Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 12:48   #1
Može li žena sama s 2 male djece preživjeti u fin. smislu?

Razmišljam o razvodu nakon 10 g. Imamo dvoje djece od 3 i 5g. On je dobar čovjek i otac, ali više nema emocija s njegove strane(meni je dosta takvog života, pa su i moji osjećaji nestali) , a sex se sveo na 3 puta godišnje (da, godišnje! ) i to uvijek na moju inicijativu. I od toga i kreću svi problemi. Ja pokušavam godinama to popraviti, ali ne znam razlog tome da mogu nešto učiniti. Ne bih htjela da krene rasprava da ima drugu, jer nema, i u to sam sigurna. Mi smo već sve probleme pokušavali riješiti razgovorima,1000puta sve pretresli, ali uvijek to završi svađom, jer za njega mi problema nemamo i to je sve moja fix ideja. Ja se emotivnom smislu osjećam kao u kavezu, i čekam da se nešto dogodi. Osjećam se kao da mi fali ruka ili noga, nekakav dio fali da bih se osjećala potpuno.

Tu gdje živimo ja nemam nikoga od bližnjih, nemam stan i imam relativno ok posao ali plaću cca 4000kn, s tim da još 5g.imam nekog kredita s ratom 800kn.
Može li se od toga preživjeti? Kolika je minimalna alimentacija za 2 djece? Hoće li ljudi uopće iznajmiti stan ženi s djecom?
Da li je sebično od mene što želim nešto više od ovog života, da li zbog toga što možda postoji mogućnost da upoznam nekog drugog, uskraćujem svojoj djeci obitelj?
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 14:29   #2
Ne znam di živiš. Ja ću ti dat otprilike podatke za Split.
Stan + režije cca. 3000-3500 kn i to neka optimistična procjena.
Hrana znaš i sama koliko dođe.
Alimentacija ovisi o plaći, recimo za dvoje djece 2500-3300 kn ovisno o tome kolika ti je mužu plaća.
Kad budeš sama s dvoje djece više nećeš imati vremena za nigdje izaći, pa ćeš teško i nekoga upoznati, a financijska situacija će te tjerati da upoznaš nekoga na brzinu.
Cota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:03   #3
Quote:
Cota kaže: Pogledaj post
Ne znam di živiš. Ja ću ti dat otprilike podatke za Split.
Stan + režije cca. 3000-3500 kn i to neka optimistična procjena.
Hrana znaš i sama koliko dođe.
Alimentacija ovisi o plaći, recimo za dvoje djece 2500-3300 kn ovisno o tome kolika ti je mužu plaća.
Kad budeš sama s dvoje djece više nećeš imati vremena za nigdje izaći, pa ćeš teško i nekoga upoznati, a financijska situacija će te tjerati da upoznaš nekoga na brzinu.
U Zagrebu sam...
S obzirom koliko mi muž sad radi (stvarno znam da radi) mislim da bi mi svaki drugi vikend bez djece bio "odmor na Havajima„ 😂
Nisam nikoga upoznala, ali nekako se ne vidim sama ostatak života s obzirom da imam 30 g.
Isto tako ne vidim se opet ni u klasičnom braku, niti bih imala još djece.. Ustvari, ne znam što se može dogoditi, ali to ni sada nije neka vizija budućnosti, a svakako ne bih tražila nikoga na brzinu radi materijalne sigurnosti.. Onda bolje da ostanem u ovom braku, jel..
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:42   #4
Može se preživjeti.
Ja znam da sam ja preživjela.
Trebalo mi je dvije godine da stanem na noge kako spada, s tim da sam ja u "nasljeđe" dobila dva-tri mjeseca neplaćenih režija, i kredit za stan tada u CHF, koji je bio znatno veći nego da sam uzela podstanarski stan.
U Rijeci se može naći stan za 300-tinjak eura, sa režijama, ne znam otkud si ti.
Alimentaciju koju sam ja dobila za njih dvoje je onaj minimum, 1.800,00kn, a dodijeljena je na temelju plaće mog bivšeg supruga, koji radi za nekih 5.000kn.
blanche26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:19   #5
Quote:
blanche26 kaže: Pogledaj post
Može se preživjeti.
Ja znam da sam ja preživjela.
Trebalo mi je dvije godine da stanem na noge kako spada, s tim da sam ja u "nasljeđe" dobila dva-tri mjeseca neplaćenih režija, i kredit za stan tada u CHF, koji je bio znatno veći nego da sam uzela podstanarski stan.
U Rijeci se može naći stan za 300-tinjak eura, sa režijama, ne znam otkud si ti.
Alimentaciju koju sam ja dobila za njih dvoje je onaj minimum, 1.800,00kn, a dodijeljena je na temelju plaće mog bivšeg supruga, koji radi za nekih 5.000kn.
Uh, nije ti lako bilo.
Ja u ovo braku mogu ostati i do kraja života, pod ovakvim uvjetima, i ne bi to bio loš život, ako se pomirim da su stvari takve kakve jesu.
Jedino bi mi falilo ljubavi i seksa.. Da je on nekakav siledžija, ili da me vara, bilo bi lakše odlučiti
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:38   #6
stan u zagrebu s dvije spavaće sobe, nekih 55-60 kvadrata ti je 400 eura, ako želiš pristojan stan. režije su ti nekih 1500 kuna. to ti je u startu 4500 kuna, nit jeli nit pili. pa ti vidi. možeš uzet manji stan, možeš otić dalje u pregrađe, možeš uzet stari stan u privatnoj kući....ovisi koji komoditet sad imaš i na što bi pristala. ako ti je to trajno rješenje onda trebate pristojan stan.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:35   #7
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Može li se od toga preživjeti?
Ne može se živjeti. Može se životariti.
Quote:
Jedino bi mi falilo ljubavi i seksa
Samoj s dvoje djece i 3200 kn mjesečno (plus, pretpostavljam nevelika, alimentacija), ljubav i seks bit će sastavni dio tvoje svakodnevice.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:16   #8
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Razmišljam o razvodu nakon 10 g. Imamo dvoje djece od 3 i 5g. On je dobar čovjek i otac, ali više nema emocija s njegove strane(meni je dosta takvog života, pa su i moji osjećaji nestali) , a sex se sveo na 3 puta godišnje (da, godišnje! ) i to uvijek na moju inicijativu. I od toga i kreću svi problemi. Ja pokušavam godinama to popraviti, ali ne znam razlog tome da mogu nešto učiniti. Ne bih htjela da krene rasprava da ima drugu, jer nema, i u to sam sigurna. Mi smo već sve probleme pokušavali riješiti razgovorima,1000puta sve pretresli, ali uvijek to završi svađom, jer za njega mi problema nemamo i to je sve moja fix ideja. Ja se emotivnom smislu osjećam kao u kavezu, i čekam da se nešto dogodi. Osjećam se kao da mi fali ruka ili noga, nekakav dio fali da bih se osjećala potpuno.

Tu gdje živimo ja nemam nikoga od bližnjih, nemam stan i imam relativno ok posao ali plaću cca 4000kn, s tim da još 5g.imam nekog kredita s ratom 800kn.
Može li se od toga preživjeti? Kolika je minimalna alimentacija za 2 djece? Hoće li ljudi uopće iznajmiti stan ženi s djecom?
Da li je sebično od mene što želim nešto više od ovog života, da li zbog toga što možda postoji mogućnost da upoznam nekog drugog, uskraćujem svojoj djeci obitelj?
Sebično od tebe što želiš više od života? Svi smo mi sebični koka.
Daj me upoznaj sa nesebičnim.

Može se naći stan, naravno da će iznajmiti stan ženi sa dvoje djece.
Alimentacija za dvoje djece mogla bi iznositi oko 1.600 kuna.
Ako je otac, otac koji voli svoju djecu i želi ravnopravno sudjelovati u njihovom životu, pod ravnopravno mislim ravnopravno, ne svaki drugi vikend i pola praznika, onda alimentacija tebi nije potrebna jer otac sudjeluje u plaćanju vrtića, odjeće, obuće, bla. Plaća režije kada su djeca kod njega, a ti plaćaš svoje kada su djeca sa tobom. Ili kako se već dogovorite.
Ako otac nije otac, onda svakako inzistiraš na alimentaciji koju određuje sud. Kako majke u Hrvatskoj imaju prednost u odnosu na očeve, nemaš brige.
Iako vam partnerski odnos ne štima, roditeljski odnos se može uštimati ako ima volje i želje i razuma. Postoji plan roditeljske skrbi koji se može jako dobro napraviti i olakšati si život. No, takvih je nažalost najmanje.

Prijedlog: ako bude puno konflikata, umjesto centra za socijalnu skrb i obiteljskih centara, možete izabrati Centar za mirenje. Pa, kada se dogovorite i sastavite Plan roditeljske skrbi, odete u Centar za socijalnu skrb da vam daju blagoslov kako ste se lijepo dogovorili, a sud u izvanparničkom postupku (postupku bez suđenja, parnica, odvjetnika, ročišta koja traju godinama) potvrđuje vaš dogovor i život postaje malo lakši.

Lord, životarenje nije uvijek povezano sa lovom. Hoću reći bila sam u životnim situacijama kada sam imala puno love, a životarila
A bilo je situacija kada sam bila bez love, ono, preživljavanje na jedvite jade, ali nisam se osjećala da životarim. Upravo suprotno.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:24   #9
Neces podizati djecu sama.
Tvoj muz, ako je imalo normalan, placat ce alimentaciju za djecu.

Sto se tice stanovanja, rubni dijelovi grada su povoljniji i moze se naci vise kvadrata za manje novca. Ili nekakav kompromis u stilu djeca oboje u jednoj sobi a ti u boravku.

To da neces imati vremena - razmisli dvaput. Prijateljica mi je razvedena i bivsi joj dosta cesto uzme dijete kod sebe, cak i cesce nego svaki drugi vikend tako da ona zbilja ima vremena za sebe (pogotovo obzirom da je klinac jako mali), pa cak i poneki dejt.
Ima ga mozda i vise nego neki parovi s malim djetetom ili vise djece, oni su stalno fokusirani na njih.

Ukoliko ste oboje razumni, ne vidim zasto se sve skupa ne bi moglo
Djeca nece ostati bez oca, on je i dalje njihov tata i dalje ce se brinuti za njih i uskociti za sto god je potrebno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:38   #10
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Razmišljam o razvodu nakon 10 g. Imamo dvoje djece od 3 i 5g. On je dobar čovjek i otac, ali više nema emocija s njegove strane(meni je dosta takvog života, pa su i moji osjećaji nestali) , a sex se sveo na 3 puta godišnje (da, godišnje! ) i to uvijek na moju inicijativu. I od toga i kreću svi problemi. Ja pokušavam godinama to popraviti, ali ne znam razlog tome da mogu nešto učiniti. Ne bih htjela da krene rasprava da ima drugu, jer nema, i u to sam sigurna. Mi smo već sve probleme pokušavali riješiti razgovorima,1000puta sve pretresli, ali uvijek to završi svađom, jer za njega mi problema nemamo i to je sve moja fix ideja. Ja se emotivnom smislu osjećam kao u kavezu, i čekam da se nešto dogodi. Osjećam se kao da mi fali ruka ili noga, nekakav dio fali da bih se osjećala potpuno.

Tu gdje živimo ja nemam nikoga od bližnjih, nemam stan i imam relativno ok posao ali plaću cca 4000kn, s tim da još 5g.imam nekog kredita s ratom 800kn.
Može li se od toga preživjeti? Kolika je minimalna alimentacija za 2 djece? Hoće li ljudi uopće iznajmiti stan ženi s djecom?
Da li je sebično od mene što želim nešto više od ovog života, da li zbog toga što možda postoji mogućnost da upoznam nekog drugog, uskraćujem svojoj djeci obitelj?
Ja sam ti rekao da bih ga pritisnuo tako da ga dovedem pred gotov čin. Ako ništa neće mijenjati ideš dalje. Nitko ti ne brani da razmišljaš o alternativi odlaska i vidiš da li to tvoje financije mogu izdržati. Sa 4000 kn bez stana i tuđe pomoći (roditelji) ja jako dvojim da možeš živjeti sama. On to vjerojatno i zna pa te je stisnuo brigom o djeci i tom cjelokupnom situacijom. On zna da nemaš nekog izbora nego trpjeti.
Ako te zanima visina alimentacije to možeš pogledati ovdje:

http://klokanica.24sata.hr/roditelji...hrvatskoj-3658

Gdje ćeš živjeti i od čega ćeš živjeti, to je veliko pitanje. To bi trebala riješiti prije pokretanja postupka za razvod braka.
Ne moram ti govoriti koliko će takav život biti u financijskom smislu težak i zahtjevan. Stan s režijama je 400Eura, hrana za tebe 100 Eura, ostali troškovi i prijevoz min 100 Eura, alimentacija ide na djecu i njihove potrebe. Dva posal ne možeš raditi jer nemaš vremena. No ljudi se snađu kada moraju. Stoga sam ti već savjetovao da (uz kovanje jedne ovakve alternative) pokušaš pritisnuti supruga na rješavanje problema, ili da razmisliš o sexualnoj vezi sastrane što je po meni najelegantnije rješenje...jednom ili dvaput tjedno dobiješ kurca i svi sretni..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:45   #11
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Mi smo već sve probleme pokušavali riješiti razgovorima,1000puta sve pretresli, ali uvijek to završi svađom, jer za njega mi problema nemamo i to je sve moja fix ideja. Ja se emotivnom smislu osjećam kao u kavezu, i čekam da se nešto dogodi. Osjećam se kao da mi fali ruka ili noga, nekakav dio fali da bih se osjećala potpuno.
Ok, vidim da si već jednom i pol nogom van tog braka i da si emotivno s obje očito već vani. Ali zanima me što on misli pod tim da vi nemate problema i da je to fix ideja?
On smatra da je normalno seksati se triput godišnje?
Konkretno, što ti navodi kao razlog što misli da je s vama sve pet...?

Druga stvar koja me zanima je to da li bi ti, da se on preko noći pretvori u nezasitnog pastuha, odustala od razvoda i bila sretna? Kad je uopće počela ta njegova indiferentnost prema tebi?Nije sigurno nastala preko noći...

Naravno da ti imaš pravo na ljubav i sreću. S 30 godina debelo si premlada da bi "Životarila" u bilo kojem smislu. Mislim da je možda čak lakše podnijeti životaranje u financijskom negoli ono u emotivnom smislu. Stoga, definitivno mislim da bi trebala ići na rastavu ukoliko ti njega više doista ne voliš i ako si uvjerena da on ne voli tebe.

Ona pitanja postavila sam ti jer je ovo ogromna odluka koja se donosi tek kad doslovno više nema nikakve nade za to da će se išta promijeniti. Možda on ima neki psihički problem koji ga čini takvim. Ne kažem da ga to opravdava na bilo koji način, ali možda kad bi ga osvjestio sam sebi mogao bi poduzeti konkretne korake da ga riješi.
Ako ti je imalo stalo do tog čovjeka i ako misliš da je ostalo i mrvu ljubavi u vašem odnosu, pokušaj mu reći da si pred zidom. Reci da odlaziš ukoliko ne prizna da imate problem i ukoliko taj problem nije spreman rješavati na koji god način to bilo potrebno. Očekivati da žena od 30 godina, na vrhuncu svoje seksualnosti bude zadovoljena triput godišnje doista je tragikomedija. Koju nitko živ ne može pojmiti kao nešto "normalno".

Pokaži mu i ovaj topik
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:49   #12
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Tu gdje živimo ja nemam nikoga od bližnjih, nemam stan i imam relativno ok posao ali plaću cca 4000kn, s tim da još 5g.imam nekog kredita s ratom 800kn.
Može li se od toga preživjeti? Kolika je minimalna alimentacija za 2 djece? Hoće li ljudi uopće iznajmiti stan ženi s djecom?
Daj njemu djecu, plaćaj mu alimentaciju (to je mizeran novac), i uživaj.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:02   #13
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Daj njemu djecu, plaćaj mu alimentaciju (to je mizeran novac), i uživaj.
Baš ja ne znam sto joj smeta muz ako je tako kao sto pise, onda je isto s njim ili bez njega, samo s njim ima vise para...
e sad ako joj je do zivota i toga svega, upoznavanja novih frajera onda mislim da treba njemu predati djecu i high life...

ne znam zasto bi bio zivot bolji, ona sama s djecom s mikro primanjima..osim kazem ako lik nije neki siledzija, nasilnik, emotivni manipulator, tipa da mi stalno nesto kvoca, serka i unistava me psihicki...ako samo smeta sto on nju emocionalno ne dozivljava i sto nema sexa...mislim, u cemu je problem?
zivi svoj zivot, a njega pusti sa strance...a djeca ce imati i mamu i tatu i financije bu bile oke, ovako mozes njima zagorcat zivot...
to je samo mozda, jedna perspektiva...
milim, brak treba gledati i kao jednu ekonomsku zajednicu jel, ljubav na prvom mjestu ako nema toga, onda si vazes...
ali ja sam tip koji inace uvijek prije mozgom razmislja nego srcem pa ono uzmi i to u obzir
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:02   #14
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Daj njemu djecu, plaćaj mu alimentaciju (to je mizeran novac), i uživaj.
Muška diverzija sviđa mi se.. ona bi prodisala bez svakodnevne obveze oko djece, imala bi vremena raditi i financirati se, i jebavati se u međuvremenu.. On bi dobio djecu, brigu o njima, i svu težinu koju to nosi sa sobom... Ja bih pristao, djeca su najvažnija stvar na svijetu, a muško sam, muško može zaraditi pare...
Iako, ja bi se na njenom mjestu ševio diskretno sastrane... jedan problem i još lako rješiv (i to sa užitkom).
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:06   #15
E da jos nesto me zanima, što znači da vas netko emocionalno ne dozivljava? Mislim da mi partner veli ti me emocionalno ne dozivljavas i to mi smeta...ja bih bila malo :zbunj:
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:07   #16
Da sam na tvome mjestu, prvo bih mislila hoću li moći prehraniti djecu.
S plaćom koju imaš (bez stana) možeš se slikat.

Kad ti djeca budu plakala gladna i žedna, seks ti neće past na pamet.
A bit ćeš toliko izmučena brigom oko egzistencije da više nećeš biti ni prpošna ni sjajna, ni zanimljiva.
To ti je moje mišljenje.
I ne slušaj savjete od curica ili super zbrinutih žena.
Imaš DVOJE djece.

Ako se misliš razvoditi (što bi ti, prema mome mišljenju, trebala biti zadnja opcija) - prvo bi se trebala pobrinuti oko pronalaska barem dvostruko više plaćenog posla.
Kažeš da je muž dobar čovjek, pa onda nastoj nekako riješiti taj svoj problem vezan uz premalo seksa.

Uglavnom, ovo ti nije problem za tandrkanje po forumu, nego da sjedneš i ozbiljno porazgovaraš sama sa sobom.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:14   #17
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Razmišljam o razvodu nakon 10 g. Imamo dvoje djece od 3 i 5g. On je dobar čovjek i otac, ali više nema emocija s njegove strane(meni je dosta takvog života, pa su i moji osjećaji nestali) , a sex se sveo na 3 puta godišnje (da, godišnje! ) i to uvijek na moju inicijativu. I od toga i kreću svi problemi. Ja pokušavam godinama to popraviti, ali ne znam razlog tome da mogu nešto učiniti. Ne bih htjela da krene rasprava da ima drugu, jer nema, i u to sam sigurna. Mi smo već sve probleme pokušavali riješiti razgovorima,1000puta sve pretresli, ali uvijek to završi svađom, jer za njega mi problema nemamo i to je sve moja fix ideja. Ja se emotivnom smislu osjećam kao u kavezu, i čekam da se nešto dogodi. Osjećam se kao da mi fali ruka ili noga, nekakav dio fali da bih se osjećala potpuno.

Tu gdje živimo ja nemam nikoga od bližnjih, nemam stan i imam relativno ok posao ali plaću cca 4000kn, s tim da još 5g.imam nekog kredita s ratom 800kn.
Može li se od toga preživjeti? Kolika je minimalna alimentacija za 2 djece? Hoće li ljudi uopće iznajmiti stan ženi s djecom?
Da li je sebično od mene što želim nešto više od ovog života, da li zbog toga što možda postoji mogućnost da upoznam nekog drugog, uskraćujem svojoj djeci obitelj?
Potraži si ljubavnika. Pa onda ako se on pokaže zainteresiran za to da živi sa tobom se udaš za njega. I tako u krug dok ne pronađeš onog pravog koji će te u potpunosti zadovoljit.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:15   #18
http://klokanica.24sata.hr/roditelji...hrvatskoj-3658

jesi siguran da tablica vrijedi s obzirom da je zakon odbačen?
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:39   #19
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Uh, nije ti lako bilo.
Ja u ovo braku mogu ostati i do kraja života, pod ovakvim uvjetima, i ne bi to bio loš život, ako se pomirim da su stvari takve kakve jesu.
Jedino bi mi falilo ljubavi i seksa.. Da je on nekakav siledžija, ili da me vara, bilo bi lakše odlučiti
Ako ostaneš u tom braku kažeš da ti neće biti loše, ali ti fali ljubavi i sexa?
Ti bi se rastala sa 30 godina i dvoje male djece?
Nemaš stan, imaš samo 4000 kuna plaću i 800 kuna kredita.
Nisi ovdje važna ti i nedostatak sexa, važna su tvoja mala djeca.
Zar si sve ove godine živjela u oblacima? Pisala si na jednoj temi da ti je samo prve godine sex štimao, što je bilo sa ovih 9? Kad si to znala, zašto si uopće rodila dvoje djece?
Zar misliš da ćeš imati više sexa ako se rastaneš? Da, svi su ludi za rastavljenom ženom sa dvoje djece i stajat će u redu da budu s tobom.
Daj se uozbilji i shvati da bez stana i sa tako malo novaca nećeš moći živjeti s djecom. Valjda si svjesna što im sve treba ili želiš odgojiti dvoje nesretne djece kojima toliko toga nedostaje u životu. I sama kažeš da nemaš nikoga svog tko ti može pomoći.
Nemoj napraviti glupost, pa se poslije kajati.
A što se tiče sexa, tu ti nemam savjet. Vidjela si to i prije da ne štima, pa si ipak išla roditi dvoje djece.
Možda ti moj post djeluje zločesto, ali jbg netko ti mora otvoriti oči.
Samo nemoj očekivati da ćeš naći ljubav svog života koji će prihvatiti tvoju djecu i koji će te ševiti svaki dan i sve će biti kao u bajci.
Život je okrutan, pogotovo ako donosimo loše odluke.
Razvod neka ti bude zadnja opcija, jer djeca su važnija od tebe. Oni nisu tražili da ih rodiš, a ti im želiš sada priuštiti bjedan život u podstanarima kad će biti željni svega.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:50   #20
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako ostaneš u tom braku kažeš da ti neće biti loše, ali ti fali ljubavi i sexa?
Ti bi se rastala sa 30 godina i dvoje male djece?
Nemaš stan, imaš samo 4000 kuna plaću i 800 kuna kredita.
Nisi ovdje važna ti i nedostatak sexa, važna su tvoja mala djeca.
Zar si sve ove godine živjela u oblacima? Pisala si na jednoj temi da ti je samo prve godine sex štimao, što je bilo sa ovih 9? Kad si to znala, zašto si uopće rodila dvoje djece?
Zar misliš da ćeš imati više sexa ako se rastaneš? Da, svi su ludi za rastavljenom ženom sa dvoje djece i stajat će u redu da budu s tobom.
Daj se uozbilji i shvati da bez stana i sa tako malo novaca nećeš moći živjeti s djecom. Valjda si svjesna što im sve treba ili želiš odgojiti dvoje nesretne djece kojima toliko toga nedostaje u životu. I sama kažeš da nemaš nikoga svog tko ti može pomoći.
Nemoj napraviti glupost, pa se poslije kajati.
A što se tiče sexa, tu ti nemam savjet. Vidjela si to i prije da ne štima, pa si ipak išla roditi dvoje djece.
Možda ti moj post djeluje zločesto, ali jbg netko ti mora otvoriti oči.
Samo nemoj očekivati da ćeš naći ljubav svog života koji će prihvatiti tvoju djecu i koji će te ševiti svaki dan i sve će biti kao u bajci.
Život je okrutan, pogotovo ako donosimo loše odluke.
Razvod neka ti bude zadnja opcija, jer djeca su važnija od tebe. Oni nisu tražili da ih rodiš, a ti im želiš sada priuštiti bjedan život u podstanarima kad će biti željni svega.
vrlo realno i vrlo istinito
i vrlo je moguće da će joj nakon razvoda bit 10 puta gore nego u braku. bez ljubavi, sexa i bez love. ustvari je u užasno glupoj situaciji, kak got okreneš ne valja. al sad bar ima donekle novaca. ustvari, djeca imaju što im treba, to je najbitnije.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.