Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: da li bi ste stupili u brak iz koristoljublja ?
da 11 17.19%
ne 50 78.13%
ne mogu se odlučiti 3 4.69%
Glasovatelji: 64. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 12:44   #41
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
kakva smiješna cifra.ne
Koje je tvoja cijena?

A kaj ako ima velikoga?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:45   #42
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ma da, sitnica, 100 000 evra, to se zaradi za godinu dana!
Nije svakome zivotna zelja da rasura na poslu, sta god to znacilo!

Ne bih se udala iz koristoljublja, unutrasnji mir kada si sa onim koga volis i pored koga ti je dobro, kao i moji zivci nemaju cenu!
100 000 eura nije velika cifra.
Dvoje skolovanih u hrvatskoj, tu cifru zarade za 5 godina.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:28   #43
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Koje je tvoja cijena?

A kaj ako ima velikoga?
nemam cijenu jer imam dosta jbg da sam sirotinja, vjerojatno bi je imala.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:58   #44
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
nemam cijenu jer imam dosta jbg da sam sirotinja, vjerojatno bi je imala.
Ti si u situaciji da platiš nekome da te oženi?
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:07   #45
Pristao bi nemam što izgubit

Ako mi ima para za dati onda me može i financirat ostatk života A ja ko bik samo sjedim
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:11   #46
...

Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
imam jedno interesantno pitanje: da vam neka osoba koja vam nije privlačna ponudi npr. 100 000 eura da stupite u brak s njom/njime , bi li ste pristali ? ( recimo da osoba nije puno starija od vas , i također da ne postoji mogućnost rastave)
Ako je puno starija onda neće dugo ni živjeti
Novci su dovoljan kapital za oformiti firmu, tj.posao

Šalim se malo, nisam dobro pročitala bila naslov, kontala sam da se radi o starijoj osobi, pa htjedoh dodati da je to danas moderno i sistem kupprodajnih ugovora izmedju muškaraca i razno raznih sponzi....a koja/koji imaju dobar želudac.....sretno im bilo ,,,

Zadnje uređivanje Rejnna : 17.10.2017. at 22:22. Reason: dopuna
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:15   #47
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
100 000 eura i nije neki novac, a i samo oni koji nemaju novac misle da je novac ujedno i sreca.

Bolje je zavrsiti dobar faks, rasturati na poslu, imati placu bar za normalan zivot i naci si partnera koji nam odgovara.

To bi bilo potpuno ispunjenje.

Sent from my D2403 using Tapatalk
ovo je teže za ostvarit nego da naletiš na nekoga ko ti nudi 100 000 E za brak.
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:19   #48
a i gledam rezultate ankete...ili su ljudi (forumaši) dvolični ili su premladi pa nemaju nikakvog životnog iskustva..jer kad radiš za 3000-4000kn teško se živi, a svi misle da će po završetku škole imat 5000+ kn bez obzira na fax koji mnogi smatraju kao rješenje svih briga...
za usporedbu pogledajte najnoviji slučaj kako riješiti život: Matrina novosel, udana todorić, udajom je riješila sve životne probleme, možda joj nije u početku otvoreno ponuđeno 100 000E al danas ona ima i 2x više....
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:18   #49
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
imam jedno interesantno pitanje: da vam neka osoba koja vam nije privlačna ponudi npr. 100 000 eura da stupite u brak s njom/njime , bi li ste pristali ? ( recimo da osoba nije puno starija od vas , i također da ne postoji mogućnost rastave)

100 000 eura se potroši za čas, a čitav život ostaješ s nekim kog ne voliš. Bezveze

Međutim, danas je dosta ljudi u braku iz koristoljublja, i to više iz onog emocionalnog nego možda iz materijalnog.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:20   #50
Zar nisu svi u braku zbog emocionalnog koristoljublja?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:36   #51
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Zar nisu svi u braku zbog emocionalnog koristoljublja?
Nisu
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:38   #52
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
ovo je teže za ostvarit nego da naletiš na nekoga ko ti nudi 100 000 E za brak.
Bit vrijedan i truditi se?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:41   #53
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
a i gledam rezultate ankete...ili su ljudi (forumaši) dvolični ili su premladi pa nemaju nikakvog životnog iskustva..jer kad radiš za 3000-4000kn teško se živi, a svi misle da će po završetku škole imat 5000+ kn bez obzira na fax koji mnogi smatraju kao rješenje svih briga...
za usporedbu pogledajte najnoviji slučaj kako riješiti život: Matrina novosel, udana todorić, udajom je riješila sve životne probleme, možda joj nije u početku otvoreno ponuđeno 100 000E al danas ona ima i 2x više....
Todorićka si nije riješila problem, nego si ga je stvorila.

Mogla je sve isto imati sa nekim manje bogatim likom i uživati daleko od očiju javnosti i javnog linča.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:47   #54
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Nisu
Zašto bi itko živio s osobom od koje nema emocionalnu korist (cimerski brakovi održavani radi kredita na stranu)?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:50   #55
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Bit vrijedan i truditi se?
đabe. ako nemaš nekog tko će ti dat preporuku za posao, možeš bit vrijedniji od trenutnih zaposlenika ali šta vridi kad to nemreš pokazat jer te neće...dakle, faks ne jamči dobar i stalan posao sa dobrom plaćom. bar ne odma, no nakon 5-6 godina već ti je svejedno.

no s druge strane lakše je žesnoj osobi "dobit" 100 000E za udaju
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:53   #56
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
đabe. ako nemaš nekog tko će ti dat preporuku za posao, možeš bit vrijedniji od trenutnih zaposlenika ali šta vridi kad to nemreš pokazat jer te neće...dakle, faks ne jamči dobar i stalan posao sa dobrom plaćom. bar ne odma, no nakon 5-6 godina već ti je svejedno.

no s druge strane lakše je žesnoj osobi "dobit" 100 000E za udaju
Mozes otici u irsku peci hamburgere
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:58   #57
al to nije "to"...
koja od ovih naših sponzoruša bi išla radit? lake se udat...vidi te martine todorić. misliš da će sad nać nekog "normlnog" koji radi za 4-6000kn?? a ona ima troje djece???


da budemo na čisto: da meni neki privlačan tip ponudi i jabi pristala...ionako bi išo razvod za godinu-dve. baš kao što čitam po našim velebnim portalima - sretna i jedvadočekana udaja, svi sretni, mlada ili je ili će uskoro bit sa trbuhom do zuba...a onda za godinu-dve rastava...
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:24   #58
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Zašto bi itko živio s osobom od koje nema emocionalnu korist (cimerski brakovi održavani radi kredita na stranu)?
Ne razumijem.

Da li postoje brakovi iz emocionalne koristi? Naravno.
Da li postoje brakovi bez emocionalne koristi? Postoje.

Osobno gledam na brak kao zajednicu ljudi koji žele (svojom voljom) biti zajedno.
A ne zbog toga što jedno drugog emocionalno trebaju (da ne budu sami, da budu prihvaćeni u društvu i sl)
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:04   #59
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ne razumijem.

Da li postoje brakovi iz emocionalne koristi? Naravno.
Da li postoje brakovi bez emocionalne koristi? Postoje.

Osobno gledam na brak kao zajednicu ljudi koji žele (svojom voljom) biti zajedno.
A ne zbog toga što jedno drugog emocionalno trebaju (da ne budu sami, da budu prihvaćeni u društvu i sl)
Mislim da je problem u tome što različito definiramo emocionalnu korist. Meni je to podrška, razumijevanje, nježnost, potreba za zaštitom partnera itd. To je korist koju ja imam od muža.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:13   #60
Nikada se ne bih udala iz koristoljublja.
Prezirala bih samu sebe, svaki dan. Valjda ovisi o osobi. Trpjeti neku budalu samo zato jer ima love? Šutjeti i pojesti samu sebe iznutra ? Bjež! Nema love koja je toga vrijedna.
Primjetila sam da to mnogim, zanimljivo baš, muškarcima nije frka. Dapače posebno im se sviđaju one sa lovom ili pozadinom love, ugleda, statusa bla bla.
Mam' su super idealne. Imaju spešl tretman.Prodali se dečki čim im zamahne lovicom ispred nosa.
A muškarci koji su tak površni i plitki da ih guzom okrene lukava sponza (vaka ili naka jer postoje gradacije sponzi) drugo i nisu zaslužili nego biti takvima materijalna, stambena ili društvena sigurnost. Nek plaćaju seks i "ljubav" tj. fejk osjećaje.
Meni je to jadno.
Zato jer nije jadnik onaj kaj nema love već onaj kaj nema pameti i iskrene ljubavi.
Ipak... danas je moderno udati se za lovu, stan, status. Para vrti gdje burgija neće veli stari puk.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.