Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 12:21   #21
ja već igram šah dvije godine i nitko me nije uspio pobijediti
neznam zašto
__________________
Dinamo u srcu
meta jets is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:45   #22
Quote:
meta jets kaže: Pogledaj post
ja već igram šah dvije godine i nitko me nije uspio pobijediti
neznam zašto
možda zato što si iz makarske, a tamo ljetuje kasparov
Allen-Iverson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 13:21   #23
Quote:
Road_Warrior kaže: Pogledaj post
Šah je sport u kojem 80% nogometaša nebi znalo napravit 6 inteligentnih poteza... time sam ti sve rekao... dok npr. neki nogometaši poput franza beckenbauera, franca baresija itd... bi čak i zavrsili nekoliko dobrih partija... valjda razumjes sto ti želim reć... isto kao što su u košarci bili genijalci strategije poput magica johnsona koji je postignuti koš svoje momčadi vidio već samim time što je loptu uzeo u ruke ispod svog koša itd... Šah je strategija, mogućnost da gradiš svoju igru i da po mogućnosti budeš što više poteza ispred svog "neprijatelja"... na to se sve svodi u šahu a i u momčadskom sportu, poruka za osobu koja je otvorila temu: radi na nekim "trikovima" u šahu skupljaj to ALI nemoj se svest samo na to, jer onda postajes cisto android koji u trenutku kad mu netko razbije sve trikove on postaje bespomoćan... šah igram dosta dugo i kao dosta stvari u životu potrebna je praksa ali i talent... a znamo odakle taj talent dolazi u šahu... inteligencija strategije i pokušaja gledanja ispred protivnika... ne uspjeva uvijek, ali što uspjeva uvijek u životu? No moj ti je savjet, igraj što više, pokusaj dok igraš se toj ploči posvetiti kao da nista drugo ne postoji oko tebe... gledaj sve moguće solucije protivnika kojem mozes zamisliti, a pritom radi svoj potez koji će za dva ili tri poteza odluciti sudbinu protivnika (jer je on neće vidjet)... kad dodjes na taj stupanj... tesko da te moze bilo tko zaustaviti od ovih koji igraju na trikove...jer tvoj jedini trik ce biti tvoj mozak a to je tesko zaustaviti pozzz
Zašto ?
Uzvišeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 17:50   #24
Pozdrav!
Ne znam da li sam se mozda javila na pravu temu. Naime vidla sam da jedan decko ima na mobitelu aplikaciju preko kojeg igra sah…(ali ne ide prek neta)…
Pa me zanima da li mozda netko zna nesto o tome jer bi si i ja to htjela isto staviti tako da mogu to i preko mobitela igrati?
Hvala unaprijed
__________________
***only the sky is the limit***
ljubav je pjesma što cijeli život srcu svira
**desert rose** is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 18:36   #25
Quote:
peaceworld kaže: Pogledaj post
El smatra ko uopče šah sportom i ko o d vas igra šah u nekom klubu?
sah je kao prvo jedna jako ozbiljna i zanimljiva IGRA na ploci. Sport se odnosi vecinom na fizicku aktivnost, a posto je u sahu dominanta mentalna aktivnost prema tome ne bi bio sport po definiciji.. u sahu jedan igrac igra protiv drugoga odmah se povlaci zakljucak da je sport, ali sad razbijat glavu oko toga da li je ili nije apsolutno nema smisla.. i da je, kaj sad?? Pluton vise nije planet po definiciji, sad da li ga ti tako percipiras osobna je stvar...
stankoglavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:49   #26
Trebao bih malu pomoć od vas znalaca šaha. Naime nedavno sam tek pšočeo igrati šah i igra mi je dobra, ali imam jedan problem, fren sa kojim igram me skoro pa uvijek odere, na 10 odigrani ja pobijedim 2-3 puta.

Pošto smo jedan i drugi manje više ameteri (on igra oko 1 godinu) zanima me ima li neka strategija poteza sa kojom bi trebao početi igrati, znači zanima me postoji način sa kojom točno figurom najbolje krenuti da ga nasamarim.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 22:24   #27
Mene zanima kako da provjerim svoje znanje u sahu.uskoro ču 14 a igram sah od svoje 3. godine,igram s bratom i sa onima koji su bili na turnirima,i preko interneta,odigram nekoliko partija po danu(u prosjeku) odbrilike svakih nekoliko mjeseca "otkrijem" novo otvaranje,nasao sam sada super otvaranje s kojim sam pobjedio jednog koji je bio među prva 3 u dobi od 60+ godina sad ga pobjedim bez problema 3:0 s bratom smo odbrilike jednaki,prije me je skoro stalno pobkedio a sada sam i malo bolji od njega Preko interneta većinu izgubim jer skoro svi imaju progrsame a to jos ne mogu da pobjedim,zanima me kako da provjerim kako da igram Ja mislim da vjerojatno Najbolje igram za svoju dob sto je moguće,ali bih htio da provjerim kako,pisite mi na pp ako tko zna sto
varazdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 18:37   #28
U Varaždinu postoji kvalitetan šahovski klub (ove godine igraju 1.A ligu, znači najviši nivo), pa bi najbolje bilo tamo otići i raspitati se.

http://www.crochess.com/turniri/sibe...0/index_b.shtm
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:27   #29
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Nažalost, nemoguće je pretražiti forum s pojmom šah, jer je riječ "too short". Zato se unaprijed ispričavam ako će se možda neka pitanja ponoviti...

Mene zanima kako poboljšati svoju šahovsku igru? Imam 26 godina i u više navrata sam se pokušao ozbiljnije posvetiti šahu i uvijek bih naišao na isti problem - dosegao bih jednu razinu igre i ne bih bio u stanju razbiti tu granicu i poboljšati svoju igru. Bio sam i član šahovskog kluba, igrao i natjecateljski, rekreativno... i uvijek bih se obeshrabrio kada bih dosegao tu granicu koju nikako ne mogu prijeći.

I sada sam se opet uhvatio šaha, proučavam probleme, studiram razne (ruske) knjige o šahu, učim otvaranja, kombinatorne vježbe, završnice... i planiram se opet učlaniti u neki klub i okušati se u turnirskoj praksi.

Inače sam u Zagrebu, pa ako netko zna neki dobar klub neka preporuči. Po mogućnosti neki koji ima trenera i koliko-toliko redovite termine treninga - mislim da je to upravo ono što mi treba. Uz samostalni rad sam više-manje već dosegao svoj maksimum...

Hvala i pozdrav!
svodi se na sate i sate svakodnevnog treninga, te na učenje otvaranja, svih varijanti do 25.-30. poteza. tako se postaje dobrim. sve je to jedna velika štrebancija. kožul je pisao o tome da visoka inteligencija nije nužna za dobrog šahista. i nije, ali dobra memorija i naporan rad jesu, kao i još neki elementi. ovdje u hrvatskoj šahistom se postaje ako počneš trenirati kao klinac, jer onda imaš vremena posvetiti se šahu dosta. ako imaš posao i ako ne želiš gotovo svo preostalo vrijeme posvetiti šahu, ne vidim način kako drastično napredovati. naravno, za neku nižu razinu turnira se može dostići razina no i tu teško možeš biti među boljima. ljudi koji dobro igraju šah su intenzivno trenirali kao klinci, onda su jednostavno imali puno vremena za to, a danas većinom održavaju razinu koliko stignu i mogu
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:47   #30
Zagreb sahovske figure

Americka kompanija prodaje Zagreb chess sets, lijepo izgledaju, nisam znao da tako nesto postoji.

http://www.wholesalechess.com/search/zagreb
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:36   #31
Quote:
peaceworld kaže: Pogledaj post
El smatra ko uopče šah sportom i ko o d vas igra šah u nekom klubu?
Ja treniram šah već 3 god. Igram u klubu, a trenira me jedan majstor i ponekad jedan velemajstor (ne bih volio odavati njihova imena jer mislim da bih mogao dobiti ban zbog toga). Također imam jedan problem: NIKAKO DA NAPREDUJEM s rejtinga 1750! To me ubija. Po vama što je važnije prvo za učiti: otvaranje ili završnica?
Slytherin4066 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 01:16   #32
Di je šah?

Ne mogu naći ni temu o šahu, a očekivao sam ppdf.

Igra li tko šah više? Možda ova glupa tražilica ne podnosi riječi od tri slova.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 09:44   #33
Zna li netko klub u zapadnom dijelu grada u koji bih mogla upisati desetogodišnje dijete koje voli igrati šah?
Hvala.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 14:49   #34
uvijek isto...

Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Super, puno vam hvala na savjetima!!

Inače, ono što sam govorio da sam dosegao maksimum, mislio sam na maksimum ovim načinom učenja kao do sada - uz knjige i analize partija (bez pomoći stroja). Što se tiče strojeva, jedino što sam koristio je Chess Master 9000 - i nisam bio preoduševljen s tim softwareom... a i koncentracija mi je nekako puno bolja i dublja uz ploču i knjigu, od ekrana me zabole oči

Koji bi mi software onda vi preporučili? Čuo sam da je Fritz odličan, ali kako se točno zove taj software koji meni treba? (Ime "Fritz" spominje se u mnogim kontekstima, pa je teško skužiti koji je taj koji daje savjete dok igraš s njim.) Ima li još koji dobar software za učenje i usavršavanje? Gdje se isti mogu nabaviti (downloadati/kupiti.. štogod)??

Btw, i to igranje preko interneta mi jednostavno nije to. Ne mogu se nikako do kraja uživjet i dat 100% koncentracije igrajući preko interneta s nepoznatom osobom koju ni ne vidim. Puno puta povučem potez samo da povučem, jer mi se ne da ulazit u dubinu pozicije... za razliku od pravog turnira, gdje sjedim za pločom, kraj mene kucka sat, protivnik se znoji preko puta - e tu mogu reći da sam doživio trenutke sa stopostotnom koncentracijom i gotovo nikad ne vučem potez bez da imam jako dobar razlog za njega... valjda sam staromodan

Pozdrav!

EDIT: Evo malo sam pročačkao po netu... Fritz 11 - jel to software koji mi treba? (ima oko 4 GB sve skupa)

Kao prvo,igra se zove Fritz13 i stvarno je dobra,najbolji šah za PC. !
Na prvom nivou ga pobijedim,ali kad stavim srednje (kao član nekog šah kluba) nemam šanse...a za dalje da niti ne govorim !
Daj mi molim te reci uz koju tu knjigu svi uče šah? Ja evo si kupio šah set onaj fini drveni 40x40cm jer šah igram odkad sam bio dijete a i volim taj sport,da to je sport!

No,kako živim sa roditeljima jedino igram uvijek sa starim...i niti jednom ga nisam dobio! Fakat mi već to ubija volju stalno gubiti !!!! Mada on nije neki šahista....ali uvijek se dogodi tako da su moje figure blokiranje ili jednostavno stoje a nemogu ih kako upotrijebiti...- to mi uvijek napravi ,a dok on svoje figure miče i jede moje.. za poludit !

Pa dajte moilim vas neke savjete...koje knjige...? Pa ako ga ne pobijedim bar jednom u životu to će me nosit u grob !
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 14:54   #35
sssss

Quote:
varazdin kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako da provjerim svoje znanje u sahu.uskoro ču 14 a igram sah od svoje 3. godine,igram s bratom i sa onima koji su bili na turnirima,i preko interneta,odigram nekoliko partija po danu(u prosjeku) odbrilike svakih nekoliko mjeseca "otkrijem" novo otvaranje,nasao sam sada super otvaranje s kojim sam pobjedio jednog koji je bio među prva 3 u dobi od 60+ godina sad ga pobjedim bez problema 3:0 s bratom smo odbrilike jednaki,prije me je skoro stalno pobkedio a sada sam i malo bolji od njega Preko interneta većinu izgubim jer skoro svi imaju progrsame a to jos ne mogu da pobjedim,zanima me kako da provjerim kako da igram Ja mislim da vjerojatno Najbolje igram za svoju dob sto je moguće,ali bih htio da provjerim kako,pisite mi na pp ako tko zna sto
Ajme...ja se čisto bojim protiv tebe odigrat ako si tako dobar i još duplo mlađi od mene ! Ali gdje ti učiš šah,nova otvaranja,,,poteze itd. ??

možemo se preko p.poruke dogovoriti za online partiju preko fritza 13 ili onaj chess.com na facebook-u ! Javi mi !
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 17:36   #36
Pravilo

Poštovanje Malaron,

pročitao sam Vaš članak i izuzetno mi je zanimljiv, pogotovo Vaše učestvovanje na turniru i sjajni rezultati na istom. Spomenulu ste pravila koja su Vam pomogla da ostvarite uspeh u igranju sa po rejtingu jačim igračima pa ste čak i naveli da biste ta pravila rado objasnili. Ja kao zaljubljenik u šah bi vrlo rado saslušao Vaša pravila, ukoliko Vi i dalje zelite da ih objasnite. Unapred hvala.

Pozdrav

zaljubljenik u šah




Quote:
Malaron kaže: Pogledaj post
Lep pozdrav svima ljubiteljima saha a i onima koji bas i nisu .
Ne poznajem bas puno sah ali svestan sam svoje snage u sahu! Sah sam poce veoma kasno da igram u 13 godini ! A tek u prvom razredu srednje skole sam poce s kjigom da se bavim! Imao sam talenat ali nisam ga iskoristio no jos uvjek nije kasno i ako imam sad 28 god ! Sto se tice snage moje u sahu imam prvu kategoriju ali smatram se jacim igracem od prvokategornika. Inace sam samouki sahista. Svremena na vreme sednem za sahovsku plocu mada u zadne dve tri godine malo ozbiljnije se bavim sahom. Smatram i osjecam da mogu za dve godine postati Fide majstor sa nekih 2350 pojena a za 5 godina da mogu biti vrlo jak IM, a za dalje videcemo .Znam da ce se mnogu nasmijati ovim mojim recima ali ja sam svjestan svoje snage u sahu. Hocu samo da podvucvem da je veoma bitna psiholoska strana igraca. Moje misljenje kako postati jedan dobar sahista temelji se na tome da moras prvo imati samuvjerenja! Ostalo je samo rad na tome planu. Talenat je vrlo mali u odnosu na rad! Dzaba od talenta ako on samo cuci u tebi i nikad da iskoci, moras vjezbat sve oblasti iz Saha. Ko kaze da nije bitno otvaranje u sahu, i te kako je bitno! Otvaranje je temelj partije.

Sta vredi jedom igracu sto dobro igra zavrsnice kad ne moze da dodje do njih , a je tak!

A sta ti vredi i otvaranje kad neznas to realizovat. Znaci jedno s drugim mora da ide! Takodje i sredisnjica je veoma bitna, moras znat partiju prevest iz otvaranja u zavrsnicu koja ti najmanje osigurava remi ako ne vec i pobjedu! Imam ja jedno zlatno pravilo kako da igras sah a da pri tome ne pravis grube previde. Samo nebih ga obrazlagao jer mozda to nekoga i neinteresuje a i sadrzim malo texta!
Skoro sam bio na jednom Open turniru u Gorazdu! igralo se 7 kola. Na tome turniru sam po prvi put primenio to zlatno pravilo (jer sam ga skoro naucio) i iznenadio se uspehom. Igrao sam svako kolo sa jacim igracem od sebe od 100-250 poena u odnosu na moj rejting (2083 mij rejting). Samo jednu partiju sam izgubio od tih 7!
Dve partije sam pobjedio, 4 remizirao i jednu sam izgubio! I tu jednu nebi izgubio da nisam forsirao napad u remi poziciji!
No ako je neko zainteresovan mogu mu objasniti kako doci do odlcne igre.

Eto toliko od men za prvi put .
Elo početnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:14   #37
Igrajte šah i - go

Za malu djecu (do 7 godina) pravila šaha prilično su složena. Postoji igra koja ima vrlo jednostavna pravila, a daleko više mogućnosti. Zove se "go" (japanski: igo, korejski: baduk, kineski: weiqi).

Nedavno je objavljen prilog u Dobro jutro, Hrvatska. Možete ga pogledati na magazinu HRT-a:

http://www.hrt.hr/313311/magazin/i-o...igraju-igru-go
dm12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.