Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2010., 09:29   #1
Internetska prevara ili.....

Prvo molim moderatora da premjesti temu ako već postoji.
Jučer sam dobila ovakav mail:
Poštovani/a,
Radi nedovoljne i neispravne poštanske adrese koju ste naveli na stranici
Downportal.net u privitku Vam šaljemo dopis za korištenje usluga sa te iste
stranice od našeg nalogodavca M-Net Service UG.
S poštovanjem
Adarna d.o.o.
Inkasso und Forderungsmanagement
Management Potraživanja
Vinogradska 60
HR - 21 000 Split
Tel.: +385 21 456 388
Direktni telefonski broj: +385 21 317 090
Fax: +385 21 456 386
e-Mail: [email protected]
Website: www.adarna.hr <blocked::http://www.adarna.hr/>

Dalje u prilogu se nalazi ovo:

Sandra K.
Sig 2
10000 Zagreb


Zahtjev za plaćanje: Br. računa Br. spisa Clanarina za downportal.net
M-Net Service UG 161063456 MF 0310-0017
Poštovani,
obavještavamo Vas da nas je u gore navedenom predmetu naš nalogodavatelj,
M-Net Service UG ovlastio za naplatu već davno dospjelih potraživanja.
Potraživanje iznosi:
Glavnica potraživanja: 36,00 EUR
Troškovi klijenta: 15,00 EUR
Troškovi obrade: 25,00 EUR
Troškovi voñenja računa: 5,00 EUR
Ukupno potraživanje: 81,00 EUR
Kako biste izbjegli veće neugodnosti i daljnje troškove, sada Vam se pruža mogućnost
da podmirite potraživanje ili da stupite s nama u kontakt kako bismo zajedno mogli doći
do usuglašenog rješenja.
Vašu uplatu uz naznaku svrhe doznake MF 0310-0017 ili Vaše javljanje bezuvjetno
očekujemo najkasnije do:
19.04.2010.
Uplatu izvršite isključivo na naš broj žiro računa:
RBA Zagreb 2484008-1101741217
Za sva daljnja pitanja obratite se isključivo nama.
Ujedno, napominjemo da će istekom zadanog roka naš nalogodavatelj pokrenuti
odgovarajući sudski postupak.
S poštovanjem,
Adarna d.o.o.
Prilog: Povratni

Ne sjećam se da sam se ikada logirala na toj stranici a ako i jesam gore su moji lažni podaci.
Mogu li mi išta, ne moram Vam reći da noćas nisam spavala.
Pomoć ljudi.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:09   #2
guglanjem nades ovaj http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174744 link

je li istina, sumnjam, lici mi na scam, a jedan komentar je:

"Uglavnom, saznala sam od izvora iz Njemačke da je mediafinanz firma koja ljudima šalje račune koje nikad nisu napravili, ne staje na jednom računu, šalje opomene dok se ljudi stvarno ne prestraše i to ne plate... kaže da je o toj firmi bila reportaža na tv-u tako da to NI SLUČAJNO ne plaćamo.
A budući da ona lijepo priča njemački, poslat će im jedno lijepo prijeteće pismo u moje ime... uf, pao mi je kamen sa srca!"
Sanguine88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:36   #3
par koraka sta napraviti u ovom slucaju

posaljes mail abuse sluzbi svog isp-a (ili sluzbi za korisnike), prijavis ovaj slucaj policiji pogotovo ako su navedeni tvoji pravi podaci.
ili jednostavno sve ignoriras, i stavis tu mail adresu na ignore listu...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:49   #4
Googlanjem za pojmom "Adarna site:hr" ćeš doći do linkova na članke u novinama koji govore o tome (npr. Novi list).

Ako si zabrinuta, kontaktiraj odvjetnika. Možda je poslano i na krivu osobu, s obzirom da i sami kažu da nemaju poštansku adresu.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:44   #5
Nemaju moje podatke. Imaju ovo kaj piše gore. Sandra K, Sig 2, Zagreb. Nemaju ni prezime ni adresu. Poslala sam odvjenici kopiju maila vidjet ću kaj ona veli. Probat ću totalno zatvoriti tu mail adresu kad skužim kak se to radi.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 15:59   #6
Nemaš brige, mirno spavaj.

Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
... Radi nedovoljne i neispravne poštanske adrese koju ste naveli na stranici Downportal.net...
Kakvu uslugu itko omogućuje (ako nije besplatna) na osnovu nepotpunih podataka? Znači, nema podataka o korisniku, nema podataka o načinu plaćanja, osiguranju plaćanja...

Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
... obavještavamo Vas da nas je u gore navedenom predmetu naš nalogodavatelj, M-Net Service UG ovlastio za naplatu već davno dospjelih potraživanja....
Naplata već davno dospjelih potraživanja? To je neki novi pravni termin? Ne nedostaje li tu nekih konkretnih podataka o vremenu, mjestu, obliku... nastanka duga?

Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
... Za sva daljnja pitanja obratite se isključivo nama...
Isključivo? Mene su tužili nekoliko puta. Nikada nisam opomene i sl. dobio na mail, iako su ga imali, a uvijek je bilo više adresa na koje si mogao pitati za detalje (npr. banka, poduzeće za naplatu, odvjetnički ured i sl.).


Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Adarna d.o.o.
Inkasso und Forderungsmanagement
Management Potraživanja
Vinogradska 60
HR - 21 000 Split
Djelatnosti poduzeća su "posredovanje i prodaja nekretnina i ubiranje novca". Sa samo 6 djelatnika (u RH). Razgranato, nema što. Ja bih volio ubirati novac... To bi bio posao...


Uglavnom, vjerojatno se radi o pecanju. Samo im nemoj odgovarati kako ne bi vidjeli da je adresa još aktivna, jer će te zatrpati mailovima. Kako ti je robi savjetovao, staviš na ignore, spam ili sl., i zaboraviš. Ako imaju nešto konkretno, naći će način da dođu do tvojih osobnih podataka. Dotad, zaboravi.


P.S.: Dio naplate potraživanja nije moja struka, ali sam preko nekoliko puta bio tužen i obrazac (način postupanja) je uvijek bio jednak. Isto tako, pružio sam puno asistencijama sudovima kod ovrha i naplata potraživanja. Nikad nije bila riječ o nečem ovakvom.

Zadnje uređivanje drot13 : 09.04.2010. at 16:00. Reason: ...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:02   #7
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemaš brige, mirno spavaj.


Fala Drot
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:15   #8
imam i ja slican problem...

Pomozite mi ako tko zna...

Upala sam jednom na jednu internetsku stranicu za koju sam mislila da je online shop (ali nije bio), medutim trazili su da se ulogujem da bi upce mogla pogledati stranicu i ja budala to napravila... Da bi mi nakon par dana dosao racun od 100€, i to da se godisnje mora placati. Kasnije sam trazila po netu i skuzila da ima jos takvih ljudi koji su nasjeli na to i uglavnom svi su govorili da bolje ne placati, da su to prevaranti. I nisam platila, ali do sada sam vec dobila nekoliko njihovih i pisama i mailova na kojima me podsjecaju da nisam platila, pa cak su poceli i kamate uracunavati...

Bojim se dokle ce to sada ici... Mogu me tako cijeli zivot proganjati.
Sta da radim? Dali da platim i rijesim se toga ili ne moram? Uostalom dali tko zna dali vrijedi ugovor ako nije potpisan, ja nisam nikakav ugovor s njima sklopila i to jos na par godina (kako oni pisu) da moram placati za njihovu stranicu na kojoj nema skoro nista.
S druge strane postoji li mogucnost da ja njih tuzim za uznemiravanje, ili sta mogu napraviti da to sve prestane????

HELP LJUDI...!!!!!
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 20:16   #9
Nemam nikakav pravni savjet, ali ne bih se niti sekunde libio otići na državno odvjetništvo i to prijaviti, sa pripremljenih što više detalja.

Da bi ti netko detaljnije odgovorio, morala bi navesti neke informacije - barem iz koje je države ta web-stranica. Možda da copy/pasteaš ugovor koji si prihvatila otvaranjem računa i sl.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 20:26   #10
e

Quote:
maza116 kaže: Pogledaj post
Pomozite mi ako tko zna...

Upala sam jednom na jednu internetsku stranicu za koju sam mislila da je online shop (ali nije bio), medutim trazili su da se ulogujem da bi upce mogla pogledati stranicu i ja budala to napravila... Da bi mi nakon par dana dosao racun od 100€, i to da se godisnje mora placati. Kasnije sam trazila po netu i skuzila da ima jos takvih ljudi koji su nasjeli na to i uglavnom svi su govorili da bolje ne placati, da su to prevaranti. I nisam platila, ali do sada sam vec dobila nekoliko njihovih i pisama i mailova na kojima me podsjecaju da nisam platila, pa cak su poceli i kamate uracunavati...

Bojim se dokle ce to sada ici... Mogu me tako cijeli zivot proganjati.
Sta da radim? Dali da platim i rijesim se toga ili ne moram? Uostalom dali tko zna dali vrijedi ugovor ako nije potpisan, ja nisam nikakav ugovor s njima sklopila i to jos na par godina (kako oni pisu) da moram placati za njihovu stranicu na kojoj nema skoro nista.
S druge strane postoji li mogucnost da ja njih tuzim za uznemiravanje, ili sta mogu napraviti da to sve prestane????

HELP LJUDI...!!!!!
Gdje je racun dosao,kuci ili,koja stranica daj i ja cu ti reci odmah jel se bojat trebas.A u ostalom tuzi njih samo daj da vidim
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 16:29   #11
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Gdje je racun dosao,kuci ili,koja stranica daj i ja cu ti reci odmah jel se bojat trebas.A u ostalom tuzi njih samo daj da vidim
Stranica je outlets.de

Uglavnom neka Njemacka firma iz frankfurta koliko sam skuzila. Kazem, vec sam se raspitivala o njima i svi kazu da su prevaranti, ali opet ja se bojim dali me mogu po nekom zakonu traziti da to platim, jer ja sam se ulogovala svjesno na njihovu stranicu samo sto nisam znala da se placa. I zanima me kako se to moze zaustaviti. U biti, na cijoj je strani zakon u ovakvim slucajevima???
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:30   #12
Quote:
maza116 kaže: Pogledaj post
Stranica je outlets.de

Uglavnom neka Njemacka firma iz frankfurta koliko sam skuzila. Kazem, vec sam se raspitivala o njima i svi kazu da su prevaranti, ali opet ja se bojim dali me mogu po nekom zakonu traziti da to platim, jer ja sam se ulogovala svjesno na njihovu stranicu samo sto nisam znala da se placa. I zanima me kako se to moze zaustaviti. U biti, na cijoj je strani zakon u ovakvim slucajevima???
Jesi upisala adresu kucnu,ako ti na mail dolaze neke prijetece ignoriraj i posalji im da prestanu spamat nemoras se takvih bojat meni dodje recimo your payment is awaitning i ip adresa kao moja ej boli me k da si ti kriva tebi policija dosla a ne neki scammeri

http://www.toytowngermany.com/lofi/i...p/t192486.html


Odi na policiju ili tko se bavi evo imas sve ovdje
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.