Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2009., 14:27   #21
Quote:
audi_a3_Sline kaže: Pogledaj post
Ja sam prodao svoj skuter i napravio kupoprodajni ugovor. Frajer nije s tim ugovorom prijavio motor na sebe da automatski ga odjave s mene. NAKON KOJIH GODINU-GODINU I POL mi je dosla plava koverta da moram vratiti tablice i odjaviti vozilo jer nije regano a ja sam ga i takvog prodao(neregistriranog). Otisao na murju s kopijom ugovora i odjavili ga s mene tak da nisam dobio nikakvu kaznu. E sad neznam sta je bilo kasnije...
Uglavnom..odjavi ga sa sebe...vrati tablice....i vozi se koliko oces sam se pazi murje i to je to...
kako se to radi??
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:33   #22
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Slučaj je ovakav.
Osoba A je imala auto. Ona je preminula. U razdoblju između smrti i ostavinske rasprave je istekla registracija. Nakon 2 mjeseca je ostavinska gotova. Sadašnji vlasnik nije odjavio vozilo. Kome će oni dat kaznu? Ne mogu preminuloj osobi a ne mogu ni, po mojem, ni sadašnjem vlasniku jer je on dobio neregistrirano vozilo.
Problem je što se ne može naći knjižica vozila pa se ni auto ne može odjaviti.
Savjet?
Odeš na policiju i daš izjavu,po kaznenom odgovornošću,da nemaš KV...razlog nebitan,reci da si ju izgubio...

Onda sa tom izjavom odeš na tehnički gdje ti oni izdaju novu knjižicu,na novog vlasnika,sa ostavinske...

Moraš imati i rješenje sa ostavinske da je auto tvoj...

Tako da onda imaš sve dokumente...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.