Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 10:48   #2941
Baš, koja glupost.

Mene zanima dali ima kakvih razlika između kartica Amexa, uzeo bi vulgaris zelenu šta nude bez članarine prvu godinu i upisnine?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:53   #2942
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Mene zanima dali ima kakvih razlika između kartica Amexa, uzeo bi vulgaris zelenu šta nude bez članarine prvu godinu i upisnine?
Kod vulgaris plaćanja nema, ako te zanima revolving ili nešto drugo onda ima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:00   #2943
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kod vulgaris plaćanja nema, ako te zanima revolving ili nešto drugo onda ima.
Samo obročno da mogu otplaćivati, revolving je kada sam biram koliko cu platiti ratu svaki mjesec?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:01   #2944
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Samo obročno da mogu otplaćivati, revolving je kada sam biram koliko cu platiti ratu svaki mjesec?
Da.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:15   #2945
ty
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:06   #2946
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Govorio sam o potpisima općenito, nevezano uz kartice. Reagirao sam zato jer me iznenadilo zašto bi netko promijenio svoj potpis? To se jednostavno ne radi. Svjedočio sam jednom prilikom raspravi kad je službenica prilikom izdavanja nove osobne držala bukvicu čovjeku koji se na zahtjevu za novu osobnu potpisao drugačije nego na staroj osobnoj. To nisu stvari koje se prelaze olako. Ti moraš "u glavi" kreirati svoj potpis i jednako se potpisivati uvijek. Taj potpis mora odgovarati potpisu na osobnoj jer taj potpis tamo upravo i tome služi, da se može usporediti s ostalim tvojim potpisima.
Oprosti, i uz poštovanje, ali ovo nije istina. Pitao sam na šalteru smijem li koristiti drugačiji potpis, službenica je rekla da nema problema ukoliko se tako mislim potpisivati od tada pa na dalje i potpisao sam zahtjev sa novim potpisom. Potpis evoluira, a ima i mnogo mladih koji se na prvoj osobnoj potpišu punim tiskanim ili pisanim imenom jer nisu razmišljali o tome, pa mi je i logično da postoji razlog i mogućnost promjene potpisa. U krajnjem slučaju - nebitno. Ja sam se dovoljno informirao o svojim mogućnostima, i obavijestio i banku i kartičarsku kuću o promjeni uredno - nitko mi nije od njih rekao da sam napravio nešto krivo, amex jednostavno nema neku proceduru za takvo nešto, a na prodajnom mjestu sam imao, eto, neugodno iskustvo jer ne mogu dokazati da je moja kartica zapravo moja. Nadam se da će uvesti PIN provjere pa tako da se i s tim glupostima pozdravimo. Ja masu slipova nisam ni potpisao jer je prodavač ostao bez papira, krivo istrgao slip, itd, pa su mi uredno sve naplatili. Jednom sam prodavačici ostavio svoj broj mobitela na slipu, a nekada i samo prešaram crtu ako se žurim...

Moje pitanje i dalje stoji - postoji li netko da je vratio karticu sa razlogom da je 'oštećena' (iako nije) i da li su mu naplatili izdavanje nove?

P.S. Svaka banka i iole normalna firma pri potpisivanju ugovora skenira tvoju trenutnu osobnu, što misliš zašto? Uz potpis, na osobnoj mi je sada i drugi izdavatelj OI, i drugi broj osobne...

Zadnje uređivanje mavuk : 14.12.2017. at 13:17.
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:22   #2947
Quote:
mavuk kaže: Pogledaj post
Moje pitanje i dalje stoji - postoji li netko da je vratio karticu sa razlogom da je 'oštećena' (iako nije) i da li su mu naplatili izdavanje nove?
Ja nisam ali u faq piše:

U slučaju oštećenja Amerivan Express kartica, istu je potrebno poslati prerezanu na našu adresu uz dopis da je kartica oštećena i da tražite izradu zamjenske kartice. Po primitku vašeg zahtjeva, novu karticu ćemo besplatno izraditi u roku 24 sata i poslati na vašu adresu. Slična procedura je kod zahtjeva za promjenom prezimena na kartici. Uz dopis i prerezanu karticu potrebno nam je dostaviti i kopiju nove osobne iskaznice ili rješenje o promjeni prezimena.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:26   #2948
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja nisam ali u faq piše:

U slučaju oštećenja Amerivan Express kartica, istu je potrebno poslati prerezanu na našu adresu uz dopis da je kartica oštećena i da tražite izradu zamjenske kartice. Po primitku vašeg zahtjeva, novu karticu ćemo besplatno izraditi u roku 24 sata i poslati na vašu adresu. Slična procedura je kod zahtjeva za promjenom prezimena na kartici. Uz dopis i prerezanu karticu potrebno nam je dostaviti i kopiju nove osobne iskaznice ili rješenje o promjeni prezimena.
E puno ti hvala! Super mi je što ju moraš vratiti prerezanu, pa ako prije nije bila oštećena, onda će definitivno biti
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:40   #2949
Odobravaju li American temeljem ugovora na određeno, mislim sa su ostali uvjeti zadovoljeni. Dosad sam koristila studentski amex.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:45   #2950
Niš te ne košta probati. Ako si uredan korisnik studentske, moglo bi proći.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:55   #2951
Mislil sam da bi to moglo pomoći. Taman uskoro potpisujem novi, pa cu onda zatraziti, bar će datum isteka bolje izgledati na papiru.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:04   #2952
Mene su u mojih cca 13 godina korištenja amexa u Hrvatskoj tražili osobnu na uvid možda jedanput, vani ju nisam niti koristio
hrvoje_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:48   #2953
Trenutno sam u Turskoj i kod plaćanja karticom svi po defautu misle da je na pin, kad vide da nije niti ne traže potpis na slip.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:20   #2954
U članku objavljenom od strane American Express Co. vezano za ukidanje potpisa po American Express karticama - u članku nigdje ne piše da će se verifikacija zamijeniti unosom PIN broja? Piše jednostavno da će se ukinuti potpis, te će time plaćanje biti brže. Uspoređuje se sa NFC plaćanjem malih cifri za koje isto nije potreban pin (ni potpis)... Meni se čini da nećemo imati ni PIN ni potpis. Ugl, u objavi za medije se ne spominje PIN.
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:01   #2955
Može link pliz? Hvala

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:28   #2956
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Može link pliz? Hvala

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

http://about.americanexpress.com/new...worldwide.aspx
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 13:20   #2957
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Odobravaju li American temeljem ugovora na određeno, mislim sa su ostali uvjeti zadovoljeni. Dosad sam koristila studentski amex.
Odobravaju.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 16:06   #2958
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Učlanio sam se u Membership reward 19.10.2017. i još uvijek mi stanje bodova stoji 0. I da, u međuvremenu sam imao prometa na AmExu i plaćao račune. Zašto imam 0 bodova ?
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Mislim da sam tamo oko 20.10. i prije nekoliko dana platio opet račun. Ok, pričekat ću 1.12. pa ako i dalje ne bude, javim se službi za korisnike.
Uglavnom, zvao sam ja službu za korisnike prije cca 2 tjedna. Po njima ti bodovi će biti obračunati prije ili kasnije, mislim da ni oni tamo baš ne shvaćaju kako to ide.

U svakom slučaju, meni je i dalje stanje bodova nula. A koristio sam Amex stalno pa mi nema smisla da od učlanjenja 19.10. nisam skupio niti jedan bod.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:35   #2959
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Uglavnom, zvao sam ja službu za korisnike prije cca 2 tjedna. Po njima ti bodovi će biti obračunati prije ili kasnije, mislim da ni oni tamo baš ne shvaćaju kako to ide.

U svakom slučaju, meni je i dalje stanje bodova nula. A koristio sam Amex stalno pa mi nema smisla da od učlanjenja 19.10. nisam skupio niti jedan bod.
I jesu ti se obračunali bodovi?
Meni uglavnom idu s oko mjesec dana zakašnjenja

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:06   #2960
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
I jesu ti se obračunali bodovi?
Meni uglavnom idu s oko mjesec dana zakašnjenja

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Napokon jesu. I da, mjesec dana zakašnjenja, sad sam tek dobio od računa koji sam platio u 11. mjesecu.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.