Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2011., 12:22   #61
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Mogu ovdje ići i pozitivna iznenađenja?? Evo ja sam još uvijek u pozitivnom šoku V ima 14,5 mjeseci, oduvijek je dobar spavač, ali ovo nisam očekivala. Prebacili smo se na jedno spavanje dnevno (nekad se još zalome 2) i to ide oko podne spavati. I sada u 11 sati traži on mene ruku (ne hoda još sam) i vodi me u svoju sobu (inače ako se ide igrati tamo, otpuzi sam). Ja njega pitam jel ide on možda 'aja, aja', očekujući da će reći 'ne' jer nije još vrijeme (a ni meni baš ne paše da ide u 11 spavati ). A on kaže 'ajajajajajajajaja' kako i inače za spavanje govori. Ode do kinderbeta, uzme si dudu i stavi u usta, uzme si tješilicu i pogleda me zbunjeno kaj čekam. Ne znaš koji zbunjeniji, stavim ga u kinder, on se okrene i zaspe. Pa kud prije od one male bebe, ovakav dečko! Sva sam se raspekmezila
Ajme kako divno!

Blago tebi ja cu ovo dozivjeti valjda kad bude tinejdzerica

I btw mali ti bas lijepo komunicira.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 12:32   #62
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ajme kako divno!

Blago tebi ja cu ovo dozivjeti valjda kad bude tinejdzerica

I btw mali ti bas lijepo komunicira.


Ma to me najviše iznenadilo, jer je tako mali!!! Moji nećaci su to isto radili, sami tražili spavat, ali kad su baš pričali, ono s 2-3 godine. Nikad neću zaboraviti kak su baku (moju mamu) uvijek naganjali da ih nosi spavati a ona uvijek imala 'još nešto za obaviti'

I da, super komunicira, kažu babe da zato ne hoda još sam
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 00:43   #63
Meni je mrak kak se skupa maze ko miceki - guraju se glavama jedno na drugo.

Super mi je kada mala kaze: Tata, ti si truba!

A naaaaaajbolji dio je bio kad je braco bio u trbuhu pa bi došla, pomazila me po busi i pitala: Je ti jepo tu kod mame? Pa mu dala "pusu". Prase moje malo.

Kod malog obozavam kak se glasa na sve mile nacine. Najjače mi je kak "traktorira" kad je hepi i belji se (grize jezičac doj mu napol viri).
Ma...
(btw - tema je )
Mamanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 01:48   #64
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post


Ma to me najviše iznenadilo, jer je tako mali!!! Moji nećaci su to isto radili, sami tražili spavat, ali kad su baš pričali, ono s 2-3 godine. Nikad neću zaboraviti kak su baku (moju mamu) uvijek naganjali da ih nosi spavati a ona uvijek imala 'još nešto za obaviti'

I da, super komunicira, kažu babe da zato ne hoda još sam
A ne nisu to bapske price ja stvarno mislim da oni ne mogu procesirati dva tako golema zadatka istovremeno.
Moja curica, koja odrasta bilingvalno pa i to otezava pricanje, je pocela PUNO vise komunicirati otkako je savladala hodanje. Iako nije jos ni blizu tvome decku!

Tak vjerojatno ce i tvoj malo pauzirati brbljanje da savlada topic.

On topic:
Obroci su totalno komicni. Moja cura mora imati sve kao i mi (odnosno ja) tako da jede sa zlicom, malom desertnom viljuskom i pije iz normalne salice (od melamina jer nije garantirano da, kad popije, nece letjeti na pod) a ne iz sippy cup ili na slamku. I medo sjedi s nama stol nam izgleda kao u Zlatokosinih medvjedica-sve u tri velicine.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 09:09   #65
rekla je mamamamamama
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 09:16   #66
meni je super kad moj malecki stvara nove riječi. pokažem mu nešto i pitam šta je to, on ako zna kaže - sad već zna dosta riječi (18 mj.), a ako ne zna pokuša pogoditi, ali samouvjereno i sigurno da se baš tako kaže za tu stvar. a pogađanje uvijek glasi: kike - sve je kike. ja kažem, ne to nije kike, a on: tec. sve čemu ne zna ime se zove kike ili tec. ljubica mala...

inače, prav riječ koju je naučio je bila tata - to je označavalo i mm-a i mene
druga riječ je bila sat
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 11:52   #67
predivna tema, bravo!
4 mjeseca
raduje me sve! miris svakog dijela tijela, njezino gugutanje, predivan osmjeh kad me vidi, faca koju složi prije nego će zaplakati, radost koju je te maleno biće unijelo u naše životu, obožavam ju!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 11:52   #68
trenutno me najviše veseli kada mala princezica(13 mj) iz čista mira poljubi svoju mamu i to ne jednom nego više puta
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 11:54   #69
malca od 2,5 godine smo ovaj vikend preselili iz kinderbeta u dječji krevet. spava u svojoj sobi, a već 2 dana kad se probudi sam dolazi do mog kreveta, legne pored mene i kaže: mama, b. se budio, dodi, idemo se igati... b. voli mamu.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:05   #70
moj mi je najslađi kad dođem s posla, zaleti se prema meni i poljubi me i kaže: moja mama

i kad se po sto puta u danu kad mu dođe zaleti do mene i počne me ljubiti u ruku, nogu, lice i traži da ga dignem da me stisne

kad je bio majčin dan i crtali su za mame u vrtiću tete su im pričale vjerojatno kak moraju mamama reći da ih vole, pa je on tjedan dan pričao MAMA VOLIM TE!!!
ma za rastopiti se....


a da ne pričam samo kak voli svoju mamu i daje joj puse, to je malo prefrigano koje kad nešto treba sve će napraviti.
kad hoće da mu kupim konjića onda odmah ide papati, hoće se maziti, samo da mu sve kupim
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 18:29   #71
Quote:
lovelyjubbly kaže: Pogledaj post
ajmo okrenut na pozitivu (ako postoji ista tema, molim modove da spoje, ja nisam nasla)

evo da krenem, moja curka ima 4 mjeseca i obozavam kako mirisi, stalno ju snjofam. ali ne samo one fine mirise, tipa, svjeze oprane kosice i tako to, ja vise preferiram stopala koja smrduckaju (peremo se, da ne bi bilo... ), miris mlijeka kad zijeva, miris iza uha (kupam ju, majke mi! ) i tako to. ima toga jos, ali mislit cete da sam luda pa cu tu stat.
i obozavam jutarnje veselje kad se probudi sva ozarena i spremna za novi dan. i filozofski pogled dok kenja. i kad se probudi pa je sva mekana i topla...
ajmeeee isto to ja radim i isto to ja mislim !! samo jedan jutarnji smijesak otvorenih ustiju je dovoljan da zaboravim da me svakih sat i pol budila!!

ljepotica moja sa mucicama medju prstima i mirisom mlijekeca""
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 21:09   #72
jutros me moja ljubav toliko nasmijala da to moram podijeliti sa vama
stavila sam je u hranilicu i dogurala do tusa jer sam morala oprat kosu. i tako gleda ona mene, smije se i nakon nekon vremena spusti glavu i pocne se igrat sa nekom spagom. ja sam za to vrijeme zavrsila sa pranjem kose i taman sam si omotala veliki rucnik oko glave. stanem ispred nje a ona digne okice i kad me vidjela, samo joj se iscrtao tuzni smile na licu a onda najgori moguci plac.naime, nije me prepoznala i mislila je da sam ko zna kakva vjestica urlala je iz petnih zila iako sam odmah skinula rucnik s glave. miskica moja mala. bila je prestravljena i trebalo joj je nekih deset minuta da dodje k sebi na kraju je samo tuzno uzdisala i nije silazila iz mog narucja previse ju volim
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:18   #73
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
stanem ispred nje a ona digne okice i kad me vidjela, samo joj se iscrtao tuzni smile na licu a onda najgori moguci plac.naime, nije me prepoznala i mislila je da sam ko zna kakva vjestica
Meni se isto desilo. Jadnicko kad me vidio- u plač. Preslatko
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:45   #74
znaci svi reagiraju na te rucnike na glavi i moj tako neki dan,ja oprala kosu i setam po kuci,usla u sobu bidim cudna facica koda ce plakat,kad sjetim se radi rucnika jel inace cim na vrata sobe dodjem vec ni ne obratim mu se on osmjeh od uha do uha,mis moj mali
ima toliko novih fora,svaki dan je sve sladji i zanimljiviji,moglabi ga 24h bez prestanka promatrat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 00:34   #75
super mi je pročitati kako se i druge mame tope od sreće kraj svojih bebica, ja sam zaluđena s njom, stalno ju gledam, ljubim, mazim, kad zaplače, srce mi puca, ponekad se zapitam jesam li normalna, ne sjećam se da sam s prvo dvoje bila ovako zaluđena, i iskreno, ponekad me strah tolike ljubavi, ne mislim u pravom smislu riječi strah, da me ne bi odmah netko zaskočio.
a i prema starijima sam se promijenila odkad je stigla mrvica, vidim da sam puno popustljivija i definitivno manje živčano reagiram na njihove nepodopštine
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 10:04   #76
Joj, veseli me sve živo. Kada me budi cijelu noć, a ja popiz.... i pogledam ga, a on ima osmijeh od uha do uha. Ili kad se probudi usred noći pa radi grr, bu,bu... i priča li ga priča, pa me rukicama mazi po licu i po kosi.
Užasno je smiješan kada kaka, jer se napije na sav glas i to uvijek, tako da često usred noći čujemo glasno napinjanje iz njegova krevetića.

Obožavam ga, baš sve na njemu i u vezi njega! Sve mi je tako milo ili smiješno. A najdraža mi je faca prije nego zaplače, onaj naopaki smajlić...joj, onda bi ga pojela.

A kad me vidi s turbanom na glavi, ne plače, nego ne miče pogled s njega. A i inače me voli gledati u cice, a ne u oči.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 12:39   #77
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
s... .
a i prema starijima sam se promijenila odkad je stigla mrvica, vidim da sam puno popustljivija i definitivno manje živčano reagiram na njihove nepodopštine
ajme, ja sam prema svojim roditeljima postala toliko popustljiva na njihove musice i zapravo se sve manje zivciram
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 10:42   #78
kad vidi sisu pocne se blesavo cerekati, dogmize, prvo ju nategne prsticima pa se prikopca. blentavica mala
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 16:36   #79
Hehe, da podijelim s vama danasnje telefonsko iskustvo...

Tata je doma na godisnjem s curicom od skoro 3 koja uči bracu od 7 i pol mj. kak se kaka. Pa mi ih je pustil da slušam "raspravu" na telefon.

Kaže mala: "Ovako braco: Nnnnnnnnn!"
A braco poslušno oponasa u pozadini... "Mmmm!" (Uredno "stišće" mali).

Mamanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:28   #80
obožavam ga kad mi se ujutro ceri od uha do uha otvorenih usta i kad me gleda iz kimbića tako da se nabije između 2 reškice, progura rukicu i dira me po licu
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.