Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 19:29   #21
Sto je OKC? I sto god to bilo, zasto je nelijeceno?
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:30   #22
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Ali problem je sto niko mene ne razumije osim mozda moje i njene majke. Sva se kola lome na meni...
Problem je sto ne znas kako sa zenom razgovarati. Jel si ti njoj uopce to rekao koliko si ti povrijedjeni?
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:32   #23
Kada je neka osoba psihički neuravnotežena, sa nekom dijagnozom, još ako je manipulator, egoist...često cijela obitelj pati i sve to ostavlja posljedice na svim članovima obitelji. Najrazumniji postanu žrtve takve osobe. Jedan takav pokopa ili uništi deset zdravih. Počinju nalikovati na njega ili ne donose razumne odluke.
No to se da promijeniti. Uzgajanjem kičme.

Problem je što se ovaj čovjek ne zna zauzeti za sebe, ništa više nego i njegovi roditelji. On je slaba karika koju se nateže u svakom smjeru. To žena dobro iskorištava iako joj je dosadio takav karakter muža.
Prijeti mu sa razvodom jer misli da ima blentu i da je u poziciji moći. Kao ona je kraljica a on nitko pa on bez njen ne može ništa.
Takav im je valjda i brak.
Očito sestra ima problema i dobro je da su se maknuli. Nije fer ali roditelji često, ako su slabih karaktera, uvijek će žrtvovati zdravo ili sa druge strane dobro, mirno dijete. Bolesno ili ne čak bolesno, već egoistično, manipulativno, lošega ponašanja... oni će pokorno štititi. Očekujući da se i dijete žrtvuje za problematičnog brata ili sestru. Ne vide da tako uništavaju cijelu obitelj.

Naravno da je žena nerazumna i kapriciozna, jednako manipulira kao i sestra sa ovim oprostite, siromakom koji se uz njih dvije ne usudi misliti svojom glavom
Trebao se postaviti pred sestrom i roditeljima čvrsto i jasno pa ne bi nigdje selili.
Roditelji slabići su napravili kako manipulatorica želi pa razumijem malo i ljutnju njegove žene ali jednako je sebična tražeći da se zbog njenog ega (koji je vidim poprilično napuhnut) on odrekne oca i majke.
Koja glupača nerazumna !
Kladim se dok su živjeli tamo da se ženica jednako svađala sa sestrom i jednako šizila kao sada.
Vrlo su si slične.
Tražiti da se muž odrekne roditelja koji se sami žrtvuju za tu sestru, biti inatljiva, mora isključivo po mom, osveti me, osveti im se itd... to kod pametnih i snažnih muškaraca ne prolazi. Takva glupa i sebična žena.
Pa nek potegne razvod. Nek' se sama uz alimentaciju komba u podstanarstvu.
Pih... ima žena. Zakaj bi se on dao ucjenjivati ? Nema ona zlatnu vađajnu a i sama je histerična, sebična i svadljiva pa je on trpi.
Nak' nađe drugoga da ju trpi takvu ostatak života. Po napisanome izgleda da je žena svadljiva, tračljiva, živčana i nezrela rospija.
Sestra bar ide liječniku i ima dijagnozu. Kaj je ženi izgovor?

Da se on znao jasno i glasno postaviti ne bi nitko od njih manipulirao sa njim, sestra ga ne bi maltretirala a ni žena ucjenjivala. Problem u svom životu je on sam. "Joj možda ću joj reći buhuhu"
To se događa ljudima bez kičme i stava. Pametni zagrme čim neka ovakva (sestra ili žena) prijeđe granicu i sili ovakve ego idiotarije... a pokorni trepću i krše ruke.
Nije lako biti papučar trpni.

Zadnje uređivanje pozitivax : 19.05.2017. at 19:43.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:32   #24
Uf! Ako ti se veza vec sada temelji na ucjenama neces dobro proci. Ne razumijem zasto to trpis. Jel ti brani i druzenje s prijateljima koji njoj nisu po volji?
Uglavnom, to sto ste otisli od tvojih je dovoljno. Zabraniti ti vidjanje s obitelji ne smije.
Dakle, ti njoj omoguci da se ne druzi s tvojima a ona tebi ne moze to uvjetovati. A ako ce otici zbog toga znaci da te ne postoje, a i ljubav je upitna.
Nije vrag da se bojis vlastite zene.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:48   #25
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nisam bio siguran da li da stavljam temu ovdje ili na Psihologiju jer mislim da cu puknuti .....
Najgore je pričati o tuđim sudbinama.A oovdje će ljudi govoriti isto tako s velikim subjektivizmom.

Moje mišljenje (bio sam u sličnoj situaciji,ali ja sam bio sam) je da odrasli ljudi (brat,sestra ) brinu o sebi i to jr u redu-međutim,roditelji bi trebali biti razumni (znam,teško).

Ultimamtum tvoj žene glede rastave je malo preglup,ali za mene su roditelji tebi okrenuli leđa.

A meni tko okrene leđa više ne postoji,pa makar bili i roditelji.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:54   #26
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Medjutim, zbog financijskih razloga zivimo (zivjeli smo) kao i mnogi, na katu kuce mojih roditelja koji sam ja (uz pomoc svog oca) extra sredio.

Roditelji su protiv ali ona jednostavno ima kontrolu nad njima i oni ne mogu nista osim plakati.

Jer ju nisu mogli iskontrolisati i jer je otac u jednom trenutku podrzao moju sestru, kad je vidio da ju ne zelim odvesti doktoru. Ja ne mogu to da ucinim tako lako, to su moji roditelji, toliko su mi valjali kroz zivot, pomagali mi financijski i svakako. Jednostavno su moja krv. Ali ne mogu ni bez moje zene. Ona mi je sve u zivotu, volim je, ne znam kako bih dalje nastavio sam. Sto uciniti?
Roditelji su bili nepravedni prema tebi.
Ako si si sredio vlastitim trudom i novcem prostor za život u toj kući onda tamo imaš pravo i živjeti.
Kakvu kontrolu u tom slučaju može tvoja sestra nad njima imati po pitanju toga? To je tvoja kuća isto kao i njezina.
To što je ona bolesna ne daje joj za pravo da bude po njezinom, a pogotovo zbog toga joj ne bi trebali roditelji popuštati. Ima problema, neka ih rješava adekvatnim putem.
Šteta što si, znajući koliko je sestra problematična, uopće ulagao u taj prostor.

S druge strane nije lijepo ni od tvoje žene da te ucjenjuje, razumijem da je ta situacija ljuti, i mene bi, ali olako spominjati razvod u trenutku bijesa nije baš ni od nje korektno.

Jedino što znam jest da na tvom mjestu ne bih udovoljavala sestrinim mušicama, a tvoji roditelji, ako su razumni, neće te to ni tražiti. Sa ženom ćeš morati porazgovarati. Dobro, tvoja sestra joj se zamjerila, ali ako roditelji budu pokazivali korektnost i ne stavljali nju ispred tebe ne vidim razloga da se inati, a kamoli da ti zabranjuje da se viđate. Zapravo, uopće ne vidim razloga da ti brani viđanje s njima.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:16   #27
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
EDIT: Ona inace cesto prijeti razvodom, nekad u trenutku afekta ali sad se svasta nakupilo i njoj, postanarstvo itd pa je puno ozbiljnija. Razmisljam da stavim tacku i da postavim stvari tako da joj kazem da cu imati ok odnos sa svojima roditeljima. Necu im trcati na svaki poziv kao sto neko rece ali nekad kad zelim ih posjetiti. Ali ona mi je prioritet. Ako ne pristane na to onda ne znam, vjerojatno nema buducnosti tu?
A koliko sveukupno ti poznaš tu svoju ženu ?
Niste ni ohladili od vjenčanja, i već ti prijeti razvodom ?
Daj se nauči suprotstavit i ženi i sestri.
Ovako će te razvlačiti na sve strane, dok ne pukneš.
A i ta žena, danas te miče od roditelja, sutra od posla, preksutra od frendova...šta si ona umišlja?
Totalno nezrela i nerazumna...sebična.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:14   #28
Roditelji i sestra su manje bitni u cijeloj priči. Oni nisu tvoja budućnost i dio tvog kućanstva. Žena je. A ona te ne poštuje niti malo i emotivno te ucjenjuje. Nema tu ljubavi.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:38   #29
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Roditelji jesu enableri. Problem je sto sestra ocigledno ima psihickih problema. Meni je zao zbog toga. Ja sam probao pomoci ali ne ide. Kad joj das prst ona trazi ruku. Znajuci da to zena nece trpiti ja sam to ogranicio na cisto tehnicku prirodu. Nekad odvezem negdje ili kupim nesto kad mi da pare i to je to. Ali ona tu nije stala. Da, mojoj zeni je neshvatljivo da roditelji ne mogu uciniti nista ali oni su takvi nazalost. Gledaju i nju kao dijete, jedino sto je mogu izbaciti iz kuce a to ne zele. Ona to ne shvata i krivi njih.


EDIT: Ona inace cesto prijeti razvodom, nekad u trenutku afekta ali sad se svasta nakupilo i njoj, postanarstvo itd pa je puno ozbiljnija. Razmisljam da stavim tacku i da postavim stvari tako da joj kazem da cu imati ok odnos sa svojima roditeljima. Necu im trcati na svaki poziv kao sto neko rece ali nekad kad zelim ih posjetiti. Ali ona mi je prioritet. Ako ne pristane na to onda ne znam, vjerojatno nema buducnosti tu?
Interesantno je što si naveo kako tvoji roditelji ne mogu izaći na kraj sa tvojom sestrom jer je gledaju kao dijete i samo je mogu izbaciti iz kuće , a to ne žele ..

Vidim , sa tobom nisu imali taj problem ..
Možda je to ono što tvoju ženu smeta - sestra može što hoće i kako hoće , komandira svima - izbavila je vas iz kuće - i još bi joj trebao raditi usluge .. a tko je za to sve kriv ? Pa vaši roditelji koji su vas tako odgojili.

Misim da zato tvoja žena ljutnju prebacuje na njih - jer su tromi i inertni i žrtvovali su baš brak i sreću da zadovolje tvoju neurotični sestru.
I nakon svega još traže usluge i pomoć kao da je sve u redu

Ja je kužim
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:36   #30
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
zbog financijskih razloga zivimo (zivjeli smo) kao i mnogi, na katu kuce mojih roditelja koji sam ja (uz pomoc svog oca) extra sredio. Stvarno nam je super tu, komfor i sta sve ne.
koliko si svojih novaca uložio?

Quote:
Ispod nas zive otac, majka i moja sestra. E sad, sestra ima mnogih problema, izmedju ostalog pretjerano je zivcana, sve joj smeta, komanduje svima itd.
ako su na katu ispod, zašto se niste naprosto odmakli ako imate svoj?!? traži od svojih povrat onog što si ti uložio- ako su im oči bile pune suza pri vašem/tvom odlasku, neka ti nadoknade barem taj dio ili će tek u takvoj situaciji ridati?

Quote:
To je nekako funkcioniralo sve do nedavno kada je puklo izmedju moje sestre i zene. Ja nisam imao problem s tim, stao sam na zeninu stranu, posto znam sestru i znam sta se desilo. Od tada nekako zivimo, oni svoje, mi svoje, mada sestra i dalje nastavlja po starom. Ima zdravstvenih problema, za koje krivi nas, ne moze spavati itd. Ja sam im pomogao koliko sam mogao, vozio lijecniku i slicno. Medjutim, nakon najnovije situacije zena mi je zabranila da im bilo sta pomazem jer je povrijedjena. Cak i da ih odvezem doktoru (zivimo malo udaljeni od grada). Tada nastupa moja sestra i zahtijeva da izadjemo iz kuce. Roditelji su protiv ali ona jednostavno ima kontrolu nad njima i oni ne mogu nista osim plakati.

Ja nisam mogao trpiti to svakodnevno psihicko maltretiranje i otisli smo.
prvo pišeš da je razlog konflikt između supruge i sestre, a sad pišeš da TI nisi mogao više trpjeti...

Quote:
Sad smo na stanu, gdje se za sad patimo jer nemamo ni blizu sta smo imali.
koliko dugo ste podstanari? kakva su vam primanja u odnosu na troškove?

Quote:
Rastanak je zavrsio bolno po mene i moje roditelje koji su u suzama me ispratili, pogotovo majka.
je, je, ovakvi su mi najbolji, plaču, ali ne poduzimaju ništa, dramatizatori, puno vike, galame, plača da se zakamuflira sebičnost ili beskičmenjastvo



Quote:
E tu nastupa moja zena. Ona zeli da apsolutno prekinem svaki kontakt sa svojim roditeljima, da promjenim broj, da im se ne javljam i ne idem. Ili slijedi razvod. Jer ju nisu mogli iskontrolisati i jer je otac u jednom trenutku podrzao moju sestru, kad je vidio da ju ne zelim odvesti doktoru. Ja ne mogu to da ucinim tako lako, to su moji roditelji, toliko su mi valjali kroz zivot, pomagali mi financijski i svakako. Jednostavno su moja krv. Ali ne mogu ni bez moje zene. Ona mi je sve u zivotu, volim je, ne znam kako bih dalje nastavio sam. Sto uciniti? Kako se postaviti? Zena je prijeke naravi, cesto prijeti i zeli da bude sve po njenom. Pretjeruje u mnogim stvarima, pogotovo u vezi mojihh roditelja. Ali, kad nesto odluci, ucini to. Zato se bojim da ce otici...Patim jako i trazim savjet bar ovdje.
ma ti se svega bojiš i ti ništa ne možeš (kao i tvoji roditelji koji su trebali sestru uputiti na liječenje)

koliko je zapravo bolesna,toliko da ne može raditi?

čime se sestra bavi, koliko ima godina, otkad traju njezini zdravstveni problemi?


ni mene nakon pročitanog ne čudi stav tvoje supruge, pa netko tu treba imati jaja/jajnike



ako podstanarstvo možete hendlati, koncentrirajte se na vas dvoje, vi ste tu najvažniji

i normalno je da supruga očekuje da ne budeš uvijek raspoloživ za svoje nakon što su vas bez velikog pardona spičili van

nećeš prekidati odnose, ali ih jako racionaliziraj zbog vas i zbog sebe




a uvijek se (možda) možeš vratiti svojima (bez supruge, naravno)
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:43   #31
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Interesantno je što si naveo kako tvoji roditelji ne mogu izaći na kraj sa tvojom sestrom jer je gledaju kao dijete i samo je mogu izbaciti iz kuće , a to ne žele ..

Vidim , sa tobom nisu imali taj problem ..
Možda je to ono što tvoju ženu smeta - sestra može što hoće i kako hoće , komandira svima - izbavila je vas iz kuće - i još bi joj trebao raditi usluge .. a tko je za to sve kriv ? Pa vaši roditelji koji su vas tako odgojili.

Misim da zato tvoja žena ljutnju prebacuje na njih - jer su tromi i inertni i žrtvovali su baš brak i sreću da zadovolje tvoju neurotični sestru.
I nakon svega još traže usluge i pomoć kao da je sve u redu

Ja je kužim
Kakve veze njeno mišljenje ima s time što ona na silu hoće da njen muž ima isto mišljenje i njeno, a ne svoje ja?
Ako ona misli kako misli, tko joj brani da se u skladu s time i ponaša. Neka ona ne viđa te ljude i ne vozi ih doktoru, a ne da zapovijeda i ucjenjuje autora kao da je zadnji balavac.
Ona uopće ne poštuje njegove granice i ne uvažava tog svog muža kao ravnopravnu osobu.
U biti je ista na tom polju kao i sekica. Zato su se i poklale.
Nažalost, nije autor bez razloga izabrao psiho nasilnu ženu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 03:49   #32
Mislim da je najbolje da malo prorijediš viđanje sa roditeljima, čuj se telefonski s njima redovito, ali ne se viđati prečesto, neka se situacija smiri, vidjet ćeš s vremenom kako će se sve to razvijati. Čini mi se da je puno bolje da ste otišli iz kuće jer je tamo vladala nezdrava atmosfera zbog sestre s kojom je suživot nemoguć. Šteta što to niste otkrili prije nego što ste počeli ulagati u kuću, no što je - tu je. Sad bi vas dvoje trebali uživati u samoći.

Mislim da ti je supruga jako teška i egoistična osoba (dal ona možda jedinica?), jesi baš siguran da vas veže prava i iskrena ljubav? Daj si još malo vremena, no razmisli dal možeš biti sretan sa takvom zeznutom osobom cijeli život? Jeste bili jako sretni i dobro se slagali prije te cijele situacije u kući? Kakvih tvoja supruga ima kvaliteta, za sad je pokazala samo svoje nedostatke. Čini mi se da ni ona nije sretna, prijeti razvodom često - možda i ona traži izlaz van iz tog braka. Što ona uopće želi? Dal želi biti sa tobom ili ne želi? Da si joj ti važan, ne bi stalno postavljala ultimatume. Razgovaraj sa suprugom, reci joj da ste napravili najbolje što ste mogli, maknuli ste se iz te kuće i stresne situacije, trebalo bi vam sad biti lijepo zajedno, provodite vrijeme zajedno što više, idite na izlete, kino ili što već volite, nemojte stalno razmišljati o tvojim roditeljima i sestri, ti najveći problemi (dal ostati u kući ili ne?) bi trebali biti iza vas.

Vidjet ćeš s vremenom dal vaš brak funkcionira i dal ste sretni zajedno, ovo vam je kao neki novi početak. Sretno
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 08:52   #33
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Roditelji jesu enableri. Problem je sto sestra ocigledno ima psihickih problema. Meni je zao zbog toga. Ja sam probao pomoci ali ne ide. Kad joj das prst ona trazi ruku. Znajuci da to zena nece trpiti ja sam to ogranicio na cisto tehnicku prirodu. Nekad odvezem negdje ili kupim nesto kad mi da pare i to je to. Ali ona tu nije stala. Da, mojoj zeni je neshvatljivo da roditelji ne mogu uciniti nista ali oni su takvi nazalost. Gledaju i nju kao dijete, jedino sto je mogu izbaciti iz kuce a to ne zele. Ona to ne shvata i krivi njih.


EDIT: Ona inace cesto prijeti razvodom, nekad u trenutku afekta ali sad se svasta nakupilo i njoj, postanarstvo itd pa je puno ozbiljnija. Razmisljam da stavim tacku i da postavim stvari tako da joj kazem da cu imati ok odnos sa svojima roditeljima. Necu im trcati na svaki poziv kao sto neko rece ali nekad kad zelim ih posjetiti. Ali ona mi je prioritet. Ako ne pristane na to onda ne znam, vjerojatno nema buducnosti tu?
da, vjerovatno ta njena prevelika iritacija ima veze i sa njenim odrastanjem.
pitaj ju osobno, zašto to nju pogađa toliko? mislim razumijem da ju živcira što svi hodaju po jajima pred tvojom sestrom, kakva je njena obitelj? odrastanje?
i da, napravi taj ozbiljan razgovor s njom, zauzmi stav baš takav, reci da nečeš više biti sluga sestri dok se ne promjeni, iako to roditelji zatraže, ali da sa njima zadržati odnos, jer ih voliš. ali i da ne radiš pritisak na nju kako da se ponaša sa svojom obitelji, tako isto želiš za sebe. to fakat nije uredu da traži od tebe.
možda joj predloži savjetovalište za parove, da vidite što se krije iza ženine burne reakcije, vjerovatno ima veze sa nečim što je nju mučilo u njenoj obitelji. možda i nesvjesna ljubomora što ti imaš obitelj koja te ipak voli?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:04   #34
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kada je neka osoba psihički neuravnotežena, sa nekom dijagnozom, još ako je manipulator, egoist...često cijela obitelj pati i sve to ostavlja posljedice na svim članovima obitelji. Najrazumniji postanu žrtve takve osobe. Jedan takav pokopa ili uništi deset zdravih. Počinju nalikovati na njega ili ne donose razumne odluke.
No to se da promijeniti. Uzgajanjem kičme.

Problem je što se ovaj čovjek ne zna zauzeti za sebe, ništa više nego i njegovi roditelji. On je slaba karika koju se nateže u svakom smjeru. To žena dobro iskorištava iako joj je dosadio takav karakter muža.
Prijeti mu sa razvodom jer misli da ima blentu i da je u poziciji moći. Kao ona je kraljica a on nitko pa on bez njen ne može ništa.
Takav im je valjda i brak.
Očito sestra ima problema i dobro je da su se maknuli. Nije fer ali roditelji često, ako su slabih karaktera, uvijek će žrtvovati zdravo ili sa druge strane dobro, mirno dijete. Bolesno ili ne čak bolesno, već egoistično, manipulativno, lošega ponašanja... oni će pokorno štititi. Očekujući da se i dijete žrtvuje za problematičnog brata ili sestru. Ne vide da tako uništavaju cijelu obitelj.

Naravno da je žena nerazumna i kapriciozna, jednako manipulira kao i sestra sa ovim oprostite, siromakom koji se uz njih dvije ne usudi misliti svojom glavom
Trebao se postaviti pred sestrom i roditeljima čvrsto i jasno pa ne bi nigdje selili.
Roditelji slabići su napravili kako manipulatorica želi pa razumijem malo i ljutnju njegove žene ali jednako je sebična tražeći da se zbog njenog ega (koji je vidim poprilično napuhnut) on odrekne oca i majke.
Koja glupača nerazumna !
Kladim se dok su živjeli tamo da se ženica jednako svađala sa sestrom i jednako šizila kao sada.
Vrlo su si slične.
Tražiti da se muž odrekne roditelja koji se sami žrtvuju za tu sestru, biti inatljiva, mora isključivo po mom, osveti me, osveti im se itd... to kod pametnih i snažnih muškaraca ne prolazi. Takva glupa i sebična žena.
Pa nek potegne razvod. Nek' se sama uz alimentaciju komba u podstanarstvu.
Pih... ima žena. Zakaj bi se on dao ucjenjivati ? Nema ona zlatnu vađajnu a i sama je histerična, sebična i svadljiva pa je on trpi.
Nak' nađe drugoga da ju trpi takvu ostatak života. Po napisanome izgleda da je žena svadljiva, tračljiva, živčana i nezrela rospija.
Sestra bar ide liječniku i ima dijagnozu. Kaj je ženi izgovor?

Da se on znao jasno i glasno postaviti ne bi nitko od njih manipulirao sa njim, sestra ga ne bi maltretirala a ni žena ucjenjivala. Problem u svom životu je on sam. "Joj možda ću joj reći buhuhu"
To se događa ljudima bez kičme i stava. Pametni zagrme čim neka ovakva (sestra ili žena) prijeđe granicu i sili ovakve ego idiotarije... a pokorni trepću i krše ruke.
Nije lako biti papučar trpni.
ovo potpisujem, i moja obitelj je potpuno se raspala upravo zbog toga. i na kraju sam prekinula odnos sa majkom, otišla sa vrečicom iz svog doma, u podstanarstvo. moja majka je sve žrtvovala, za neurotičnog brata. doslovno je financijski, zdravstveno, psihički uništila sve i to zahtjevala od mene a za brata. sve je ostalo njemu, njih dvoje su ostali zajedno, i sve se urušilo. sada ju je i on napustio. ona i dalje ima fokus na njega. bolestan odnos.
i desilo mi se da u sadašnjoj vezi partner ima sličnu sestru, bezobraznu, sebičnu, egocentričnu kojoj se svi klanjaju, hodaju po jajima da se ne razljuti, kada je živčana bude bezobrazna prema svima, i to joj se dopušta. imam UŽASAN bjes kada prisustvujem tome, kada slušam o tome, ali svjesna sam da ima veze sa mojim ranama, i da me to iritira jer mi budi stare nepravde. vidim šta obitelj moga partnera radi, znam da su slabiji i idu lakšim putem da joj podilaze, da se ne moraju sukobljavati sa njom, i znam da to nije oke. ali znam da je to njegov problem, njegova obitelj, i razgovaramo o tome, ali nikada si nebi dopustila da zahtjevam od nekoga kako da se ponaša u svojoj obitelji. ljudi rade kako znaju i mogu. al da me hvata bjes, i da se znam posvađati sa partnerom radi njegovog povlačenja pred njom, posvađam se. i to me puno više prije smetalo, ali smo puno razgovarali o tome, zašto mene to jakoooo smeta, i zašto on nema snage mjenjati taj odnos u obitelji.

e sad, kada bi morala živjeti sa njom, nema šanse!! nebi mogla!! jedva izdržim dan, dva godišnje! al moj partner isto to ne može trpiti, isto jedva izdržava, i ne živimo ni u istom gradu, tako da ovo hodanje po jajima na dan, dva funkconira jer se vidimo samo par dana godišnje. ajme, sama pomisao da živimo u istom kučanstvu mi je tako da kužim tvoju ženu kad to pomislim, ali napominjem da sam svjesna da ima veze sa mojim bolnim iskustvom.
ali sve više mislim da su tvoji roditelji nesvjesni, i da će nesvjesno tražiti od tebe da se žrtvuješ kao i oni, i završiti češ sam, sa njima, u toj kući sa sestrom, čije stanje je progresivno, obzirom da joj se dopušta, znači biti će sve luđa, sa sve večim zahtjevima, ljubomorom.
mislim da je ovo prijelomni trenutak u tvom životu gdje češ morati izabrati ili roditelje da s njima ostaneš sluga zauvjek, ili da staneš uz svoju ženu, i napraviš zdravu granicu prema zahtjevima svojih roditelja. jer zapamti oni ne znaju šta rade, razuma tu nema. pa ti morao napustiti svoju rodnu kuću i tvojim roditeljima nije to bilo buđenje da moraju sa sestrom nešto mjenjati! ti moraš nešto poduzeti, da bi se odmaknuo od njihove destrukcije. potonut češ s njima.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..

Zadnje uređivanje Kymatica : 20.05.2017. at 09:16.
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:10   #35
Mislim da autor ujedno zaboravlja da mu je supruga obitelj.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 10:15   #36
Obitelj ne ucjenjuje, ni roditelji ni žena. Oni koji ucjenjuju meni nisu obitelj bez obzira na krvno srodstvo.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:11   #37
Dobro da ste se odselili.Možda si ne možete priuštiti sve kaj ste mogli tamo,ali imate svoj mir.
A to je neprocjenjivo.
Samo mi je glupo kaj ti žena brani kontakt sa roditeljima,ako ti to želiš.
Trebao bi iskreno popričat i sa ženom,i sa sestrom i roditeljima.
O tome kaj te muči i kak se ti osjećaš.
Pa ćeš vidjet na čemu si i kaj.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:12   #38
Definitivno loša situacija za tebe i tvoju ženu. Pusti malo starce da vide kak' je bez tebe, možda im se otvore oči. Ako ne šta možeš? Ovo što ona svako malo viče razvod, to je samo zato da ti dođe u glavu koliko je ona očajna i pokušava te probuditi iz tog tvoga "ne mogu, ne mogu ja jadan ništa. Nitko mene ne shvaća." Prvo idi ponekad svojima kad ti dođe bez tih razvažanja pa vidi kako dišu. Naravno sve u dogovoru sa ženom. Pričaj sa njom i ne budi prgav samo ti i jadan ti, a nju ko šljivi, šta se ima bunit. Dok god se svi ne izmirite nema tu sreće.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:23   #39
@Chris Ne, ne zaboravljam to. Zato sam i otisao od roditelja i izabrao da zivim s njom kako sam i planirao od trenutka kad sam odlucio da cu je ozeniti. Taj dan kad sam shvatio da se tu vise ne moze sam pomislio da je to bas prijelomni trenutak u kojem odlucujem da li cu sebi izgraditi neki zivot sa suprugom, imati djecu ili cu ostati u kuci sam i biti sluga svojoj sestri. Znam da ima teskih problema i da sam ih na neki nacin ostavio na cjedilu da se bore s njom ali jednostavno je tako moralo biti. Nije mi lako niti radi sestre, nije oduvijek bila takva, imali smo super odnos, branila me i podrzavala ranije, citav zivot smo zivjeli skupa, ali sad je jednostavno dosao trenutak kad sam morao otici.

@pozitivax, kymatica...da vjerojatno je to to, manje vise.

@rejoflajt...naravno da planiram racionalizirati vidjanje s obitelji, otisli smo nedavno, iako smo blizu nisam se niti cuo ni vidio jos s njima, ne znam kakvo je stanje, ali razmislajm o tome. Naravno da necu ici stalno, ali ne zelim promjeniti broj i prekinuti svake kontakte kao sto zena zahtjeva, nije fer.

Imamo dovoljne prihode da mozemo hendlati podstanarstvo. Problem je sto smo u nasoj kuci imali sve i navikli na to i sad ce nam trebati dugo vremena da se naviknemo na ovo. Jos uz to nismo odmah mogli naci stan kako valja, tesko je, zauzeto je, bilo je sve na brzinu pa smo privremeno u nekom skroz malenom, starijem stanu, sa ne bas prigodnim uvjetima. U nas kat sam ulozio jako puno za nase uvjete, sto svojih novaca koje sam skupljao godinama, sto novca koje mi je poklonio moj poslodavac kao znak zahvale za sve godine. Vidim da zena pati zbog toga, gradili smo taj dom zajedno, ja sam ga pripremio do naseg vjencanja ali i ona je radila i ucestvovala u tome isto kao i ja kasnije. Prvi ili drugi dan sam se vidjelo da zeli da ode i da se vrati roditeljima jer ne moze to sve trpiti i izdrzati. Ja sam rekao ako ne moze neka ide. Onda se pomirila s tim i uzela krpu u ruke i sredila ovaj stan da lici na nesto. Roditelji su oduvijek imali fine prihode (sestra ne radi naravno) ali su i oni sad zapali u ne bas zavidnu situaciju jer je otac ostao bez posla. Nadam se da se izvuci, ali da mi mogu nadoknaditi moje ulozeno, to ne mogu.

Ujedno trazimo mogucnost da rijesimo neku nekretninu preko kredita ili sl, sad sam u tome, ali nije lako naci nesto povoljno i na brzinu. A zena je takva da zeli sve na brzinu, brzac je, hiperaktivna djelomicno i hoce odmah da zna na cemu je.

Vise ljudi je napisalo zasto je moja zena takva. Ne znam. Nekad se ponasa nezrelo rekao bih. Nije jedinica, ima starijeg brata, kojeg roditelji pomazu i vise nego nju. Mada su i uz nju uvijek tu, pogotovo majka. Ima podrsku roditelja i ok su odnosi u obitelji. Ali cesto se i na njih naljuti bez razloga, plane za sekund, takav karakter. Vidim da i njeni roditelji smiruju loptu i nece da joj protivrjece previse. Nekad majka stane i zagalami i kaze stop. Ali nekad i presuti. S njom je vecinu vremena jako lijepo. Ali zna promjeniti raspolozenje u minuti. Djelovalo je kao da je nezadovoljna zivotom pa sam pokusao da je malo oraspolozim, isli smo malo na izlete, druzil se, provodili vrijeme skupa jos dok smo bili u kuci. I ok je, ali ako joj nesto smeta, ona to odmah pokaze i krene se prepirati iako smo upravo proveli extra dan. Kasnije se smiri. Jednostavno je takvog karaktera, primjetio sam to u vezi, iako nije bilo cijelo vrijeme tako, nadao sam se da ce u braku biti bolje. Ionako sam za sve ovo ja kriv, sto sam spojio nespojivo. Danas je ok, djelomicno je prihvatila situaciju, mazi me, ljubi, otisla je u setnju sa prijateljicom ali nikad ne znas Sve se to moze promjeniti u minuti. I da, naljutim se nekad jako na nju toliko da zelim da ju izbacim i da kazem od sad svako sebi, ali volim je.

@Amelie01 I ja planiram tako nesto. Da sjednemo malo na loptu, da vidim kako ce se stvari odvijati u narednim danima, da provodimo vrijeme zajedno. Da joj malo po malo dam do znanja da moram i svoje vidjeti, da ih ne zelim izbrisati iz svog zivota. Nadam se da ce to prihvatiti. Ako ne prihvati, ne znam sto uciniti. Ako bas zeli da ode nek ide. Planiram ostati u ovom stanu, makar bio sam. Ali se nadam da ipak do tog nece doci.
dexcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:53   #40
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Dobro da ste se odselili.Možda si ne možete priuštiti sve kaj ste mogli tamo,ali imate svoj mir.
A to je neprocjenjivo.
Samo mi je glupo kaj ti žena brani kontakt sa roditeljima,ako ti to želiš.
Trebao bi iskreno popričat i sa ženom,i sa sestrom i roditeljima.
O tome kaj te muči i kak se ti osjećaš.
Pa ćeš vidjet na čemu si i kaj.
oni nemaju svoj mir, kad mu ona svako malo prijeti razvodom. meni to ne bi palo na pamet, a dosta sam svadljiva osoba. negdje se crta mora podvuci. ja sam svom dragom neki dan zaprijetila da cu mu popiti svo mlijeko (koje obozava), i za to sam poslije imala griznju savijesti.

ja bi prvo kod bracnog savjetnika sa zenom, pa kad rjesite situaciju izmedu vas i ostalo ce se smiriti. sestra vam je nasla slabu tocku i vi ste nasjeli
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.