Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2015., 19:45   #81
Priču o imigrantima i statistici preselite na odgovarajuću temu na Politici. Uzroci i razlozi, plusevi i minusi desničarenja mogu biti tema rasprave, no ovo nije spin-off tema o imigrantima.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 21:42   #82
Još ću samo reć, a to može biti i moj zaključak, da nam je desničarenje (pod ovo "nama" mislim i na druge zemlje u okolici) donjelo samo to da se mrze oni koji bi se trebali držati skupa.

Zadnje uređivanje Ista dy Ajelo : 28.11.2015. at 22:03.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 00:13   #83
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Još ću samo reć, a to može biti i moj zaključak, da nam je desničarenje (pod ovo "nama" mislim i na druge zemlje u okolici) donjelo samo to da se mrze oni koji bi se trebali držati skupa.
A zasto bi se trebali drzat skupa..? koja nebuloza.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 15:18   #84
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
A zasto bi se trebali drzat skupa..? koja nebuloza.
A zašto ne? Ovo je samo retoričko pitanje. Ne zanima me tvoj odgovor, jer ga naslučujem.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 15:24   #85
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Ne zanima me tvoj odgovor, jer ga naslučujem.
Ovo zvuči baš forumski..
Heuel Dannaeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 19:08   #86
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
A zašto ne? Ovo je samo retoričko pitanje. Ne zanima me tvoj odgovor, jer ga naslučujem.
Slabo naslucujes a jos slabije odgovaras na pitanja.

Pitao sam te zasto bi se trebali drzat zajedno. Za koga? Za sta? Protiv koga?

Haha strasno.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 19:28   #87
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
........... Uzroci i razlozi, plusevi i minusi desničarenja mogu biti tema rasprave, no ovo nije spin-off tema o imigrantima.
Ma ne samo to, nego je uvođenje pojma desničarenje za pojavu koja je opisana u uvodu neprimjereno i krivo. Desnica i ljevica su politički pojmovi, a strah i mržnja prema drugima(različitima) imaju psihološke korijene. Politika s tim nema nikakve veze, pokretač teme je možda i namjerno krivo i provokativno stavio naslov teme.
hevi is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.11.2015., 12:42   #88
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Slabo naslucujes a jos slabije odgovaras na pitanja.

Pitao sam te zasto bi se trebali drzat zajedno. Za koga? Za sta? Protiv koga?

Haha strasno.
Zato jer smo zajedno jaći. Jedna isfurana parola, ali svatko tko želi razumjeti i malo se potrudi zna da je istinita. Osim toga i Kolinda ti stalno propovijeda o zajedništvo, doduše u nekom samo njoj razumljivom obliku, pa poslušaj bar nju.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:03   #89
Quote:
Hellboy31 kaže: Pogledaj post
Zato jer smo zajedno jaći. Jedna isfurana parola, ali svatko tko želi razumjeti i malo se potrudi zna da je istinita. Osim toga i Kolinda ti stalno propovijeda o zajedništvo, doduše u nekom samo njoj razumljivom obliku, pa poslušaj bar nju.
Izvini ja sam Ustasa a ne HDZ-ovac.
__________________
-kriminalac u usponu-
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:23   #90
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Izvini ja sam Ustasa a ne HDZ-ovac.
Mea culpa.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 21:43   #91
Ako trazite prave, "korienske"/desnicare u Hrvata, vjerojatno bi ih se naslo medju prevodiocima i kontributorima na neonacističkim sajtovima. E, to je pravi neofasizam. Mislim da bi ovakvome svaki danasnji prosjecni hrvatski "desnicar" branitelj po kratkom postupku siju zavrnuo...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."

Zadnje uređivanje Ista dy Ajelo : 17.04.2016. at 22:52. Reason: Maknut link na sajt.
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 11:38   #92
Lako je pričat dok nisi probo, treba vam u zgradu doseliti dva šiptara , dva cigana, dva kurda , dva pakistanca, dva sudanca, dva indijca, dva arapina, dva afganistanca i Bangladeš boya, i dva norvežanina i švicarca pa da vas vidim vas norvežane Švicarce kak bute, vi nemrete podnijeti bih Hrvate a di ćete ove , ja sam prije rata živo u Bosni među muslimanima i od kad sam došel u ZG među svoje preporodio sam se
Vi se nemrete sa prvim susjedom zagorcom dalmatincom di ces s ovima
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 08:11   #93
Desničarenje - ljevičarenje... kakva promašena dijagonala!!! Tipičan "divide et impera" u svijetu interesa.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 13:04   #94
Meni je bilo uzasno tuzno kad sam pricala s jednim 16-godisnjakom o lokalnom sveceniku.
Meni, i jos dosta ljudi je taj svecenik dosta omrazen (na stranu sto sam agnostik) zbog licemjerja, zlobe...
Uglavnom, djecak mi kroz tu pricu govori "pa nije on tako los, znas, prica ti on nama svasta na vjeronauku.." Taman sam se ponadala da im prica neke stvari o zivotu, da imaju neke zanimljive rasprave ili da mozda nije toliko zatucan koliko se cini i pitam ga sto, kad ono djecak skroz ushiceno: "a kaze nam kako su svi Srbi smece i da su Nijemci najbolji narod...arijevska rasa..", znaci vec uvjeren da je to sigurno tako. Kao da je tesko uvjerit djecu tih godina u nesto, pogotovo takve stvari koje poticu na nekakvo "divljanje".
Meni je pao mrak na oci.
Cijeli zivot vodim rat sa takvima, cak sam u zadnjih nekoliko godina odustala jer sam vidila da nema smisla, ali ovo me bas bilo potreslo nekako, i svi su mi govorili da sto se zamaram time jer nije nista cudno da svecenik prica takve gluposti, sto znam i ja..
Al eto da djeci glavu i danas pumpaju takvim stvarima, jednostavno je uzas
Nije mi jasno kako nakon SVEGA oni i dalje Crkvu uspijevaju gurat kao nesto dobro
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 23:19   #95


Za neopredijeljene evo pjesma Ibrice Jusića.

"Ne dajte da vas zavedu"

A evo i dio stihova:

Nemate mnogo vremena.
Sveci nek pobožno trunu,
Mudraci kroz život grunu.
On nestaje kao pjena.

Ne dajte da vas zavedu
Na glad i na razbojište.
Čemu vam strah i bijeda,
Sve stvorove smrt odvede,
A poslije nema ništa.
(Bertolt Brecht)
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 22:00   #96
Quote:
chroboatos kaže: Pogledaj post
Potaknut nekim stavovima koje sam čuo o sirijskim izbjeglicama (ne bih sad o toj temi), koji su išli tako daleko da se sve to naziva židovskom zavjerom s ciljem "prljanja bijele rase", te još nekim stavovima protiv crnaca, muslimana, Roma itd., ne mogu da se ne zapitam odakle dolaze takve predodžbe o svijetu i zašto ih ima sve više? Dok mediji, političari itd. nama serviraju određenu sliku svijeta koju držimo normalnom, "politički korektnom", uljuđenom itd., s druge strane stavovi prosječnih građana su Božesačuvaj, recimo do mjere da se mora objašnjavati da žrtve holokausta zaslužuju NEKO poštovanje i sl.

Uglavnom, uvijek se tu vrti neka priča kako su liberali suicidalni i kako se latentno širi mržnja protiv svih "nas" (bijelaca, kršćana, muškaraca, heteroseksualaca itd.), promičući kroz multikulturalizam sve moguće nazadne i nakazne kulture, ideologije, identitete i manire ponašanja, a konačna žrtva svega toga je savršena kombinacija svih pozitivnih osobina: bijeli heteroseksualni muškarac kršćanin (katolik ili što već). (ova floskula je općeprisutna u nekim krugovima).

Daleko od toga da sam ja sad neki veliki liberal ili nešto takvo, ali jednostavno ne razumijem odakle dolazi tolika količina mržnje, predrasuda i strahova o propasti "nas" i "našeg načina života" te kako je moguće da ti strahovi prevladavaju neke elementarne oblike empatije, humanosti i sl.
neoliberalizam odnosno multikulturalizam izaziva reakciju. ljudi koji razmišljaju na način koji opisuješ samo iskazuju da ne žele živjeti u ovom današnjem sistemu,u lažnoj demokraciji.a ti očito i zaboravljaš da multikulturalizam nije nastao spontano i prirodno nego prisilno i pod direktivama moćnika. mržnja protiv svih nas se širi? pa prirodno je da su ljudi zabrinuti za opstanak svojih gena.a ima još jedna stvar--svako živo biće brani svoj terirtorij.odatle odbojnost protiv crnaca roma i slično.da žrtve holokausta zaslužuju NEKO poštovanje-e to ne bih ni komentirao!
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:32   #97
Počinje TradFest: http://www.tradfest.org/

TradFest je godišnja međunarodna manifestacija tradicionalnih i konzervativnih lidera, mislilaca i aktivista koji svojim djelovanjem potiču uspostavu tradicionalnih i konzervativnih vrednota u Hrvatskoj i svijetu.

TradFest je festival tradicije i konzervativnih ideja nasuprot tzv. ‘naprednih’ i militantno-sekularnih ideja i politika koji su na nasilan i revolucionarni način pokušali zatomiti, kao što i danas nastoje uništiti, izvorne tradicionalne, konzervativne i kršćanske temelje kulture u Hrvatskoj, Europi i Zapadnom svijetu.

TradFest na proaktivan način želi potaknuti promišljanje i djelovanje, tj. reakciju na negativne ‘napredne’ pojave te potaknuti i promicati povratak na tradiciju, red i konzervativne vrednote.

Time će se ostvariti društveno okruženje koje će poticajno djelovati na obitelj i razvoj kreposti u civilnom društvu, politici i gospodarstvu.

TradFest omogućuje širenje dobrih ideja te međusobno povezivanje i umrežavanje ljudi sa sličnim pogledima i vrednotama.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:22   #98
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
nasuprot tzv. ‘naprednih’ i militantno-sekularnih ideja
Ma koji sekularni militanti??

Upravo je obratno, militanti su proveli konzervativnu tranziciju, premrežili su većinu društvenih djelatnosti, doveli svoje ljude na bitne položaje i još cvile, kukaju da ih netko ugrožava i da i dalje postoji, kako se Bozanić blagoizvolio izjasniti, "komunistička diktatura" (link). Ni manje ni više.

Nek je i bila ta tranzicija, cijela je povijest tranzitorna, tko bi gori, eto ga doli.., , ali dosadni ste s tim prodavanjem magle.

Mož' si mislit: "sekularni militanti". :klap:
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:53   #99
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...de/927865.aspx

Kako veli Neven, doslovno veci katolici od pape.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:20   #100
Ja ću ovdje iznijeti knjige iz kojih to dolazi:

Lothrop Stoddard

http://www.resist.com/Onlinebooks/Ri...r-Stoddard.pdf

Ovo je Stoddard pisao na početku 20. stoljeća kako su se bijelci dovoljno poklali u ww1,da će se populacija povećavati kontra njih i onda da će mase dizati revoluciju protiv bijelaca.

S druge strane za Stoddarda je problem i ako se živi u 100% bijelom društvu a ne provodi eugenika zbog pojave Boljševizma pa je napisao slijedeću knjigu:

http://www.jrbooksonline.com/pdf_boo...vilization.pdf

Broj produktivnih se za njega smanjuje svkaom generacijom jer oni neproduktivni imaju više djece,država ih sve više zbrinjava raznim socijalisitčkim intervencijama na kraju su oni koji imaju u manjini i ovi dižu revoluciju protiv njih pa tako imamo jednu ujedinjenu frontu imigranata i socijalista u rušenju izgrađenog i izazivanja nereda. Te ideje su došle iz intelektualnih krugova i onda su šarlatanski objašnjene.

Ne bave se samo desničari time već i liberali gdje je pojašnjeno na ovom kanalu što bi se dogodilo imigracijom:
http://www.youtube.com/watch?v=PsvtMsk5Y7U

Što se tiče "židovske zavjere" ona je prenapuhana,često dolazi od onih koji su Kršćani ili bili Kršćani,treba reći da je problem u ideji Novog zavjeta koji uči ljude "okreni drugi obraz","prodaj sve što imaš i daj siromašnima","tko tebe kamenom ti njega kruhom" i td. koji ima korijene u židovstvu kao i komunizam. Kršćanstvo je za široke mase a komunizam za neku kulturmarksističku elitu no glavni probleme bez zavjeraškog upliva je objasnio Stoddard gdje je objašnjeno kako civilizacija propada zbog brzog rasta neprilagodljivih koji sve više jedu socijalu na račun produktivnih.

Kod nas je premalo intelektualnih desničara koji bi o tome mogli govoriti pa se plebejska desnica uzima kao nešto relevantno. Prirodno objašnjeno,Darwin kaže kako se svi bore za opstanak neovisno o sposobnostima,Galton kako da bi civilizacija opstala moraju se neinteligentni,neprilagodljivi prestati razmnožavati a Smith kao humanist kako to organizirati kroz male uplite države i više kapitalizma,nigdje u tim teorijama ne stoje države,narodi,rase.

Uglavnom,najbolji homo-sapiensi trebaju napredovati svaku generaciju a ne nazadovati kroz kulturološke šokove islama koji će do 2070. ako se en varam postati vodeća svjetska religija koja je aktivno i pasivno agresivna a povijest je pokazala da nema moćnijeg oružja od religije jer religiozan čovjek fanatično slijedi svoju vjeru i bez obzira na to što je znanost razbila mitove i dalje se u to vjeruje. Sve ovo što je Stoddard pisao se događa danas,treći svijet diže revoluciju protiv nas potpomognut društvenim marginama koje regrutiraju komunisti a Kršćana ima više ne-europljana nego europljana pa je ishod jasan. Mnogi bijelci nisu shvatili da trebaju raskrstiti sa tom religijom ako ne misle gledati crne popove ili imati mješance u obitelji,da je to jedan semitski mit a bijelac Darwin je to srušio. Neka se odluče hoće li slijediti semitske intelektualce bliskog istoka ili europske.

Zadnje uređivanje Detektor : 15.07.2017. at 20:40.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.