ti već je data. ne brini za moral, on je ionako rastezljiva i promjenjiva kategorija.


I molim te, baš me zanima jesi li ikada s neta skinuo išta - švicarsko?



V.
ti neke stvari ne razumiješ, jelda?
iako nema puno izvođača, skladatelja, programera i ostalih u švicarskoj su stelaže čak i punije od naših cd-ovima, softwareom i inim proizvodima na kojima također žele nešto zaraditi.
u zurichu također postoji ogranak riaa i mpaa koji su prisutni da bi očuvali taj dio tržišta...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:54   #38
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
U pravu si, država ubire neki postotak za svaki prodani CD ili DVD.

Nema ilegale.

Zato mi u hrvatskoj ne moramo plaćati Vistu 1200 kn.

Samo zapržiš kopiju i nazoveš Mirelu iz Microsoft hrvatska tel: (0800) 300 300 , izdiktiraš joj broj računa kupljenog blank DVD-a, ona će ti telefonski izdiktirati serial number za registraciju Viste.

A i Gibboni će biti sretan što si uštedio 128 kn za njegov CD. Samo pazi da ti zaprženi ne potpiše agresivnim flomasterom, već samo onom CD provjerenim.


V.
Svetac(Vještac) jesi se ispovidija?
Kako reče Isus: "Neka se baci kamenom ko je bez grijeha"
Izgleda da se Ti možeš baciti kamenom.
Gibonija ne slušam da mi ga i pokloni, Hvala mu.
Vistu nemam i još nemam namjeru, kod mene su još stari dobri Win XP Home, al zamisli i to legalni,Ljudi moji jel to moguće? Zar još ima svetaca osim sveca????
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:44   #39
da li je netko nabavio Cardinale 2.1 razvaljen ? pa ako moze link ....
picasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 09:42   #40
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
ti neke stvari ne razumiješ, jelda?
iako nema puno izvođača, skladatelja, programera i ostalih u švicarskoj su stelaže čak i punije od naših cd-ovima, softwareom i inim proizvodima na kojima također žele nešto zaraditi.
u zurichu također postoji ogranak riaa i mpaa koji su prisutni da bi očuvali taj dio tržišta...
Ono što ja zasad razumijem je da je Švicarska još uvijek "rezervat" svoje vrste, a da su RIAA i MPAA globalni igrači koji planiraju i djeluju dugoročno, te sebi mogu priuštiti i taktičko popuštanje kada im je to u dugoročnom interesu.

No očigledno ne popuštaju stotinjak kilometara sjevernije, u državi Europske zajednice koja im je puno interesantnija od Švicarske:

http://www.variety.com/article/VR111...goryid=19&cs=1


23.09.2007

Njemačka zabranila svako kopiranje CD-a, čak i za vlastitu upotrebu

Bundesrat, gornji dom njemačkog parlamenta, prihvatio je kontroverzni zakon o autorskom pravu koji zabranjuje svako kopiranje glazbe i filmova, čak i za vlastitu upotrebu.

Udruge za zaštitu potrošača kritizirale su ovaj zakon, no Bundesrat je postupio po svom i zabranio svako kopiranje DVD-a i CD-a bez dopuštenja. Zakon pokriva i digitalne kopija televizijskih programa. Lobiranje Zelene stranke da zakon isključi mlade i druge privatne korisnike također nije urodilo plodom. Zakon na snagu stupa početkom iduće godine.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.