Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 13:26   #161
Pa gle ako nije zlostavljana vjerojatno je sretnija u dvorištu i na livadi nego u stanu. Tj za životinju koja je lovac ipak je to druga dimenzija života kad je u prirodi (ako je u nekom prigradskom naselju pogotovo). Spavaju po dvorištima a love po livadama. Gušt.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:31   #162
I ja bih bila sretnija u vili s bazenom, a nikako da mi je daju. Pa ne živim zato pod mostom.

Stvarnost većine mačaka je okrutan život na ulici. Ne dobiju sve kuću na pladnju. I to kuću daleko od ceste.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:34   #163
Pas je sretan uz čovjeka. Točka. Uz. Blizu. Po mogućnosti s glavom položenom na čovjekove noge. Ili u krilo. Ili na trosjed .

Isfuravati nekakve primarne porive blatruć serkenj za životinjsku vrstu koja je stotinama godina kućni ljubimac, je teška besmislica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:04   #164
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
I ja bih bila sretnija u vili s bazenom, a nikako da mi je daju. Pa ne živim zato pod mostom.

Stvarnost većine mačaka je okrutan život na ulici. Ne dobiju sve kuću na pladnju. I to kuću daleko od ceste.
Pa bez debate je bolji stan i vlasnik koji voli svog ljubimca od kaveza u azilu. Kuća je po meni najbolja varijanta ali naravno da to lunjanje po vani nosi i svoje rizike.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:44   #165
Naravno, nigdje nisam napisao da su mačke životinje za ulicu.

Posjedujem mačku. Ima sve što mu je potrebno, brigu, pažnju, vrhunsku hranu i sreću da može trčkarati po terasi (jer sam zadnji stan u zgradi i vrata mi gledaju direktno na terasu zgrade) ili pak izležavati se na balkonu. Ali i dalje vidim da bi bio puno zadovoljniji da ima svoj vrt sa zelenilom, gdje može trčati, njuškati i biti prava mačka, a ne inventar.

Što se pasa tiče, to jest pripitomljena životinja, ali i dalje je životinja. Reći da mu je dovoljan samo vlasnik jest isto kao i reći da je npr. čovjeku dovoljno da ima roditelje. Jebiga, nije. Pas ima svoje potrebe i instinkte, bez obzira što si emotivno ugroženi pripadnici ljudske vrste umišljali (dovoljna je samo njihova beskrajna ljubaaaav, on to osjeća, on sve to razumijeeeee). Takvim bi poručio da ipak potraže stručnu pomoć.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:46   #166
Čemu onda izjava da oni koji drže mačke po stanovima mogu psihijatru?

Ne negiram i da bi moj bio sretniji da imam kuću s vrtom gdje može trčati, ali jebiga... Manje bi sretan bio ispred dućana gdje mu je mama boravila.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:49   #167
Logici koja iz tvrdnje "pas je sretan uz čovjeka" izvuče zaključak "psu je dovoljan samo vlasnik", ne treba više ni stručna pomoć.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:50   #168
Iz iskustva. Ja tu mačku nisam sam tražio, doslovce mi je uvaljena. U suprotnom bi završio u azilu ili na ulici.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:51   #169
Uh, da, istina, ti si onda normalan.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:54   #170
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Logici koja iz tvrdnje "pas je sretan uz čovjeka" izvuče zaključak "psu je dovoljan samo vlasnik", ne treba više ni stručna pomoć.
Vrati se na moj prvi upis pa provjeri čija logika šteka.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Uh, da, istina, ti si onda normalan.
Hvala, to je doista kompliment.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:54   #171
Nah, ne od mene. Možda od nekoga i jest.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:55   #172
Tvoj prvi upis sadrži uobičajenu glupost kako ljudi ne bi smjeli držati pse u stanovima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:56   #173
Udomio sam psa, jedno jutro kad sam bio kod svojih, došla je u plaču pred našu ogradu. To je bilo to. Najnevinije, najdivnije i najzahvalnije biće koje postoji. Kad sam je vodio veterinaru, na pregled i čipiranje, procijenjeno je da je stara oko 3 mjesecam, sada ima godinuipo. Na žalost, nije sa mnom u stanu, i bolje, moji su ionako sada sretniji s njom i ona je sretnija u dvorištu

Ali. Postoji ali. Ljudima koji dovode pse u birtije i ina zagušljiva mjesta puna ljudi, još ako psi nisu dresirani oduzeo bi im ih i izdao novčanu kaznu. A vlasnicima pet frendli lokala nabio toliku, da bi vjerojatno najisplativije bilo zatvoriti taj lokal i prepustiti ga državi. Hvala.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:57   #174
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tvoj prvi upis sadrži uobičajenu glupost kako ljudi ne bi smjeli držati pse u stanovima.
To je činjenica.

Pardonček, drugi upis (oprostit ćeš mi što opsesivno ne radim statistike poput tebe).
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:57   #175
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Naravno, nigdje nisam napisao da su mačke životinje za ulicu.

Posjedujem mačku. Ima sve što mu je potrebno, brigu, pažnju, vrhunsku hranu i sreću da može trčkarati po terasi (jer sam zadnji stan u zgradi i vrata mi gledaju direktno na terasu zgrade) ili pak izležavati se na balkonu. Ali i dalje vidim da bi bio puno zadovoljniji da ima svoj vrt sa zelenilom, gdje može trčati, njuškati i biti prava mačka, a ne inventar.

Što se pasa tiče, to jest pripitomljena životinja, ali i dalje je životinja. Reći da mu je dovoljan samo vlasnik jest isto kao i reći da je npr. čovjeku dovoljno da ima roditelje. Jebiga, nije. Pas ima svoje potrebe i instinkte, bez obzira što si emotivno ugroženi pripadnici ljudske vrste umišljali (dovoljna je samo njihova beskrajna ljubaaaav, on to osjeća, on sve to razumijeeeee). Takvim bi poručio da ipak potraže stručnu pomoć.
Vidis, nikad nisam izjavila posjedujem psa. Uvijek govorim da zivim sa psom.
Moj pas (ona) ne bi se znala snaci vani jer je to pasmina koja je napravljena za stan/kucu (dlaka, velicina...). Nisam je trazila niti kupila. Udomila sam ju, splet okolnosti. I najsretnija je uz ljude. Posebno gurmane (jer njezina sustanarka to nije).
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:03   #176
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
To je činjenica.
Zato što ti to tako kažeš i tko kaže drugačije ne voli Tita nego Hitlera #toptanjenogicama

Polako odustajem #ontopic
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:33   #177
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zato što ti to tako kažeš i tko kaže drugačije ne voli Tita nego Hitlera #toptanjenogicama

Polako odustajem #ontopic
Možemo i o statistikama, znam da je to tvoj fetiš.

https://www.theguardian.com/lifeands...icists-say-yes

https://www.peta.org/about-peta/why-peta/pets/
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:20   #178
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ili kao mamac za djevojke?
teško pa i nikako
ali ako već inzistiraš, mnoge žene bez problema izbacuju dlakave ljubimce iz "špilje" kada je prinova na putu
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:25   #179
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
teško pa i nikako
ali ako već inzistiraš, mnoge žene bez problema izbacuju dlakave ljubimce iz "špilje" kada je prinova na putu
Ovaj... Kako bih ti rekla...
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:29   #180
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kao nulto, nije svatko za psa i nije pas za svakoga. Generički savjet "nabavi psa" je - loš savjet.
Moguće, posebno za one kojima živa bića dođu kao alat za postizanje osobnih, isključivo sebičnih ciljeva... Moj savjet je za one koji imaju uvjete, mogu se brinuti za dlakavca, osjećaju da im nedostaje mir, a i usamljeni su...
Quote:
Kao prvo, ovaj post nema nikakve veze s postom "nabavi psa, kreni u šetnju, brzo ćeš upoznati ljude".
Ljude se upozna samo kad ih se želi upozna(va)ti.
Quote:
Kao drugo, naravno da nabava psa mijenja čovjeka, ali to nipošto ne moraju biti promjene u smjeru nastajanja/cvjetanja društvenog života.
Jasno, ima previše faktora koji utječu na razvoj događaja... ali načelno, ako osoba želi, onda će biti bliža rješenju, a ako ne želi... onda ostaje na kukanju
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.