Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 13:21   #41
Nowa- Bachove kapi pomažu u iscjeljivanju tuge. Ukoliko trebaš preporuku javi mi se na pm. Može pomoći, a ne možeš ništa izgubiti ako probaš .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:43   #42
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
kako rijesiti umrle roditelje? i sjecanje na njih
da odstranim dio mozga koji pamti godine bolesti i smrti i redovno se prisjeća istih...?ako mozes pomoci da to uklonim meditacijom i yogom, mislim da ces postat najpoznatiji covjek na svijetu

javi mi se na private da mi poblize probas objasniti svoju situaciju
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 21:10   #43
Pozdrav!

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Menta i ružmarin, ukoliko se u ovom pripravku radi o esencijalnim uljima, potiču cirkulaciju i samim tim razubuđuju
Među uljima koja umiruju (preko kože, u lampici) bi prvenstveno bila lavanda i bergamot, mandarina, vetiver, mažuran ........
Da si dobro pročitala vidjela bi da se radi o prirodnom melemu sa dodatkom biljnih kapi i ulja od tih biljaka te gospine trave kojima se masiraju stopala navečer prije spavanja tj. refleksoterapija jer je jako bitno potaknuti cirkulaciju u nogama a time i u cijelome tijelu za bolji i kvalitetniji san.Osoba koja ima problema sa cirkulacijom puno će teže zaspati.Biljne kapi koje se piju u toku dana napravljene su na bazi valerijane a čaj koji se pije pola sata prije spavanja sastoji se od melise-matičnjaka,divljeg hmelja,korijena valerijane,mente,kamilice a ukoliko je niži tlak dodaje se još i gospina trava.To je sastav naše terapije za probleme sa snom ali naravno omjeri biljaka su tajna receptura.Lijep pozdrav.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:52   #44
Zdravac, dobro sam ja sve pročitala. Sigurna sam da je melem dobar, no ne slažem se sa teorijom da je poticanje cirkulacije u stopalima dobro raditi prije spavanja.
Osim toga problemi sa nesanicom, ne znače nužno i lošu cirkulaciju.
Baš obratno ako popijem npr. ginko koji potiče cirkulaciju kasnije tokom dana, a ne ujutro, ne mogu uopće zaspati.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:14   #45
Pozdrav!

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Zdravac, dobro sam ja sve pročitala. Sigurna sam da je melem dobar, no ne slažem se sa teorijom da je poticanje cirkulacije u stopalima dobro raditi prije spavanja.
Osim toga problemi sa nesanicom, ne znače nužno i lošu cirkulaciju.
Baš obratno ako popijem npr. ginko koji potiče cirkulaciju kasnije tokom dana, a ne ujutro, ne mogu uopće zaspati.
Slažem se sa tobom što se tiče ginka.Probaj nabaviti knjigu refleksologija tamo su jako dobro objašnjene te stvari što se tiče masaže ruku i nogu jer svi živci iz tijela imaju tamo završetke pa se za razne probleme masažom odredjenih točki može puno pomoći.Mi sugeriramo masažu cijelog stopala od pete koja se masira kružno dok ne počne grijanje pod dlanovima a nakon toga se masira ravno do vrhova prstiju u kojima završavaju živci sinusa i mozga.Radimo oko 15 vrsta biljnih melema za razne probleme a ovaj koji spominjem koristi se kod bolova,reume,poticanja živaca i mišića na rad te loše cirkulacije.Ima trokomponentno djelovanje jer hladi,zagrijava i umiruje.Radi se od tri biljke koje sam u prijašnjem postu naveo.Ako se baviš biljem ili ga bar proučavaš sigurno znaš koja od biljaka na što utječe i djeluje,a kladim se da više od pola osoba koje imaju probleme nesanice imaju i problem hladnih nogu kod odlaska na spavanje pa smatram da im refleksoterapija uz biljne kapi i čaj može puno pomoći.Lijep pozdrav.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 09:50   #46
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
kladim se da više od pola osoba koje imaju probleme nesanice imaju i problem hladnih nogu kod odlaska na spavanje pa smatram da im refleksoterapija uz biljne kapi i čaj može puno pomoći.Lijep pozdrav.
jel se ti bavis refleksologijom?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:00   #47
Bok. Jel mi mozes reci koga si pozvala doma da ti pregleda prostor? Hvala puno.Pozdrav
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:02   #48
anakonda pitanje je za tebe. Molim te da mi odgovoris na private.
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:40   #49
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
dali si probala potraziti strucnu pomoc?
naravno, u posljednjih 6 godina nema sta nisam probala osim alternativne medicine..pa sad razmisljam o cajevima maticnjaka, gospine trave i akupunkuri..
klasicna medicina ne daje rezultate
ni ja sama od sebe

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Nowa- Bachove kapi pomažu u iscjeljivanju tuge. Ukoliko trebaš preporuku javi mi se na pm. Može pomoći, a ne možeš ništa izgubiti ako probaš .
ne znam jel to vise kronična tuga il kronični umor+tuga..jednostavno misli samo idu kad stavim glavu na jastuk...i ne zele se zaustaviti...kao da se en mogu opustiti dovoljno, sto dovodim u vezi s tim da se dugo nisam smjela opustiti jer su pored mene bili oni kojima sam bila potrebna tijekom noci radi pomoci u bolesti (mama je npr.bila nepokretna 8 mjeseci i s jakim bolovima i trebalo je doslovno bit napet uz nju 24 sata dnevno...uz sve to sto sam je voljela neizmjerno i najvise )...sa tatom je bilo lakse, bila sam mladja i imala sam mamu, al bolest i mamina smrt me prvo iscrpila, a zatim dovukla u surovu realnost "sad si sama, snalazi se kako znas i nemas oslonca". zabila sam se u posao i nisam mogla imati period postene depresije da se isplačem i odmorim, naspavam...jer sam se morala brinut sama za sebe...

sad imam oslonac u zivotu, al sna vise ne...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 12:02   #50
Vjerujem da ćeš si malo po malo uspjeti pomoći. Meni su Bachove kapi pomogle baš sa iscjeljivanjem tuge.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 12:10   #51
Dobro sam upoznata sa biljkama i posebno sa ljekovitom snagom esencijalnih ulja , kao i sa tehnikama masaže, budući se time i profesionalno bavim.
Slažem se da dobra antistresna masaža još ako je upotpunjena djelovanjem kvalitetnih i ciljano odabranih esencijalnih ulja, snažno djeluje na smirenje i opuštanje duha i tijela. Dobar fitoaromaterapeut zna koje esencije dižu, a koje spuštaju i što će na kojoj osobi primjeniti.
Svakako bih preporučila svima koji pate od nesanice i redovitu antistresnu masažu, kao i yogu (pogotovo pred spavanje) te neku žustru sportsku aktivnost preko dana. Sve to dobro dođe i pomaže .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:45   #52
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Svakako bih preporučila svima koji pate od nesanice i redovitu antistresnu masažu, kao i yogu (pogotovo pred spavanje) te neku žustru sportsku aktivnost preko dana. Sve to dobro dođe i pomaže .
Pijem vec par dana caj od maticnjaka i spavam Hvala Merlina!!!
Sta znaci redovita antistresna masaza, 1x dnevno, tjedno, mjesecno...?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 20:05   #53
Pozdrav!

Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
jel se ti bavis refleksologijom?
Da,naša udruga ima stručnjaka za medicinske masaže koji radi i refleksoterapiju sa naglaskom na savjetovanje da si možete sami pomoći putem masaže sa naša dva osnovna melema koje koristimo kod refleksoterapije a to su:1-kombinacija gospine trave,mente i ružmarina i 2-kombinacija nevena,mente i lavande.Melemi su radjeni na osnovi voskova bez kapi vode.Cijena pojedinačnog melema od 30 grama je 50 kuna,a svi članovi udruge imaju popust od 20%,a to možete i Vi postati te predstavljati udrugu u Vašem gradu.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:50   #54
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
Pijem vec par dana caj od maticnjaka i spavam Hvala Merlina!!!
Sta znaci redovita antistresna masaza, 1x dnevno, tjedno, mjesecno...?
E baš mi je drago za spavanje.
Redovito ne znači ništa posebno, nekome je to i 2 x tjedno, netko dođe 1 x mjesečno. Za početak ipak preporučim barem 4 masaže u mjesec dana za redom. Nakon toga svatko treba odrediti svoj ritam. Ovisi o tome kako na koga djeluje, te kako se pojedini klijent osjeća poslije. Mi smo sami mjerilo svega.
Probaj pa sama procijeni. Ja sam u prosjeku 1 x tjedno na masaži već 20.tak godina.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 12:35   #55
Kod problema nesanice probajte otići kod nekoga energoterapeuta. Mislim da bi vam to moglo pomoći.
distanthealing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:03   #56
A magnetoterapija kao pomoć kod nesanice?
limunada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 09:50   #57
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
Pijem vec par dana caj od maticnjaka i spavam
Ipak sam se prerano poveselila, opet ne spavam unatoc caju
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 18:19   #58
Pozdrav!

Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
Ipak sam se prerano poveselila, opet ne spavam unatoc caju
Žao mi je što to čujem,ali što reći osim da sam znao da će to biti tako no nisam htio proturječiti tu nekim ljudima koji to preporučuju.Čaj od matičnjaka je dobar ali je preslab za tako veliki problem kao što je nesanica zato se mora kombinirati sa drugim biljem.U jednom od mojih prijašnjih postova piše kako se učinkovito rješava problem nesanice.Može se činiti komplicirano ali bar pomaže.Znam da je mnogima lakše gutati tablete ali ako tko želi biljnu terapiju slobodno nam se obrati.Osim toga možete posjetiti našu stranicu a i poslati upit na mail za bilo koji problem koji Vas muči.Lijep pozdrav.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:15   #59
Merlina je puno toga rekla. Dakle, određeni, opuštajući načini vježbanja mogu pomoći kod nekih osoba, kao i masaže. Preko dana, nešto pojačana aktivnost.

Stvar je zapravo dosta jednostavna. Kalorije koje primite tijekom dana se akumuliraju u vašem tijelu, one koje ne potrošite. E sad, neki ljudi imaju načina da ih brže troše, imaju brži metabolizam i stalno su aktivni. S druge strane, neki ih sporije troše i neaktivniji su. Ne može se generalizirati tko ima više problema s nesanicom, prvi ili drugi. No stvar je u tome da je potrebno otkriti kojem tipu čovjeka u kojem trenutku pripadate. Zatim je potrebno poduzeti protumjere da se izbalansirate.
Tako će nekome koji pati od nesanice pomoći snažne aktivnosti tijekom dana.
Drugome ne, drugome će pomoći baš suprotno - više mirovanja, više mirnih aktivnosti.
Ja sam patio od nesanice, doduše ne jake, ali ipak nesanice kad sam intenzivno vježbao. To mi je tlak diglo i nisam mogao noćima spavati.
Kako sam prešao na maktobiotiku i niskokalorijsku prehranu, spavalo mi se po cijele dane. Konačno sam to uravnotežio. Šećer igra bitnu ulogu, kao i proteini. Previše jednostavnih šećera i previše proteina izaziva nesanicu. S druge strane, više masti i složenijih šećera usporava organizam i smiruje ga, pa čovjek spava. Stimulanse kao što su kava i jaki čajevi potrebno je izbjegavati i trebalo bi uvijek lijegati i buditi se u isto vrijeme.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 00:14   #60
dirnuo si me ,vrlo si osjećajan,svaki bi dečko zaspao uz tebe...fulao si temu...idi na gay spavanac...tu smo mi normalni koji nekad nespavamo a ne želimo kemiju ,drogu,preseravanja ...i pedere
zg-nebo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.