Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2005., 09:20   #61
Quote:
Ed Wood kaže:
Cijena izleta je bila 80 USD


Sigurno je u to bila uključena i vožnja letećim ćilimom
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 09:48   #62
Quote:
Ed Wood kaže:
Iz Sharma sam ja za Kairo i Gizu išao busom. Udaljenost je nekih 500 km, vozi se oko 6 sati.
Cijena izleta je bila 80 USD, u to su uključene karte za razgledanje piramida, posjet egipatskom muzeju povijesti te ručak u brod-restoranu na Nilu.
thanks!

nego, jos mi nisi rekao sto je to bolje u hotelu Noria? malo sam kopala na netu, pokusavala sam saznat nesto vise o njemu, a hebate ne mogu pronac ni gdje se tocno nalazi u Sharmu?!?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 10:43   #63
Halo vi svi sta idete na more u Egipat - jeste svi vi ronioci???
Ak niste, zanima me zakaj onda idete tam na more
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 11:11   #64
Quote:
Indi kaže:
Halo vi svi sta idete na more u Egipat - jeste svi vi ronioci???
Ak niste, zanima me zakaj onda idete tam na more
pa ronioc kinda jesam, samo pocetnik (prosla prvi tecaj), i sigurno ce pasti kakav zaron

a i da nisam, pa zasto ne bi isla dole? sad je bas toplo, a i rado bih provela 7 dana ne radeci ama bas nista, nego se izlezavala na plazi
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:02   #65
Pitam zato kaj tam i nije bogzna kak lijepo na plazama.

Moje osobno misljenje: ak ste zesci ronioci onda DA, ak niste, onda odite vidjet faraonski egipat jer to je ono pravo
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:06   #66
Slažem se s Indi, plaže su im bezvezarija. U Egipat na more se isplati ići radi pravog ronjenja ili bar onog površinskog.

Samo za sunčanje i kupanje - ima daleko boljih mjesta.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:22   #67
Quote:
aaston kaže:
Slažem se s Indi, plaže su im bezvezarija. U Egipat na more se isplati ići radi pravog ronjenja ili bar onog površinskog.

Samo za sunčanje i kupanje - ima daleko boljih mjesta.
ok, priznajem, ronjenje je bilo jedno od glavnih razloga - kad smo culi da su lijepi koraljni grebeni tamo, odluka je pala... ali drugi razlog je takodjer bila last minute ponuda - nije nesto previse skupo nego neke druge daleke destinacije, a znamo da je toplo
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:37   #68
I hrana je koma u Egiptu, pa pazi sto jedes da nebi bilo bljuvanja tjekom holideja.

__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 13:31   #69
Quote:
Indi kaže:
I hrana je koma u Egiptu, pa pazi sto jedes da nebi bilo bljuvanja tjekom holideja.

eh da, i to sam cula... citala sam dojmove na nekoliko foruma, pa i stranih, mada i za to ima bas podijeljenih reakcija - neki su se ukomirali, a nekima bas nista nije bilo... bice i to ovisi o tome imas li srece ili ti se ista smije u facu

flasirana voda je pod obavezno, a sta se hrane tice, kazu da je najbolje ne eksperimentirati previse izvan hotela?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 14:48   #70
Quote:
macka kaže:
a nekima bas nista nije bilo...
Taj sam


Quote:
macka kaže:
sta se hrane tice, kazu da je najbolje ne eksperimentirati previse izvan hotela?
I taj sam isto, tj. nikad jeo u hotelu....
...između ostalog i zato jer moj "hoteli" nisu imali restoran


Arapska kuhinja je
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:29   #71
Quote:
macka kaže:
a sta se hrane tice, kazu da je najbolje ne eksperimentirati previse izvan hotela?
procitaj si ak ti se da sta sam ja ranije o tome napisala...
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:30   #72
Quote:
aaston kaže:
Arapska kuhinja je
Je istina, al recimo u Egiptu nema bas svega onoga finoga ko u Jordanu, Libanonu i takvim zemljama
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:44   #73
Quote:
Indi kaže:
procitaj si ak ti se da sta sam ja ranije o tome napisala...
hehe, vidje, vidje...

Quote:
Indi kaže:
Je istina, al recimo u Egiptu nema bas svega onoga finoga ko u Jordanu, Libanonu i takvim zemljama
uhhh, libanonska klopa je njam, njam
istina, nisam bila u Libanonu, ali jesam u jednom restoranu u Germaniji i autohtoni ljudi (frendovi, mama mi rekla da ne vjerujem nepoznatima ) mi rekose da je to ko prava... e, prste sam lizala... mmm... slin, slin...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:50   #74
ali, da ne skrenemo s teme, sigurno postoji kakav gastronomski topic ( ), pliiiiiiiiiiiiiiiiz me prosvijetlite vezano za Noria Resort... ocito sam nesposobna, ali ne uspijevam naci nekakve iole konkretnije informacije o tom hotelu... pa cak ni na talijanskim i nizozemskim sajtovima kojih iskoci mali miljun u potrazi
(a bogami me i ruski krenuo otkad sam pocela pregledavat i njihove sajtove )
nadjoh neke slicice i par sturih opisa i that's it...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 07:36   #75
Quote:
Indi kaže:
Je istina, al recimo u Egiptu nema bas svega onoga finoga ko u Jordanu, Libanonu i takvim zemljama
Istina, ne znam za Libanon ali u Jordanu se stvarno dobro jede.
U Wadi Musi (Petra) sam večeru plaćao čak 3 JD (inače je oko 2 JD) ali hrana je bila

Od ostalog još i sada se sjećam "hummusa", jeftino jelo neobičnog okusa prekriveno maslinovim uljem, košta samo nekih 0,4 JD i jede se tako ta ga se zagrabi sa onim njihovim tankim kruhom, njami, a gdje su još falafeli...

macka, vjerojatno si čula nekad za tražilice E pa u jednu od njih utipkaš "noria resort" i ispadne podosta stranica, ova je prva na spisku:

http://ww3.interoz.com/hotels/tourse...id=2482&step=3
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 07:43   #76
Ako možeš prevesti talijanski ovdje ti jedna talijanka govori ponešto o tom hotelu, hrani u tom hotelu i plaži:

http://www.ilgiramondo.net/discussione4235.html
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 09:49   #77
Quote:
aaston kaže:

macka, vjerojatno si čula nekad za tražilice E pa u jednu od njih utipkaš "noria resort" i ispadne podosta stranica, ova je prva na spisku:

http://ww3.interoz.com/hotels/tourse...id=2482&step=3
ah, ah, bas smo vrckasti

narafski da sam cula za trazilice i ne brini, vidjeh i ovaj sajt... ali ja bih par konkretnih informacija tipa koliko je udaljen od plaze, ima li svoju plazu, imaju li sobe balkone, terasu, i sl... to sto je 14km udaljen od aerodroma mi stvarno nista ne znaci... a da ne kazem da bi i par slicica dobro doslo... nadjoh samo dvije i nisu bas previse pokazale...

a inace, nazalost, no parlo italiano, tako da mi ovaj drugi link ne pomaze...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 11:22   #78
Quote:
macka kaže:
a inace, nazalost, no parlo italiano, tako da mi ovaj drugi link ne pomaze...
Ajde ja ću ti prevesti:



La struttura è buona: camere dignitose e pulite, due piscine, ma soprattutto ottima cucina! Nessuno di noi e di quelli conosciuti là hanno avuto i "problemi intestinali" che temevamo tanto...
Abbastanza deludente la spiaggia: sporca, sabbia fino al largo, barriera inesistente, solo un paio di frammenti di barriera quasi morta, pieno di barche che rischiano pure di farti lo scalpo mentre cerchi disperatamente di vedere un pesce...
Non consiglierei il Noria a chi vuole godersi mare e barriera; perfetto invece per chi cerca una buona struttura con riva balneabile.


--> dakle ovaj kaže slijedeće: sobe su odlične, čiste, dva bazena, ali prije svega odlična kuhinja. Nije čuo da je itko imao kakav proljevi niti jedan jedini dan. Plaža je razočaravajuća: prljava i nikakva, koraljni greben je poprilično uništen i sa malo riba. Preporuča hotel onima koji žele dobar smještaj ali ne onima koji traže dobru plažu.

Ele, il servizio navetta c'è tuttora: la spiaggia dista circa 10 min a piedi ed è privata, solo per i clienti Noria, non ti so dire se è la stessa di 2 anni fa.

--> pa ovaj opet kaže: Imaju nekakvu privatnu plažu samo za klijente hotela, do nje ti je 10min pješke ili možeš do tamo sa nekakvom barkicom koja je u službi hotela.

Uglavnom još neki hvale izgled hotela, i barmena koji je valjda neki dobri zabavljač.


Valjda ti je ovo dovoljno, slike ćeš si sama potražiti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 11:26   #79
ah da, jope ja s pitanjcem... koliko je love potrebno ponijeti? mislim, koliko je skup Sharm? ok, izleti su jedna prica, ali ove druge aktivnosti, tipa ronjenje, surfanje, trckaranje po pustinji...?

i je li eg. funta vs kuna = 1:1 ili 1:2? ode vidjeh da su na istoj razini, ali u jednoj agenciji rekose da 1kn = 2 eg. funte?!? dakle, biram li osobu A ili osobu B? :klap:
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 11:33   #80
Biraj nerješeno

1:1 (više-manje)

u toj agenciji su pobrkali lončiće
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.