Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 16:27   #61
ja sam bila u užasno zagušljivom kafiću,stajali smo i pili vino i odjedanput mi se zamračilo pred očima tako da sam pala na pod. Da li je to normalna pojava ako dođe do pada tlaka budući da i vino dosta snižava tlak i stvarno nije bilo zraka? I prije mi se znalo tako zavrtit ako je jako zagušljivo ali čim bi izašla na zrak to bi prošlo. Međutim ovaj put nisam stigla izaći van..inače sam dosta mršava tak da možda i zbog toga...Jel se i vama to događalo?
katarina1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 22:40   #62
Problem sa nesvjesticom...

Dakle ljudi... Novi sam na forumu, i ispričavam se što sam odmah nakon registracije krenuo na otvaranje tema, ali želim prvo da vam iznesem moje probleme, pa da mi netko ako mogne pokuša pomoći, a u međuvremenu ću ja dopuniti profil sve ostalo što je potrebno...
Dakle sve je krenulo u 9. mjesecu prošle godine... Ja sam inače djete sa sela, imam 16 za mjesec dana 17 godina, i bavim se bodybildingom... Imam 75kg i mišićav sam, trčim svaki dan po 5km ne jedem ništa što ne treba, sve samo domaće prirodno i zdravo, ne pijem, ne pušim... Vježbam, i radi jako puno, imam utrenirano tijelo, i zdrav sam, pucam od zdravlja i od snage... Nikad mi ništa nije smetalo nikad nisam imao nikakvih problema, temperature su bile po 50 stupnjeva na suncu ali ja sam radio bez ikakvih problema, samo sam se znojio jako... Iii... Nikada do sada nisam bio niti kod doktora, jesam samo jednom kada mi je špena bila upala u oko pa sam to vadio... Do tada nikada, i nikada nisam bio ni bolestan u ovih mojih skoro 17 godina... Osim kod zubara, kod njega sam bio par puta... I sve je krenulo baš od njega... U 9. mjesecu sam popravio 4 zuba i jedan izvadio, i tad sam pao prvi put u nesvijest... Poslije toga sam se udario u nogu i to ne baš previše nego onako, malo, i pao sam u nesvijest... Nakon toga sam se posjekao na staklo (tu mi je isteklo jako puno krvi) i pao sam u nesvijest... Danas sam šarafcigerom probio ruku (zapravo nisam probio nego sam samo vidio gdje je zapeo, tu mi je zategao kožu ruka mi je izgledala kao piramida, najvjerovatnije da je zakačio za onu jednu venu-tetivu ili šta je već koja ide preko ruke se grana dole ispod zapešća... I tad sam pao u nesvijest... Sad ja ne razumijem zašto mi se to dešava... Svaki put sam došao do kuće, sjeo zovnuo majku, legao i tek onda pao u nesvijest... Svaki put sam vidio krv, ali nije zbog toga, kad sam se udario nije bilo krvi a ipak sam pao, i kada vidim krv, sad kad gledam ranu, i ovo što je nateklo, i ožiljak gdje je trebao izać šarafciger ništa, svejedno mi, kad gledam krv kad se netko posječe, jako gadno se posječe, ništa... jednostavno samo kada se meni nešto desi onda, a bol mogu trpiti... Nemam nikakvih problema sa tim, evo sada sa ovom rukom probijenom radim sve, pišem normalno, samo kada se tek desi tad padnem u nesvijest, što mi nije jasno s obzirom na moju iskranu, na način mog života, a onda i na moje zdravlje i na moju mišićnu masu, i samu građu tijela...
Hvala svima koji pokušaju pomoći, nadam se da vas nisam smorio...
Lijep pozdrav...
bolestansam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 12:18   #63
Tvoj problem nije fizičke naravi, nego psihičke... Strah.
Remy Rem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 12:35   #64
Ali ja nemam strah, evo ja ću sad pružiti ruku i možeš ju sjeći... Meni je svejedno... Pored svega ovoga zaboravio sam spomenuti da se bavim i stuntiranjem na BMX-u (izvođenje akrobacija) što znači da strah ne smije biti prisutan... A ako je već psihički problem, zašto se to ne desi odmah, recimo kada sam se posjekao na staklo, prvo sam otišao oprao ruku, i sve sam ja to gledao svejedno mi je bilo a obje ruke su krvave bile, i po nogama mi je kapalo, a posjekao sam se u predjelu zapešća, sreća pa vene nisam ni dotakeo, ušao u kući zovnuo majku, ona mi je zamotala, još sam joj ja i pokazao kako će zamotati i tek onda kad je se sve to odvilo, znači nakon 3-4 minute sam pao u nesvijest...
Pretpostavljam da za taj psiho problem nema lijeka, jedino da se ozljeđujem svako malo i govorim sam sebi neću past u nesvijest, neću past u nesvijest
A sada, kad malo bolje razmislim možda i jesi u pravu jer prvo što mi je jučer palo na pamet jest to da ću past u nesvijest i odmah sam legao dignuo noge i ozlijeđenu ruku u zrak...
bolestansam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 13:32   #65
Vjerujem ti to što kažeš. Ono što još možeš učiniti je - pitati doktora za mišljenje. Mi ovdje možemo samo pretpostavljati. Možeš popričati s doktorom, pa da zajedno otkrijete koji je to "okidač".

Za početak, nauči prepoznati predznake nesvjestice. Kad osjetiš da stiže, da barem potražiš mjesto za leći... Da ne razbiješ glavu i slično.

Zadnje uređivanje Remy Rem : 26.07.2011. at 14:27.
Remy Rem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 17:47   #66
Nemam ja nesvjesticu nikad, samo kad se nešto tako desi, kao što sam naveo gore, jako sam snažan, treniran po 3 puta dnevno i izdržljiv sam jako, otporan sam na sve moguće uvjete, bilo to -10 ili 40 stupnjeva meni je svejedno... Nikad mi se nije ni zavrtilo niti loše bilo ništa, znači apsolutno ništa... Samo ovih par puta koje sam naveo osjetio sam da ću past i lego sam... Prvi put sam sjeo u auto, ovo ostalo sam lego... I stvarno mi nije jasno da je za osobu poput mene, prvenstveno gledajući na oblik moga tijela, a potom i na moju psihičku spremnost jedna nesvjestica problem... Može se reći da me je stid toga, jer sve što nitko od mojih prijatelja ne može i nesmije, ja mogu i ja smijem, a kad se desi nešto ovako ja padnem u nesvijest... Poslije toga normalno ustanem i ništa mi, kao da nisam ni pao... Kao da se ništa nije desilo...
bolestansam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:30   #67
Padanje u nesvijest i co.

Evo ovako, ne znam odkud da krenem...
u zadnje vrijeme mi se događa stalna vrtoglavica, pala sam u nesvijest i nakon toga ne mogu izaći iz kuće a da me ne pere panika da će mi se opet isto dogodit, nije me strah, nego ne želim padati u nesvijest u javnosti!

Onda sam išla vaditi krv da vidim jeli u tome problem jer mi cijeli život manjka željeza u krvi, a kad ono krv savršena, kao nikad do sad!
Čak nije zbog sunca, jer me više taj glupi osjećaj hvata navečer, tako da računam da ne može bit zbog tlaka, jer nije da se nebi mogla micat iz kuće jer sam i dosad imala problema s tlakom, a i od ove zime su mi se te neke vrtoglavice znale pojavljivati. Mislim se jel ja sama sebi stvorim taj osjećaj panike pa mi to pogorša stanje ili... i jel se nešto slično vama događa?

Molim dijagnozu prije nego odem kod doktora stvarati paniku!
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:25   #68
Meni to ipak miriše na niski tlak. Ajde ti prvo njega izmjeri. Kod liječnika.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 18:37   #69
ma da, ali nizak tlak mi je cijeli život pa nisam imala tolikih problema, na kraju se ispostavilo da imam napadaje panike(lagane) i straha(od padanja u nesvijest) pa mi to pogorša stanje..
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 18:46   #70
Psihički problem ili problem s iščašenim atlasom? Mislim, možda ima nešto u tome, gledala sam na Na rubu znanosti. Ovo sve zvuči misteriozno što ovdje čitam. Možda napraviti MR?
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 20:01   #71
kako misliš misteriozno? ne kuzim ja te stvari, doktorica mi je spomenila isto neki kralježnjak, ali nebi li se to već onda ranije javljalo?
ali uzet cu terapiju koju mi je dala pa opet ići da vidimo jeli to to..a moguće jer inače imam problema s paranojom(ništa strašno, ali ponekad me uhvati taj strah neki)
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 09:12   #72
Pao u nesvjest

Imam 16. god i neki dan sam bio u teretani prvi put.Prvo sam radio kombinaciju trcanje hodanje nekih 15-min onda sam vozio bicikl nekih 5 min, te sam otisao na sprave, dizo sam utege ali ne previse, dizo sam ono iznad glave (nezz kak se zove), radio sam vjezbe nogu, prvo sam osjetio mucninu u trbuhu, sjeo sam i bilo mi je ok.Nakom toga sam ustao radio sam vjezbe prsa i osjetio sam da mi je jos gore nego 1 put, krenuo sam prema svlacionici i pocelo mi je sve vrtjet gore dolje upalio sam svjetlo i pao sam u nesvjest.Probudio sam se na podu zujalo mi je u glavi umio sam se i bilo mi je ok...

Pojeo sam prije teretane 1 palacinku sa nutelom i popio sam salicu mlijeka.

Mozda netko zna u cemu je problem??

btw: malo sam i prehladen kasljem,grlo me boli i smrcam...

Zadnje uređivanje Body123 : 20.09.2011. at 09:18.
Body123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 11:25   #73
ček, bolestan si, bilo ti je mučno i nastavio si vježbat?!?

bla,
ovako kad čitam ako si pojeo palačinku prije vježbanja i došlo ti je slabo i osjetio si vrućinu ja bi rekla da ti je šećer pao... (moje amatersko mišljenje)

ali općenito mislim da je jako blesavo što vježbaš ako ti nije dobro i definitivno bi u slučaju onesvještavanja trebao razgovarati s doktorom!!!
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 11:48   #74
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
ček, bolestan si, bilo ti je mučno i nastavio si vježbat?!?

bla,
ovako kad čitam ako si pojeo palačinku prije vježbanja i došlo ti je slabo i osjetio si vrućinu ja bi rekla da ti je šećer pao... (moje amatersko mišljenje)

ali općenito mislim da je jako blesavo što vježbaš ako ti nije dobro i definitivno bi u slučaju onesvještavanja trebao razgovarati s doktorom!!!
da cito sam po netu da zna se desit ako jedes prije teretane nesto da ti padne secer.A opet moze bit da sam malo i dehidrirao prije teretane nisam pio nista jedno 2 sata a u teretani isto tako nista.A moguce da san se ispreforsira na brzom hodanju jer san u losoj kondi.
Body123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:06   #75
Quote:
Body123 kaže: Pogledaj post
Imam 16. god i neki dan sam bio u teretani prvi put.Prvo sam radio kombinaciju trcanje hodanje nekih 15-min onda sam vozio bicikl nekih 5 min, te sam otisao na sprave, dizo sam utege ali ne previse, dizo sam ono iznad glave (nezz kak se zove), radio sam vjezbe nogu, prvo sam osjetio mucninu u trbuhu, sjeo sam i bilo mi je ok.Nakom toga sam ustao radio sam vjezbe prsa i osjetio sam da mi je jos gore nego 1 put, krenuo sam prema svlacionici i pocelo mi je sve vrtjet gore dolje upalio sam svjetlo i pao sam u nesvjest.Probudio sam se na podu zujalo mi je u glavi umio sam se i bilo mi je ok...

Pojeo sam prije teretane 1 palacinku sa nutelom i popio sam salicu mlijeka.

Mozda netko zna u cemu je problem??

btw: malo sam i prehladen kasljem,grlo me boli i smrcam...
Uzroci razni npr. Obična sinakopa,aritmija......
Trebao bi se javiti dr. i napraviti osnovnu obradu krvi i EKG.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:39   #76
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uzroci razni npr. Obična sinakopa,aritmija......
Trebao bi se javiti dr. i napraviti osnovnu obradu krvi i EKG.
A što ako su nalaz krvi i EKG u redu, i tlak? Mislim, od čega onda može biti nesvjestica?

Ok, ja sam bila na bolničkoj dijeti koja inače traje 15 dana, ali sam produžila na 40, i taj 40. dan sam se onesvijestila, poslije toga sam osjetila jaku mučninu i povraćala sam nekoliko puta. Krvna slika je bila dobra, dakle i glukoza i željezo, tlak ok, 110/60, pa ne razumijem.

To se dogodilo poslije doručka, istina da je samo dvopek u pitanju ali svejedno
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:44   #77
Može biti pad tlaka, šećera, od preforsiranja, dehidracije.... (kod ovoga u teretani)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:51   #78
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
A što ako su nalaz krvi i EKG u redu, i tlak? Mislim, od čega onda može biti nesvjestica?

Ok, ja sam bila na bolničkoj dijeti koja inače traje 15 dana, ali sam produžila na 40, i taj 40. dan sam se onesvijestila, poslije toga sam osjetila jaku mučninu i povraćala sam nekoliko puta. Krvna slika je bila dobra, dakle i glukoza i željezo, tlak ok, 110/60, pa ne razumijem.

To se dogodilo poslije doručka, istina da je samo dvopek u pitanju ali svejedno
Nije toliko zabrinjavajuća ta sinkopa,već povraćanje iza nje. Ako niste bilo bi dobro se obratiti neurologu. Uzroci vazavagalna,ortostatska,hiperventilacija.....
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:56   #79
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nije toliko zabrinjavajuća ta sinkopa,već povraćanje iza nje. Ako niste bilo bi dobro se obratiti neurologu. Uzroci vazavagalna,ortostatska,hiperventilacija.....
Radila sam EEG, CT i snimanje vratnih arterija (ne znam kak se to zove ), i piše da imam vratni kompresivni sindrom, no nekako su svi tu nesvijesticu povezali s dijetom pa ovaj vratni dio nije toliko ozbiljno shvaćen. Ustvari, ni ne znam može li "to" što imam uopće biti razlog gubitka svijesti
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:02   #80
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Radila sam EEG, CT i snimanje vratnih arterija (ne znam kak se to zove ), i piše da imam vratni kompresivni sindrom, no nekako su svi tu nesvijesticu povezali s dijetom pa ovaj vratni dio nije toliko ozbiljno shvaćen. Ustvari, ni ne znam može li "to" što imam uopće biti razlog gubitka svijesti
To vam je uzrok,žile nisu slale dovoljno krvi i kisika mozgu nastalo je što je nastalo,a može biti i ta dijeta. To vam se zove CD karotida i vertebralnih arterija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.