Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 20:38   #1
Otkaz ugovora na odredjeno

Pozz,
Moze li osoba koja je zaposlena na odredjeno za vrijeme trajanja probnog rada na bolovanju dobiti otkaz i po kojoj osnovi ako moze?
Hvala lp
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:23   #2
Može, zato se i probni rad ugovara. Onaj tko ne zadovolji na probnom radu može dobiti otkaz uz jednostavno objašnjenje da nije zadovoljio na probnom radu.
Nikakvo drugo objašnjenje ne treba.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 07:46   #3
To mi je jasno ali pitam za bolovqnje a ne za nezadovoljavanje na probnom radu.
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:09   #4
Nema veze što si na bolovanju. Kod raskida ugovora za vrijeme probnog rada ne primjenjuju se sve odredbe zakona o radu koje govore o otkazu, nego samo neke.
Otkaz ti mora biti u pisanom obliku, i otkazni rok ti počinje teći danom dostave otkaza i zadržavaš pravo zatražiti zaštitu suda ako misliš da si oštećen.
Ostalo se ne primjenjuje kod raskida za vrijeme probnog rada.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:12   #5
Pozz,
Moze jos jedno pitanje koje bas nema veze sa otkazima.
Bolovanje mi prelazi u sljedecu godinu. Dala sam poslodavcu onu potvrdu o otvaranju bolovanja a moram li mu doznake dati na kraju mjeseca ili tek kada moj dr.odluci da sam apremna za rad?
Lp
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:42   #6
Moraš na kraju svakog mjeseca donijeti doznaku.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:22   #7
Pozz,
Znaci jos uvijek sam na bolovanju. Poslodavac me danas kontaktirao mailom gdje navodi da mi je u pisanom obliku poslao otkaz al je posta vracena i otkaz je stavljen na oglasnu plocu.
Od kojeg mi datuma tece otkaz i otkazni rok? Imam ptavo na mjesec dana sa hzzo ali me zanima od kojeg datuma a moram i posl.poslati doznake.
Koliko dana godisnjeg imam ako mi je radni odnos poceo 23.10.a nisam koristila nista?
Hvalq najljepsa.
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 13:58   #8
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Pozz,
Znaci jos uvijek sam na bolovanju. Poslodavac me danas kontaktirao mailom gdje navodi da mi je u pisanom obliku poslao otkaz al je posta vracena i otkaz je stavljen na oglasnu plocu.
Od kojeg mi datuma tece otkaz i otkazni rok? Imam ptavo na mjesec dana sa hzzo ali me zanima od kojeg datuma a moram i posl.poslati doznake.
Koliko dana godisnjeg imam ako mi je radni odnos poceo 23.10.a nisam koristila nista?
Hvalq najljepsa.
Sva ta pitanja uputiš poslodavcu na isti mail kojim te obavijestio da si dobila otkaz i dobit ćeš točne informacije.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.