Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 12:12   #61
Temeljna razlika HDZ-a i SDP-a je u tome što HDZ ne smatra Hrvatsku dijelom neke Yu- Regije, za razliku od SDP-a.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:14   #62
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Čojek pita za patriotska i domoljubna djela.
Ovo kaj si ti nabrojal baš i nisu činovi patriotizma.
Ulazak u NATO je bio ključan za hrvatsku vanjsku sigurnost, jer je time uklonjena prijetnja iz Srbije, a EU nam je potrebna jer smo dio Europe, i time što pripadamo EU smo dio najvećeg svjetskog gospodarstva, sa neslućenim potencijalima.
A Zapad je nešto čemu je Hrvatska oduvijek težila, njemu pripadamo. Svaki hrvatski domoljub je gledao na Hrvatsku kao dio zapadne kulture.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:31   #63
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ulazak u NATO je bio ključan za hrvatsku vanjsku sigurnost, jer je time uklonjena prijetnja iz Srbije, a EU nam je potrebna jer smo dio Europe, i time što pripadamo EU smo dio najvećeg svjetskog gospodarstva, sa neslućenim potencijalima.
A Zapad je nešto čemu je Hrvatska oduvijek težila, njemu pripadamo. Svaki hrvatski domoljub je gledao na Hrvatsku kao dio zapadne kulture.
Srbija je od Hrvatske dobila po zubima kad nismo bili NATO.

Dio Evrope smo već 1000 godina i već 1000 godina svako toliko dođe neki ku..c iz te Evrope i pokušava Hrvate porobiti, opljačkati, germanizirati, talijanizirati i stotine drugih blagodati od Evrope.
Evropi Hrvati oduvijek trebaju kao sluge, a ne kao ravnopravni partneri, a HDZ je (skupa sa SDP-om i ostatkom političke "elite") poklonil Hrvatsku i Hrvate toj istoj Evropi na pladnju.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:45   #64
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Obožavam vas ljevičare, neprijatelja nema, ok nema ih na vratima ali ne znači da nisu iza ugla...
Mislim zanimljivo je kako za vas nakon 1990-tih i osamostaljenja hrvatske nestaje svaka mogućnost bilo kakve ugroze hrvatske, kao da živite u la la landu
Mi danas u hr zemlji imamo zapravo težih problema nego ranije a ne obračunavamo se s njima nego ih ignoriramo.

Prijeti. Ali sada ćeš se iznenaditi.

Najviše prijeti od onih koji se busaju u naduta hrvatska prsa, a ne poštuju zakone.

Koje pak ti probleme vidiš, zbilja ne znam, ali pretpostavljam.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:56   #65
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Obožavam vas ljevičare, neprijatelja nema, ok nema ih na vratima ali ne znači da nisu iza ugla...
Mislim zanimljivo je kako za vas nakon 1990-tih i osamostaljenja hrvatske nestaje svaka mogućnost bilo kakve ugroze hrvatske, kao da živite u la la landu
Mi danas u hr zemlji imamo zapravo težih problema nego ranije a ne obračunavamo se s njima nego ih ignoriramo.
Svaka ideologija ima nekog neprijatelja.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:15   #66
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Pa oni to kazu za sebe i ljudi im vjeruju. Rijeci, ne djela
Pa da - ko i Konzum.
Najjeftinije, a hrvatsko; dvije goleme i besramne laži, a dobar dio raje im vjeruje iz razloga koje ne mogu dokučiti.
Takav je i HDZ.

Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
HDZ, za razliku od SDP-a, u svom nazivu ima riječ "hrvatska"! A stari Latini su znali da je ime sve, nomen est omen.
Tako je!
Nikako se ne smije zanemariti grafit PIČKA na plotu...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:20   #67
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ulazak u NATO je bio ključan za hrvatsku vanjsku sigurnost, jer je time uklonjena prijetnja iz Srbije, a EU nam je potrebna jer smo dio Europe, i time što pripadamo EU smo dio najvećeg svjetskog gospodarstva, sa neslućenim potencijalima.
A Zapad je nešto čemu je Hrvatska oduvijek težila, njemu pripadamo. Svaki hrvatski domoljub je gledao na Hrvatsku kao dio zapadne kulture.
Još kada bi bilo kakvih argumenata umjesto parola. Zar Vi stvarno to vjerujete? Pored uobičajene propagande, zaboravili ste još dodati samo mitove, kako su za nas Amerikanci pobijedili u "Oluji", kako su zbog Hrvata bombardirali Srbiju 1999., kako su Amerikanci zbog nas "šamarali" Slovence i kako nam je NATO poklonio nekakvo oružje.

U NATO smo ušli bez referenduma, u aranžmanu Sanadera i Mesića, a u trenutku kada nam Srbija više nije bila nikakva prijetnja. I danas nas brane od izmišljenih neprijatelja ili od sebe samih (možda bi bez njih već imali svoje obojane revolucije, "proljeća" ili "Majdane"). Da li se je itko (možda Vi?) bojao Srbije 1998. - 1999.? Koga je onda bilo briga što priča Šešelj? Ali onda Hrvatska ima 7 GBR, ročni sastav, brojnu pričuvu, artiljeriju, podmornicu, borbene helikoptere, MIG-ove koji trebaju ići u Izrael na modernizaciju.... Danas nam je NATO pomogao postići ideal - malu, profesionalnu, pokretljivu, skupu i beskorisnu vojsku. Pa nacija sada bojažljivo gleda prema Srbiji, a molečljivo prema zapadu. I Vi to slavite kao neki uspjeh i domoljublje?
U stvari mogli bi mi u nečemu i pomoći. Ja se osobno nećkam, kada nas napadnu, tko će za nas prvi krenuti u kontranapad? Slovenci ili pak Kanađani?

EU i potencijali? Pa u čemu nam je to dobro krenulo po ulasku u EU? Gospodarstvo? Iseljavanje mladih? Industrija (koja čak bježi u Srbiju i BiH)? Kreditni rejting ("smeće")? Vanjski dug? RH neto uplatiteljica? Plaćanje reketa Turcima? Plaćanje troškova za ilegalne imigrante?....
To su predvidljive posljedice. Ali sam ulazak u tu rupu? Biste li Vi pristali na sve uvjete za ulazak? Da li je pošteno što su Hrvati platili EU propagandu? Pa svojedobno ste veličali Jacu i njenu deblokadu (sporazum Kosor-Pahor), a danas?
A da potencijala ima - ima. Oni stalno brinu brigu kako da nam poklone milijarde €€€€ i zato koriste pojmove "odvojeno", "predviđeno", "uskoro", ali mi jadni Hrvati, kakvi već jesmo, nikako da te milijarde prihvatimo (korumpirani, nesposobni, nespremni, "Balkanci", neorganizirani...). Što EU čini tužnom (rado bi nam pomogli), ali život je takav.

Svakom hrvatskom domoljubu, primarni bi trebali biti interesi hrvatskog naroda, suverenost, samostalnost, svekoliki napredak, a sve to ima malo veze sa zapadom. Da bi se umilili zapadu žrtvovali (žrtvujemo) smo slobodu, samostalnost, svoje prihode, čast, logiku... A ljubav je i dalje neuzvraćena. Zapad (EU komisija) nam je upravo neki dan poručio, da srpska jurisdikcija nad RH zapravo i nije nešto loše.....

Ni iz drugog pokušaja, niste uspjeli nešto što domoljublje nije, progurati pod domoljublje.
Možda pokušati sitnijim koracima. Npr. sakupljanje boca (Sanader) - čistija priroda, sreća za siromašne, nešto malo (ne previše) lopovluka - eto neke vrste ljubavi prema hrvatskoj prirodi - domoljublja. A tu je onda SDP koji ukida sakupljanje ambalaže mliječnih proizvoda, boce jogurta se opet bacaju u prirodu, cijene nisu pale - kao jedan malen dokaz nedomoljublja. Otprilike na tom tragu...
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:21   #68
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
HDZ do 2000. i HDZ nakon 2000. su dvije različite stranke!

Od 2000. godine, Hrvatskom, nažalost vladaju trećerazredni birokrati, a HDZ je više kao trojanski konj preko kojeg strani interesi vladaju Hrvatskom.

Čast mnogim članovima HDZea, vjerujem da su mnogi ljudi u toj stranci domoljubi, ali im je ona plava krpetina (zastava eu-babilona) preklirla oči.

HDZ obećao reforme, a te reforme su da ponovnom privatizacijom opet osiromašimo i raselimo Hrvatsku.

Kao do sad nismo imali privatizaciju, pa je sad zovemo reformom.


Dakle, od 2000. HDZ je dio pučke eurofilske stranke i nema veze sa domoljubljem, na žalost.
Ma daj, pusti tu idealizaciju.
HDZ je od samog početka bio profašistička kriminalna organizacija. Tko je god malo proučavao NSDAP uočit će nevjerojatne podudarnosti.
HDZ-u rejting diže to što je pod njihovom vlašću dobiven rat, ali pitanje je pod koju cijenu, kao što je i pitanje bismo li pod nekim drugim vodstvom svejedno dobili rat.
A ja mislim da bismo, jer mene nije za obranu domovine motivirao Tuđmanov cerek niti Šuškov pogled zakucan o pod.
Pun mi je kurac tih lopova, što se mene tiče, ja bih ih u katran, pa u perje, pa na šinu - pa proć odavde, nek šibicare po australijama i kanadama!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:32   #69
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma daj, pusti tu idealizaciju.
HDZ je od samog početka bio profašistička kriminalna organizacija. Tko je god malo proučavao NSDAP uočit će nevjerojatne podudarnosti.
HDZ-u rejting diže to što je pod njihovom vlašću dobiven rat, ali pitanje je pod koju cijenu, kao što je i pitanje bismo li pod nekim drugim vodstvom svejedno dobili rat.
A ja mislim da bismo, jer mene nije za obranu domovine motivirao Tuđmanov cerek niti Šuškov pogled zakucan o pod.
Pun mi je kurac tih lopova, što se mene tiče, ja bih ih u katran, pa u perje, pa na šinu - pa proć odavde, nek šibicare po australijama i kanadama!
HDZ prije Sanaderovih europejaca je ipak bio jedan pokret i stožerna stranka, a situacija je bila takva da je trebalo organizirati obranu i šverc oružja, jerbo su nas PRIJATELJI IZ NATO i EU blokirali u obrani, samo je Tuđman pa i Sušak bio u stanju stranim birokratima reći NE, danasšnji HDZeovci ni ne pokušavaju doć na pregovore, a da prije toga nisu skinuli gaće pred tajnikom trećerazrednog birokrate.

Koji današnji HDZeovac ima muda Talijanima proglasiti GP?.

90 tih sam ja bio ponosan kao Hrvat, vjerovao sam Hrvatskoj, bilo je krimosa, ali je bilo i domoljublja, bilo je opasno organizirati obranu, nije se ni znalo točno tko je na kojoj strani.

Da nije bilo Tuđmana, mi ni jedne puške iz šverca ne bi vidjeli, ovi političari danas bi oko Karingtona i ovesna skakali kao što su onomad HDZeovci plazili oko karle del ponte kad su jurišali na naše generale!

A SDP lešinari, o kojim mi se neda ni pisati, ponovno glasovli za Milanovića
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:34   #70
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Još kada bi bilo kakvih argumenata umjesto parola. Zar Vi stvarno to vjerujete? Pored uobičajene propagande, zaboravili ste još dodati samo mitove, kako su za nas Amerikanci pobijedili u "Oluji", kako su zbog Hrvata bombardirali Srbiju 1999., kako su Amerikanci zbog nas "šamarali" Slovence i kako nam je NATO poklonio nekakvo oružje.

U NATO smo ušli bez referenduma, u aranžmanu Sanadera i Mesića, a u trenutku kada nam Srbija više nije bila nikakva prijetnja. I danas nas brane od izmišljenih neprijatelja ili od sebe samih (možda bi bez njih već imali svoje obojane revolucije, "proljeća" ili "Majdane"). Da li se je itko (možda Vi?) bojao Srbije 1998. - 1999.? Koga je onda bilo briga što priča Šešelj? Ali onda Hrvatska ima 7 GBR, ročni sastav, brojnu pričuvu, artiljeriju, podmornicu, borbene helikoptere, MIG-ove koji trebaju ići u Izrael na modernizaciju.... Danas nam je NATO pomogao postići ideal - malu, profesionalnu, pokretljivu, skupu i beskorisnu vojsku. Pa nacija sada bojažljivo gleda prema Srbiji, a molečljivo prema zapadu. I Vi to slavite kao neki uspjeh i domoljublje?
U stvari mogli bi mi u nečemu i pomoći. Ja se osobno nećkam, kada nas napadnu, tko će za nas prvi krenuti u kontranapad? Slovenci ili pak Kanađani?

EU i potencijali? Pa u čemu nam je to dobro krenulo po ulasku u EU? Gospodarstvo? Iseljavanje mladih? Industrija (koja čak bježi u Srbiju i BiH)? Kreditni rejting ("smeće")? Vanjski dug? RH neto uplatiteljica? Plaćanje reketa Turcima? Plaćanje troškova za ilegalne imigrante?....
To su predvidljive posljedice. Ali sam ulazak u tu rupu? Biste li Vi pristali na sve uvjete za ulazak? Da li je pošteno što su Hrvati platili EU propagandu? Pa svojedobno ste veličali Jacu i njenu deblokadu (sporazum Kosor-Pahor), a danas?
A da potencijala ima - ima. Oni stalno brinu brigu kako da nam poklone milijarde €€€€ i zato koriste pojmove "odvojeno", "predviđeno", "uskoro", ali mi jadni Hrvati, kakvi već jesmo, nikako da te milijarde prihvatimo (korumpirani, nesposobni, nespremni, "Balkanci", neorganizirani...). Što EU čini tužnom (rado bi nam pomogli), ali život je takav.

Svakom hrvatskom domoljubu, primarni bi trebali biti interesi hrvatskog naroda, suverenost, samostalnost, svekoliki napredak, a sve to ima malo veze sa zapadom. Da bi se umilili zapadu žrtvovali (žrtvujemo) smo slobodu, samostalnost, svoje prihode, čast, logiku... A ljubav je i dalje neuzvraćena. Zapad (EU komisija) nam je upravo neki dan poručio, da srpska jurisdikcija nad RH zapravo i nije nešto loše.....

Ni iz drugog pokušaja, niste uspjeli nešto što domoljublje nije, progurati pod domoljublje.
Možda pokušati sitnijim koracima. Npr. sakupljanje boca (Sanader) - čistija priroda, sreća za siromašne, nešto malo (ne previše) lopovluka - eto neke vrste ljubavi prema hrvatskoj prirodi - domoljublja. A tu je onda SDP koji ukida sakupljanje ambalaže mliječnih proizvoda, boce jogurta se opet bacaju u prirodu, cijene nisu pale - kao jedan malen dokaz nedomoljublja. Otprilike na tom tragu...
Potpisujem!

Sanaderovci su znali jedino potpisivati ono što im je stizalo iz stranih ambasada, od trećerazrednih birokrata zaduženih za rad s kolonijama.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:37   #71
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
Temeljna razlika HDZ-a i SDP-a je u tome što HDZ ne smatra Hrvatsku dijelom neke Yu- Regije, za razliku od SDP-a.


Svakakvih primitivaca nazalost ima u Lijepoj nasoj...
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:41   #72
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
HDZ prije Sanaderovih europejaca je ipak bio jedan pokret i stožerna stranka, a situacija je bila takva da je trebalo organizirati obranu i šverc oružja, jerbo su nas PRIJATELJI IZ NATO i EU blokirali u obrani...
potpis
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:45   #73
Quote:
IvekZagreb kaže: Pogledaj post
potpis
Ali HDZ se pod Karamarkom opet pretvorio u domoljubni pokret dostojan HDZ-a devedesetih
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:09   #74
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ali HDZ se pod Karamarkom opet pretvorio u domoljubni pokret dostojan HDZ-a devedesetih
Dao Bog!


Pa kad budem platio račun telekoma, račun za lijekove, a novac ostane u RH
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:14   #75
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
@theJudgement i ostali koji misle kao on.

U uvodnom postu sam naveo da me NE zanima domoljublje HDZ-a definirano kroz 90e ili kroz protivništvo sa SDP-om. To stvarno nije komplicirani uvjet, i ako ga ne možete poštovati prijavljivati ću sve postove u stilu tome da se vraća na 90e i SDP. Zanima me što je HDZ sve domoljubno i patriotski radio u 21 stoljeću. Aj molim vas, fakat sam bio jasan.
Broj postova na temi dosad - preko 70

Broj odgovora na Red Shrikeov upit - 0


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:18   #76
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Dao Bog!


Pa kad budem platio račun telekoma, račun za lijekove, a novac ostane u RH
Ali u rukama domaćih HDZ-ovih tajkuna. Kao i prije.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:18   #77
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ugllavnom je desničarsko stanje uma aktivna potraga za neprijateljima- nekada četnici, danas nedovoljno dobri Hrvati sa jugo tendencijama... Ante Tomić, Frljić, atihrvatski mediji, antihrvatska kultura, ljudi koji potajno žele Jugoslaviju, za koje doduše ne znamo koji su, međutim su negdje među nama...
Zar ti misliš da je ta nekolicina javnih osoba koju si naveo (a ima ih još) zaista bezopasna? Naravno ne kažem da su opasni na način da će uzeti pušku i raspaliti. Puno su opasniji zato jer je njihovo djelovanje nenametljivo jer naoko nebitnim stvarima postižu jako puno.
U biti na neki način veliki dio kutlurne i intelektualne scene radi na suptilnom podrivanju hr nacionalnog projekta i identiteta.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:21   #78
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
HDZ prije Sanaderovih europejaca je ipak bio jedan pokret i stožerna stranka, a situacija je bila takva da je trebalo organizirati obranu i šverc oružja...
I najveću pljačku i pustošenje hrvatskog gospodarstva nakon 2. svj. rata.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:21   #79
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zar ti misliš da je ta nekolicina javnih osoba koju si naveo (a ima ih još) zaista bezopasna? Naravno ne kažem da su opasni na način da će uzeti pušku i raspaliti. Puno su opasniji zato jer je njihovo djelovanje nenametljivo jer naoko nebitnim stvarima postižu jako puno.
U biti na neki način veliki dio kutlurne i intelektualne scene radi na suptilnom podrivanju hr nacionalnog projekta i identiteta.
Da, ali na sreću sadašnji ministar kulture je osoba koja će, vjerujem, stati na kraj antihrvatskim aktivnostima.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:28   #80
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Da, ali na sreću sadašnji ministar kulture je osoba koja će, vjerujem, stati na kraj antihrvatskim aktivnostima.
A koje su to "antihrvatske" aktivnosti? Kad se kritizira nekog na vlasti? Ili kad se kritizira onog koji se tebi sviđa? Pa njih se i treba kritizirati. U svakoj normalnoj demokratskoj državi se to radi. I još brutalnije nego kod nas.
Najlakše je nešto proglasiti "antihrvatskim" i onda to cenzurirati ko u Sj. Koreji. Zanimljivo kako samo jedna strana ima monopol na hrvatstvo.
Ja sam naučio u životu da čim se netko od političara više lovi za srce prilikom himne, čim se više križa i ide u crkvu, to je veći smrad, a ne veći Hrvat.
Takvi "hrvati" su nas koštali 5 godišnjih BDP-a od 1990. do sad.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.