Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 18:39   #21
vojska dobila,1250
Simon Adebisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:42   #22
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Kod privatnika sam i od kad sam poceo radit sve ukupno 11godina staza sa 29 godina starosti. Dobio sam kurac...tek toliko..da znate od kud novci za regres..
Ja sam isto kod privatnika i zadnjih 5 godina sam dobio regres.

Predlažem da promijeniš privatnika ili da si na neki drugi način kompenziraš ovu nepravdu, npr. da zabušavaš na poslu.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:11   #23
Zna li netko dobiva li se puni regres ili razmjerni dio kod rada u nepunom radnom vremenu u osnovnoj školi?

GKU za srednje škole izrijekom navodi da zaposlenik koji radi u nepunom radnom vremenu ima pravo na jedan puni iznos regresa, no u GKU za osnovne škole to nije spomenuto.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 13:46   #24
Regres za 2018.

Da ne otvaram novu temu pitati cu tu.

Do koga datuma javne sluzbe(konkretno zdravstvo) mora isplatiti regres i da li smiju isplatiti pola sada a pola do kraja godine?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 15:07   #25
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post

Do koga datuma javne sluzbe(konkretno zdravstvo) mora isplatiti regres i da li smiju isplatiti pola sada a pola do kraja godine?
Regres

Članak 59.

1. Zaposleniku pripada pravo na regres za korištenje godišnjeg odmora.

2. O visini regresa Vlada RH i sindikati javnih službi pregovarat će svake godine prije donošenja smjernica ekonomske i fiskalne politike za naredno razdoblje, s time da ako se dogovor ne postigne, regres iznosi najmanje onoliko koliko je bila zadnja isplata regresa u visini koja proizlazi temeljem ugovora između Vlade RH i sindikata.

3. Regres se isplaćuje jednokratno najviše jednom godišnje najkasnije do 15. srpnja tekuće godine, a zaposlenicima koji se kasnije zaposle, ili zbog duljeg bolovanja, korištenja rodiljnog, roditeljskog dopusta i sl. nisu u to vrijeme na poslu, regres se isplaćuje najkasnije 7 dana prije početka korištenja godišnjeg odmora.

4. Pravo na regres ima svaki zaposlenik koji u tekućoj godini koristi makar i razmjerni dio godišnjeg odmora.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 15:11   #26
cijelu sam 2017 godinu proveo na bolovanju...dali imam pravo za 2017.godinu dobiti regres...zdravstveni djelatnik
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 17:14   #27
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Regres

Članak 59.

1. Zaposleniku pripada pravo na regres za korištenje godišnjeg odmora.

2. O visini regresa Vlada RH i sindikati javnih službi pregovarat će svake godine prije donošenja smjernica ekonomske i fiskalne politike za naredno razdoblje, s time da ako se dogovor ne postigne, regres iznosi najmanje onoliko koliko je bila zadnja isplata regresa u visini koja proizlazi temeljem ugovora između Vlade RH i sindikata.

3. Regres se isplaćuje jednokratno najviše jednom godišnje najkasnije do 15. srpnja tekuće godine, a zaposlenicima koji se kasnije zaposle, ili zbog duljeg bolovanja, korištenja rodiljnog, roditeljskog dopusta i sl. nisu u to vrijeme na poslu, regres se isplaćuje najkasnije 7 dana prije početka korištenja godišnjeg odmora.

4. Pravo na regres ima svaki zaposlenik koji u tekućoj godini koristi makar i razmjerni dio godišnjeg odmora.

Hvala.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 17:40   #28
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
cijelu sam 2017 godinu proveo na bolovanju...dali imam pravo za 2017.godinu dobiti regres...zdravstveni djelatnik
i da nadodam da je stari godišnji od 2017.g iskorišten ove godine, do 30.6. 2018
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 12:34   #29
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
cijelu sam 2017 godinu proveo na bolovanju...dali imam pravo za 2017.godinu dobiti regres...zdravstveni djelatnik
Da, imate pravo na regres za 2017 i 2018 godinu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 10:23   #30
Hvala
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 14:02   #31
Danas je isplaćen regres u školstvu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 14:30   #32
isplaćen i MUP-u
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 12:05   #33
ne radi se o regresu, već božićnici i naklapanjima da će se isplatiti 1500 kuna. jel netko čuo nešto o tome?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 21:28   #34
U javnim službama je 1250kn, a isplata za školstvo ide u srijedu, 19.12.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.